Jump to content

Φοιτητική ζωή: Σε ποια πόλη; Γενική συζήτηση


teitzis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με φώναξε κανείς; :p

 

Σύμφωνα με τη wikipedia (μιας και δεν δουλεύω στο δήμο για να ξέρω πόσοι είμαστε κάτω) έχει 190.843 κατοίκους. Και σε ένα συνέδριο που είχα παρακολουθήσει έλεγαν πως οι φοιτητές είναι γύρω στους 40.000. ΑΕΙ και ΑΤΕΙ :)

 

 

Αααααα...Πατρινια εισαι καλε??:lol:

 

Τοτε γιατι λες Πειραια?? εεεεεεε??:p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 408
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

την Αθηνα δεν την εχει μεσα στις 26 μεγαλυτερες πολεις?

τα τρικαλα εχουν πανω-κατω 60.000 πληθυσμο, τα γιαννενα μαλλον περισσοτερο...

 

η λιστα που δωθηκε με τις 25 μεγαλυτερες πολεις ειναι τελειως λαθος ή αφορα πολυ παλαιοτερες εποχες. Το αγρινιο που μενω συμφωνα με στατιστικα στοιχεια εχει 60.000 μονιμους κατοικους εντος, αλλα στο συνολο του ξεπερνα τους 100.000. στην λιστα δεν το αναφερει καν, ενω σε μια αλλη λιστα με τις 26 μεγαλυτερες πολεις βρισκεται στην 11τη θεση. παντως εμεις απο φοιτητες απο το κακο στο χειροτερο παμε...http://www.laymark.com/i/m/m068.gif

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με φώναξε κανείς; :p

 

Σύμφωνα με τη wikipedia (μιας και δεν δουλεύω στο δήμο για να ξέρω πόσοι είμαστε κάτω) έχει 190.843 κατοίκους. Και σε ένα συνέδριο που είχα παρακολουθήσει έλεγαν πως οι φοιτητές είναι γύρω στους 40.000. ΑΕΙ και ΑΤΕΙ :)

 

Αααα. Πάλι με τους αριθμούς κατοίκων :rolleyes:

 

Εννοούσα ότι σας τα ρίχνουμε σε φοιτητική ζωή, όχι στους αριθμούς φυσικά :)

Link to comment
Share on other sites

Αααααα...Πατρινια εισαι καλε??:lol:

 

Τοτε γιατι λες Πειραια?? εεεεεεε??:p

 

Πειραιώτισσα βρε. Σπουδάζω Πάτρα :happy:

 

 

Αααα. Πάλι με τους αριθμούς κατοίκων :rolleyes:

 

Εννοούσα ότι σας τα ρίχνουμε σε φοιτητική ζωή, όχι στους αριθμούς φυσικά :)

 

Ναι ναι μας τα ρίχνετε μόνο που εμείς έχουμε κι ένα Ρίο με όλα όσα συνεπάγεται :D

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Στο Ρίο είναι ωραία δεν αντιλέγω :)

 

 

Μιλάμε για το ίδιο φαντάζομαι. Όχι το Ντε Τζανέιρο :p

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

Γεια! και γω πάτρα σπουδάζω. καλά περνάμε βρε παιδιά. Δεν ξέρω πως περνάνε στα γιάννενα, αλλά και εμείς όλα τα έχουμε. βεβαια πιστεύω ότι για να περνάς καλά θέλεις καλή παρέα και τότε όπου και αν βρίσκεσαι μια χαρά θα περνάς.

πάντως η συγκοινωνία για το πανεπιστήμιο είναι πράγματι μαύρο χάλι...κάτι πρέπει να κάνουμε. δράμα η κατάσταση.

1. εισιτήριο 1ευρώ

2. μεσα στο λεωφορείο σαν τις σαρδέλες(σοβαρά μιλάω)

3. τα πανάρχαια λεωφορεία

4. ο ασπρομάλλης που καρφίτσα να μην πέφτει θα μπει να ελέγξει εισιτήρια (πόσα θα χάσουν απο 3 εισιτήρια αν το λεωφορείο είναι φουλ????)

