Jump to content

Vodafone 5G εντυπώσεις


CptBill
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, HORGRAP said:

Μιχάλη , τα σεβη μου ...και στους υπόλοιπους advanced members της παρέας. 

ΔΕΙΤΕ ενα ακομη παραδειγμα κακης διαχείρισης πορων που ...κανουν ζημια αντι για όφελος.

 

  Η ...μαγικη band 2600 MHz που ΤΟ ΔΊΚΤΥΟ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΈΞΕΙ να σε στελνει με το ζορι μεχρι και -125 dbm ?? !! 

  Με οποιαδήποτε συσκευη και αν επιλέξετε συμβαίνει το ιδιο.  

1) Κλήσεις VOlte  dropped

2) Streaming buffering

3) Ενω υπαρχουν διαθεσιμες κυψέλες με καλύτερη καλυψη  ....η vodafone απλα διαλεγει για εμας εμπειρία χρησης 

...στα -125 dbm 2600 🙂

Εδω ενα συνηθισμένο παράδειγμα live data feed drop.

 

https://youtu.be/9QLkdfrN4ow

 

 

 

.

Δε μπορώ να ξέρω πως επιλέγει την κυψέλη. Εμείς πάντως σαν εριξον δεν προτείνουμε rsrq. Γιατί αυτό ανεβοκατεβαίνει με την κίνηση. Καλό θα ήταν να το ψάξουν λίγο με τη Huawei. Κάτι φαίνεται να είναι πολύ λάθος.

3 ώρες πριν, p_k said:

Πολύ ενδιαφέρουσα είδηση Μιχάλη! 

O trump τα έκανε όλα ροιδο. Πολύ αβεβαιότητα στο χώρο. Κρίμα.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HORGRAP said:

Μιχάλη , τα σεβη μου ...και στους υπόλοιπους advanced members της παρέας. 

ΔΕΙΤΕ ενα ακομη παραδειγμα κακης διαχείρισης πορων που ...κανουν ζημια αντι για όφελος.

 

  Η ...μαγικη band 2600 MHz που ΤΟ ΔΊΚΤΥΟ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΈΞΕΙ να σε στελνει με το ζορι μεχρι και -125 dbm ?? !! 

  Με οποιαδήποτε συσκευη και αν επιλέξετε συμβαίνει το ιδιο.  

1) Κλήσεις VOlte  dropped

2) Streaming buffering

3) Ενω υπαρχουν διαθεσιμες κυψέλες με καλύτερη καλυψη  ....η vodafone απλα διαλεγει για εμας εμπειρία χρησης 

...στα -125 dbm 2600 🙂

Εδω ενα συνηθισμένο παράδειγμα live data feed drop.

 

https://youtu.be/9QLkdfrN4ow

 

 

 

.

Το έχω δει κι εγώ, αλλά με B20 (800). Η Vodafone από πέρσι έχει ρυθμίσει να κρατάει το 4G μέχρι αηδίας. Δεν "ανοίγομαι" περισσότερο, γιατί είμαστε στο λάθος θέμα...

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, HORGRAP said:

Μιχάλη , τα σεβη μου ...και στους υπόλοιπους advanced members της παρέας. 

ΔΕΙΤΕ ενα ακομη παραδειγμα κακης διαχείρισης πορων που ...κανουν ζημια αντι για όφελος.

 

  Η ...μαγικη band 2600 MHz που ΤΟ ΔΊΚΤΥΟ ΕΧΕΙ ΕΠΙΛΈΞΕΙ να σε στελνει με το ζορι μεχρι και -125 dbm ?? !! 

  Με οποιαδήποτε συσκευη και αν επιλέξετε συμβαίνει το ιδιο.  

1) Κλήσεις VOlte  dropped

2) Streaming buffering

3) Ενω υπαρχουν διαθεσιμες κυψέλες με καλύτερη καλυψη  ....η vodafone απλα διαλεγει για εμας εμπειρία χρησης 

...στα -125 dbm 2600 🙂

Εδω ενα συνηθισμένο παράδειγμα live data feed drop.

 

https://youtu.be/9QLkdfrN4ow

 

 

 

.

