Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχω το Cosmote 65 plus και για μερικές μέρες πρέπει να συνομιλώ με ελληνικό κινητό, ο χρήστης του οποίου θα βρίσκεται Κωνσταντινούπολη.

Πόσο πάει η κλήση και τα sms;

Link to comment
Share on other sites

Έχω το Cosmote 65 plus και για μερικές μέρες πρέπει να συνομιλώ με ελληνικό κινητό, ο χρήστης του οποίου θα βρίσκεται Κωνσταντινούπολη.

Πόσο πάει η κλήση και τα sms;

 

Εσύ δε χρεώνεσαι κάτι αφού το κινητό είναι ελληνικό.Το κόστος επιβαρύνει αυτόν που βρίσκεται στην Κωνσταντινούπολη.

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δε χρεώνεσαι κάτι αφού το κινητό είναι ελληνικό.Το κόστος επιβαρύνει αυτόν που βρίσκεται στην Κωνσταντινούπολη.

 

Άρα συμφέρει να τον παίρνω εγώ ή ακόμα κι έτσι θα χρεώνεται το ίδιο;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη τη παρεα.. να σας πω κ εγω την εμπειρια μου σε σχεση με τις φορητοτητες!!! Εχω cosmote εδω κ τεσσερα χρονια κ πριν 3 μερες με παιρνει η vodafone τηλ κ μου προσφερει το red 1 με 32.70 ευρω τελικη τιμη.. οκ λεω μου στελνουν την επομενη τα συμβολαια τα υπογραφω κ περιμενω να γινει ενεργοποιηση της γραμμης.. Αφου υπογραφω τα συμβολαια μετα απο 3 ωρες τηλ η cosmote κ μου κανει αντιπροσφορα το ιδιο προγραμμα δηλ το plus 65 στα 29.20 τελικη τιμη..οκ κ επειδη ηθελα να μεινω στη cosmote παω κ κανω ακυρωση της φορητοτητας με φαξ. Χθες το απογευμα παλι η vodafone τηλ κ γιατι ακυρωνεται το αιτημα κ της λεω την προσφορα της cosmote... αμεσως αυτοι αλλη προσφορα 27,80 κ ταμπλετ δωρο... οκ της κανω αφου πιστευα οτι η cosmote δεν ειχε να προτεινει κατι καλυτερο:lol: σημερα το πρωι η cosmote παλι τηλ κ τελικη προσφορα 25,50 ευρω κ 2 παγια δωρο:p ακυρωνω παλι με φαξ τη φορητοτητα .....με ξανα παιρνει τηλ η vodafone μετα απο λιγο κ αφου δεν ειχε να μου προτυνει κατι καλυτερο αρχιζει να μου αμφισβητει αυτα που μου ειχε πει η cosmote....:lol: Τελος παντων να μη τα πολυλογω επρεπε να γινει ολη αυτη η διαδικασια για να παρω αυτο το προγραμμα σε αυτη τη τιμη κ να μεινω κ στη cosmote οπου κ ηθελα περισσοτερο!!! Συμπερασμα οτι ενω μπορουν απο αρχη να σου κανουν τη καλυτερη δυνατη προσφορα γινεται ολο το παραπανω κ τα συμπερασματα δικα σας....!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολη τη παρεα.. να σας πω κ εγω την εμπειρια μου σε σχεση με τις φορητοτητες!!! Εχω cosmote εδω κ τεσσερα χρονια κ πριν 3 μερες με παιρνει η vodafone τηλ κ μου προσφερει το red 1 με 32.70 ευρω τελικη τιμη.. οκ λεω μου στελνουν την επομενη τα συμβολαια τα υπογραφω κ περιμενω να γινει ενεργοποιηση της γραμμης.. Αφου υπογραφω τα συμβολαια μετα απο 3 ωρες τηλ η cosmote κ μου κανει αντιπροσφορα το ιδιο προγραμμα δηλ το plus 65 στα 29.20 τελικη τιμη..οκ κ επειδη ηθελα να μεινω στη cosmote παω κ κανω ακυρωση της φορητοτητας με φαξ. Χθες το απογευμα παλι η vodafone τηλ κ γιατι ακυρωνεται το αιτημα κ της λεω την προσφορα της cosmote... αμεσως αυτοι αλλη προσφορα 27,80 κ ταμπλετ δωρο... οκ της κανω αφου πιστευα οτι η cosmote δεν ειχε να προτεινει κατι καλυτερο:lol: σημερα το πρωι η cosmote παλι τηλ κ τελικη προσφορα 25,50 ευρω κ 2 παγια δωρο:p ακυρωνω παλι με φαξ τη φορητοτητα .....με ξανα παιρνει τηλ η vodafone μετα απο λιγο κ αφου δεν ειχε να μου προτυνει κατι καλυτερο αρχιζει να μου αμφισβητει αυτα που μου ειχε πει η cosmote....:lol: Τελος παντων να μη τα πολυλογω επρεπε να γινει ολη αυτη η διαδικασια για να παρω αυτο το προγραμμα σε αυτη τη τιμη κ να μεινω κ στη cosmote οπου κ ηθελα περισσοτερο!!! Συμπερασμα οτι ενω μπορουν απο αρχη να σου κανουν τη καλυτερη δυνατη προσφορα γινεται ολο το παραπανω κ τα συμπερασματα δικα σας....!!!!

