Jump to content

NOVA 5G


p_k
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, scream said:
1 minute ago, Nickchris36 said:
Εκτός Γιαννιτσών στα περιφερειακά?

Ελευθεροχωρι λέγεται η περιοχή.

Άρα αναβαθμισε σε περιοχή εκτός Πόλης.

Έτσι μπράβο.

Τέτοια να ακούμε.

Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

Θέλει τεράστια αποθέματα υπομονής...όποιος έχει δυνατότητα να αλλάξει πάροχο με καλύτερη κάλυψη στην περιοχή του ας το κάνει.Κι εγώ έτοιμος ήμουν να πάω Vodafone.

Κι εγώ δεν πίστευα οτι θα έβλεπα 5G απο τη Nova στη περιοχή μου,να που είδα όμως.

Μακάρι να συνεχίσει με τέτοιους ρυθμούς σε όλη την Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Μια καλημέρα κι από εμένα, καλή Ανάσταση παιδιά!

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλή Ανάσταση με υγεία σε όλους!!!

10 minutes ago, sonakiasfun said:

Θέλει τεράστια αποθέματα υπομονής...όποιος έχει δυνατότητα να αλλάξει πάροχο με καλύτερη κάλυψη στην περιοχή του ας το κάνει.Κι εγώ έτοιμος ήμουν να πάω Vodafone.

Κι εγώ δεν πίστευα οτι θα έβλεπα 5G απο τη Nova στη περιοχή μου,να που είδα όμως.

Μακάρι να συνεχίσει με τέτοιους ρυθμούς σε όλη την Ελλάδα.

Για να δούμε..μακάρι προς τ παρόν κεντρική Ελλάδα τουλάχιστον περιφέρεια έχει μόνο β20.

Κάι οχι μόνο κεντρική Ελλάδα βέβαια είναι πολύ πιο μεγάλο το θέμα  γεωγραφικα.

Edited by Nickchris36
Pocophone F3 5G
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, p_k said:

Μια καλημέρα κι από εμένα, καλή Ανάσταση παιδιά!

Καλή ανάσταση με υγεία και αναβαθμισμένα δίκτυα!

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Nickchris36 said:

Καλή Ανάσταση με υγεία σε όλους!!!

Για να δούμε..μακάρι προς τ παρόν κεντρική Ελλάδα τουλάχιστον περιφέρεια έχει μόνο β20.

Κάι οχι μόνο κεντρική Ελλάδα βέβαια είναι πολύ πιο μεγάλο το θέμα  γεωγραφικα.

Όπου έχει αναβαθμίσει στην επαρχία το έχει κάνει μαζί με την βονταφον εκτός αστικών περιοχών απλά παραμένει πάρα πολύ b 20 που όσο και να θέλουμε να αλλάξει αύριο από την Νοβα δεν είναι εφικτό.

Όποιος γνωρίζει τι διαδικασίες πρέπει να γίνουν τεχνικά για να φτιαχτούν οι υποδομές του σταθμού αλλά και της σύνδεσης του στον κορμό της εταιρίας καταλαβαίνει απευθείας το ότι να αλλαχτούν όλοι οι σταθμοί στο πανελλήνιο και σε δύσκολα σημεία είναι απλά μη εφικτό στη διετία ακόμα και τετραετία και λιγότερο κόστοβορο όταν το κάνουν ταυτόχρονα και οι δύο εταιρίες.

Θα αναβαθμίσουν πολύ ειδικά σημεία που με ένα μακρο σταθμό μπορούν να καλύψουν μεγάλη έκταση και αν είναι τυχεροί και δεν πλακώσει πολύς κόσμος θα παίζουν καλά. Απλά με αυτήν την τεχνική που κάνουν μαζί με την βονταφοναρα σε νόμους που έχω επισκεφτεί έχουν θέματα εσωτερικής κάλυψης στα χωριά.

