Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιδια εχω απεριοριστα 35 μπορω να βλεπω αν καποιος αριθμός ειναι κοσμοτε με καποιο sms?οπως γινεται για να βλέπω και απο το whats up αν ειναι whats up?και αν ναι υπάρχει χρεωση?

Ο μόνος τρόπος είναι να καλείς στην εξυπηρέτηση πελατών.

Link to comment
Share on other sites

Λογικά όχι, αλλά δε χάνεις και κάτι αν τους στείλεις π.χ. κάποιο..."παραπονιάρικο" e-mail :p;)

Τους έστειλα e-mail μέσω my account. Μόλις λάβω απάντηση θα ενημερώσω για όποιον ενδιαφέρεται.

Link to comment
Share on other sites

Ωραια...

Ξαναρχομαι εδω και ρωταω.......

Επειδη αρκετοι εχουν εκπτωση απο smartplay 20% απο καθε συνδεση....ισχυει η επιπλεον εκπτωση των 10 ευρω ή εαν την παρεις χανεις το εκπτωτικο 20% ή 10% ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ για μια απλη εκπτωση 1 χρονου οπως εγινε εξυπνα με την εκπτωση των 5 ευρω στα προγραμματα internet the go που αρκετοι την πατησαν περνοντας εκτωση 5 ευρω(περιπου το ιδιο για χαμηλα προγραμματα)χανοντας το 20% απο μεγαλυτερα προγραμματα με φυσικα καλυτερη εκπτωση ανω των 5 ευρω?

 

Συνήθως το 20 % δεν συνδυάζεται με άλλες προσφορές ...θα πρέπει να ρωτήσεις !

Πάντως για το απλό 10% του smartplay και του οικογενειακού συνδυάζεται....

Δηλαδή το 35 € γίνεται 25 € λόγω προσφοράς και μετά

μπορείς να πάρεις και 10% έκπτωση πάνω στο πάγιο ...

αλλά στο μειωμένο πάγιο (των 25 €)

με λίγα λόγια το 35 € θα γίνει

35€ -10€ -2,5€= 22,5 €

Link to comment
Share on other sites

Στις 16/12 έκανα νέα σύνδεση με την προσφορά με τα 2 πάγια δώρο.

Ο πρώτος λογ/σμός εκδόθηκε στις 1/1 με περίοδο χρήσης 16/12 έως 31/12

Ο δεύτερος λογ/σμός εκδόθηκε στις 1/2 με περίοδο χρήσης 1/1 έως 31/1

Ο τρίτος λογ/σμός εκδόθηκε στις 1/3 με περίοδο χρήσης 1/2 έως 28/24

 

Στις 4/3 έκανα ακύρωση συμβολαίου. Οι 2 πρώτοι λογ/σμοί ήρθαν με μηδενικό πάγιο ενώ ο 3ος ολόκληρος. Αφού ο 1ο ήταν μισός μήνας, δεν θα έπρεπε στον 3ο να πληρώσω μισό πάγιο;

Edited by soublaki-3
Link to comment
Share on other sites

κάπου είδα, δεν θυμάμαι πού, τον πίνακα που δείχνει τις εκπτώσεις στα Απεριόριστα

όχι το -10 που μόλις βγήκε

 

αυτό που έδειχνε πως το

Απεριόριστα 15 κάνει 10 ευρώ

το Απεριόριστα 25 κάνει x ευρώ

κλπ

 

είναι εύκολο σε κάποιον αν έχει κάποιο link ή πινακάκι?

 

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Στις 16/12 έκανα νέα σύνδεση με την προσφορά με τα 2 πάγια δώρο.