Αν προσέξεις την ώρα της αλλαγής PCell 1800 σε 2600, η Β7 έχει καλύτερο SNR. Αυτός είναι μάλλον ο λόγος που το θέτει σαν pcell. Ωστόσο θα έπρεπε να σε αποσυνδέσει από Β7 σε ένα range μικρότερο από -110dbm. Εκεί πια δεν έχει νόημα. Το uplink πάει για βρουβες αν δεν έχεις ειδικό λογισμικό ή hardware για boosting.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη , σωστος οπως παντα 🙂

Αν και η Vodafone κανει φιλότιμες προσπαθειες με την υποδομη ( και το budget) που ηδη διαθετει , προσπαθώντας να αξιοποιησουν κυψελες και φασμα χωρις ομως να βγαινουν στο δρομο να μετρησουν αν εχει λογικη σε real world circumstances να βαζουν τετοιες παραμετρους.

  Φαντασου οτι ουτε με ακριβες συσκευες δεν βγαινει σωστα το flow στα handovers απο cell σε cell στο μισο Νομο Ηρακλειου Κρητης ( ακομα και στη Σαντορίνη ).  

 Με απλα λογια,  παίρνουν αποφασεις για configuration σε priorities και maximum values ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ για field tests και user experience.

  Και 4 το πρωι να περασει καποιος απο 17 συγκεκριμένες κεντρικες οδους 'ΜΕ ΚΑΛΥΨΗ !!' σε Κρητη και Σαντορίνη ΠΑΝΤΑ ολες οι συσκευές ακολουθουν την 2600 μεχρι το uplink της συσκευης να νεκρωσει. 

Στο 5G  ....ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ !!!!   Δεν μπαινει η συσκευη σε 5G με n1 αν δεν βρει καλες τιμες στα 2100 και ΑΝ δεν τυφλωθει η συσκευη με γειτονικα παλαια cells . ( n78 δεν υπαρχει ουτε για δειγμα απο Vodafone στην Κρητη).

ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ η Cosmote κραταει την n1 και n78 μεχρι και στη Θαλασσα aggressively διοτι ΞΕΡΕΙ πως ο νεος εξοπλισμος μπορει να το κανει σωστα.

  θα δειτε σημερα βιντεο στο αντίστοιχο νημα)

 

 

5G και 4G στα 2100 της Vodafone ειναι παντα πολλα dbm κατω.

 

Προσπαθουν να κανουν τις συσκευες να διαλεγουν bands και cells με λαθος τροπο ΚΑΙ με αριθμους .....LAB TESTED ONLY 🙂

 

 

 

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Σωστά τα όσα λες αλλά ο vendor τους τι κάνει; Γιατί δεν τους υποστηρίζει; Τους έχει δώσει λάθος default τιμές και τους αφήνει να τις χρησιμοποιούν; Πίστεψέ με, η Vodafone δεν είναι λάθος.

Τόσα χρήματα ρίχνει. Δε μπορεί να έχει τέτοια εικόνα δικτύου.

 

Edited by mixtri

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μιχαλη , σωστος οπως παντα
Αν και η Vodafone κανει φιλότιμες προσπαθειες με την υποδομη ( και το budget) που ηδη διαθετει , προσπαθώντας να αξιοποιησουν κυψελες και φασμα χωρις ομως να βγαινουν στο δρομο να μετρησουν αν εχει λογικη σε real world circumstances να βαζουν τετοιες παραμετρους.
  Φαντασου οτι ουτε με ακριβες συσκευες δεν βγαινει σωστα το flow στα handovers απο cell σε cell στο μισο Νομο Ηρακλειου Κρητης ( ακομα και στη Σαντορίνη ).  
 Με απλα λογια,  παίρνουν αποφασεις για configuration σε priorities και maximum values ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΒΓΑΙΝΟΥΝ ΣΤΟΥΣ ΔΡΟΜΟΥΣ για field tests και user experience.
  Και 4 το πρωι να περασει καποιος απο 17 συγκεκριμένες κεντρικες οδους 'ΜΕ ΚΑΛΥΨΗ !!' σε Κρητη και Σαντορίνη ΠΑΝΤΑ ολες οι συσκευές ακολουθουν την 2600 μεχρι το uplink της συσκευης να νεκρωσει. 
Στο 5G  ....ΚΑΝΟΥΝ ΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ ΑΝΤΙΘΕΤΟ !!!!   Δεν μπαινει η συσκευη σε 5G με n1 αν δεν βρει καλες τιμες στα 2100 και ΑΝ δεν τυφλωθει η συσκευη με γειτονικα παλαια cells . ( n78 δεν υπαρχει ουτε για δειγμα απο Vodafone στην Κρητη).
ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ η Cosmote κραταει την n1 και n78 μεχρι και στη Θαλασσα aggressively διοτι ΞΕΡΕΙ πως ο νεος εξοπλισμος μπορει να το κανει σωστα.
  θα δειτε σημερα βιντεο στο αντίστοιχο νημα)
 
 
5G και 4G στα 2100 της Vodafone ειναι παντα πολλα dbm κατω.
 
