Jump to content

Cosmote: Συμβόλαια κινητής: Επιδοτήσεις, προγράμματα, χρεώσεις κλπ


JustMe
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σημερα ενεργοποιηθηκα. Ωστοσο η εκδοση λογαριασμου θα γινεται καθε 1 του μηνος. Αλλαξε το συστημα η Κοτε; Παλια που ειχα συμβολαιο παλι, αλλιως ηταν. ΔΗλαδη σημερα που ειναι 12/1, καθε 12 θα εκδιδοταν ο λογαριασμος..
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγω κάτι: Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενεργοποιήσω την ειδοποίηση κλήσεων όταν έχω κλειστό το κινητό μου, εκτός να τους πάρω τηλέφωνο? Να πληκτρολογήσω δηλαδή κάποιον κωδικό?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κι εγω κάτι: Υπάρχει κάποιος τρόπος να ενεργοποιήσω την ειδοποίηση κλήσεων όταν έχω κλειστό το κινητό μου, εκτός να τους πάρω τηλέφωνο? Να πληκτρολογήσω δηλαδή κάποιον κωδικό?

 

http://www.cosmote.gr/cosmote/cosmote.portal?locale=el_GR&_nfpb=true&_pageLabel=L107_service_fullstory&catID=0b0f42bb800c3241&rootid=0b0f42bb800c015f&tabClicked=instructions&path=%2FSCSDevRepository%2Fcontent%2Fel%2Fsections%2Fforyou%2Fservice%2Fbasic_eidopoihsh.xml&breadcrumbTitle=&serviceCategory=

Link to comment
Share on other sites

hello, έχω πρόγραμμα οικογενειακό στην cosmote για 2 άτομα 2 ώρες ο καθένας σε κινητά και σταθερά + 1 ώρα κοινή για να μιλάμε μεταξύ μας...

 

Ρώτησα για την επιδότηση που δικαιούμαι και μου είπαν 45 ευρώ για το ένα κινητό και 45 για το άλλο... Κια εάν θέλω να πάρω το sony 535 ή 550 δεν θυμάμαι πώς μου το είπαν τότε έχω επιδότηση 75 ευρώ.

 

Λίγα δεν είναι ρε παιδιά εάν αναλογιστείται ότι πληρώνω 55 ευρώ το μήνα περίπου???

 

Τι μπορώ να κάνω μήπως μου κάνουν καμμία καλύτερη προσφορά???

Link to comment
Share on other sites

παρε στο τμητα εξυπηρετησης και ζητα επανεξεταση της επιδοτησης. τωρα 75 ευρω ειναι καλα αντε μεχρι 90 να σου δωσουν παραπανω δεν νομιζω! δεν δινουν απλοχερα επιδοτησεις πια...

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

σε εναν γνωστο (που κανονισα εγω , γιατι αυτος ντρεποταν) απο 75€ τον πηγαν 130€ και ειπα να το ξαναδουν και πιο πανω , αλλα δεν το ανεβασαν (δεν ξαναπειεσε και ο ιδιος) (5-7 χρονια πελατης!!!!) και εχει και αρκετες εισερχομενες!

 

ενω ο αδερφος μου με vodafone απο 80€ σε 180€ !! (2 χρονια πελατης)

 

και τα δυο εγιναν πριν 20 μερες

 

@ zeovani αρα πανε και σε αλλο δυκτιο wind η vodafone και ρωτα αν κανεις φορητοτητα με ιδιο αριθμο τι σε δινουν ! :rolleyes: ;)

55€ δινεις παγιο και για τα 2 ! ε ?

 

εγω ας πουμε εχω 114 ωρες & 25 λεπτα εισερχομενων αρα 6865 λεπτα Χ 0,10€ (περιπου) που ειναι το ποσοστο κερδους απο εισερχόμενη

αρα εχουν κερδος απο της εισερχομενες ΜΟΥ (σχεδον ενα ετος) 686€ συν αυτα που μίλησα εγω !

αρα μπορουσα αν ειχα συνδεση να "ζητησω" μεγαλύτερη επιδότηση (και χωρις να εχω κλησεις απο "δωρεαν" πακετα)

Link to comment
Share on other sites

σε εναν γνωστο (που κανονισα εγω , γιατι αυτος ντρεποταν) απο 75 τον πηγαν 130 και ειπα να το ξαναδουν και πιο πανω , αλλα δεν το ανεβασαν (δεν ξαναπειεσε και ο ιδιος) (5-7 χρονια πελατης!!!!) και εχει και αρκετες εισερχομενες!

