Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θελω να ρωτησω το εξης.

 

Εχει ο πατερας μου συμβολαιο i110 που μεταξυ αλλων προσφερει και 1250mb χρηση ιντερνετ.

 

Αναρωτιεμαι αν μπορουν τα δεδομενα να μπουν σε ενα δευτερο αριθμο χωρις παγιο για να μπορει να τα χρησιμοποει σε συσκευη iphone.

 

Δηξλαδη να κρατησει τον ηδη υπαρχον αιρθμο οπως εχει με τα δωρεαν λεπτα ομιλιας και μυνηματα, αλλα ο χρονος ιντερνετ να μεταφερθει σε μια δευτερη καρτα με νεο αριθμο για να μπορει να γινει χρηση στο iphone.

 

Θα μπορουσε η εταιρια να προσφερει κατι τετοιο?

 

δεν γίνεται κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει καμμιά προσφορά για το Απεριόριστα 15;

 

Ναι, υπάρχει. Για ένα χρόνο το πάγιο από 15 γίνεται 10 ευρώ και σου προσφέρει 1500' και 1500 sms προς Cosmote. :)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Άλλαξα πρόγραμμα από cosmote 90 προνομιακό σε My way 25.

Σε 7 μέρες τελειώνει ο μήνας... Στο cosmote 90 είχα ενεργοποιημένο το πακέτο sms 70, θέλω να ρωτήσω, στο νέο μήνα που θα έχω το my way 25… θα παραμείνει ενεργοποιημένο το sms 70 ή οχι? ‘Η θα πρέπει να το απενεργοποιήσω 1 μέρα πριν λήξη ο μήνας…?

Edited by fotisk13
Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.. ένασ φίλος μου έχει συμβόλαιο στην Cosmote εδώ και 12 χρόνια περίπου..

Πολλές φορές επειδή δεν είναι και τόσο γνώστης δεν τον καλούσαν για να τον ενημερώσουν για την επιδότηση... Και από όλα αυτά τα χρόνια άντε να χει πάρει το πολύ 3-4 επιδοτήσεις.. Οι λογαριασμοί είναι από 60-150 ευρώ όλα αυτά τα χρόνια.. ανάλογα.. Οπότε φέτος λέει να ζητήσει μία πολύ γερή επιδότηση.. γύρω στα 400 ευρώ.. Θα του τη δώσουν λέτε? Πιάνουν τέτοια κόλπα πιστεύετε? Ότι δεν έχει χρησιμοποιήσει τις περισσότερες φορές την επιδότηση?

Στο τηλέφωνο του είπαν ότι το 12μηνο συμβόλαιο τελειώνει 31 Μαρτίου.. Δεν θα έπρεπε να έχει βγει η επιδότηση? Επιμένουν να λένε ότι δεν μπορούν να ξέρουν πόσο θα ναι η επιδότηση και ότι αυτή θα βγει 1η Απριλίου.. ακριβώς όταν λήξει το συμβόλαιο.. Αν 1η Απριλίου δηλαδή που λήγει πουν το τάδε ποσό, μετά θα μπορεί να κάνει αίτημα φορητότητας ?

Link to comment
Share on other sites

φορητοτητα κανει οτι ωρα θελει!!!

 

Και η επιδότηση γιατί βγαίνει ακριβώς στο κλείσιμο του 12μηνου?? Κανονικά δεν βγαίνει λίγο πριν?? 31/3 λήγει και ακόμα δεν έχει βγει η επιδότηση.. 1/4 είπε θα ξέρει να μας πει...

1/4 όμως δεν θα έχει ανανεωθεί το συμβόλαιο??

Link to comment
Share on other sites

Και η επιδότηση γιατί βγαίνει ακριβώς στο κλείσιμο του 12μηνου?? Κανονικά δεν βγαίνει λίγο πριν?? 31/3 λήγει και ακόμα δεν έχει βγει η επιδότηση.. 1/4 είπε θα ξέρει να μας πει...

1/4 όμως δεν θα έχει ανανεωθεί το συμβόλαιο??