Προσπαθουν να κανουν τις συσκευες να διαλεγουν bands και cells με λαθος τροπο ΚΑΙ με αριθμους .....LAB TESTED ONLY
 
 
 
 
σε ποια Κρήτη έχει η vodafone 5g ? μη λέμε ότι να ναι,το έχει σε δύο σημεία κέντρο Ηρακλείου και Χανίων δεν είναι Κρήτη
Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα :

 

1) Ο Vendor της Vodafone ( Huawei ) εχει ορισει τις παραμετρους νομιζοντας οτι ειμαστε μια Flat χωρα με κτηρια χαρτοκουτα που ταιριαζουν με τα Lab Tests 🙂

2) Αρχιζω να πιστευω οτι ειναι οντως default οι παραμετροι στα cells τους διοτι και στη Wind μεχρι πριν λιγους μηνες επαιζε το ιδιο.  Ομως κατι μαγικο συνεβη τελευταια εκει. Δεν ξερω πως ομως αρχισαν να κανουν optimize οπως η Cosmote.

Η Vodafone στην Κρητη και Σαντορινη ειναι ζουγκλα interference απο τα ανεξέλεγκτα unoptimized overlapped cells της και πανω στον πανικο της βρισκει λυσεις που καταληγουν σε failed handovers σαν να μαστε στο 1998.

Λυση :  καντε οτι κανει η Cosmote η Wind και ΟΛΑ τα Ιταλικα δικτυα.

p.s. Την τελευταία εβδομαδα ανοιξανε μερικα ακομα 5G DSS με n1 και τα failed handovers που οδηγουν σε 3G αυξηθηκαν δραματικα.  

 

Νομιζω οτι η Huawei εχει τη Vodafone Ελλαδας για early early beta testing. 🙂

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Κάτι πάει πολύ άσχημα στο Ν78 της Vodafone στην Πάτρα
https://www.speedtest.net/my-result/i/4809048193

Παρόλο που έχω LoS με Ν78, γυρίζει μόνο του σε 4G και πάλι πίσω σε 5G.
Όλα τα Speedtest χάλια ή failed. Είμαι με το 12 mini και δεν έχω λεπτομερή εικόνα τι γίνεται.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια και σε Κρητη και Σαντορίνη και ποιος ξερει και που αλλού ακομα.

  Μα πως ειναι δυνατον να αφηνουν τετοια handover loops ανεξέλεγκτα?  Χανουν πελατες καθημερινα απο VOlte drops. και σε Qualcomm και Intel και Mediatek 🙂

 Ασε που τους χαλανε και τα στατιστικα επιδοσεων στα cells που ...λογικα πλεον αγνοουν να κοιτανε τετοια νουμερα στο NOC τους.

  Απλα τα αγνοουν.

 

Ολα τα γραφηματα ...κοκκινο. 

 

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HORGRAP said:

Συμπέρασμα :

 

1) Ο Vendor της Vodafone ( Huawei ) εχει ορισει τις παραμετρους νομιζοντας οτι ειμαστε μια Flat χωρα με κτηρια χαρτοκουτα που ταιριαζουν με τα Lab Tests 🙂

2) Αρχιζω να πιστευω οτι ειναι οντως default οι παραμετροι στα cells τους διοτι και στη Wind μεχρι πριν λιγους μηνες επαιζε το ιδιο.  Ομως κατι μαγικο συνεβη τελευταια εκει. Δεν ξερω πως ομως αρχισαν να κανουν optimize οπως η Cosmote.

Η Vodafone στην Κρητη και Σαντορινη ειναι ζουγκλα interference απο τα ανεξέλεγκτα unoptimized overlapped cells της και πανω στον πανικο της βρισκει λυσεις που καταληγουν σε failed handovers σαν να μαστε στο 1998.

Λυση :  καντε οτι κανει η Cosmote η Wind και ΟΛΑ τα Ιταλικα δικτυα.

p.s. Την τελευταία εβδομαδα ανοιξανε μερικα ακομα 5G DSS με n1 και τα failed handovers που οδηγουν σε 3G αυξηθηκαν δραματικα.  

 

Νομιζω οτι η Huawei εχει τη Vodafone Ελλαδας για early early beta testing. 🙂

 

Ακόμα και με default settings δε θα έπρεπε να συμπεριφέρεται έτσι. Επομένως τα default settings είναι λάθος.

