Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια χαρά είναι η Wind 15 χρόνια ήμουν στην κόκκινη, από το '18 πήγα στην μπλε. Ο τεχνικός διευθυντής της κοτέ στα μέρη μου είναι συγγενικό μου πρόσωπο.Πρέπει να είσαι ευέλικτος, διπλωμάτης , να κοιτάς και να αρπάζεις την ευκαιρία σε σχέση με τα θέλω σου. Αφού δεν σου κάνει η wind πας εκεί που σε ικανοποιεί. Τα υπόλοιπα δικά σου... καλά speed test να έχεις ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Διαφημιση ξε διαφημιση να λεμε την αληθεια ενα speestest απο wind δεν ειδαμε...Πραγματικα το μονο που ειδαμε ειναι ενα αγνωστου πηγης και τοποθεσιας..Ενας ρε παιδια δλδ δεν ειδε 5G απο την wind? Δεν το αναφερω τοσο καιρπ γιατι περιμενω ακομα το δικο μ 5G κινητο για να τεσταρω απο μονος, αλλα νμζ οτι περασε αρκετος καιρος και δεν εχουμε δει ΚΑΝΕΝΑ speestest
Link to comment
Share on other sites

Έχουν δημοσιευθεί αρκετά, στα κοινωνικά δίκτυα.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Έχουν δημοσιευθεί αρκετά, στα κοινωνικά δίκτυα.

Πραγματικα δεν εχω δει κανενα, μπορει να ετυχε αλλα σε οσες ομαδες ειμαι μονο για την cosmote βλεπω

Link to comment
Share on other sites

Διαφημιση ξε διαφημιση να λεμε την αληθεια ενα speestest απο wind δεν ειδαμε...Πραγματικα το μονο που ειδαμε ειναι ενα αγνωστου πηγης και τοποθεσιας..Ενας ρε παιδια δλδ δεν ειδε 5G απο την wind? Δεν το αναφερω τοσο καιρπ γιατι περιμενω ακομα το δικο μ 5G κινητο για να τεσταρω απο μονος, αλλα νμζ οτι περασε αρκετος καιρος και δεν εχουμε δει ΚΑΝΕΝΑ speestest

 

Μικρή κάλυψη, λίγες συσκευές. Σε 2 3 μήνες θα υπάρχουν αρκετά speedtests. Προς το παρόν περιμένουν να τους έρθει εξοπλισμός. Ο νοών νοείτω.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Μικρή κάλυψη, λίγες συσκευές. Σε 2 3 μήνες θα υπάρχουν αρκετά speedtests. Προς το παρόν περιμένουν να τους έρθει εξοπλισμός. Ο νοών νοείτω.

 

Περιμένουμε unboxing video :lol:

Link to comment
Share on other sites

Περιμένουμε unboxing video :lol:

 

Λυπάμαι αλλά έχει ήδη γίνει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Γιατί; Πρώτη φορά θα ναι;:rolleyes:

 

Μου φαίνεται υπερβολικό σε αυτή την περίπτωση. Μια δοκιμή ίσως να ξεκαθαρίσει τα πράγματα. Εφόσον αναφέρουν δήμους, είναι παραπλανητικό να έχουν κάλυψη μόνο σε μια περιοχή του δήμου, και δεν πιστεύω ότι συμβαίνει κάτι τέτοιο.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Πάντως στην αριστοτελπυς στο σταθμό έχει massive mimo , πρέπει να έχει ένα pair από huawei και ένα από Ericsson ...Της COSMOTE πάντως δεν είναι α στείλω φωτό μετά
Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην αριστοτελπυς στο σταθμό έχει massive mimo , πρέπει να έχει ένα pair από huawei και ένα από Ericsson ...Της COSMOTE πάντως δεν είναι α στείλω φωτό μετά

 

Όταν έχεις 2-3GB data στη WIND, τρέξε ένα speedtest. :p Σε Wingo καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην αριστοτελπυς στο σταθμό έχει massive mimo , πρέπει να έχει ένα pair από huawei και ένα από Ericsson ...Της COSMOTE πάντως δεν είναι α στείλω φωτό μετά

 

Πολύ περίεργο. Προς την ίδια κατεύθυνση;

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο. Προς την ίδια κατεύθυνση;

 

Αυτός είναι ο σταθμός προ massive mimo , από ότι βλέπω αυτά τα πάνελ βλέπουν στην ίδια κατεύθυνση ...Στο ΕΕΤΤ βλέπω ότι ο σταθμός είναι της Vodafone αλλά μετά το 19 πρόσθεσε και η wind , όποτε μήπως ισχύει ότι η μια σειρά είναι VF και η μια wind ?

