Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αναβαθμίστηκε η Σίνδος!
Από σήμερα το πρωί έκανε την εμφάνιση του το 5G!
Μάλλον διάβασαν το κράξιμο που καναμε τις τελευταίες ημέρες
Κάι ήμουν έτοιμος να κάνω φορητότητα σε Vodafone μιας και έληγε το συμβόλαιο μου τον Μάιο.
Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9133959885

Μήπως ο cmvr πήρε Νόβα 3βαθμιο αντί πράσινη;



Sent from my iPhone using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η χαρά κράτησε λίγο...μετά τις 18:00 γυρίσαμε στα "πέτρινα χρόνια" 🤔🤔

5G με 1mbps ταχύτητα...?  https://www.speedtest.net/my-result/a/9134539920

2 ώρες πριν, dasnowy said:

Σύμφωνα με το google, το άδειο εικονίδιο 5G σημαίνει πως έχεις συνδεθεί σε 4G αλλά υπάρχει διαθέσιμο 5G. Το γεμάτο εικονίδιο σημαίνει ότι έχεις συνδεθεί σε 5G δίκτυο.

Πρακτικά τι σημαίνει αυτό; 

Ότι θα έχω 5G με 1 mbps? 🙂 😂😂

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Στα 13 με απεριόριστα δεδομένα;

Το unlimited all;

Απίστευτη τιμή.

Ναι έγινε σε 2 φίλους μου που έχουν οικογενειακά+σταθερο. Ο ένας είχε σταθερο-Τβ και τώρα και το unlimited all στα 13€

ο άλλος έκανε ανανέωση 4 οικογενειακά που ήταν στα 60€ για 10GB/άτομο στα 52€ όλα απεριόριστα. Έχει ηδη σταθερο 200αρι στα 33€. 

17 minutes ago, sonakiasfun said:

Δυστυχώς η χαρά κράτησε λίγο...μετά τις 18:00 γυρίσαμε στα "πέτρινα χρόνια" 🤔🤔

5G με 1mbps ταχύτητα...?  https://www.speedtest.net/my-result/a/9134539920

Πρακτικά τι σημαίνει αυτό; 

Ότι θα έχω 5G με 1 mbps? 🙂 😂😂

Είναι ακόμα αρχή. Εδώ όταν μπήκε η Ν78 στο κέντρο Και τη λίμνη για 2-3 μέρες το 5G σερνόταν.

Μετά άρχισε να βαράει τα 700αρια στο 5G και 300-500 στο 4G. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, sonakiasfun said:

Πρακτικά τι σημαίνει αυτό; 

Ότι θα έχω 5G με 1 mbps? 🙂 😂😂

Όχι. Σημαίνει ότι το κινητό είναι συνδεδεμένο σε 4G αλλά η κεραία στην οποία είσαι συνδεδεμένος δίνει και 5G. 5G έχεις όταν είναι γεμάτο το εικονίδιο. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Φάγανε πολύ "τηλεφωνικό ξύλο" για τη Σίνδο από εμένα και σας το έλυσα και αυτό. Τώρα λύνω άλλου δικτύου στην Ξάνθη 🤣🤣🤣🤣🤣

 Τώρα αναβαθμίστε και καμία band 20 έστω πάνω εθνική οδό και στην Εγνατία γιατί κάνουμε χαρακίρι σε όλο το ταξίδι από Αθηνά ούτε streaming δεν μπορούμε να έχουμε της προκοπής. Σας δίνω διορία 2 μήνες  🤣🤣🤣🤣🤣

Θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι  🤣🤣🤣🤣🤣

Πριν επιστρέψω Αθήνα θα περάσω από Σίνδο και αν λέτε ψεματουρες θα σας βάλω όχι πιπέρι αλλά ταμπάσκο στην γλωσσίτσα  🤣🤣🤣🤣🤣

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, cmvr said:

Φάγανε πολύ "τηλεφωνικό ξύλο" για τη Σίνδο από εμένα και σας το έλυσα και αυτό. Τώρα λύνω άλλου δικτύου στην Ξάνθη 🤣🤣🤣🤣🤣

 Τώρα αναβαθμίστε και καμία band 20 έστω πάνω εθνική οδό και στην Εγνατία γιατί κάνουμε χαρακίρι σε όλο το ταξίδι από Αθηνά ούτε streaming δεν μπορούμε να έχουμε της προκοπής. Σας δίνω διορία 2 μήνες  🤣🤣🤣🤣🤣

Θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι  🤣🤣🤣🤣🤣

Πριν επιστρέψω Αθήνα θα περάσω από Σίνδο και αν λέτε ψεματουρες θα σας βάλω όχι πιπέρι αλλά ταμπάσκο στην γλωσσίτσα  🤣🤣🤣🤣🤣

Από μένα να δεις τι τηλεφωνικό ξύλο έπεσε από το 2019...αλλά δεν ίδρωνε το αυτακι τους.