Ο πρώτος λογ/σμός εκδόθηκε στις 1/1 με περίοδο χρήσης 16/12 έως 31/12

Ο δεύτερος λογ/σμός εκδόθηκε στις 1/2 με περίοδο χρήσης 1/1 έως 31/1

Ο τρίτος λογ/σμός εκδόθηκε στις 1/3 με περίοδο χρήσης 1/2 έως 28/24

 

Στις 4/3 έκανα ακύρωση συμβολαίου. Οι 2 πρώτοι λογ/σμοί ήρθαν με μηδενικό πάγιο ενώ ο 3ος ολόκληρος. Αφού ο 1ο ήταν μισός μήνας, δεν θα έπρεπε στον 3ο να πληρώσω μισό πάγιο;

 

Η προσφορά ήταν 2 πάγια (Ιανουαρίου & Φεβρουαρίου) + όσες ημέρες υπολείπονταν από τον Δεκέμβριο, δώρο.

Το πάγιο κάθε μήνα προπληρώνεται. Στον 3ο λογαριασμό πλήρωσες για την χρήση που έκανες τον Φεβρουάριο και προπλήρωσες 1 ολόκληρο πάγιο για τον Μάρτιο. Αφού διέκοψες 4/3, λογικά πρέπει να σου επιστρέψουν το πάγιο, εκτός αν υπάρχει ποινή επειδή διέκοψες πολύ σύντομα.

Edited by scarface883

Γιώργος

Keep on riding...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.Αυτή τη στιγμή είμαι στην cosmote με smart play (συμβόλαιο i-45 και internet on the go 10Gb + laptop).Έχω κλείσει χρόνο και η επιδότηση μου είναι 80 ευρώ.Αν από το i-45 κάνω ανανέωση συμβολαίου σε απεριόριστα 35, θα έχω έκπτωση κάθε μήνα, 10 ευρώ λόγω της πρόσφατης προσφοράς για τα απεριόριστα + 80 / 12 ευρώ (λόγω επιδότησης) + 10% σε κάθε πάγιο λόγω smart play ;
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα σύνδεση στην Cosmote στο απεριόριστα 45 .Πήρα έκπτωση στο πάγιο αντί επιδότησης + την προσφορά της cosmote(10€ για ενα χρόνο) το παγιο κατέβηκε στα 25€+12% ο φόρος κινητής τηλεφωνίας ,όλα αυτά για ενα χρόνο. Edited by lefkaditis
Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ξερουμε αν ισχυει και για τα προγραμματα cosmote i?

 

Μόνο για τα απεριόριστα απο 35 και πάνω.

 

 

Παιδιά, θα ήθελα να κάνω μία ερώτηση.Αυτή τη στιγμή είμαι στην cosmote με smart play (συμβόλαιο i-45 και internet on the go 10Gb + laptop).Έχω κλείσει χρόνο και η επιδότηση μου είναι 80 ευρώ.Αν από το i-45 κάνω ανανέωση συμβολαίου σε απεριόριστα 35, θα έχω έκπτωση κάθε μήνα, 10 ευρώ λόγω της πρόσφατης προσφοράς για τα απεριόριστα + 80 / 12 ευρώ (λόγω επιδότησης) + 10% σε κάθε πάγιο λόγω smart play ;

 

Θα δικαιούσαι κανονικά τις εκπτώσεις, τόσο των 10€, όσο και αυτή του smart play.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα πήγα και έκανα μείωση παγίου στο "Απεριόριστα 15" από 15€ στα 10€. Ελπίζω ν' αξίζει τον κόπο... :what:
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα έκανα σύνδεση στην Cosmote στο απεριόριστα 45 .Πήρα έκπτωση στο πάγιο αντί επιδότησης + την προσφορά της cosmote, το παγιο κατέβηκε στα 25+12% ο φόρος κινητής τηλεφωνίας ,όλα αυτά για ενα χρόνο.

Προσφορά εννοείς τα -10 ευρώ, έτσι; Αλλά αυτό δεν δίνεται αντί επιδότησης;

 

edit:

Είσαι νέος συνδρομητής cosmote;

