Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, Nickchris36 said:

Σε νιώθω και γω είχα σταθερή ΟΤΕ σε χωριό μένω επίσης,και σερνόταν οπότε το έκοψα.

Έχω συμβόλαια κινητης και κάνω τη δουλειά μου έτσι τώρα.

Η νοβα δεν έχει έξτρα σιμ ακομα

Μονο η κοσμοτε και η βονταφον.

Για σταθερή νοβα αν ενδιαφέρεσαι και έχει κάλυψη στο χωριό έχει πολλά προγράμματα να επιλέξεις και συνδυαστικά.

Απεριόριστο πακέτο κινητής  υπάρχει στη νόβα είναι το unlimited .

Screenshot_20230314_153206_Chrome.jpg

ελεος ο γείτονας πληρώνει 50αρα και πιάνει 13-15. εννοείς απο οτε να παω νοβα σε σταθερό; παλι τα ιδια θα πιανω δίκτυο του οτε θα χρησιμοποιώ.. εντω μεταξύ ολο το καλοκαίρι σκαβανε και περνουσαν οπτική ινα της wind..

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, some1 said:

ελεος ο γείτονας πληρώνει 50αρα και πιάνει 13-15. εννοείς απο οτε να παω νοβα σε σταθερό; παλι τα ιδια θα πιανω δίκτυο του οτε θα χρησιμοποιώ.. εντω μεταξύ ολο το καλοκαίρι σκαβανε και περνουσαν οπτική ινα της wind..

Έτσι είναι στην επαρχία και ειδικά στα χωριά ο ΟΤΕ δυστυχώς τα ξέρουμε..και είσαι τυχερός που έχεις και νοβα.

Εδώ έχει ακόμα μονο ΟΤΕ.

Κάνε ένα ερώτημα όμως που μπορεί να κλειδώνει η νοβα στο σπίτι σου.δε χάνεις κάτι.

Μπορεί να δίνει παραπάνω?Πότε δε ξέρεις.

Πάντως στη παρούσα φάση δεν υπάρχει έξτρα σιμ από την νοβα.Κανε λίγο υπομονή θα έρθει και αυτή. Έχει καθυστερήσει πάρα πολύ το ξέρω και όλοι το λέμε εδώ και καιρό.

Μετά θα βάλεις μια και θα είσαι τζαμι θα δίνεις χοτ σποτ και θα κάνεις τη δουλίτσα σου και 40 με 45 ταχύτητα μια χαρά είσαι.🙂

Κόβεις και τη σταθερή που σέρνεται σα την οχια και είσαι άρχοντας!🙂

 

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nickchris36 said:

Μπορεί να δίνει παραπάνω?Πότε δε ξέρεις.

Η nova δίνει snr 6 άρα έχεις μεγαλύτερη ταχύτητα με τη nova παρά με την cosmote. Εγώ που άλλαξα από cosmote σε nova, ανέβηκε η ταχύτητα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Για την παλιά Nova (Forthnet) ισχύει αυτό. Για την Nova (Wind) το default είναι στο 9. Αν το ζητήσεις σε ρίχνουν στο 6. Δεν ξέρω τι ισχύει τώρα με την ενοποίηση. Λογικά ανάλογα με τον εξοπλισμό που σε συνδέουν. Επίσης αυτά τα δεδομένα ισχύουν μόνο για τις ADSL.

Poco X3 Pro via Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

Αφου δεν εχει extra data sim παρε μια σιμ f2g.Με 5 ευρω τη βδομαδα unlimited data.Tη βαζεις σε ενα 4g router και με 20 ευρω το μηνα εισαι αρχοντας με απεριοριστα data και γλιτωνεις απ'το σαπιο ADSL.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, georgeavl3 said:

Επίσης αυτά τα δεδομένα ισχύουν μόνο για τις ADSL.

Εννοείται ότι ισχύουν μόνο για adsl. Για vdsl από καμπίνα όπου και να πας, ίδια ταχύτητα θα έχεις. Θεωρητικά, επειδή η nova δίνει προφίλ vdsl 8b από αστικό κέντρο θα έχει μεγαλύτερη ταχύτητα από την cosmote που δίνει προφίλ vdsl 17a από αστικό κέντρο. 

6 minutes ago, empeiros said:

Αφου δεν εχει extra data sim παρε μια σιμ f2g.Με 5 ευρω τη βδομαδα unlimited data.Tη βαζεις σε ενα 4g router και με 20 ευρω το μηνα εισαι αρχοντας με απεριοριστα data και γλιτωνεις απ'το σαπιο ADSL.

