Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κάτοχος iPhone 12 πλέον κι εγώ, πότε περίπου να περιμένω να εμφανιστεί το 5g στις ρυθμίσεις της συσκευής?
Link to comment
Share on other sites

κάτοχος iPhone 12 πλέον κι εγώ, πότε περίπου να περιμένω να εμφανιστεί το 5g στις ρυθμίσεις της συσκευής?

 

 

Με το iOS 14.5 θα ρθει κ αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μήπως ξέρετε αν κάπου υπάρχει λίστα γαι τα κινητά που είναι συμβατά με το 5G της Vodafone;
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κοντά σε λίστα που έχει ανακοινωθεί από τη Vodafone, είναι στο eshop της οι συσκευές με ένδειξη 5G.

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/smartphones-axesouar/smartphones/c-100171/

Όσες συσκευές έχουν ένδειξη 5G Ready, αναμένουν αναβάθμιση για να ενεργοποιηθεί και σε αυτές η πρόσβαση.

Edited by paanos
συντακτικο
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο κοντά σε λίστα που έχει ανακοινωθεί από τη Vodafone, είναι στο eshop της οι συσκευές με ένδειξη 5G.

https://www.vodafone.gr/eshop/syskeues-axesouar/smartphones-axesouar/smartphones/c-100171/

Όσες συσκευές έχουν ένδειξη 5G Ready, αναμένουν αναβάθμιση για να ενεργοποιηθεί και σε αυτές η πρόσβαση.

 

Σε ευχαριστώ για την γρήγορη απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

το κινητο huawei p40 lite 5g ξερετε αμα θα υποστηριχτει απο την vodafone για 5g ; , σκεφτομαι για αγορα αλλα ειμαι και δυστακτικος αν δεν να παρω με απλο 4g καλυτερα διοτι θελω huawei συσκευη και επειδη ολα τα 5g ειναι πανακριβα αυτο ειναι το πιο προσιτο κινητο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σημερα βγηκε iOS 14.4.2 με καμία αναβάθμιση για 5G στα iphone ακομα... Οπότε αναμένουμε 14.5.

 

Τα πρόσφατα updates είναι μόνο για τα επείγον ζητήματα ασφαλείας. Εξάλλου το 14.5 θα είναι το 'μεγάλο' update της 14.

Link to comment
Share on other sites

Τα πρόσφατα updates είναι μόνο για τα επείγον ζητήματα ασφαλείας. Εξάλλου το 14.5 θα είναι το 'μεγάλο' update της 14.

 

Στην 14.4.1 πάντως είχε αναφερθεί ότι αναβαθμίστηκε το carrier version στην cosmote από την 14.4

Link to comment
Share on other sites

Στην 14.4.1 πάντως είχε αναφερθεί ότι αναβαθμίστηκε το carrier version στην cosmote από την 14.4

 

Δεν ισχύει, μάλλον κάποιος φίλος είδε λάθος.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
σημερα στην ομοια με s21 ultra ειχα σημα 5g!!

145MB εδειξε στο speedtest.

 

Μόνο; :wacko: Γιατί έτσι; Ήταν οριακό το σήμα;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μόνο; :wacko: Γιατί έτσι; Ήταν οριακό το σήμα;

 

ειμαι χαμηλα στη μενανδρου , οποτε ειναι μαλλον οριακα διοτι δεν ειναι παντα οι γραμμες του 5g γκρι σκουρες καποια στιγμη αχνιζουν και ξαναερχεται.

Link to comment
Share on other sites

ειμαι χαμηλα στη μενανδρου , οποτε ειναι μαλλον οριακα διοτι δεν ειναι παντα οι γραμμες του 5g γκρι σκουρες καποια στιγμη αχνιζουν και ξαναερχεται.

 

Έβγαλες το S21 σε κοινή θέα στη Μενάνδρου; Κάποιος να δώσει στον κύριο το βραβείο ανδρείας 2021!

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες το S21 σε κοινή θέα στη Μενάνδρου; Κάποιος να δώσει στον κύριο το βραβείο ανδρείας 2021!