Edited by tipota
Link to comment
Share on other sites

σημερα πειραν το ξαδερφο μου να του πουν οτι η επιδοτηση οτυ ηταν 550 ευρω εχει οικογενειακο προγραμμα με 5 νουμερα και οταν τους ειπε οτι δεν το ικανοποιει η επιδοτηση και θα ηθελε να φυγει στην vodafone αν και εκτιμαει την cosmote του ειπε να περιμενει θα τον καλουσε σε λιγο. τον πηρε και του ανεβασε την επιδοτηση στα 910 ευρω
υπογραφή εκτός ορίων
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με αυτή την έκπτωση των 10 €; Εγώ έχω το Απεριόριστα 35, μόλις χθές ανανέωσα για άλλους 12 μήνες και τώρα είδα τη διαφήμιση.. Το έχασα το τρένο ή μπορώ να επωφεληθώ κι εγώ; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

Τι γίνεται ρε παιδιά με αυτή την έκπτωση των 10 ; Εγώ έχω το Απεριόριστα 35, μόλις χθές ανανέωσα για άλλους 12 μήνες και τώρα είδα τη διαφήμιση.. Το έχασα το τρένο ή μπορώ να επωφεληθώ κι εγώ; :wacko:

Από χθες ισχύει η προσφορά, άρα πρόλαβες.

 

Μόλις ενημερώθηκα ότι πλέον το Απεριόριστα 15 θα δίνει επιδότηση γύρω στα 50. Εγώ ζήτησα έκπτωση παγίου αντι επιδότησης, οπότε θα πληρώνω γύρω στα 5. :lol:

Μόλις με πήραν τηλ. από το κατάστημα κι μου είπαν ότι δεν γίνεται έκπτωση παγίου στο Απεριόριστα 15 παρά μόνο επιδότηση.

Edited by soublaki-3
Συνένωση μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την "τροποποίηση".
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

θα ηθελα να σας αναφερω το εξης προβλημα μου: εχω το προγραμμα απεριοριστα 45 με 250 λεπτα προς τριτα δικτυα,απο τις 23/2/2010 μου ηρθε ενα μηνυμα το οποιο με ενημερωνε οτι απο αυτην την ημερομηνια θα εχω αντι για 250 λεπτα 270 οπως και 270 sms<προφανως απαντηση στην καμπανια της WIND> μεχρι εδω ολα καλα.Στις 3/3/2010 επρεπε να εκδοθει ο λογαριασμος μου οπως και εγινε και περιπου μετα απο δεκα ημερες μου ηρθε και ο αναλυτικος λογαριασμος,οπου εκει με περιμενε μια δυσαρεστη εκπληξη:

παγια τελη:45

τελη χρησης 14,36

τελη συνδρομητων 7,12

συνολο 66,49!!!!!!!!!

 

 

Μετα απο το πρωτο σοκ ειπα να δω τι κλησεις εκανα που να δικαιολογει αυτα τα 14 ευρω εκει διαπιστωσα οτι ειχα καλεσει το κεντρο εξυπηρετησης πελατων 1.20 ευρω και sms 0.36 ευρω ΟΡΘΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ και υπηρχε μια χρεωση για vodafone-wind 10.50!!!!!

 

Για κακη τους τυχη εκατσα και υπολογισα τον χρονο ομιλιας προς τριτα δικτυα λαμβανοντας υποψιν την ελαχιστη χρεωση 45 δευτ <οπου εβλεπα κληση πχ. 10 sec εβαζα 45 κτλ>και διαπιστωσα οτι οχι μονο δεν ξεπερασα τα 250 λεπτα αλλα ο συνολικος μου χρονος ομιλιας ηταν 194 λεπτα!!!!!!Δηλαδη υπηρχε ενα υπολοιπο περιπου 75 λεπτων το οποιο δεν καταναλωσα και για το οποιο χρεωθηκα και με 10,50 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Η πρωτη μου κινηση ηταν να καλεσω παλι την υπηρ εξυπ πελατων την Δευτερα και να το αναφερω !Η κοπελα ευγενεστατα μου ειπε οτι θα πρεπει να στειλω εγραφος το αιτημα μου με φαξ μαζι με το λογαριασμο στο 2102511888 της ΚΟΣΜΟΤΕ και οτι σε 3-5 εργασιμες ημερες θα λαβω απαντηση.Οντως σημερα στις 2 το μεσημερι με καλεσαν και μου εδωσαν καποιες τρελες απαντησεις,ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΝ οτι υπηρξε λαθος αλλα υπευθυνο ηταν το συστημα καταγραφης τους και η αδυναμια να υπολογισει τα επιπλεον 20 λεπτα απο τις 23 μεχρι τις 3/03 και οτι ''αγνοησε'' τα ηδη 250 λεπτα που ειχα και απο οτι καταλαβα ξεκινησε να μετρα απο 23/02 και μαλιστα θεωροντας οτι εχω μονο 20 λεπτα διαθεσιμα προς καταναλωση:lol::lol: ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ!!!!!