Μακάρι να γινόταν εχθές όλα αυτά να μεγάλωσε και άλλο ο ανταγωνισμός αλλά θέλει τον χρόνο του και όσο και να χαιρόμαστε η ψαλίδα που πρέπει να κλείσει σε ταχύτητα από τον πρώτο είναι ακόμα πολύ μεγάλη που σημαίνει σοβαρότερες υποδομές.

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, cmvr said:

Όπου έχει αναβαθμίσει στην επαρχία το έχει κάνει μαζί με την βονταφον εκτός αστικών περιοχών απλά παραμένει πάρα πολύ b 20 που όσο και να θέλουμε να αλλάξει αύριο από την Νοβα δεν είναι εφικτό.

Όποιος γνωρίζει τι διαδικασίες πρέπει να γίνουν τεχνικά για να φτιαχτούν οι υποδομές του σταθμού αλλά και της σύνδεσης του στον κορμό της εταιρίας καταλαβαίνει απευθείας το ότι να αλλαχτούν όλοι οι σταθμοί στο πανελλήνιο και σε δύσκολα σημεία είναι απλά μη εφικτό στη διετία ακόμα και τετραετία και λιγότερο κόστοβορο όταν το κάνουν ταυτόχρονα και οι δύο εταιρίες.

Θα αναβαθμίσουν πολύ ειδικά σημεία που με ένα μακρο σταθμό μπορούν να καλύψουν μεγάλη έκταση και αν είναι τυχεροί και δεν πλακώσει πολύς κόσμος θα παίζουν καλά. Απλά με αυτήν την τεχνική που κάνουν μαζί με την βονταφοναρα σε νόμους που έχω επισκεφτεί έχουν θέματα εσωτερικής κάλυψης στα χωριά.

Μακάρι να γινόταν εχθές όλα αυτά να μεγάλωσε και άλλο ο ανταγωνισμός αλλά θέλει τον χρόνο του και όσο και να χαιρόμαστε η ψαλίδα που πρέπει να κλείσει σε ταχύτητα από τον πρώτο είναι ακόμα πολύ μεγάλη που σημαίνει σοβαρότερες υποδομές.

Σε ποιά καλύτερη φάση είναι το δίκτυο κορμού η Nova ή η συνεργάτιδα για να γίνουν πιο γρήγορα οι αναβάθμισεις στο δίκτυο;;

Edited by Chrischal1908
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Chrischal1908 said:

Σε ποιά καλύτερη φάση είναι το δίκτυο κορμού η Nova ή η συνεργάτιδα για να γίνουν πιο γρήγορα οι αναβάθμισεις στο δίκτυο;;

Με δεδομένο ότι η συνεργάτιδα μόλις απέκτησε δίκτυο οπτικών για το backbone στα νησιά, δεν θέλει και ερώτημα. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, TakeOverNet said:

Με δεδομένο ότι η συνεργάτιδα μόλις απέκτησε δίκτυο οπτικών για το backbone στα νησιά, δεν θέλει και ερώτημα. 

Στην Άνδρο που δεν πέρασε το δίκτυο οπτικών ινών με μικροκυματικά θα μείνουμε;;

Link to comment
Share on other sites

Σε υπόγειο στην πόλη της αρτας. Δεν είναι τελείως υπογειο, είναι περίπου 20 εκατοστά «σηκωμένο»

IMG_5744.thumb.jpeg.ff78d6230d2b591d884312b2203becf7.jpegIMG_5745.thumb.png.c2e7c6d86cd360f4e5c8437ad0416407.png

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, η Κέρκυρα είναι τόσο γεμάτη που το δίκτυο έπεσε. Ήμουν στο cafe Leo d oro δίπλα από το Λιστόν. Δεδομένα μηδέν από Nova μέσα έξω…με το ζόρι κλήσεις. 
Public Κέρκυρας είμαι τώρα απ έξω, χωρίς 5G.