Πρέπει να το έκοψαν αυτό το πακέτο. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, dasnowy said:

Εννοείται ότι ισχύουν μόνο για adsl. Για vdsl από καμπίνα όπου και να πας, ίδια ταχύτητα θα έχεις. Θεωρητικά, επειδή η nova δίνει προφίλ vdsl 8b από αστικό κέντρο θα έχει μεγαλύτερη ταχύτητα από την cosmote που δίνει προφίλ vdsl 17a από αστικό κέντρο. 

Πρέπει να το έκοψαν αυτό το πακέτο. 

Oxι υπαρχει ακομη,το χρησιμοποιω εγω. Στα smart data, 5 ευρω με διαρκεια 7 μερες

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, empeiros said:

Oxι υπαρχει ακομη,το χρησιμοποιω εγω. Στα smart data, 5 ευρω με διαρκεια 7 μερες

Άλλαξαν το f2g και έβαλαν νέα πακέτα. Στο νέο f2g δεν υπάρχει το εβδομαδιαίο πακέτο. Όσοι είχαν από πριν f2g και δεν άλλαξαν το f2g σε νέο f2g τότε έχουν ακόμα το πακέτο. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο νέο δίνει την δυνατότητα αυτόματης ενεργοποίησης του ημερήσιου με τα 0.90€??

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, dasnowy said:

Άλλαξαν το f2g και έβαλαν νέα πακέτα. Στο νέο f2g δεν υπάρχει το εβδομαδιαίο πακέτο. Όσοι είχαν από πριν f2g και δεν άλλαξαν το f2g σε νέο f2g τότε έχουν ακόμα το πακέτο. 

Το unlimited smart week που δίνει unlimited data για 7 μέρες με 5 ευρώ συνεχίζει να υπάρχει και στο νέο FREE2GO

Edited by empeiros
Link to comment
Share on other sites

Το unlimited smart week που δίνει unlimited data για 7 μέρες με 5 ευρώ συνεχίζει να υπάρχει και στο νέο FREE2GO
δεν υπάρχει εάν κανείς αλλαγή στο νέο... εάν έκανες απλά ενημέρωση της εφαρμογής αλλά είσαι ακόμα στο παλιό. έχει επιλογή να πας στο νέο ΑΛΛΆ δεν έχει το smart data week!
Link to comment
Share on other sites

Αναβαθμίστηκε η Σίνδος!

Από σήμερα το πρωί έκανε την εμφάνιση του το 5G!

Μάλλον διάβασαν το κράξιμο που καναμε τις τελευταίες ημέρες 🙂

Κάι ήμουν έτοιμος να κάνω φορητότητα σε Vodafone μιας και έληγε το συμβόλαιο μου τον Μάιο.

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9133959885

Edited by sonakiasfun
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!

Βιομηχανική περιοχή.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, sonakiasfun said:

Αναβαθμίστηκε η Σίνδος!

Από σήμερα το πρωί έκανε την εμφάνιση του το 5G!

Μάλλον διάβασαν το κράξιμο που καναμε τις τελευταίες ημέρες 🙂

Κάι ήμουν έτοιμος να κάνω φορητότητα σε Vodafone μιας και έληγε το συμβόλαιο μου τον Μάιο.

Check out my Speedtest result! How fast is your internet? https://www.speedtest.net/my-result/a/9133959885

Η σινδος πάντως 5G έχει και από την κόκκινη αλλά με χειρότερες ταχύτητες. Εγώ εκανα αμάν να φυγω από τη κόκκινη για να πάω στη Wind. 
Τη θεωρώ ανώτερη εντός Θεσσαλονίκης, δεν χάνει καμία κλήση. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Φάγαμε όμως πολλά πέτρινα χρόνια εμείς εδώ στην περιοχή με τη συγκεκριμένη εταιρεία..

Προς τιμήν τους,κράτησαν και την υπόσχεση τους για αναβάθμιση της περιοχής το πρώτο τετράμηνο του 2023 που μου είχαν πει τον Νοέμβριο.

Βγήκε και η ανανέωση του συμβολαίου Unlimited All στα 27 ευρώ 🙂

Ανανέωση χωρίς δεύτερη σκέψη!

 

11 minutes ago, Nikolas14 said:

Η σινδος πάντως 5G έχει και από την κόκκινη αλλά με χειρότερες ταχύτητες. Εγώ εκανα αμάν να φυγω από τη κόκκινη για να πάω στη Wind. 
Τη θεωρώ ανώτερη εντός Θεσσαλονίκης, δεν χάνει καμία κλήση. 

Όχι η κόκκινη δεν έχει ακόμη 5G.

Έχει όμως πολύ καλό 4G+

Μόνο η Cosmote έχει 5G.