Μην περάσεις μόνο από το Χρυσό γιατί πριν λίγο που πήγα δεν αναβαθμίστηκε εκεί κάτι ακόμη.

🙂 🙂 🙂

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, cmvr said:

 ταμπάσκο

Άλλη λατρεμένη γεύση... 

Εκτός κι αν εννοείς κανένα "πράσινο" ταμπάσκο που δεν καίει... 

Edited by andreasomageiras

http://www.whylinuxisbetter.net/index_el.php?lang=el

Προφανώς, καλό είναι να μην χάνουμε την μπάλα και νομίζουμε ότι κάθε προϊόν που βγάζει η κάθε εταιρία, έχει target group εμάς!

(έχω πάρει άδεια για την χρήση της υπογραφής)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, sonakiasfun said:

Από μένα να δεις τι τηλεφωνικό ξύλο έπεσε από το 2019...αλλά δεν ίδρωνε το αυτακι τους.

Μην περάσεις μόνο από το Χρυσό γιατί πριν λίγο που πήγα δεν αναβαθμίστηκε εκεί κάτι ακόμη.

🙂 🙂 🙂

Καλά αν δεν έχει στο χρυσό τι αναβάθμισαν πάλι μόνο την πανεπιστημιούπολη ;

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Ποτέ ταμπάσκο, μόνο μπούκοβο αγνό.

Να τηρούμε τις παραδόσεις.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, cmvr said:

Φάγανε πολύ "τηλεφωνικό ξύλο" για τη Σίνδο από εμένα και σας το έλυσα και αυτό. Τώρα λύνω άλλου δικτύου στην Ξάνθη 🤣🤣🤣🤣🤣

 Τώρα αναβαθμίστε και καμία band 20 έστω πάνω εθνική οδό και στην Εγνατία γιατί κάνουμε χαρακίρι σε όλο το ταξίδι από Αθηνά ούτε streaming δεν μπορούμε να έχουμε της προκοπής. Σας δίνω διορία 2 μήνες  🤣🤣🤣🤣🤣

Θα φάει η μύγα σίδερο και το κουνούπι ατσάλι  🤣🤣🤣🤣🤣

Πριν επιστρέψω Αθήνα θα περάσω από Σίνδο και αν λέτε ψεματουρες θα σας βάλω όχι πιπέρι αλλά ταμπάσκο στην γλωσσίτσα  🤣🤣🤣🤣🤣

Μπορείς να ρίξεις και για Μέθανα μια και για Μεγάλη Βρύση στο Δήμο Οινουντος στη Σπάρτη;

Edited by Gv2008
Link to comment
Share on other sites

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9137114816

Πετάει λέμε το 5G στη Σίνδο από χθες το απόγευμα!  🙂 🙂

5G από τα Lidl 😂😂

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, sonakiasfun said:

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9137114816

Πετάει λέμε το 5G στη Σίνδο από χθες το απόγευμα!  🙂 🙂

5G από τα Lidl 😂😂

🤌🤣😜🥳

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, sonakiasfun said:

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9137114816

Πετάει λέμε το 5G στη Σίνδο από χθες το απόγευμα!  🙂 🙂

5G από τα Lidl 😂😂

Μπας και έχουν βάλει κόφτη στο 1mbps? Το 0,98 είναι πολύ κοντά στο 1mbps.

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dasnowy said:

Μπας και έχουν βάλει κόφτη στο 1mbps? Το 0,98 είναι πολύ κοντά στο 1mbps.