 IMG_4836.thumb.png.4392ac85758d4c2d8e8fccb6a742c357.png

 

 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chrischal1908 said:

Στην Άνδρο που δεν πέρασε το δίκτυο οπτικών ινών με μικροκυματικά θα μείνουμε;;

Μικροκυματικο μέχρι τον απέναντι κόμβο είναι καλύτερο από μικροκυματικο μέχρι την Αθήνα. 

Link to comment
Share on other sites

Ζορίζεται και στην αρτα αρκετα. Δε κάνει εναλλαγές σε edge αλλά είναι μειωμένες οι ταχύτητες λόγω του αρκετού κοσμου. 

iPhone 13 Pro Max 

Cosmote+Nova

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, panos.kar said:

Ζορίζεται και στην αρτα αρκετα. Δε κάνει εναλλαγές σε edge αλλά είναι μειωμένες οι ταχύτητες λόγω του αρκετού κοσμου. 

Περιοχή ΕΡΤ απέναντι από τον ΑΒ https://www.speedtest.net/my-result/i/5570154444

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πλατεία Δούκα, Σπάρτη. Συνεχείς εναλλαγές. Είτε θα είχα 2G με 3 γραμμές, είτε 5G με 1. Όταν υπήρχε 3G, κι εδώ ήταν καλύτερα. 

Έτρεξα ένα speedtest στα γρήγορα, έδειξε 32 download. Δυστυχώς, η Nova όλο τσιγκουνιες είναι και δεν έχω πολλά data για τεστ... 🤣 Ούτε δωρεάν MB, ούτε φθηνά πακέτα στις γιορτές. Γι αυτό δεν ανέβασα τίποτα και από Καλαμάτα. 😝 Αναλογικά με το δίκτυο που (δεν) έχει, γίνεται ασύμφορη πλέον...

(δεν είναι n78) 

Screenshot_2023-04-15-13-52-52-517_cz.mroczis.netmonster.jpg

Edited by MitsosDaBest13
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, ilka71 said:

Ναύπακτο χτες βράδυ έβαζα 5g και δεν το κρατούσε. έπεφτε σε 4G
 

Περίεργο. Έχει εκπληκτικό δίκτυο στη Ναύπακτο. 

Link to comment
Share on other sites

Πού είναι το λινκ

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, ilka71 said:

δεν έκανα τεστ. απλά είπα πότε μου το έριχνε το 5g σε 4g

Είναι φυσιολογικό. Το LTE έχει προτεραιότητα. Έτσι λειτουργεί το DSS.

Το fallbacks στα Huawei είναι απόλυτα φυσιολογικό. Απλά θέλει πύκνωση.

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα χρωστούσα μία μέτρηση απέναντι από το Ιπποκράτειο στη Θεσσαλονίκη, κάποιος φίλος είχε πει ότι τον ενδιαφέρει η περιοχή

 

Screenshot_2023-04-17-10-38-06-208-edit_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Και μία από οδό Δωδεκανήσου χθες το βράδυ

 

Screenshot_2023-04-17-10-38-20-316-edit_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Edited by p_k

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, p_k said:

Καλημέρα χρωστούσα μία μέτρηση απέναντι από το Ιπποκράτειο στη Θεσσαλονίκη, κάποιος φίλος είχε πει ότι τον ενδιαφέρει η περιοχή

 

Screenshot_2023-04-17-10-38-06-208-edit_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

Και μία από οδό Δωδεκανήσου χθες το βράδυ

 

Screenshot_2023-04-17-10-38-20-316-edit_org.zwanoo.android.speedtest.jpg

5G η πρώτη; … εγώ πάντως δεν είδα τις προάλλες το εικονίδιο. 

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσο μεγάλο ping η πρώτη φωτογραφία; Γύρω στα 35-40 έχει συνήθως σε LTE η nova. Κοίταξες μήπως με netmonster αν ήταν 5G ή nsa disconnected;

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορούσα εκείνη την ώρα να δω το netmonster.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...