 

Φορητότητα χωρίς να παραλάβεις sim από νέο πάροχο έχει καταργηθεί εντελώς?και τα 25,50 ευρω με δυο παγια δωρο αφορουν 2 γραμμες η παραπάνω?

Edited by boban3
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 65 και έδειξε ζήτησα συνεχίσει το προγράμματα κ μου είπε 50€ το μήνα 18 μηνο . Πανε καλά!!!! Τι μου προτείνεται ; Θέλω να παρά μείνω στο 65 .
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έχω το 65 και έδειξε ζήτησα συνεχίσει το προγράμματα κ μου είπε 50€ το μήνα 18 μηνο . Πανε καλά!!!! Τι μου προτείνεται ; Θέλω να παρά μείνω στο 65 .

Εκει με πηγανε και μενα, απλα τους πιεσα και μου εκαναν 2 παγια δωρο, οποτε μου ερχεται 44 ευρω το μηνα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Και θεωρείται επιτυχία ; Δεν πανε να πνίγουν η στα 30 κάτι ψιλά θα το φτάσω η άντε γεια!!!!
xiaomi mi3:cool:
Link to comment
Share on other sites

Και θεωρείται επιτυχία ; Δεν πανε να πνίγουν η στα 30 κάτι ψιλά θα το φτάσω η άντε γεια!!!!

Οχι, αλλά από έρευνα αγοράς που έκανα, οι αλλες δυο εταιρείες ηταν ποιο ακριβές.

Βασικά η μια, γιατί την wind δεν τη πλησιαζω με τίποτα.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Οχι, αλλά από έρευνα αγοράς που έκανα, οι αλλες δυο εταιρείες ηταν ποιο ακριβές.

Βασικά η μια, γιατί την wind δεν τη πλησιαζω με τίποτα.

 

Παντως στη σελιδα τους εχουν το 65αρι με 40 ευρω χωρις φορους για τους μεταπηδησαντες στην cosmote

Link to comment
Share on other sites

Παντως στη σελιδα τους εχουν το 65αρι με 40 ευρω χωρις φορους για τους μεταπηδησαντες στην cosmote

Σωστά, απλά ήμουν ήδη cosmote και δεν είχα χρόνο για μεταγραφές.

Οι τέσσεροι τροχοί κινούν το σώμα, οι δύο την ψυχή.
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια προσφορα για φορητοτητα σε κοσμοτε στο 65 plus αυτον τον καιρο? μιλαω για τιμη κατω των 40 ευρώ.. ;
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καμια προσφορα για φορητοτητα σε κοσμοτε στο 65 plus αυτον τον καιρο? μιλαω για τιμη κατω των 40 ευρώ.. ;

 

Έχω κάνει φορητότητα στη vodafone για 2 γραμμές και έχω παραλάβει sim(σήμερα),αφού διαπίστωσα ότι αλλώς δε στέλνουν το αίτημα στην cosmote.Λογικά θε με πάρουν από cosmote για αντιπροσφορά.Πόσο λέτε μπορώ να ζητήσω για το 65 plus στην πρώτη γραμμή και προς όλους 35 ή 50 για τη δεύτερη?Η μήπως να ζητήσω και για τις 2 το 65αρι γύρω στα 24 ευρώ το πολύ.(λόγω και της τελευταίας προσφοράς που έβγαλε η cyta)

Και η διαδικασία για να ακυρώσω τη φορητότητα είναι απλή αποστολή φαξ που ζητάω ακύρωση με φωτοτυπία ταύτοτητας?με τις κάρτες που έχω παραλάβει τι γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα....

θελω την γνωμη σας:

εχω το cosmote 35 (παλιο) κ πληρωνω 35 με 36 ευρω

1500' cosmote+σταθερα

1500 μνμ cosmote

120' σε αλλα δικτυα

120 μνμ σε αλλα δικτυα

καθολου ιντερνετ.......

αρχες αυγουστου ληγει το συμβολαιο μου...μιλωντας στο 13838 μου ειπαν οτι μου δινουν 3,5 ευρω το μηνα εκπτωση για το ιδιο συμβολαιο για 18 μηνες!!

ψαχνω συμβολαιο που να εχει τα 1500' σε cosmote+σταθερα κ ιντερνετ

τι μου προτεινετε???μονο το plus 45 υπαρχει????

παιζει γενικα καποιο προγραμμα με 600' προς ολους κ με ιντερνετ με λιγοτερα απο 30 ευρω???

