Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, cmvr said:

Ακριβώς και μετά το έκλεισα. Χρεώθηκα και 15 ευρώ γιατί ο μ!@##!@ς κάλεσα από το vodafone.

 

image.png

 

OTE βλάβες 13738!😉

Link to comment
Share on other sites

Γενικά απαράδεκτη η κατάσταση πια με την εξυπηρέτηση είτε πρόκειται για συμβόλαιο είτε για άλλη υπηρεσία αν πρέπει να μιλήσεις με άνθρωπο την έκατσες

Στην ανανέωση αν πουν 25 ευρώ την extrasim θα τους πω να το βάλετε εκεί που ξέρετε και κρατάω τη vodafone όπως έχει.

3 minutes ago, Chrischal1908 said:

OTE βλάβες 13738!😉

Άσε τι λέει τα έχω όλα μαζί στο ίδιο όνομα. Το θέμα είναι ότι τσάμπα τα 15 ευρώ αν έχει 0,35 το λεπτό από vodafone.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, cmvr said:

Γενικά απαράδεκτη η κατάσταση πια με την εξυπηρέτηση είτε πρόκειται για συμβόλαιο είτε για άλλη υπηρεσία αν πρέπει να μιλήσεις με άνθρωπο την έκατσες

Καποτε επερνες 13888 εβγαζες γραμμη στο λεπτο και οι ανθρωποι ηξεραν να σε εξυπηρετησουν. Εχει 3-4 χρονια που απλα δεν βγαζεις γραμμη ουτε σε 1 ωρα. Με το chat απο την αλλη κατι γινεται οποτε εστειλα μου απαντησαν γρηγορα και με βοηθησαν. Για να μιλησεις ουτε για αστειο παντως. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, cmvr said:

Ακριβώς και μετά το έκλεισα. Χρεώθηκα και 15 ευρώ γιατί ο μ!@##!@ς κάλεσα από το vodafone.

 

image.png

 

13788 έπρεπε να πάρεις είναι και τσάμπα και έχει μικρότερη αναμονή 🫡

Πραγματικά στο 13888 τραγική η κατάσταση όταν ακούω το τραγούδι αναμονής με πιάνει κρηση 

Edited by elkons
Link to comment
Share on other sites

Just now, king2009 said:

Καποτε επερνες 13888 εβγαζες γραμμη στο λεπτο και οι ανθρωποι ηξεραν να σε εξυπηρετησουν. Εχει 3-4 χρονια που απλα δεν βγαζεις γραμμη ουτε σε 1 ωρα. Με το chat απο την αλλη κατι γινεται οποτε εστειλα μου απαντησαν γρηγορα και με βοηθησαν. Για να μιλησεις ουτε για αστειο παντως. 

Χειρότερη από τη νοβα κατάντησε πια στην εξυπηρέτηση. Με έχει κουράσει και να έχεις τον πελάτη να έχουν δεθεί τα χέρια του να μην μπορεί να δουλέψει να έχεις και τους τύπους να είσαι μια ώρα σε αναμονή. 

1 minute ago, elkons said:

13788 έπρεπε να πάρεις είναι και τσάμπα και έχει μικρότερη αναμονή 🫡

Πραγματικά στο 13888 τραγική η κατάσταση όταν ακούω το τραγούδι αναμονής με πιάνει κρηση 

Το ξέρω άλλα όταν είσαι πάνω στη δουλειά σε πανικό και με πελάτη που δε γρικάει καθόλου και σου τα ζαλίζει τότε τη μ@λακια μπορείς να την κάνεις 😂

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, cmvr said:

Χειρότερη από τη νοβα κατάντησε πια στην εξυπηρέτηση. Με έχει κουράσει και να έχεις τον πελάτη να έχουν δεθεί τα χέρια του να μην μπορεί να δουλέψει να έχεις και τους τύπους να είσαι μια ώρα σε αναμονή. 