Και μια ερώτηση για όποιον έχει Samsung..Το "κουτάκι" από το σηματακι του 5G στο κινητό είναι "άδειο".. κέντρο Θεσσαλονίκης θυμάμαι ήταν "γεμάτο"..τι σημαίνει αυτό;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, sonakiasfun said:

Φάγαμε όμως πολλά πέτρινα χρόνια εμείς εδώ στην περιοχή με τη συγκεκριμένη εταιρεία..

Προς τιμήν τους,κράτησαν και την υπόσχεση τους για αναβάθμιση της περιοχής το πρώτο τετράμηνο του 2023 που μου είχαν πει τον Νοέμβριο.

Βγήκε και η ανανέωση του συμβολαίου Unlimited All στα 27 ευρώ 🙂

Ανανέωση χωρίς δεύτερη σκέψη!

 

Όχι η κόκκινη δεν έχει ακόμη 5G.

Έχει όμως πολύ καλό 4G+

Μόνο η Cosmote έχει 5G.

Και μια ερώτηση για όποιον έχει Samsung..Το "κουτάκι" από το σηματακι του 5G στο κινητό είναι "άδειο".. κέντρο Θεσσαλονίκης θυμάμαι ήταν "γεμάτο"..τι σημαίνει αυτό;

Συμφωνώ και έχεις απόλυτο δίκαιο…φάγαμε όμως και εμείς πολλά πέτρινα χρόνια προς το Πλατυ που ειναι το χωριό μου και τελευταία φορά ακόμα κάτι Band 20 είδε. Το ίδιο και Κεφαλονια όπου εκοψα στους δυο μήνες απεριόριστο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, sonakiasfun said:

Φάγαμε όμως πολλά πέτρινα χρόνια εμείς εδώ στην περιοχή με τη συγκεκριμένη εταιρεία..

Προς τιμήν τους,κράτησαν και την υπόσχεση τους για αναβάθμιση της περιοχής το πρώτο τετράμηνο του 2023 που μου είχαν πει τον Νοέμβριο.

Βγήκε και η ανανέωση του συμβολαίου Unlimited All στα 27 ευρώ 🙂

Ανανέωση χωρίς δεύτερη σκέψη!

 

Όχι η κόκκινη δεν έχει ακόμη 5G.

Έχει όμως πολύ καλό 4G+

Μόνο η Cosmote έχει 5G.

Και μια ερώτηση για όποιον έχει Samsung..Το "κουτάκι" από το σηματακι του 5G στο κινητό είναι "άδειο".. κέντρο Θεσσαλονίκης θυμάμαι ήταν "γεμάτο"..τι σημαίνει αυτό;

Φίλε μου τα 27 ευρώ σου τα δίνουν επειδή έχεις συνδυαστικό με σταθερή στη Nova;

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, p_k said:

Φίλε μου τα 27 ευρώ σου τα δίνουν επειδή έχεις συνδυαστικό με σταθερή στη Nova;

Ναι! Έχω FTTH.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sonakiasfun said:

Βγήκε και η ανανέωση του συμβολαίου Unlimited All στα 27 ευρώ

Πάρε ένα τηλέφωνο μήπως σου κάνουν καλύτερη τιμή. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Μα ήδη η τιμή είναι εξαιρετική.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sonakiasfun said:

Και μια ερώτηση για όποιον έχει Samsung..Το "κουτάκι" από το σηματακι του 5G στο κινητό είναι "άδειο".. κέντρο Θεσσαλονίκης θυμάμαι ήταν "γεμάτο"..τι σημαίνει αυτό;

Σύμφωνα με το google, το άδειο εικονίδιο 5G σημαίνει πως έχεις συνδεθεί σε 4G αλλά υπάρχει διαθέσιμο 5G. Το γεμάτο εικονίδιο σημαίνει ότι έχεις συνδεθεί σε 5G δίκτυο. 

1 minute ago, p_k said:

Μα ήδη η τιμή είναι εξαιρετική.

Σε άλλους το έχουν δώσει στα 13 ευρώ. Αξίζει ένα τηλεφώνημα. Και τα 27 καλά είναι όμως. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Στα 13 με απεριόριστα δεδομένα;

Το unlimited all;

Απίστευτη τιμή.

Powered by POCO X5 Pro 5G / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Η τιμή είναι εξαιρετική και με την αναβάθμιση της περιοχής σε 5G νομίζω αγγίζει την τελειότητα.

Ίσως μεταφέρω ένα νούμερο συγγενικού μου προσώπου για επιπλέον έκπτωση.

Link to comment
Share on other sites

Τόσο το δίνει και η vodafone πλέον σε συνδυαστικό για φορητότητα και τόσο το είχε δώσει και η cosmote σε λίγους. Η nova έκανε μεγάλη ζημιά στον ανταγωνισμό φαίνεται. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...