Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπορει να βαλει point to point link στα 26ghz?

 

Όχι σε αυτά που αγόρασε πρόσφατα. Έχουν ήδη άδειες για μικροκυματικά σε παρεμφερείς συχνότητες όλες.

Link to comment
Share on other sites

Όχι σε αυτά που αγόρασε πρόσφατα. Έχουν ήδη άδειες για μικροκυματικά σε παρεμφερείς συχνότητες όλες.

 

Δε μπορώ να πω τίποτα. Μην με πιέζεις. Αλλά με ένα vendor γίνεται :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται τι ασυρματικο έχεις...

 

Της Vf έπαιζαν στα 300Mbit. Αμα εχεις το budget περνάς και 100G σε ασυρματικο.

 

Δεν το βλέπω όμως.

Link to comment
Share on other sites

Το poco f2 δεν περιλαμβανεται στις υποστηριζομενες συσκευες για τη vodafone. Δηλαδη υποστηριζονται ολες οι συσκευες που εχουν 5g?
Link to comment
Share on other sites

Το βασικό ερώτημα για το δωρεάν διαδίκτυο για όσους έχουν 5G είναι το απο πότε θα ισχύει στον κάθε ένα αυτό το 3μηνο.

 

Το να μου δώσουν 3 μήνες δωρεάν 5G ενώ μένω σε περιοχή που ακόμα δεν υπάρχει 5G απο την Vodafone τι νόημα έχει;

.
Link to comment
Share on other sites

Δεν σου δίνουν δωρεάν δεδομενα μόνο για 5G, αλλά γενικά.

Ισχύει για 3 μήνες και η ημερομηνία λήξης αναγράφεται στο ενημερωτικό SMS ενεργοποίησης.

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό ερώτημα για το δωρεάν διαδίκτυο για όσους έχουν 5G είναι το απο πότε θα ισχύει στον κάθε ένα αυτό το 3μηνο.

 

Το να μου δώσουν 3 μήνες δωρεάν 5G ενώ μένω σε περιοχή που ακόμα δεν υπάρχει 5G απο την Vodafone τι νόημα έχει;

 

Δωρεάν data νομίζω ότι αναφέρει η διαφήμιση που πλέον παίζει και στην τηλεόραση άρα θα είναι για χρήση ασχέτως δικτύου δεδομένων λογικά. Ε, δεν νομίζω να χαλάει κανέναν απεριόριστη χρήση δεδομένων για 3 μήνες. Μακάρι να μου έρθει σύντομα το μήνυμα κι ας αργήσει το 5G...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν data νομίζω ότι αναφέρει η διαφήμιση που πλέον παίζει και στην τηλεόραση άρα θα είναι για χρήση ασχέτως δικτύου δεδομένων λογικά. Ε, δεν νομίζω να χαλάει κανέναν απεριόριστη χρήση δεδομένων για 3 μήνες. Μακάρι να μου έρθει σύντομα το μήνυμα κι ας αργήσει το 5G...
λογικό δεν είναι τίποτα στο chat λένε όχι!!!

πρέπει να έχεις 5g σημα και συσκευή 5g άρα με 4g δεν έχεις δωρεάν data και επί πλέον να έρθει μήνυμα,οπότε δώρον αδωρον για τους περισότερους μην πω όλους τους συνδρομητές ,τέλος πάντων σε κανένα δυο χρόνια θα το δούμε πάλι!!!

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μόνο 5G συσκευή δεν ανάφερει ότι πρέπει να χουμε;
και χωρίς 5g στην περιοχή σου τι να την κάνεις ?εκτός και αν έχεις συσκευή 5g και χωρίς 5g στην περιοχή σου θα έχεις απεριόριστα 4g data για τρεις μήνες? αυτό όντως θέλει διεύκρινηση

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε όποιον έχει ενεργοποιηθεί δείχνει απεριόριστα έως Απρίλη. Οπότε απεριόριστα και σε 4G και 3G
Link to comment
Share on other sites

το μήνυμα είναι αυτό:

 

C6-FC93-F1-5318-4109-A0-D7-562-E8615-DD54.jpg

 

και λεει για 5G Data, ομως αν το δοκιμάσετε είναι σε κάθε τύπο δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα..... Πήρα τα δωρεάν απεριόριστα data 5G για 4 μήνες από τη Vodafone στο iPhone 12 που έχω.... χωρίς να έχει ενεργοποιήσει η Vodafone ακόμη το 5G στα iPhone.....χαχαχα
Link to comment
Share on other sites

Ελλάδα..... Πήρα τα δωρεάν απεριόριστα data 5G για 4 μήνες από τη Vodafone στο iPhone 12 που έχω.... χωρίς να έχει ενεργοποιήσει η Vodafone ακόμη το 5G στα iPhone.....χαχαχα
Απλά βλέπουν το μοντέλο της συσκεύης και ξέρουν ότι είναι 5G. επίσης με το επόμενο ios update θα μπει και το 5G.
Link to comment
Share on other sites

Όχι. Σε ερώτηση που έκανα στο chat για το iPhone 12, μου είπαν ότι τα δεδομένα θα ενεργοποιηθούν όταν έρθει η αναβάθμιση. Άρα μάλλον έχει περιθώριο. Περιμένουμε...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ, πάντως περίεργο αυτό σε όλες τις προσφορές γράφουν μια καταληκτική ημερομηνία ενεργοποίησης εδώ μας αφήνουν με την απορία...
Link to comment
Share on other sites

Τσέκαρα χθες τι όρια ταχύτητας βάζει η Vodafone στο CU μου, μετά την ενεργοποίηση του 5G.

1660 Mbps down, 1000 Mbps up

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα πάντως ακόμα δεν τα δώσανε τα δεδομένα, ο φίλος πιο πάνω αναφέρει ότι τα πήρε ήδη με το 12αρι.
Link to comment
Share on other sites

5G Vodafone και iPhone πως;

 

Όχι, δεν ισχύει μέχρι και αυτήν τη στιγμή. iPhone 12 έχω με Vodafone. Πριν λίγο ξαναεπικοινώνησα με τα κεντρικά της εταιρείας και με ενημέρωσαν ότι ακόμη δεν έχει βγει αναβάθμιση για 5G στα iPhone 12.

Link to comment
Share on other sites

Όχι, είναι θέμα λογισμικού. Τι έκδοση iOS έχεις; στις Ρυθμίσεις > γενικά > πληροφορίες > φορέας, τι έκδοση σου έχει στο vf GR?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...