αν δεν κανεις χρηση της επιδοτησης δεν ανανεωνεται το συμβολαιο:)
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Και η επιδότηση γιατί βγαίνει ακριβώς στο κλείσιμο του 12μηνου?? Κανονικά δεν βγαίνει λίγο πριν?? 31/3 λήγει και ακόμα δεν έχει βγει η επιδότηση.. 1/4 είπε θα ξέρει να μας πει...

1/4 όμως δεν θα έχει ανανεωθεί το συμβόλαιο??

 

Στην COSMOTE δυστυχως πρεπει να κλεισει ΑΚΡΙΒΩΣ 12μηνο (μεχρι και την τελευταια ημερα) για να "βγαλει το συστημα το ποσο της επιδοτησης" :lol::X

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

αν δεν κανεις χρηση της επιδοτησης δεν ανανεωνεται το συμβολαιο:)

 

ΑΦού είπα και στο αρχικό μου ποστ ότι από τα 12 αυτά χρόνια που είναι συνδρομητής... ζήτημα είναι αν έχει χρησιμοποιήσει την επιδότηση 4-5 φορές.. Άρα πώς ισχύει αυτό που λες?

 

Στην COSMOTE δυστυχως πρεπει να κλεισει ΑΚΡΙΒΩΣ 12μηνο (μεχρι και την τελευταια ημερα) για να "βγαλει το συστημα το ποσο της επιδοτησης" :lol::X

 

 

Ευχαριστώ.. μου φάνηκε περίεργο απλώς.. γιατί για τη Vodafone ξέρω ότι βγαίνει στον 8ο-10ο μήνα πολλές φορές , οπότε υπέθεσα ότι έτσι θα ναι κι εδώ. :wacko:

 

Θέλω να πω δηλαδή ότι:

Αφού η επιδότηση βγαίνει ακριβώς την πρώτη μέρα που λήξει το 12μηνο συμβόλαιο , την επόμενη μέρα του 13ου μήνα δεν θα έχει ανανεωθεί αυτόματα το συμβόλαιο?? Αν πχ δεν είναι καλή η επιδότηση και θες να κάνεις διακοπή ή φορητότητα τι γίνεται???

Edited by Alex0077
Link to comment
Share on other sites

Απλως την 1η ημερα του 13ου μηνα και μετα μπορεις να κανεις οτι θελεις, οποτε το θελεις. Να διακοψεις να πας σε αλλη εταιρια μεσω φορητοτητας, χωρις καμια χρεωση.
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

ΑΦού είπα και στο αρχικό μου ποστ ότι από τα 12 αυτά χρόνια που είναι συνδρομητής... ζήτημα είναι αν έχει χρησιμοποιήσει την επιδότηση 4-5 φορές.. Άρα πώς ισχύει αυτό που λες?

 

Αν πέρυσι πήρε επιδότηση συσκευής θα πρέπει να παραμείνει στο δίκτυο της Cosmote για 12 μήνες, ενώ αν δεν πήρε επιδότηση μπορεί να φύγει όποτε το θελήσει. ;)

Σου τα' δωσα όλα όχι όμως και το θάνατό μου. Αυτό άσε με να το κρατήσω εγώ.

http://img412.imageshack.us/img412/1559/28923n.gif

Καλό Πάσχα!

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα τη γνώμη για ένα θέμα που μου έχει προκύψει με τη Cosmote.

 

Είχα 3 εταιρικές συνδέσεις στη Cosmote περί τα 3 χρόνια και πριν από περίπου ένα μήνα(Ιανουάριο-Φεβρουάριο) έκανα φορητότητα στη Vodafone.