Η απαντηση μου ηταν και το δικο σας λαθος της μηχανογραφησεις θα το πληρωσουμε εμεις;;;;<γιατι μου ειπαν οτι εχει συμβει σε ολους>εκει υπηρξε σιγη :X!!Της ειπα να ενημερωσει τους υπευθυνους οτι εαν δεν υπαρξη διορθωτικη κινηση στον επομενο λογαριασμο<ΙΣΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ> θα υπαρξη καταγγελια μου στην ΕΕΤΤ και εκει τελειωσε η επικοινωνια μας!ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ?

 

 

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ?ΕΙΔΑΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ?

[sIGPIC][/sIGPIC]http://www.dr-bet.com ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ....ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΚΟΥΒΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

θα ηθελα να σας αναφερω το εξης προβλημα μου: εχω το προγραμμα απεριοριστα 45 με 250 λεπτα προς τριτα δικτυα,απο τις 23/2/2010 μου ηρθε ενα μηνυμα το οποιο με ενημερωνε οτι απο αυτην την ημερομηνια θα εχω αντι για 250 λεπτα 270 οπως και 270 sms<προφανως απαντηση στην καμπανια της WIND> μεχρι εδω ολα καλα.Στις 3/3/2010 επρεπε να εκδοθει ο λογαριασμος μου οπως και εγινε και περιπου μετα απο δεκα ημερες μου ηρθε και ο αναλυτικος λογαριασμος,οπου εκει με περιμενε μια δυσαρεστη εκπληξη:

παγια τελη:45

τελη χρησης 14,36

τελη συνδρομητων 7,12

συνολο 66,49!!!!!!!!!

 

 

Μετα απο το πρωτο σοκ ειπα να δω τι κλησεις εκανα που να δικαιολογει αυτα τα 14 ευρω εκει διαπιστωσα οτι ειχα καλεσει το κεντρο εξυπηρετησης πελατων 1.20 ευρω και sms 0.36 ευρω ΟΡΘΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ και υπηρχε μια χρεωση για vodafone-wind 10.50!!!!!

 

Για κακη τους τυχη εκατσα και υπολογισα τον χρονο ομιλιας προς τριτα δικτυα λαμβανοντας υποψιν την ελαχιστη χρεωση 45 δευτ <οπου εβλεπα κληση πχ. 10 sec εβαζα 45 κτλ>και διαπιστωσα οτι οχι μονο δεν ξεπερασα τα 250 λεπτα αλλα ο συνολικος μου χρονος ομιλιας ηταν 194 λεπτα!!!!!!Δηλαδη υπηρχε ενα υπολοιπο περιπου 75 λεπτων το οποιο δεν καταναλωσα και για το οποιο χρεωθηκα και με 10,50 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Η πρωτη μου κινηση ηταν να καλεσω παλι την υπηρ εξυπ πελατων την Δευτερα και να το αναφερω !Η κοπελα ευγενεστατα μου ειπε οτι θα πρεπει να στειλω εγραφος το αιτημα μου με φαξ μαζι με το λογαριασμο στο 2102511888 της ΚΟΣΜΟΤΕ και οτι σε 3-5 εργασιμες ημερες θα λαβω απαντηση.Οντως σημερα στις 2 το μεσημερι με καλεσαν και μου εδωσαν καποιες τρελες απαντησεις,ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΝ οτι υπηρξε λαθος αλλα υπευθυνο ηταν το συστημα καταγραφης τους και η αδυναμια να υπολογισει τα επιπλεον 20 λεπτα απο τις 23 μεχρι τις 3/03 και οτι ''αγνοησε'' τα ηδη 250 λεπτα που ειχα και απο οτι καταλαβα ξεκινησε να μετρα απο 23/02 και μαλιστα θεωροντας οτι εχω μονο 20 λεπτα διαθεσιμα προς καταναλωση:lol::lol: ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ!!!!!