Το optmization θα σου δώσει καλύτερη επίδοση. Εδώ με μιλάμε για Radio Link Failures φίλε μου. Δεν φταίει η Vodafone για αυτό.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Συμπέρασμα :  Να ερθουν οι Κινεζοι στην Ελλαδα γιατι το NOC της Vodafone δεν στελνει Feedback πανω ή δεν ξερει να διαβαζει και να αναλυει τα στατιστικα.

Πιστευω πως ξερουν το συμβαίνει και δεν μπορουν να βγαλουν ακρη με Huawei.  Εδω καλα καλα εμεις το εντοπιζουμε με τα κινητα μας.  

  Το DSS 5G κανει τα πραγματα ακομα πιο πολυπλοκα και εννοείται πως στην περιπτωση της Vodafone τους κανει να μην προλαβαινουν για optimization διοτι ...οτι δουλευει ικανοποιητικα δεν το αγγιζουμε.

 

 Ελα ομως που το VOLTE θα τους αποκαλυψει τα handover failures ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ critical  ΠΕΛΑΤΕΙΑΚΗ ΒΑΣΗ και οχι μονο σε εμενα που ακουω streaming radio.

 Η wind κατι εκανε και το εσωσε.

 Η Cosmote εδω και χρονια την εχει διωξει αυτη την ασθένεια του loop στα handovers.

 

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, HORGRAP said:

Συμπέρασμα :  Να ερθουν οι Κινεζοι στην Ελλαδα γιατι το NOC της Vodafone δεν στελνει Feedback πανω ή δεν ξερει να διαβαζει και να αναλυει τα στατιστικα.

Πιστευω πως ξερουν το συμβαίνει και δεν μπορουν να βγαλουν ακρη με Huawei.  Εδω καλα καλα εμεις το εντοπιζουμε με τα κινητα μας.  

  Το DSS 5G κανει τα πραγματα ακομα πιο πολυπλοκα και εννοείται πως στην περιπτωση της Vodafone τους κανει να μην προλαβαινουν για optimization διοτι ...οτι δουλευει ικανοποιητικα δεν το αγγιζουμε.

 

 Ελα ομως που το VOLTE θα τους αποκαλυψει τα handover failures ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ critical  ΠΕΛΑΤΕΙΑΚΗ ΒΑΣΗ και οχι μονο σε εμενα που ακουω streaming radio.

 Η wind κατι εκανε και το εσωσε.

 Η Cosmote εδω και χρονια την εχει διωξει αυτη την ασθένεια του loop στα handovers.

 

Έχω να κάνω κάποιες παρατηρήσεις και εγώ . Στις Σέρρες από τότε που άνοιξαν 2100 4G(λογικά και n1 dss , το οποίο αρνείτε υποδειγματικά να συνδεθεί ) , οι μισές κλήσεις που φεύγουν με volte πέφτουν . Αρκετός κόσμος έχει κλησει το volte γιατί μόνο κακό τους κάνει . 
 

Στην Θεσσαλονίκη ξεκινάω soeedtest με 5G -> με ρίχνει 4G -> μετά σε 3G και στο Τέλος απλά με κραταει στο 4G . 
 

Τέλος έχουμε τρελό θέμα και με το ping . Το οποίο τελικά είναι θέμα κυρίως στο RAN ?!

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά απορώ πως η Cosmote έχει περιορισμένο upload σε αντίθεση με την vodafone wind που πολλές φορές το upload υπερβαίνει το download?

Παλιά θυμάμαι που έβαζα στο router όριο στο upload για να μην τρώει το download, σε σταθερή γραμμή, σαν μικρογραφία αυτό. Μπορεί να ισχύει κάτι αντίστοιχο και στις κεραίες κινητής τηλεφωνίας που ίσως ιδούν υπέρμετρη έμφαση στο upload και χάνουμε το download?

Link to comment
Share on other sites

Η Cosmote παντα προσεχε να μην ανεβαινει το ping με διαφορους τροπους.  Απο low level μεχρι το θεο. 

  Ομως ποτε δεν επηρεαζε αυτο το utilization στο max upload των συσκευων.

 Πιθανοτατα εισαι σε περιοχες με καλυψη απο πολλους σταθμους ταυτοχρονα και εχεις θορυβο τριγύρω.

  Εγω εχω το αντιθετο.   Η Cote δινει παντα 50 και 60 Mbps UPLOAD ακομα και απο 1 carrier διοτι ειμαι σε γειτονια που εχει αψογες δεσμες απο τους 2 γειτονικους σταθμούς. 