Αν έχει το συμβολαιο και έχει καταναλώσει τα 500GB ίσως να έχει κόφτη. Βέβαια λίγο απίθανο αν στην Σινδο το δίκτυο ήταν χάλια μαύρα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Nikolas14 said:

Αν έχει το συμβολαιο και έχει καταναλώσει τα 500GB ίσως να έχει κόφτη. Βέβαια λίγο απίθανο αν στην Σινδο το δίκτυο ήταν χάλια μαύρα.

Αποφασίστε τελικά! 500GB? 1TB? No limit?

"Φοβέρα θέλατε κουφάλες..." - Στάθης Ψάλτης

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, memoriesradio said:

Αποφασίστε τελικά! 500GB? 1TB? No limit?

Όχι δεν έχω κόφτη..το πρωί ήμουν κέντρο Θεσσαλονίκης και είχα μια χαρά ταχύτητες.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχει τελειώσει η αναβάθμιση ίσως...?

Εκτός κι αν μας κοροϊδεύουν μπροστά στα μούτρα μας και ενεργοποίησαν το 5G μόνο για να "ανάψει" το εικονίδιο στο τηλέφωνο 😡

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, sonakiasfun said:

Όχι δεν έχω κόφτη..το πρωί ήμουν κέντρο Θεσσαλονίκης και είχα μια χαρά ταχύτητες.

Θέλω να πιστεύω ότι δεν έχει τελειώσει η αναβάθμιση ίσως...?

Εκτός κι αν μας κοροϊδεύουν μπροστά στα μούτρα μας και ενεργοποίησαν το 5G μόνο για να "ανάψει" το εικονίδιο στο τηλέφωνο 😡

Εγώ πιστεύω ότι κάτι σκαλίζουν ή απλά άναψαν όπως όπως το 5G. 
Τα ίδια κάνει και η Vodafone με την 2100…

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, rebel1 said:


25kb.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9137218591

Ούτε καν 25! 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει κοφτης.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν μας διαβάζει κάποιος από τη nova, κάντε επιτέλους μια αναβάθμιση στη 15407 στους λιγκιαδες. Δεν είναι δυνατόν να είναι κεραια που εμφανίστηκε στα τέλη του 2022, και να περιμένετε να καλύψετε τα δυσκολα σημεία μιας ολόκληρης πόλης των 100.000 κατοίκων με B3 10MHz. Εδώ γονατίζουν οι κεραίες μέσα στην πόλη, δεν θα γονατίσει αυτή στους λιγκιαδες; 
ρυθμίστε καλύτερα αυτή την κεραια γιατί πιάνει και σε σημεία με αριστη κάλυψη 5G και κάνει εναλλαγές ακόμα και από full τριψήφιο 5G σε 4G μονοψήφιο. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, panos.kar said:

Αν μας διαβάζει κάποιος από τη nova, κάντε επιτέλους μια αναβάθμιση στη 15407 στους λιγκιαδες. Δεν είναι δυνατόν να είναι κεραια που εμφανίστηκε στα τέλη του 2022, και να περιμένετε να καλύψετε τα δυσκολα σημεία μιας ολόκληρης πόλης των 100.000 κατοίκων με B3 10MHz. Εδώ γονατίζουν οι κεραίες μέσα στην πόλη, δεν θα γονατίσει αυτή στους λιγκιαδες; 
ρυθμίστε καλύτερα αυτή την κεραια γιατί πιάνει και σε σημεία με αριστη κάλυψη 5G και κάνει εναλλαγές ακόμα και από full τριψήφιο 5G σε 4G μονοψήφιο. 

Στο 13700 καταγραφή του θέματος μπορείς να κάνεις; 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Nikolas14 said:

Στο 13700 καταγραφή του θέματος μπορείς να κάνεις; 

Θα κάνω, να νευριασω πρώτα με κάτι άσχετο και θα τους καλέσω για να εκτονωθώ😂 

εντωμεταξυ η κεραια αυτή έχει βοηθήσει παρά πολυ να κλείσουν οι τρύπες, αλλά την έχουν ρυθμίσει χάλια μάλλον και πιάνει και σε σημεία με καλή καλυψη 5G. Ευτυχώς όχι στο σπίτι μου. Συμβαίνει στους Αμπελοκήπους κυριως σε πολλά σημεία με κάλυψη 5G. 

Edited by panos.kar

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Παλιά Εθνικη οδος Αθηνών Λαμιας 

Κωπαιδα

Screenshot_20230317_095357_Speedtest.jpg

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...