https://drive.google.com/file/d/1nUMBhQ4-5384wdjrWxITUg6oDe0FZgn9/view?usp=drivesdk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εάν υπάρχει κάποιος που έχει πιάσει 5g σημα στη Θεσσαλονίκη ας ενημερώσει γιατί εγώ γύρισα σε όλα τα σημεία που έχει ενημερώσει η wind ότι υπάρχει 5g και δεν βρήκα πουθενά
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εάν υπάρχει κάποιος που έχει πιάσει 5g σημα στη Θεσσαλονίκη ας ενημερώσει γιατί εγώ γύρισα σε όλα τα σημεία που έχει ενημερώσει η wind ότι υπάρχει 5g και δεν βρήκα πουθενά

 

Παρασκευη παω θα ελεγξω....Nice , το 5g ΗΡΘΕ. Για να λεμε και την αληθεια ομως και στον σταθμο που εεχει στα λαδαδικα φαινεται να εχει εξοπλισμο

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Αυτός είναι ο σταθμός προ massive mimo , από ότι βλέπω αυτά τα πάνελ βλέπουν στην ίδια κατεύθυνση ...Στο ΕΕΤΤ βλέπω ότι ο σταθμός είναι της Vodafone αλλά μετά το 19 πρόσθεσε και η wind , όποτε μήπως ισχύει ότι η μια σειρά είναι VF και η μια wind ?

https://drive.google.com/file/d/1nUMBhQ4-5384wdjrWxITUg6oDe0FZgn9/view?usp=drivesdk

 

Δε βλέπω massive mimo?!?

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Δε βλέπω massive mimo?!?

Αυτή είναι προχθεσινή

 

https://drive.google.com/file/d/1sMcRluPlOxJL-jd3f7rVe_ORTrEYfTyA/view?usp=drivesdk

Η μεσαία σειρά huawei massive δεν είναι ;

Μπερδεψα τα radios με πανελακια , μιαζουν και αυτα πολυ τα ατιμα απο μακρια

Edited by georgebad
Link to comment
Share on other sites

Αυτή είναι προχθεσινή

 

https://drive.google.com/file/d/1sMcRluPlOxJL-jd3f7rVe_ORTrEYfTyA/view?usp=drivesdk

Η μεσαία σειρά huawei massive δεν είναι ;

Αυτά κάτω νόμιζα πτι ήταν Μικρά Παντελάκης αλλά δεν είναι ..άρα εμείς μη σειρά massive

 

Ναι. Η μεσαία σειρά massive mimo είναι. Κάτι πρέπει να κάνει με το μέγεθος τους η Huawei. Πολύ χοντρά και βαριά έχω ακούσει.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Πέρασε απαρατήρητο από τα νέα, αλλά ανακοίνωσε standalone 5G η Wind, μπροστά και από την Cosmote :cool:

Για βιομηχανικές εφαρμογές προς το παρόν μόνο.

https://www.wind.gr/gr/wind/media/deltia-tupou/deltio-tupou/1526318739506/

Edited by georgemv
Link to comment
Share on other sites

Πέρασε απαρατήρητο από τα νέα, αλλά ανακοίνωσε standalone 5G η Wind, μπροστά και από την Cosmote :cool:

Για βιομηχανικές εφαρμογές προς το παρόν μόνο.

https://www.wind.gr/gr/wind/media/deltia-tupou/deltio-tupou/1526318739506/

Αυτή η είδηση είναι πολύ σημαντική.

Πρέπει να της δοθεί μεγαλύτερη προσοχή.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι. Η μεσαία σειρά massive mimo είναι. Κάτι πρέπει να κάνει με το μέγεθος τους η Huawei. Πολύ χοντρά και βαριά έχω ακούσει.

Είναι 64T64R, 37-40kg.

Νομίζω και τα αντίστοιχα 64άρια AIR της Ericsson είναι ίδιου μεγέθους αν όχι και βαρύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Είναι 64T64R, 37-40kg.

Νομίζω και τα αντίστοιχα 64άρια AIR της Ericsson είναι ίδιου μεγέθους αν όχι και βαρύτερα.

 

Νόμιζα ότι ήταν 32t. Για 64 normal φαίνεται.

 

Τα air gen4 δεν είναι βαριά (33kg αυτό που έχω στο lab). Τα παλιότερα ήταν μειξη fpga και asic. Τωρα έχει πάει σχεδόν 100% σε asic. Πιο γρήγορα, πιο ελαφριά, δε ζεσταίνονται καθόλου.

 

Σε πελάτη στο UAE που έβαλε Huawei σε trial φεύγανε οι βλάβες βροχή σε υψηλές θερμοκρασίες. Ηταν να πάμε 50-50 και τελικά πήγε 100% ///. Δε ξέρω τα νέα massive mimo της Huawei πως πάνε από θερμοκρασίες αλλά ως και NSN πήγανε σε υδροψυξη για αυτά τα κλίματα...

 

Το ερώτημα είναι γιατί πάει σε 64t64r η Wind? Αν τους παίρνει για massive deployment καλά κάνουν, θα τα περίμενα περισσότερο σε στάδια...

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to NOVA 5G

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...