Jump to content

[Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα


spookype20
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περιοχή με άθλιο σήμα cosmote, ενεργοποίηση vowifi με shizuku-APN

Pixel 7 pro  όλα τέλεια, καθόλου χαμένες κλήσεις, άψογη συνομιλία.

Pixel 8 pro συχνά χαμένες κλήσεις, σοβαρά προβλήματα συνομιλίας παρόλο που η κλήση είναι vowifi.

Άρα καμία σχέση μεταξύ τους οι συσκευές.

s100-Artemis-Cruise-Diamond

HTC-Touch-Diamond.jpg.bc5fa35baa0b6f97517a6b8f6b247b68.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σαν κάτοχος Pixel 7 με Vodafone eSIM και Pixel 6 με Cosmote, δεν έχω καμία χαμένη κλήση και τα έχω και τα δύο stock στην τελευταία stable, όχι beta.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ParafronGR said:

Σαν κάτοχος Pixel 7 με Vodafone eSIM και Pixel 6 με Cosmote, δεν έχω καμία χαμένη κλήση και τα έχω και τα δύο stock στην τελευταία stable, όχι beta.

P8Pro και P6 που έχει συγγενικό μου πρόσωπο, Cosmote, stock και Pixel IMS για VoWiFi επίσης καμία χαμένη κλήση.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Giwrgoc said:

καλησπερα ειμαι κατοχος του google pixel 4a 5g...υπαρχρει καποιος τροπος να ενεργοποιησω το wifi call και το 5g?

Προέρχομαι από το ίδιο κινητό εδώ και 3 χρόνια δεν βρήκα κάτι μόνο με root κλπ το οποίο και δεν δοκίμασα 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, veteran_90 said:

Προέρχομαι από το ίδιο κινητό εδώ και 3 χρόνια δεν βρήκα κάτι μόνο με root κλπ το οποίο και δεν δοκίμασα 

ναι το ξερω οτι μονο με ροοτ μπορει να γινει αλλα δεν θελω να το πειραξω το κινητο μεχρι στιγμης μου λειτουργει ρολοι απλα με χλαεςι που δεν εχω το 5g

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Giwrgoc said:

ναι το ξερω οτι μονο με ροοτ μπορει να γινει αλλα δεν θελω να το πειραξω το κινητο μεχρι στιγμης μου λειτουργει ρολοι απλα με χλαεςι που δεν εχω το 5g

Το χειρότερο είναι ότι δεν έχει VoLTE 

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς κι εγώ έχω το 4a 5g στο συρτάρι εδώ και ένα χρόνο περίπου, από τότε που σταμάτησε το 3g και άρχισαν οι χαμένες κλήσεις, η ανυπαρξία volte και vowifi που κατέστησαν προβληματική την λειτουργία του. Κατά τα άλλα άψογο μέχρι σήμερα, ίσως το καλύτερο, το πιο βολικό τηλέφωνο που είχα και θα το έβγαζα από το συρτάρι σήμερα κιόλας αν έλυναν αυτά τα θέματα. Αλλά δεν το νομίζω να γίνει.

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, vagzard said:

Δυστυχώς κι εγώ έχω το 4a 5g στο συρτάρι εδώ και ένα χρόνο περίπου, από τότε που σταμάτησε το 3g και άρχισαν οι χαμένες κλήσεις, η ανυπαρξία volte και vowifi που κατέστησαν προβληματική την λειτουργία του. Κατά τα άλλα άψογο μέχρι σήμερα, ίσως το καλύτερο, το πιο βολικό τηλέφωνο που είχα και θα το έβγαζα από το συρτάρι σήμερα κιόλας αν έλυναν αυτά τα θέματα. Αλλά δεν το νομίζω να γίνει.

 

Συμφωνώ απόλυτα άψογο τηλέφωνο και εμένα πλέον συρτάρι. Ίσως αξίζει ένα root με safety net για να παίζει και το google pay κλπ.