Το θέμα είναι ότι είχα κάνει ανανέωση του συμβολαίου τον Οκτώβριο με παράλληλη χρήση της επιδότησής μου (420+ΦΠΑ) και αγόρασα 2 κινητά από το Πλαίσιο.Ξέρω ότι επειδή είναι λιγότερο από 6 μήνες από την ανανέωση πρέπει να πληρώσω όλο το ποσό της επιδότησης στο 100%.Αντ' αυτού στον τελικό εκκαθαριστικό λογαριασμό βρέθηκα προ εκπλήξεως καθότι είδα κάποια λογικά πιστωτικά ποσά κάποιας περιόδου (από προηγούμενα πληρωμένα πάγια) ΚΑΙ την αναγραφή του ποσού της επιδότησης ανά γραμμή που πρέπει να επιστρέψω ΚΑΙ στο σύνολο,Τέλος κινητής τηλεφωνίας που επιβαρύνει και την επιδότηση.

Δηλαδή

Γραμμή:697ΧΧΧΧΧΧΧ

Πάγια παριόδου Α μέχρι Β: -25 Ε

Τέλη επικοινωνίας:

Πόσό επιδότησης: 130E

 

Τέλος κινητής τηλεφωνίας: 30E

 

ΦΠΑ 19% σε όλο το ποσό

 

Όπως καταλάβατε μπήκε Φπα στην επιδότηση (λογικό αφού το αναγράφει η σύμβαση) και Τέλος κινητής τηλεφωνίας.Αυτό δεν είναι παράνομο?

Όταν πήρα την επιδότηση πήρα στο σύνολο 500Ε (και για τις 3 συνδέσεις)και τώρα επειδή η Cosmote μου τα ζητάει πίσω,μέσω λογαριασμού κινητής,που επιβαρύνεται με το τέλος κινητής ποσοστιέα,πρέπει εγώ να πληρώσω 580Ε..

 

Κανείς??

Δεν έχει σπάσει κανένας το συμβόλαιό του με την Cosmote να μας πει πως επέστρεψε την επιδότηση?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

 

Άλλαξα πρόγραμμα από cosmote 90 προνομιακό σε My way 25.

Σε 7 μέρες τελειώνει ο μήνας... Στο cosmote 90 είχα ενεργοποιημένο το πακέτο sms 70, θέλω να ρωτήσω, στο νέο μήνα που θα έχω το my way 25… θα παραμείνει ενεργοποιημένο το sms 70 ή οχι? ʽΗ θα πρέπει να το απενεργοποιήσω 1 μέρα πριν λήξη ο μήνας…?

 

 

Κανείς δεν γνωρίζει?

Ιστορικό: Ericsson T28s, Nokia 3330, Sony ericsson T630,K750i, K800i, Motorola V3x, Sony ericsson w950i, Nokia n95 8gb, Sony ericsson vivaz , Nokia Ν8 , iphone 4 , Samsung Galaxy SIII , Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S7 και τώρα Samsung Galaxy Νοte10 Plus + Samsung galaxy tab s2 8" 4G 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω οικογενειακό συμβόλαιο 2+1 ώρα κοινή ο καθένας μεταξύ μας αλλά και δεν χρησιμοποιώ όλο το χρόνο και το ποσό είναι πολύ 55 ευρώ το μήνα.

 

Υπάρχει καμμία οικονομικότερη και συμφέρουσα λύση είτε σε συμβόλαιο είτε σε καρτοκινητό?

 

Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Κανείς??

Δεν έχει σπάσει κανένας το συμβόλαιό του με την Cosmote να μας πει πως επέστρεψε την επιδότηση?

 

Κάλεσε στο 1212 και ρώτα τους.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στο συμβόλαιο έλεγε ότι η επιδότηση είναι 130€, και ενώ διέκοψα το συμβόλαιο στον 3ο μήνα, το ποσό που πρέπει να πληρώσω είναι 110€.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι οσους εχουν συμβολαιο.Ειμαι με καρτοσυμβολαιο cosmote και σκεφτομαι να το γυρισω σε καποιο απο τα unlimited με internet.Ομως με το καρτοσυμβολαιο,εχω βολευτει πολυ μια υπηρεσια που εχει που με 5ε μιλας 500 λεπτα με ολα τα cosmote κινητα και ολα τα σταθερα.Υπαρχει κατι αντιστοιχο για τους συνδρομητες συμβολαιου?
Link to comment
Share on other sites

Καλά προς κοσμοτέ έχουν ούτως ή άλλως όλα τα unlimited άρα μάλλον δεν τον ενδιαφέρει τον φίλο το πακέτο 600+600.

