Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μίλησα σήμερα με το c.c της cosmote για να προσθέσω τα 200λεπτά πρός σταθερά με 5 ευρώ ,και τελικά μου το πέρασε αφαιρώντας μόνο τα 500sms προς cosmote ,απο την ηδη ενεργοποιημένη προσφορα που είχα και αφορούσε 500min +500 sms πρός cosmote για ολο το 2009.

 

κρίμα. Δε γίνεται δλδ να έχεις και τα 2;

"There's a story still unread"
Link to comment
Share on other sites

Εκανα αλλαγη οικονομικου προγραμματος μεσω my account. Σε 5 λεπτα μου ηρθε μηνυμα οτι εγινε η αλλαγη. Τωρα δηλαδη εχω το καινουργιο προγραμμα;

 

Καθε 1 του μηνος γινεται εκδοση λογαριασμου. Σημερα 27 εγινε αλλαγη προγραμματος. Εχω αναλογικα τα λεπτα απο 27 - 1 και μετα κανονικα;

 

Τελος, θα ΠΡΟ-πληρωσω τιποτα παγια;

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά θα σου πάνε αναλογικά με τις μέρες. Το ίδιο και το πάγιο. Αναλογικά. Δεν θα πληρώσεις διπλό όπως τον πρώτο λογαριασμό.
Link to comment
Share on other sites

Ok ευχαριστω. Επιτηδες το εκανα τελος μηνος για να μην περιμενω πολλες μερες μεχρι την εκδοση λογαριασμου για την ενημερωση υπολοιπου.

 

Οταν στελνω τωρα μου λεει οτι επειδη αλλαξα προγραμμα θα ειναι διαθεσιμη μετα της 1/5 :)

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν αναφέρθηκε ήδη: το πρόγραμμα i-20 της Cosmote μπορεί να χρησιμοποιηθεί από οποιοδήποτε κινητό ή είναι μόνο για iPhone?
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν αναφέρθηκε ήδη: το πρόγραμμα i-20 της Cosmote μπορεί να χρησιμοποιηθεί από οποιοδήποτε κινητό ή είναι μόνο για iPhone?

 

Τα προγράμματα "cosmote i" μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν όλοι οι συνδρομητές συμβολαίου ανεξαρτήτου συσκευής.

Link to comment
Share on other sites

Τα προγράμματα "cosmote i" μπορούν να τα χρησιμοποιήσουν όλοι οι συνδρομητές συμβολαίου ανεξαρτήτου συσκευής.

 

Thanks alany! Χμμμ... ενδιαφέρον μου φαίνεται το i-20: τώρα έχω COSMOKAPTA Προνομιακή δηλαδή βάζω μια κάρτα 20ευρώ τον μήνα και έχω

 

45' για 7μέρες από την κάθε κάρτα + ~63' για τον υπόλοιπο μήνα + 40ΜΒ

 

ενώ με ~18,5ευρώ (20ευρώ μειον έκπτωση μη-επιδότησης συν τέλη) θα έχω

 

50' για ένα μήνα + 50 μηνύματα + 500ΜΒ

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Σε ανανέωση του προνομιακού συμβολαίου αν δεν πάρω επιδότηση επιδότηση συσκευής θα έχω έκπτωση στο λογαριασμό μου;

 

οχι, εκπτωση αντι επιδοτησης ισχυει μονο για νεες συνδεσεις

Link to comment
Share on other sites

Ανάλογα την επιδότησή σου. Αν έχεις για παράδειγμα 90€ επιδότηση:

90/12μήνες = 7,5€ λιγότερα κάθε μήνα στον λογαριασμό σου.