 Και σε ολη την υπολοιπη πολη η Cote εχει πετυχει πολυ καλες δεσμες σε συγκριση με Vodafone χωρις να σπαταλαει θορυβο σε αντιθεση με την Voda που παντα γεμιζουν τα κινητα με σημα απο 5+ σταθμους και χαοτικό θορυβο . Φαντασου τι θορυβο θα ακουν τα πανελ εκει ψηλα 🙂

....και κλασικα Vodafone 5G disconnected !!

Δειτε εδω :

https://youtu.be/3AQ3gwypEXE

 

Edited by HORGRAP

Life appreciation Guru - Cosmos entropy Analyst -  Gravitational Lensing in SPACE will always be there and  quantum coherence in Photosynthesis always makes my mind blown with viroids and obelisks creating ... Viruses .🙂

- Consciousness happens on the quantum state of our neurons  -

...but what MAKES given COMPUTATION.... CONSCIOUS ??

Consciousness IS A MASSIVE "META" COMPRESSION STATE. ( our experiences and knowledge/ senses COMPRESSED 😉

( COMPRESSION means when you learn THE MODEL OF REALITY and you JUST HAVE TO REMEMBER where are the ... mistakes / gaps to correct and develop AND THEN ...YOU ...compress yourself 😉

Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς να παίξει με Poco M3 5G με το δίκτυο της Vodafone? Λειτουργεί κανονικά; σκέφτομαι να το αγοράσω και να του βάλω μέσα την κάρτα giga wifi on the spot που έχω.

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νέα δικαστήρια Θεσσαλόνικης στην #315, n1 DSS.

f729faed96f7f522005ea21021638043.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λουλουδάδικα, #182 στα -79 και N78. rip τα data μου έχω να πω. 🥲

33abff1a3fcd3a009228c3ad48a74fde.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που έχει 5G στην Αθήνα η Vodafone ρε παιδιά; με συμβατή συσκευή δεν έχω δει πουθενά.. Πείτε κανένα σημείο.. Μαρούσι ας πούμε είμαι καθημερινά, βολεύει να το τσεκάρω

Sent from my SM-G988B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

Λουλουδάδικα, #182 στα -79 και N78. rip τα data μου έχω να πω. 🥲

33abff1a3fcd3a009228c3ad48a74fde.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

 Φωτογραφία του σταθμού? 

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, DjTony said:

Που έχει 5G στην Αθήνα η Vodafone ρε παιδιά; με συμβατή συσκευή δεν έχω δει πουθενά.. Πείτε κανένα σημείο.. Μαρούσι ας πούμε είμαι καθημερινά, βολεύει να το τσεκάρω

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

Προσωπικά έχω δει 5G Cband στο Avenue και στην πάνω μεριά του δαχτυλιδιού (προς Κηφισιά).

Link to comment
Share on other sites

Στο The Mall στο Μαρούσι πάντως που είναι γεμάτο διαφημίσεις Vodafone δεν έχει 5g.... Λίγο πιο πάνω εχει προς Avenue και κάπου προς δαχτυλίδι. Γενικά έχει μείνει πολύ πίσω η Voda σε κάλυψη, ελπίζω να πάρει μπρος σιγά σιγά γιατι το gap είναι χαοτικό ειδικά με Cosmote...

Edited by netvasilis
Link to comment
Share on other sites

 Φωτογραφία του σταθμού? 

Παρόμοιος με αυτόν ήταν.

345aebcb570c1f9e80c8e9535e6efb4d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

On 20/10/2021 at 9:40 ΜΜ, DjTony said:

Που έχει 5G στην Αθήνα η Vodafone ρε παιδιά; με συμβατή συσκευή δεν έχω δει πουθενά.. Πείτε κανένα σημείο.. Μαρούσι ας πούμε είμαι καθημερινά, βολεύει να το τσεκάρω

Sent from my SM-G988B using Tapatalk
 

Έχει στον Κεραμεικό. Πειραιώς κ Πέτρου Ράλλη εκεί γύρω. Είναι κτίριο της εταιρείας εκεί.

:ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Λοιπόν, η Vodafone έχει βάλει στο πολύ κέντρο της Ξάνθη 5g (ο θεός να το κάνει). Γενικά η κακή εικόνα σε πολλά σημεία και η ημιτελείς του 5g σε ένα δρόμο στο κέντρο αποδεικνύει ότι κάνει φτηνοδουλειά η εταιρία όπου πάει δυστυχώς.

 

spacer.png       spacer.png

 

spacer.png

spacer.png

7881921996.png

7881918598.png

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...