 

:lol::lol::lol::lol:

Εντάξει, όχι κι έτσι .

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλες το S21 σε κοινή θέα στη Μενάνδρου; Κάποιος να δώσει στον κύριο το βραβείο ανδρείας 2021!

 

στο γραφειο ημουν , ειμαι γενναιος αλλα οχι και ετσι.( με την μαυρη θηκη με το spen) δεν πολυφαινεται τι ειναι.

πριν που ειχα το note 10 plus το ιριδιζον που ηταν σε διαφανη θηκη . αυτό ηταν ηρωικο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Δεν νομίζω. Σε iPhone 12 Pro max που ακόμα δεν μας έχει ενεργοποιήσει το 5G εμένα το εμφανίζει κανονικά το πακέτο στην εφαρμογή my vodafone. όπως και μου ηρθε και sms. Μήπως πρεπει απλά να την έχεις στη συσκευή για ενα συγκεκριμένο διάστημα? γιατι αν πχ πρεπει απλα να τη βαλεις για λιγο κάποιος με 5G συσκευή θα μπορούσε να ενεργοποιησει πολλές φορες την προσφορά σε άλλους. Εκτός αν είναι 1 ενεργοποιηση ανα συσκευή και το S21 που λες οτι εβαλες τη σιμ την εχει ενεργοποιησει σε άλλη?

 

Πλέον δεν μου εμφανίζει το πακέτο της 3μηνης προσφοράς (το οποίο ισχύει για ενεργοποιήσεις έως μέσα Μαϊου) μέσα από την εφαρμογή της Vodafone. Σε ερώτηση μου γιατί έγινε αυτό, μου ανέφεραν πως το iPhone 12 Pro δεν είναι ακόμη πιστοποιημένη συσκευή (είναι μαρκαρισμένη σαν "5G Ready" και όχι "5G" στο e-shop τους) και πως μόλις βγει το αντίστοιχο firmware θα εμφανιστεί εκ νέου το πακέτο προς ενεργοποίηση.

 

Μπορείς να επιβεβαιώσεις πως το βλέπεις ακόμη σαν διαθέσιμο πακέτο προς ενεργοποίηση;

Φιλικά,

 

Γιώργος Βαρδίκος

HyperHosting Web Hosting Services

http://www.hyperhosting.gr

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά ήταν μέχρι 31/3.

 

Στο chat από το vodafone app αναφέρουν πως ισχύει ακόμη και είπαν να κάνω επανεγκατάσταση της εφαρμογής. Η προσωπική σύμβουλος μου είπε πως ισχύει ακόμη αλλά το iphone δεν είναι πιστοποιημένη συσκευή.

Φιλικά,

 

Γιώργος Βαρδίκος

HyperHosting Web Hosting Services

http://www.hyperhosting.gr

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Θεσσαλονίκη, Δωδεκανήσου με Φράγκων, μετά και την αναβάθμιση με το security pach Απριλίου, με S21 Ultra, επιτέλους 5G.

Δεν είναι πάντα σταθερά συνδεδεμένο σε 5G, εναλλάσσεται με 4G+.

Edited by jimmis11
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Θεσσαλονίκη, Δωδεκανήσου με Φράγκων, μετά και την αναβάθμιση με το security pach Απριλίου, με S21 Ultra, επιτέλους 5G.

Δεν είναι πάντα σταθερά συνδεδεμένο σε 5G, εναλλάσσεται με 4G+.

Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, Θεσσαλονίκη, Δωδεκανήσου με Φράγκων, μετά και την αναβάθμιση με το security pach Απριλίου, με S21 Ultra, επιτέλους 5G.

Δεν είναι πάντα σταθερά συνδεδεμένο σε 5G, εναλλάσσεται με 4G+.

 

Μπορείς να δεις συχνότητα;

*#0011# -> stack1/2- εξαρτάται που έχεις κάρτα ΣΙΜ, σε ποιο σλοτ.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δίνω screenshot...
Το μεγαλύτερο λάθος ενός ανθρώπου είναι όταν δεν καταλαβαίνει τα λάθη που κάνει, ώστε να τα διορθώσει!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...