Η απαντηση μου ηταν και το δικο σας λαθος της μηχανογραφησεις θα το πληρωσουμε εμεις;;;;<γιατι μου ειπαν οτι εχει συμβει σε ολους>εκει υπηρξε σιγη :X!!Της ειπα να ενημερωσει τους υπευθυνους οτι εαν δεν υπαρξη διορθωτικη κινηση στον επομενο λογαριασμο<ΙΣΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ> θα υπαρξη καταγγελια μου στην ΕΕΤΤ και εκει τελειωσε η επικοινωνια μας!ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ?

 

 

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ?ΕΙΔΑΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ?

 

 

EETT και γενικη γραμματεια καταναλωτη του υπουργειου αναπτυξης. Οι καταγγελιες μαζευονται και μετα πεφτουν καμπανες, αν ειναι πολλες

Link to comment
Share on other sites

Από χθες ισχύει η προσφορά, άρα πρόλαβες.

 

Μόλις ενημερώθηκα ότι πλέον το Απεριόριστα 15 θα δίνει επιδότηση γύρω στα 50. Εγώ ζήτησα έκπτωση παγίου αντι επιδότησης, οπότε θα πληρώνω γύρω στα 5. :lol:

Μόλις με πήραν τηλ. από το κατάστημα κι μου είπαν ότι δεν γίνεται έκπτωση παγίου στο Απεριόριστα 15 παρά μόνο επιδότηση.

 

Χρόνια πολλά σουβλάκι!! :D

 

Πρέπει να καλέσω το 1212 ή θα μπει από μόνη της η έκπτωση; Δηλαδή κανονικά πρέπει να έχω πλέον πάγιο 25 ευρώ (Απεριόριστα 35); :rolleyes:

 

 

 

 

EDIT (για τους φίλους nikmak3 και psyched):

 

Ακόμα στην ΕΕΤΤ είστε εσείς; Ο κόσμος πηγαίνει μπροστά, όχι πίσω! :lol:

 

http://www.eekt.gr

Edited by stefidis
Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΕΕΚΤ :)

 

ΑΛΛΑ ΑΣ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΑΡΑΤΗΤΗΡΗΣΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΤΟΝ ΔΙΚΟ ΤΟΥ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ;Μιλαω για ατομα που εχουν καποιο προγραμμα ''απεριοριστα''

[sIGPIC][/sIGPIC]http://www.dr-bet.com ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ....ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΚΟΥΒΑΣ
Link to comment
Share on other sites

εχει επιπλεον εκπτωση 10€ εκτος την εκπτωση απο την επιδοτηση.

 

Δηλαδή μπορείς να έχεις την επιδότηση για αγορά συσκευής και 10 ευρώ έκπτωση κάθε μήνα;

Link to comment
Share on other sites

εγώ που έκανα αίτηση για φορητότητα στο 35αρι το απόγευμα λέτε να μου περάσουν την προσφορά?? θα τους πάρω τηλ αύριο...

 

αν κανω μια αιτηση φορητοτητας σε cosmote σημερα που δεν ισχυει η προσφορα αλλα την ημερα που θα περαστει σε αιτηση(αυτο γινεται αφου παρει εγκριση απο το αλλο δικτυο)ισχυει μια προσφορα θα την παρω!! εχει αλαξει η πολιτικη και πλεον παιρνουμε και την προσφορα που ισχυει οταν κανουμε το αιτημα φορητοτητας αλλα και οταν περαστει σε αιτηση και υπαρχει αλλη προσφορα παιρνουμε και εκεινη που ισχυει την μερα της καταχωρησης της αιτησης συνδεσης!!....επισης αν κανω αιτημα φορητοτητας και υπαρχει

μια προσφορα αλλα ακυρωθει για καποιο λογο η φορητοτητα και ξαναπεραστει μετα που και δεν ισχυει πλεον η προσφορα θα την παρω!! μετραει η ημερομηνια της πρωτης αιτησης!! ετσι δεν χανετε ποτε!