ευχαριστω!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου προτειναν το απεριοριστο 65 σε συνδυασμο με σταθερο 24αρι και απεριοριστες αστικες υπεραστικες στην τιμη των 56 ευρω περιπου (24 συν 32)
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει φορητότητα στη vodafone για 2 γραμμές και έχω παραλάβει sim(σήμερα),αφού διαπίστωσα ότι αλλώς δε στέλνουν το αίτημα στην cosmote.Λογικά θε με πάρουν από cosmote για αντιπροσφορά.Πόσο λέτε μπορώ να ζητήσω για το 65 plus στην πρώτη γραμμή και προς όλους 35 ή 50 για τη δεύτερη?Η μήπως να ζητήσω και για τις 2 το 65αρι γύρω στα 24 ευρώ το πολύ.(λόγω και της τελευταίας προσφοράς που έβγαλε η cyta)

Και η διαδικασία για να ακυρώσω τη φορητότητα είναι απλή αποστολή φαξ που ζητάω ακύρωση με φωτοτυπία ταύτοτητας?με τις κάρτες που έχω παραλάβει τι γίνεται?

 

αυτη ειναι η διαδικασια στελνεις το fax στη vodafone και πας στο καταστημα που την εκανες να ακυρωσεις τη φορητοτητα.Τις sim θα τις επιστρεψεις μολις ακυρωθει η φορητοτητα αν στο ζητησουν(εγω δεν τις γυρισα,δεν τις ηθελαν).τωρα για τις τιμες κανε παζαρι!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου προτειναν το απεριοριστο 65 σε συνδυασμο με σταθερο 24αρι και απεριοριστες αστικες υπεραστικες στην τιμη των 56 ευρω περιπου (24 συν 32)

 

αυτη η τιμη ειναι τελικη με τα παγια μεσα? Εννοω οτι με 56€ το μηνα εχεις κινητο ,σταθερο και ιντερνετ 24αρι? Επισης με τη δεσμευση? 18μηνη?

Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνό μου είναι cosmote 2in1 με καρτοσυμβόλαιο που λήγει 8/8/2014 και ένα what's up για να με καλούν τα παιδιά που έχουν what's up.

Μου έκαναν προσφορά για το καρτοσυμβόλαιο 25 για 16,5 ευρώ και σκέφτομαι αν με συμφέρει ή μήπως καλύτερα να πάω με φορητότητα σε cu και να αξιοποιήσω το student exclusive με τα 5 ευρώ και να καταργήσω το what's up τελείως αφού πλέον και όσοι φοιτητές έχουν what's up έχουν 1000' προς όλους και συνεπώς μπορούν να με καλούν και στη vodafone. (εκτός αν η cosmote διακόψει την προσφορά αυτή στις 15/9/2014). Τα 1000' προς όλους του student exclusive με φτάνουν άνετα.

 

Δυστυχώς δεν μπορώ να το κάνω φοιτητικό cosmote what's up διότι έχω ήδη μια άλλη τέτοια φοιτητική σύνδεση στο όνομά μου.

 

Υπάρχει κάποιος λόγος (κάλυψη, σήμα κλπ) ώστε να παραμείνω στην cosmote πληρώνοντας τα 16,5 το μήνα αντί για 5;

Link to comment
Share on other sites

Αγοράζεις ένα dual sim και στην μια κάρτα βάζεις φοιτητικό whats up και στην άλλη το cu. ;)

 

αυτό δεν παίζει διότι χρειάζομαι σε διαφορετική συσκευή το φοιτητικό what's up καθώς το χρησιμοποιούν διάφορα μέλη της οικογένειας.

Τώρα χρειάζομαι δηλαδή μια ακόμα σύνδεση, που να τη χρησιμοποιώ αποκλειστικά, αντικαθιστώντας με cu (ή ξανακάνοντας 18μηνη με 16,5 ευρώ για το καρτοσυμβόλαιο 25) το καρτοσυμβόλαιο που είχα.

Link to comment
Share on other sites

Χθες μου προτειναν το απεριοριστο 65 σε συνδυασμο με σταθερο 24αρι και απεριοριστες αστικες υπεραστικες στην τιμη των 56 ευρω περιπου (24 συν 32)

 

ετρεχε μια προσφορα με 35ε me 24αρι adls+απεριοριστα αστικα υπεραστικα+οτε tv.αν σε ενδιαφερει ote tv πες τους για αυτη την προσφορα.κατα τα αλλα ειναι καλη τιμη.σου εδωσαν και -20% στο παγιο της cosmote λογω συνδιαστικης με ote?

Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα την sim με μια Micro 4G. Για να ενεργοποιήσω το 4G πρέπει να κάνω κάτι ή μόλις βρει σήμα θα δουλέψει, μέχρι τώρα έχω δει H+
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξα την sim με μια Micro 4G. Για να ενεργοποιήσω το 4G πρέπει να κάνω κάτι ή μόλις βρει σήμα θα δουλέψει, μέχρι τώρα έχω δει H+

 

στειλε 4g στο 1333

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...