 

Αν μετά τον πρώτο χρόνο μου έρθει επιδότηση και τα νούμερα είναι έτσι όπως τα γράφεις, τον επόμενο χρόνο θα φτάσει σε σημείο η cosmote να με πληρώνει.... Δεν στέκει αυτό που λες.... Κάθε μήνα 7,5€ λιγότερα.... 'Η μήπως εννοείς ότι αναλόγως τι λογαριασμό κάνω κάθε μήνα, θα μου το μειώνουν κατά 7,5€.... Κατατόπισέ με! :O

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

Αν μετά τον πρώτο χρόνο μου έρθει επιδότηση και τα νούμερα είναι έτσι όπως τα γράφεις, τον επόμενο χρόνο θα φτάσει σε σημείο η cosmote να με πληρώνει.... Δεν στέκει αυτό που λες.... Κάθε μήνα 7,5€ λιγότερα.... 'Η μήπως εννοείς ότι αναλόγως τι λογαριασμό κάνω κάθε μήνα, θα μου το μειώνουν κατά 7,5€.... Κατατόπισέ με! :O

 

οχι ειναι ετσι οπως τα λεει!

και εγω το εχω κανει αυτο! αντι για πχ. 90 ευρω επιδοτηση συσκευης τα παιρνεις σταδιακα σαν εκπτωση στον λογαριασμο σου. (90ευρω/12μηνες)

Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

οχι ειναι ετσι οπως τα λεει!

και εγω το εχω κανει αυτο! αντι για πχ. 90 ευρω επιδοτηση συσκευης τα παιρνεις σταδιακα σαν εκπτωση στον λογαριασμο σου. (90ευρω/12μηνες)

σιγουρα ειναι ετσι? γιατι σε αλλη εταιρεια τοση ηταν η επιδοτηση της γυναικας μου και οταν της εκοψαν απο το παγιο το ποσο ηταν 4Ε το μηνα, δηλαδη 48Ε.

δεν την επαιρνε ολη την επιδοτηση.

Link to comment
Share on other sites

Αν ξέρετε ….ετοιμάζομαι να κάνω φορητοτητα αριθμού ( από voda ) και να μπω στο Multi 26 και να ενεργοποιήσω το smart play κάνοντας και μια καινούργια internet on the go 10g. Δικαιούμαι επίδοση συσκευης για το multi ? Αν ναι πόσο περίπου?ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

οχι, εκπτωση αντι επιδοτησης ισχυει μονο για νεες συνδεσεις

 

Δεν ισχύει αυτό που λες. Έκπτωση αντί επιδότησης δικαιούνται και οι υπάρχουσες συνδέσεις που θα ανανεώσουν σύμβαση.

 

Εdit: Με τη προϋπόθεση ότι η εξυπηρέτηση θα γίνει απο αποκλειστικά καταστήματα cosmote ( είτε σε κατάστημα είτε μέσω courier )

Link to comment
Share on other sites

Δεν ισχύει αυτό που λες. Έκπτωση αντί επιδότησης δικαιούνται και οι υπάρχουσες συνδέσεις που θα ανανεώσουν σύμβαση.

 

Εdit: Με τη προϋπόθεση ότι η εξυπηρέτηση θα γίνει απο αποκλειστικά καταστήματα cosmote ( είτε σε κατάστημα είτε μέσω courier )

 

hmmmm ειδες? σε εμας που δουλευουμε σε ΟΤΕ δεν μας τα λενε αυτα...ζητω συγνωμη για την παραπληροφορηση...:worry::X

Link to comment
Share on other sites

hmmmm ειδες? σε εμας που δουλευουμε σε ΟΤΕ δεν μας τα λενε αυτα...ζητω συγνωμη για την παραπληροφορηση...:worry::X

 

No problemo αγαπητέ ΟΤΕτζή. Έχεις δώσει τόσες έγκυρες απαντήσεις που αυτό ήταν ένα πταίσμα ;-)

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζετε σε πόσο διάστημα (μετά απο νέα σύνδεση), μπορούμε να μεταφερθούμε σε μικρότερο πάγιο ?

υπάρχει κάποια χρέωση σε αυτή τη περίπτωση και τι γίνεται με την επιδότηση της συσκευής που πήρες ?