 

πρωτα καταχωρηται το αιτημα φορητοτητας και οταν παρει εγκριση περναει η αιτηση συνδεσης....

Edited by stathis334
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

 

θα ηθελα να σας αναφερω το εξης προβλημα μου: εχω το προγραμμα απεριοριστα 45 με 250 λεπτα προς τριτα δικτυα,απο τις 23/2/2010 μου ηρθε ενα μηνυμα το οποιο με ενημερωνε οτι απο αυτην την ημερομηνια θα εχω αντι για 250 λεπτα 270 οπως και 270 sms<προφανως απαντηση στην καμπανια της WIND> μεχρι εδω ολα καλα.Στις 3/3/2010 επρεπε να εκδοθει ο λογαριασμος μου οπως και εγινε και περιπου μετα απο δεκα ημερες μου ηρθε και ο αναλυτικος λογαριασμος,οπου εκει με περιμενε μια δυσαρεστη εκπληξη:

παγια τελη:45

τελη χρησης 14,36

τελη συνδρομητων 7,12

συνολο 66,49!!!!!!!!!

 

 

Μετα απο το πρωτο σοκ ειπα να δω τι κλησεις εκανα που να δικαιολογει αυτα τα 14 ευρω εκει διαπιστωσα οτι ειχα καλεσει το κεντρο εξυπηρετησης πελατων 1.20 ευρω και sms 0.36 ευρω ΟΡΘΑ ΜΕΧΡΙ ΕΔΩ και υπηρχε μια χρεωση για vodafone-wind 10.50!!!!!

 

Για κακη τους τυχη εκατσα και υπολογισα τον χρονο ομιλιας προς τριτα δικτυα λαμβανοντας υποψιν την ελαχιστη χρεωση 45 δευτ <οπου εβλεπα κληση πχ. 10 sec εβαζα 45 κτλ>και διαπιστωσα οτι οχι μονο δεν ξεπερασα τα 250 λεπτα αλλα ο συνολικος μου χρονος ομιλιας ηταν 194 λεπτα!!!!!!Δηλαδη υπηρχε ενα υπολοιπο περιπου 75 λεπτων το οποιο δεν καταναλωσα και για το οποιο χρεωθηκα και με 10,50 ευρω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Η πρωτη μου κινηση ηταν να καλεσω παλι την υπηρ εξυπ πελατων την Δευτερα και να το αναφερω !Η κοπελα ευγενεστατα μου ειπε οτι θα πρεπει να στειλω εγραφος το αιτημα μου με φαξ μαζι με το λογαριασμο στο 2102511888 της ΚΟΣΜΟΤΕ και οτι σε 3-5 εργασιμες ημερες θα λαβω απαντηση.Οντως σημερα στις 2 το μεσημερι με καλεσαν και μου εδωσαν καποιες τρελες απαντησεις,ΑΝΑΓΝΩΡΙΣΑΝ οτι υπηρξε λαθος αλλα υπευθυνο ηταν το συστημα καταγραφης τους και η αδυναμια να υπολογισει τα επιπλεον 20 λεπτα απο τις 23 μεχρι τις 3/03 και οτι ''αγνοησε'' τα ηδη 250 λεπτα που ειχα και απο οτι καταλαβα ξεκινησε να μετρα απο 23/02 και μαλιστα θεωροντας οτι εχω μονο 20 λεπτα διαθεσιμα προς καταναλωση:lol::lol: ΟΙ ΤΥΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΟΙ!!!!!