 

ενω ο αδερφος μου με vodafone απο 80 σε 180 !! (2 χρονια πελατης)

 

και τα δυο εγιναν πριν 20 μερες

 

@ zeovani αρα πανε και σε αλλο δυκτιο wind η vodafone και ρωτα αν κανεις φορητοτητα με ιδιο αριθμο τι σε δινουν ! :rolleyes: ;)

55 δινεις παγιο και για τα 2 ! ε ?

 

εγω ας πουμε εχω 114 ωρες & 25 λεπτα εισερχομενων αρα 6865 λεπτα Χ 0,10 (περιπου) που ειναι το ποσοστο κερδους απο εισερχόμενη

αρα εχουν κερδος απο της εισερχομενες ΜΟΥ (σχεδον ενα ετος) 686 συν αυτα που μίλησα εγω !

αρα μπορουσα αν ειχα συνδεση να "ζητησω" μεγαλύτερη επιδότηση (και χωρις να εχω κλησεις απο "δωρεαν" πακετα)

 

Πολύ σωστά τα γράφεις οι εταιρείες βγάζουν πολλά χρήματα απο τις εισερχόμενες κλήσεις των ''ξένων'' δικτύων

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απαντηστε μου σε κατι,γιατι ειμαι πολυ θυμωμενος.

με χρηση wap και ογκο δεδομενων 3.2 mb μου ηρθε να πληρωσω 36 ευρο!! :wacko: :mad: οντως ειναι τοσο η χρεωση?? :cry:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια απαντηστε μου σε κατι,γιατι ειμαι πολυ θυμωμενος.

με χρηση wap και ογκο δεδομενων 3.2 mb μου ηρθε να πληρωσω 36 ευρο!! :wacko: :mad: οντως ειναι τοσο η χρεωση?? :cry:

 

39 για την ακρίβεια, με ΦΠΑ. Ναι, είναι τόσο.

Link to comment
Share on other sites

σε εναν γνωστο (που κανονισα εγω , γιατι αυτος ντρεποταν) απο 75€ τον πηγαν 130€ και ειπα να το ξαναδουν και πιο πανω , αλλα δεν το ανεβασαν (δεν ξαναπειεσε και ο ιδιος) (5-7 χρονια πελατης!!!!) και εχει και αρκετες εισερχομενες!

Σε ποιο νουμερο περνουμε για να ρωτησουμε?

Link to comment
Share on other sites

39 για την ακρίβεια, με ΦΠΑ. Ναι, είναι τόσο.

ωραιο λοιπον! τσαμπα χρηματα..:down: :mad:

 

την "πατησα" για τα καλα.

 

ευχαριστω για την διευκρινηση :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τον Ιούνιο έκανα αλλαγή πακέτου από Cosmote Βασικό σε Cosmote 120.Αλλά επειδή δεν με συμφέρει γιατί δεν μιλάω τις 2 ώρες μπορώ να κατέβω ''επίπεδο'' και να πάω στο Cosmote 60;Αν κάποιο μήνα δεν μιλήσω 1 ώρα ολόκληρη τα υπόλοιπα λεπτά θα πάνε στον επόμενο μήνα;:worry:
Link to comment
Share on other sites

οσος χρονος σου απεμεινε μεταφερεται αυτοματα στον επομενο μηνα. για να μπορεσεις να τον χρησιμοποιησεις ομως θα πρεπει να εξαντλησεις τον χρονο του τρεχοντος μηνα.
Link to comment
Share on other sites

οσος χρονος σου απεμεινε μεταφερεται αυτοματα στον επομενο μηνα. για να μπορεσεις να τον χρησιμοποιησεις ομως θα πρεπει να εξαντλησεις τον χρονο του τρεχοντος μηνα.