 

Ίδιοι μαλ@κς είναι και εκεί είχα αναμονή στο 13800 3:45:09

Και στο τσατ τους μιλάς και απαντούν μετά από ώρα λες και κάνουν Google translate από τα κινέζικα και αν αργήσεις 2,3 λεπτά ή πριν ζητήσεις κάτι επιπλέον στο κλείνουν.  Στο τσατ της πράσινης είναι καλύτερη η κατάσταση απλά χρειάζονται παραπάνω γνώσεις 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε Κουίζ στο Cosmote app για τη μέρα της φιλίας. 

Είχα την ελπίδα πως θα έδινε 500mb οποτα έστειλα στον γιο μου [εμφανίζει τα νούμερα στο id και επιλέγω] και τι να δω 3GB πήγαν! Πως και δεν ήταν 500MB κράξιμο έφαγαν;

Link to comment
Share on other sites

Λήγει το συμβόλαιο Gigamax Family M στις 18/8. Έχω κάνει ερωτήσεις στο παρελθόν για προσφορά και κλασσικά πάντα ήταν χειρότερη(ακόμη και στο app). Μου είπαν να περιμένω κλπ. Με ενημέρωσαν ότι τα Family θα σταματήσουν σαν πρόγραμμα και να περιμένω για κάτι παρόμοιο ή καλύτερο... Αν θέλω να πάω στο Neo υπάρχει τρόπος να διατηρήσω τα νούμερα ή θα πρέπει να κάνω αίτηση φορητότητας σε άλλο πάροχο και να αρχίσουν οι προσφορές κλπ;

Edited by Cloud
Life Is Good
Link to comment
Share on other sites

Πρώτα καρτοκινητό πρέπει να γίνει και μετά Neo.

Όντως έχουν καταργηθεί τα family. Πλέον παίρνεις ατομικά πακέτα και όλα αυτά μαζί όταν τα συνδυάζεις παίρνουν 5% έκπτωση. Αν έχεις και σταθερό παίρνουν 10% έξτρα, δηλαδή 15% έκπτωση (cosmote one)

Link to comment
Share on other sites

Τζιμάνια εκεί στο τμήμα προσφορών της Comsote. Gigamax unlimited από 22€ που ηταν την προηγούμενη εβδομάδα το πήγανε 28€ λες και θα συμφωνούσα σε μεγαλύτερη τιμή. 🤣 Αντί να μου κάνουν καλύτερη προσφορά (γιατί δεν έχω ανανεώσει τόσο καιρό) μου έκαναν χειρότερη. 🤣Και δεν φτάνει αυτό το πάγιο θα αυξάνεται ανα τους μήνες και στο τέλος θα βρεθώ να πληρώνω 68,70€🤣 Πραγματικά για βραβείο είναι εκεί στην κοτε

Screenshot_20240803_142805_COSMOTE.jpg

Screenshot_20240803_142716_COSMOTE.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, P_papadis said:

Τζιμάνια εκεί στο τμήμα προσφορών της Comsote. Gigamax unlimited από 22€ που ηταν την προηγούμενη εβδομάδα το πήγανε 28€ λες και θα συμφωνούσα σε μεγαλύτερη τιμή. 🤣 Αντί να μου κάνουν καλύτερη προσφορά (γιατί δεν έχω ανανεώσει τόσο καιρό) μου έκαναν χειρότερη. 🤣Και δεν φτάνει αυτό το πάγιο θα αυξάνεται ανα τους μήνες και στο τέλος θα βρεθώ να πληρώνω 68,70€🤣 Πραγματικά για βραβείο είναι εκεί στην κοτε

 

Δεν είναι τζιμάνια... είναι επαγγελματίες!
Σου πρόσφεραν το Gigamax Unlimited στα 22€, τιμή σκότωμα για να σε μπάσουν στη στάνη και να σε εκπαιδεύσουν στη χρήση απεριόριστων. Τώρα με τα 28€/48€ ήρθε η άρα να σε αρμέξουν.