Αρα προς κοσμοτέ είσαι καλυμένος με κάθε unlimited.

Συμπληρωματικά υπάρχουν πακέτα προς σταθερά 200' με 5 ευρώ, 500' με 12,5 ευρώ και 900 με 22,5. Κρατάω μια επιφύλαξη για τη συμβατότητα του πακέτου με τα unlimited.

Εναλλακτικά αν σε ενδιαφέρουν τα unlimited με πάγιο από 35 ευρώ και άνω, έχουν 1500 προς κοσμοτέ και σταθερά άρα δεν χρειάζεται να προσθέσεις τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Καλά προς κοσμοτέ έχουν ούτως ή άλλως όλα τα unlimited άρα μάλλον δεν τον ενδιαφέρει τον φίλο το πακέτο 600+600.

Αρα προς κοσμοτέ είσαι καλυμένος με κάθε unlimited.

Συμπληρωματικά υπάρχουν πακέτα προς σταθερά 200' με 5 ευρώ, 500' με 12,5 ευρώ και 900 με 22,5. Κρατάω μια επιφύλαξη για τη συμβατότητα του πακέτου με τα unlimited.

Εναλλακτικά αν σε ενδιαφέρουν τα unlimited με πάγιο από 35 ευρώ και άνω, έχουν 1500 προς κοσμοτέ και σταθερά άρα δεν χρειάζεται να προσθέσεις τίποτα.

Δικο μου λαθος,εννοουσα τα προγραμματα internet(απλα η vodafone τα λεει και αυτα unlimited).Σκεφτομαι να βαλω το i35 που εχει 500mb, 100 λεπτα ομιλιας προς ολους,καποια sms,οποτε με αυτη την προσφορα που ανεφερε ο φιλος για 600 λεπτα ειμαι αρκετα καλα με κατω απο 45ε.

 

Αν εχει κανεις αλλο προταση για προγραμμα με περιπου 500mb νετ,100-120 λεπτα προς ολους και καμια 200αρια προς cosmote,παραπανω απο ευπροσδεκτος να μου πει.

Link to comment
Share on other sites

Δικο μου λαθος,εννοουσα τα προγραμματα internet(απλα η vodafone τα λεει και αυτα unlimited).Σκεφτομαι να βαλω το i35 που εχει 500mb, 100 λεπτα ομιλιας προς ολους,καποια sms,οποτε με αυτη την προσφορα που ανεφερε ο φιλος για 600 λεπτα ειμαι αρκετα καλα με κατω απο 45ε.

 

Αν εχει κανεις αλλο προταση για προγραμμα με περιπου 500mb νετ,100-120 λεπτα προς ολους και καμια 200αρια προς cosmote,παραπανω απο ευπροσδεκτος να μου πει.

 

Καταρχήν στο i-35 και σε όλα τα προγράμματα cosmote i τα μηνύματα είναι sms KAI mms.

Ένας άλλος συνδυασμός είναι:

cosmote 120= 22€ http://bit.ly/afc3oP

cosmote 600+600= 7,5€ http://bit.ly/ar9kAC

Internet On The Phone Regular= 10€ http://bit.ly/crBtOC

ΣΥΝΟΛΟ= 39,5€ +12% φόρος κινητής τηλεφωνίας.

Link to comment
Share on other sites

Ξοδεύω γύρω στα 15 Ευρώ το μήνα και θελω να κάνω μεταφορά απο κάρτα σε συμβόλαιο. Ύπάρχει κάποιο πρόγραμμα συμβολαίου που δίνει δωρεάν συσκευή σ'αυτά τα λεφτά?
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο εδειξε διαφημιστικο για τον Γερμανο οπου ελεγε για καποια κινητα οτι ειναι δωρεαν, ειδε κανενας απο ποιο προγραμμα και πανω ειναι δωρεαν?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...