Η απαντηση μου ηταν και το δικο σας λαθος της μηχανογραφησεις θα το πληρωσουμε εμεις;;;;<γιατι μου ειπαν οτι εχει συμβει σε ολους>εκει υπηρξε σιγη :X!!Της ειπα να ενημερωσει τους υπευθυνους οτι εαν δεν υπαρξη διορθωτικη κινηση στον επομενο λογαριασμο<ΙΣΩΣ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΟΤΕ> θα υπαρξη καταγγελια μου στην ΕΕΤΤ και εκει τελειωσε η επικοινωνια μας!ΚΑΤΑΛΑΒΑΤΕ ΤΙ ΚΑΝΟΥΝ?ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ Η ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ?

 

 

ΘΕΛΩ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΚΑΤΙ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΟ?ΕΙΔΑΤΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΣΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ?

 

 

Λίγα post παραπάνω έχω αναφέρει παρόμοιο πρόβλημα που συνέβη και σε μένα. Η ημερομηνία έναρξης του λογαριασμού μου ήταν 13 Φεβρουαρίου. Έχω το απεριόριστα 25 που έδινε τότε 30' σε σταθερά και άλλα δίκτυα. Στις 22 Φεβ έρχεται μήνυμα στο κινητό που λέει "Η cosmote από 22 Φεβ σας προσφέρει ΕΠΙΠΛΕΟΝ 30' προς σταθερά και λοιπά δίκτυα κινητής τηλεφωνίας ...".

Έστειλα αίτηση αμφισβήτησης του λογαριασμού και η απάντηση από την cosmote ήταν:

Ο δωρεάν χρόνος που σας αναλογεί από 13 Φεβ έως 22 Φεβ που ξεκίνησε η νέα προσφορά είναι 1/3*30=10'. Έχετε ξεπεράσει τα 10' και έχετε χρεωθεί τις επιπλέον κλήσεις για το διάστημα αυτό. Τώρα αν εγώ είχα κάνει τα δωρεάν 30' που είχα σε αυτό το διάστημα θα με χρέωναν επιπλέον 20' :blink: ... είναι απίστευτο αυτό. Επίσης μου είπαν ότι ο συνολικός δωρεάν χρόνος για κλήσεις προς σταθερά και άλλα δίκτυα που είχα για αυτό το μήνα δεν ήταν 60' όπως έλεγε η προσφορά που ήρθε 22 Φεβ αλλά 1/3*30' + 2/3*60' = 10' + 40' = 50'.

Μετά από αυτά τους ζήτησα η παραπάνω απάντησή τους να μου σταλεί και γραπτώς ή μέσω email, έχω κρατήσει το sms της προσφοράς, προχωρώ σε καταγγελία και κάνω και φορητότητα σε όλα τα κινητά της οικογένειας.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου ακριβως το ιδιο εγινε μαλον και σε εμενα!!!!!!!Οι τυποι ειναι απαραδεκτοι!!!

Θεωρουν οτι απο τις 22/02 ξεκινα ενα ειδος καινουργιου λογαριασμου-απαραδεκτα πραγματα

 

Ζητησα και εγω εγραφος την απαντηση τους αλλα κατι μου λεει οτι δεν θα το κανουν

Εαν σε ενημερωσουν εσενα σε παρακαλω να το αναφερεις εδω,εγω θα τους περιμενω μεχρι τα μεσα της επομενης εβδομαδας εαν δεν εχουν απαντησει θα προχωρησω σε καταγγελια στην εεκτ,δεν ειναι τα 10 ευρω ειναι το ****το!!!Και σκεψου οτι αυτο το μαγειρεμα εγινε σε πανελλαδικο επιπεδο δηλ χιλιαδες συνδρομητες εχουν εξαπατηθει και η cosmote παρατυπα εχει εισπραξει χιλιαδες ευρω απο ολους οσους εχουν προγραμματα απεριοριστα!!!ο πελεκυς πρεπει να πεσει βαρυς και τα προστιμα να τους πονεσουν αλλοιως μυαλο δεν βαζουν-ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΗ

[sIGPIC][/sIGPIC]http://www.dr-bet.com ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΤΟΙΧΗΜΑΤΙΚΟ ΣΑΙΤ....ΑΠΟ ΣΗΜΕΡΑ ΤΕΛΟΣ Ο ΚΟΥΒΑΣ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...