Εντάξει.Ευχαριστώ.Μπορώ όμως κανονικά να πάω από Cosmote 120 σε Cosmote 60;:worry:

Link to comment
Share on other sites

μμμ... θα σε γελασω! πιστευω οτι γινεται αλλα θα εχει καποιες προΰποθεσεις. ισως να εισαι ηδη καποιους μηνες στο 120 και μετα να κατεβεις στο 60. αλλα γιατι δεν παιρνεις στην εξ πελατων να ρωτησεις για να εισαι 100% σιγουρος?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται άμα μπορώ να κάνω μεταφορά αριθμού από VODA σε COSMOTE σε κατάστημα ΠΛΑΙΣΙΟ ή πρεπει να πάω σε OTESHOP μόνο?

Με έκδοση της πιστωτικης cosmote-eurobank παίρνω επιπλέον επιδότηση?

Link to comment
Share on other sites

εγω που ειχα παει να κανω στο πλαισιο (στην ευκαρπια θεσσαλονικης) μου ειπαν οτι δεν μπορουν να κανουν κατι αυτοι και να παω σε καταστημα cosmote ή στον γερμανο.

για την καρτα δεν ξερω να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζεται άμα μπορώ να κάνω μεταφορά αριθμού από VODA σε COSMOTE σε κατάστημα ΠΛΑΙΣΙΟ ή πρεπει να πάω σε OTESHOP μόνο?

Με έκδοση της πιστωτικης cosmote-eurobank παίρνω επιπλέον επιδότηση?

Καλύτερα να καλέσεις από το κινητό σου χωρίς χρέωση το 13897.

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει.Ευχαριστώ.Μπορώ όμως κανονικά να πάω από Cosmote 120 σε Cosmote 60;:worry:

 

Μπορείς, αρκεί να έχει περάσει ένας μήνας τουλάχιστον απο τη τελευταία αλλαγή σε μεγαλύτερο απο αυτό που θέλεις να περάσεις πρόγραμμα και να έχουν περάσει 3 μήνες απο την αρχική ενεργοποίηση της σύνδεσης ή την τελευταία επιδότηση συσκευής. Καλό είναι να κάνεις αλλαγή μια μέρα πριν την έκδοση του λογαριασμού σου για να αποφύγεις αναλογίες χρόνου ομιλίας και παγίου ( αυτό που σε ενδιαφέρει κυρίως είναι η αναλογία χρόνου, αφού θα περάσεις σε μικρότερο πρόγραμμα άρα αν υπήρχε αναλογία, θα ήταν πιστωτική, επιστροφή της διαφοράς των παγίων αναλογικά ).

Link to comment
Share on other sites

Καλό είναι να κάνεις αλλαγή μια μέρα πριν την έκδοση του λογαριασμού σου για να αποφύγεις αναλογίες χρόνου ομιλίας και παγίου ( αυτό που σε ενδιαφέρει κυρίως είναι η αναλογία χρόνου, αφού θα περάσεις σε μικρότερο πρόγραμμα άρα αν υπήρχε αναλογία, θα ήταν πιστωτική, επιστροφή της διαφοράς των παγίων αναλογικά ).

 

πολύ βασικό αυτό που λέει ο φίλος ...!!

 

πάντως από την εμπειρία μου δεν θα έχεις πρόβλημα στην αλλαγή πακέτου..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύουν τα 600 λεπτά ομιλίας μεταξύ χρηστών what's up?

Πείτε μου γιατί ακούω διάφορα, πως κάποιους χρήστες τους κόβουν στα 250 κλπ...

Link to comment
Share on other sites

Αν θελησω να διακοψω την συνδεση μου και να την κανω καρτοκινητο μετα απο ποσο καιρο μπορω να την ξανακανω συνδεση αν το ξαναθελησω?
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύουν τα 600 λεπτά ομιλίας μεταξύ χρηστών what's up?

Πείτε μου γιατί ακούω διάφορα, πως κάποιους χρήστες τους κόβουν στα 250 κλπ...

 

Μήπως μιλάνε λιγότερο απο 3 λεπτά ανά κλήση; Γιατί έχει ελάχιστη χρέωση 3', άρα λογικό είναι να τους κόψουν νωρίτερα απ'ότι περιμένουν.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ισχύουν τα 600 λεπτά ομιλίας μεταξύ χρηστών what's up?

Πείτε μου γιατί ακούω διάφορα, πως κάποιους χρήστες τους κόβουν στα 250 κλπ...

 

Όχι, ισχύουν κανονικά τα 600λεπτα...

Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...