MyPhone history: Nokia 3310/6510 / Motorola V535/ V360 / Ubiquio 401 / O2 XDA Flame / Omnia i900 / GB T600 / Nokia 5230 / Huawei Ideos X5 / Toshiba AT100 / Samsung Duos / Lenovo 3500H /:cool:

Link to comment
Share on other sites

3 μήνες κ καμία επιπλέον χρέωση λόγω επιδότησης εκτός κ αν κάνεις διακοπή...Το έκανα κ γω σήμερα!Πρόσεχε μόνο 3 μήνες από την μέρα της σύνδεσης όχι της έκδοσης του λογαριασμού...
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα βγηκαν νεες επιδοτησεις στα περισσοτερα συμβολαια cosmote (αρκετα καλες για τα δεδομενα της cote :D:rolleyes:) και θα ισχυουν απο σημερα μεχρι νεωτερας...δεν ειναι προσφορα απλα μεγαλωσαν της επιδοτησεις νεων/φορητοτητων.
Link to comment
Share on other sites

Απο σημερα βγηκαν νεες επιδοτησεις στα περισσοτερα συμβολαια cosmote (αρκετα καλες για τα δεδομενα της cote :D:rolleyes:) και θα ισχυουν απο σημερα μεχρι νεωτερας...δεν ειναι προσφορα απλα μεγαλωσαν της επιδοτησεις νεων/φορητοτητων.

 

Επιπλέον επιδοτήσεις απο 15 - 270€, ανάλογα πάντα με το πρόγραμμα και την συσκευή.

 

Μικρά βήματα, άλλα χρειαζόμαστε κάτι πιο δραστικό για να κάνουμε καμιά γραμμή... όπως για παράδειγμα τα +300€ επιδότηση που είχε βγάλει πριν 1 μήνα!

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον επιδοτήσεις απο 15 - 270€, ανάλογα πάντα με το πρόγραμμα και την συσκευή.

 

Μικρά βήματα, άλλα χρειαζόμαστε κάτι πιο δραστικό για να κάνουμε καμιά γραμμή... όπως για παράδειγμα τα +300€ επιδότηση που είχε βγάλει πριν 1 μήνα!

Το σήμα πρέπει να φτιάξει, αλλά αυτό είναι αλλού παππά ευαγγέλιο...

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που καποιος εχει οικογενειακο προγραμμα με 2 συνδεσεις που μιλανε δωρεαν μεταξυ τους, το απεριοριστο ισχυει και στις βιντεοκλησεις ?
Link to comment
Share on other sites

αν σκεφτεις πως ολες οι εταιριες μειωναν επιδοτησεις γιατι θελουν να τις κοψουν τελειως (οπως στην Ευρωπη αν δεν κανω λαθος) ειναι ενα σημαντικο βημα αυτη η εστω και μικρη αυξηση το θεμα ειναι ποσο θα κρατησει.

 

οσο για την βιντεοκληση που ρωταει ο φιλος λογικα θα ειναι μεσα στο χρονο μιας και απο αρχη του χρονου στα συμβολαια δεν εχει ξεχωριστη τιμολογιση...λογικα παντα...:worry:

ενα τηλεφωνακη στην cosmote θα στο επαληθευσει ή καποιος που εκανε παρομοια χρηση

Link to comment
Share on other sites

Σε περιπτωση που καποιος εχει οικογενειακο προγραμμα με 2 συνδεσεις που μιλανε δωρεαν μεταξυ τους, το απεριοριστο ισχυει και στις βιντεοκλησεις ?

 

Σε καμία περίπτωση. Η videoκλήση θα χρεωθεί στον χρόνο ομιλίας του οικονομικού σου προγράμματος και όχι στον ενδοοικογενειακό χρόνο ομιλίας. Και αυτό είναι 101% σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Hi μαγκες.:DΕίναι το 1ο μου μυνημα στο φορουμ συγχωρεστε με αν εχω κανει καποιο λαθος....

Η Whats up της cosmote λήγει σε 1 χρόνο μετά την ενεργοποιηση της ή ληγει σε 1 χρονο αν δεν εχεις ανανεωσει τον χρονο ομιλίας μετα απο 1 χρονο?

Και οταν λεμε "ληγει" δε μπορεις ουτε να ανανεωσεις ουτε να δεχεσαι τηλεφωνηματα?Σα να σου καταστρέφεται η sim?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...