Υπάρχει πάντα η λύση της φυγής προς καρτοκινητό αλλά θα σε ξεβολέψει άσχημα.

Η απόπειρα πάντως φορητότητας προς άλλο πάροχο για να σου απαντήσουν με αντιπροσφορά δε θα πάει καθόλου καλά. Είσαι πελάτης χαμηλής προσόδου... απλά θα σου κουνήσουν το μαντίλι. Εκτός ίσως και αν παίζει πακέτο με περισσότερα από 1 κινητά και σταθερό.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, P_papadis said:

Τζιμάνια εκεί στο τμήμα προσφορών της Comsote. Gigamax unlimited από 22€ που ηταν την προηγούμενη εβδομάδα το πήγανε 28€ λες και θα συμφωνούσα σε μεγαλύτερη τιμή. 🤣 Αντί να μου κάνουν καλύτερη προσφορά (γιατί δεν έχω ανανεώσει τόσο καιρό) μου έκαναν χειρότερη. 🤣Και δεν φτάνει αυτό το πάγιο θα αυξάνεται ανα τους μήνες και στο τέλος θα βρεθώ να πληρώνω 68,70€🤣 Πραγματικά για βραβείο είναι εκεί στην κοτε

Screenshot_20240803_142805_COSMOTE.jpg

Screenshot_20240803_142716_COSMOTE.jpg

Ήρθε η ώρα να βγάλουν τα σπασμένα για το χαμηλό πάγιο που έδινες. 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, arjuna said:

Δεν είναι τζιμάνια... είναι επαγγελματίες!
Σου πρόσφεραν το Gigamax Unlimited στα 22€, τιμή σκότωμα για να σε μπάσουν στη στάνη και να σε εκπαιδεύσουν στη χρήση απεριόριστων. Τώρα με τα 28€/48€ ήρθε η άρα να σε αρμέξουν.

Υπάρχει πάντα η λύση της φυγής προς καρτοκινητό αλλά θα σε ξεβολέψει άσχημα.

Η απόπειρα πάντως φορητότητας προς άλλο πάροχο για να σου απαντήσουν με αντιπροσφορά δε θα πάει καθόλου καλά. Είσαι πελάτης χαμηλής προσόδου... απλά θα σου κουνήσουν το μαντίλι. Εκτός ίσως και αν παίζει πακέτο με περισσότερα από 1 κινητά και σταθερό.

Δεν έχεις καταλάβει. Εχω ξαναγράψει και πιο πίσω. Η πρόταση να ανανεώσω στα ίδια λεφτά (22€) ηταν το τυράκι και ευτυχώς άνοιξα τους όρους του συμβολαίου όπου και είδα την παγίδα. Το πάγιο ανέβαινε κλιμακωτά και θα έφτανα να πληρώνω 68+ευρω και εκεί, όποτε τους είχα ήδη κουνήσει μαντίλι με αυτά τα τερτίπια. Τα απεριόριστα data προσωπικά δεν τα εχω ανάγκη. Μπορώ να ζήσω και με λιγότερα. Το συγκεκριμένο συμβόλαιο το είχα καθαρά για το χαμηλό του πάγιο. Τελείωσε το party πάμε για άλλα 🤣

Link to comment
Share on other sites

Τα 68+ είναι μετά το τέλος της διετίας.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, p_k said:

Τα 68+ είναι μετά το τέλος της διετίας.