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, ea6gka said:

παιδια τα 6ρια δεν πηρανε volte & 5g ετσι?

VOLTE έχουν,5G και WiFi calling δεν έχουν ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

On 3/2/2024 at 11:32 ΠΜ, panoshatzidakis said:

Στο 6a δηλαδή υπάρχει VOLTE χωρίς κάποιο πρόγραμμα; Και πως το ενεργοποιούμε; 

Σου στέλνω screenshot, απλά σε σένα μπορεί να λέει Volte Calling...

Screenshot_20240204-140451.png

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο νέο σχετικά με επίσημη ενεργοποίηση του VoWiFi από Google; Οι κάτοχοι beta βλέπετε τίποτα έστω και στα νέα Pixel;

Link to comment
Share on other sites

Pixel 7 με τελευταία beta (AP21.240119.009) και Cosmote, έχω μόνο 5G και VoLTE προς το παρόν.

Έκδοση ρυθμίσεων εταιρείας κινητής τηλεφωνίας: telekom_gr-56000000006.18

2023-10-12

Link to comment
Share on other sites

On 4/2/2024 at 2:06 ΜΜ, kpetros said:

Σου στέλνω screenshot, απλά σε σένα μπορεί να λέει Volte Calling...

Screenshot_20240204-140451.png

Σε NOVA που έχω εγώ δεν μου βγάζει επιλογή για VOLTE!

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο. Έκανα το update Φεβρουαρίου και έκανα την κλασική διαδικασία με το Pixel IMS για να ενεργοποιήσω το VoWiFi. Είδα ότι στο μενού του κινητού (P8 Pro) εμφανίζεται και επιλογή Vo5G. Υπήρχε και παλιότερα και δεν την είχα παρατηρήσει;

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Sotnem said:

Άσχετο. Έκανα το update Φεβρουαρίου και έκανα την κλασική διαδικασία με το Pixel IMS για να ενεργοποιήσω το VoWiFi. Είδα ότι στο μενού του κινητού (P8 Pro) εμφανίζεται και επιλογή Vo5G. Υπήρχε και παλιότερα και δεν την είχα παρατηρήσει;

Ναι υπήρχε εδώ και αρκετό καιρό...

Pixel 6a

Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις υποψη του αν εχει δοθει σε stable version με καποιο feature drop, το 5G/VoLTE που εχει η τελευταια beta? 

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, dbal said:

Εχει κανεις υποψη του αν εχει δοθει σε stable version με καποιο feature drop, το 5G/VoLTE που εχει η τελευταια beta? 

Τα 7αρια και τα 8αρια έχουν 5G /Volte επίσημα και Vowifi με Shizuku σε stable 

Τα 6αρια έχουν Volte επίσημα και Vowifi με Shizuku σε stable όχι 5G

Τώρα αν κάποιος θαρραλέος θέλει να δοκιμάσει την Developer Preview του Android 15 να μας πει αν υπάρχουν αλλαγές? 

Edited by uranus
Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, uranus said:

Τα 7αρια και τα 8αρια έχουν 5G /Volte επίσημα  

Επίσημα ειναι ναι, εγω ρωτάω αν έχουν δοθεί στο stable καναλι χωρις δηλαδή να έχει κάνει ο χρήστης enroll στο beta πρόγραμμα 🙂

Sony logo.gif

Link to comment
Share on other sites

On 18/2/2024 at 12:01 ΜΜ, dbal said:

Επίσημα ειναι ναι, εγω ρωτάω αν έχουν δοθεί στο stable καναλι χωρις δηλαδή να έχει κάνει ο χρήστης enroll στο beta πρόγραμμα 🙂

Ναι στο stable κανάλι από τον Δεκέμβριο. 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε κανείς την beta του Android 15 σε 6αρι?Εχουμε καμία αλλαγή σε 5G μήπως? 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to [Pixel] 5G & VoLTE / VoWiFi - Διαθεσιμότητα στην Ελλάδα
  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...