Ναι, αλλά πονηριές τύπου δίνω φθηνά για τους πρώτους 7 μήνες και μετά βγάζω τα σπασμένα είναι απαράδεκτες 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Gv2008 said:

Ναι, αλλά πονηριές τύπου δίνω φθηνά για τους πρώτους 7 μήνες και μετά βγάζω τα σπασμένα είναι απαράδεκτες 

Ναι, συμφωνώ απόλυτα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, P_papadis said:

Πραγματικά για βραβείο είναι εκεί στην κοτε

Έχει λίγο καιρό που προωθούν τις επιδοτήσεις ξανά… στα 34€ με συσκευή που έχεις από κάτω, η τιμή πιθανότατα είναι και για τους 24 μήνες και η συσκευή είναι της τάξεως των 150€. Στους 24 μήνες αυτό είναι 6€ περίπου ανά μήνα 

Link to comment
Share on other sites

Ε καλα και εμεις εδω δινουμε 13.50 ευρω για το gigamax και 5 ευρω η extra sim απεριοριστα. Αν στη ληξη ανεβασουν τιμη πανω απο 20 απλα φευγουμε και παμε καρτουλα οτι βγαινει φθηνοτερα. Επαγγελματιες my ass. Αλλου που δεν μπορουμε να κανουμε τιποτα τι γινεται. Εκει που μπορουμε θα τη βρουμε την ακρη με τον ενα η αλλο τροπο. 

730GB σε 3 μερουλες με μπολικο upload. Eχει γονατισει το 5001 αλλα δεν μασαει.

 

Screenshot_5.png

Edited by king2009
Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2024 at 7:34 ΜΜ, Gv2008 said:

Ναι, αλλά πονηριές τύπου δίνω φθηνά για τους πρώτους 7 μήνες και μετά βγάζω τα σπασμένα είναι απαράδεκτες 

Πλέον ετσι θα ειναι ολες οι προσφορές ανανέωσης κινητής της Cosmote οπότε πολύ προσοχή στα ψιλά γράμματα και στο τυράκι

 

Link to comment
Share on other sites

Screenshot_20240812-160851_Instagram.jpg

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καινούρια ανακοίνωση από COSMOTE.

Screenshot_20240813-203144_Instagram.jpg

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλήσπερα σε όλη την παρέα και χρόνια πολλά. 

Στην σελίδα της Cosmote το πρόγραμμα 200 mbps fttc μαζί με ΟΤΕ Tv το δίνουν στα 60€ σε κατάστημα Γερμανός με φορητότητα θα το δώσουν πιο φθηνά; 

Πιο παλιά που είχα ρωτήσει έκαναν δώρο τα τέλη σύνδεσης. 

Ευχαριστώ πολύ. 

Link to comment
Share on other sites

On 3/8/2024 at 7:15 ΜΜ, P_papadis said:

Δεν έχεις καταλάβει. Εχω ξαναγράψει και πιο πίσω. Η πρόταση να ανανεώσω στα ίδια λεφτά (22€) ηταν το τυράκι και ευτυχώς άνοιξα τους όρους του συμβολαίου όπου και είδα την παγίδα. Το πάγιο ανέβαινε κλιμακωτά και θα έφτανα να πληρώνω 68+ευρω και εκεί, όποτε τους είχα ήδη κουνήσει μαντίλι με αυτά τα τερτίπια. Τα απεριόριστα data προσωπικά δεν τα εχω ανάγκη. Μπορώ να ζήσω και με λιγότερα. Το συγκεκριμένο συμβόλαιο το είχα καθαρά για το χαμηλό του πάγιο. Τελείωσε το party πάμε για άλλα 🤣

Εγώ με αυτούς μόνο Cosmote Neo θα έκανα… 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Antonio21 said:

Καλήσπερα σε όλη την παρέα και χρόνια πολλά. 

Στην σελίδα της Cosmote το πρόγραμμα 200 mbps fttc μαζί με ΟΤΕ Tv το δίνουν στα 60€ σε κατάστημα Γερμανός με φορητότητα θα το δώσουν πιο φθηνά; 

Πιο παλιά που είχα ρωτήσει έκαναν δώρο τα τέλη σύνδεσης. 

Ευχαριστώ πολύ. 

Ίσως. Αν το ψάξεις τηλεφωνικά 

Link to comment
Share on other sites

Έχω ακόμα μερικούς μήνες μέχρι να λήξει η NOVA αλλά το ψάχνω από τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...