το μόνο θετικό είναι τα συχνά δρομιολόγια

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια... κ εγω στο κλαμπ των φοιτητων...

 

τει δομικων εργων ηρακλειου... δεν αλλαζω πολη :-((((

αλλα εχει αλλα καλα εδω..(βλεπε αυτοκινητο κ σπιτι ) :-)))))

 

απλα ηθελα την αποψη σας για το ηρακλειο σαν πολη? πως σας φαινεται σαν πολη για φοιτητες???

Device: HTC Desire

Radio: 32.49.00.32U_5.11.05.27

Rom:RCMix S v2.0 A2SD + BravoHboot

Link to comment
Share on other sites

Oυφ.....μετα απο πολυωρη εργασια,επεστρεψα στη βαση! Τελειωσα με την μετακομιση,το σπιτι στις Σερρες πλεον ειναι ετοιμο!!Να ρωτησω,κανεις να μας πει μια γνωμη για τη φοιτητικη ζωη στην πολη δεν υπαρχει;;;;
BMW RULES
Link to comment
Share on other sites

τι θελεις να μαθεις φιλε μου?τι σου αρεσει πιο πολυ?

 

πω πω!αυριο πρεπει να ανεβω και γω σερρες...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια... κ εγω στο κλαμπ των φοιτητων...

 

τει δομικων εργων ηρακλειου... δεν αλλαζω πολη :-((((

αλλα εχει αλλα καλα εδω..(βλεπε αυτοκινητο κ σπιτι ) :-)))))

 

απλα ηθελα την αποψη σας για το ηρακλειο σαν πολη? πως σας φαινεται σαν πολη για φοιτητες???

Ρωτάς τους άλλους να σου πουν για την πόλη σου; Τόσα χρόνια μένεις εκεί, δεν έχεις ιδέα τι γίνεται; :confused:

 

 

 

Και λίγο σεβασμό στη Γωγώ. Όχι τσαμπουκάδες μαζί της και θα περάσετε καλά :cool: Αλλιώς ντου και την ξαναπαίρνουμε πίσω :p

Link to comment
Share on other sites

sunfwnw pws exei ta panta h a8hna alla oloi mou lene oti gia foititikh zwh dn einai kai h kaluterh epilogh...

Το παπάκι πάει στην ποταμιά..

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

sunfwnw pws exei ta panta h a8hna alla oloi mou lene oti gia foititikh zwh dn einai kai h kaluterh epilogh...

 

βασικα το λένε γιατί είναι μεγάλη πόλη , μεγάλες οι αποστάσεις και den είναι μαζεμένοι οι φοιτητές σε ένα μέρος..πχ Λάρισα, Γιάννενα είναι πιο μαζεμένες..αλλά να ξένερώσεις αποκλείεται..θα που αρέσει περισσότερο από το ηράκλειο

[sIGPIC][/sIGPIC]

ΤΗΕΟ in normal mode

Με εκνευρίζουν οι "στόκοι"

Μετά το " Slide Τo Unlock " δεν υπάρχει επιστροφή

Link to comment
Share on other sites

sunfwnw pws exei ta panta h a8hna alla oloi mou lene oti gia foititikh zwh dn einai kai h kaluterh epilogh...

Ειναι η καλυτερη ευκαιρια να ξεφυγεις απο το νησι... Θα σου αρεσει σιγουρα.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16KΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Kαι γω ρωτησα για τη ζωη στην πολη αλλα τιποτα.Οσο για το σπιτι,να ξερεις οτι στο κεντρο ειναι τα περισσοτερα παλια (φρικαρα με αυτα που ειδα!),οι καινουργιες οικοδομες βρισκονται προς το ΤΕΙ.Εγω μετα απο πολυ ψαξιμο,βρηκα στο κεντρο ενα μεγαλο (90τμ) ημι-ανακαινισμενο και το "τσιμπισα",εκανα και την μετακομιση και ειμαι οκ!:)Τεσπα,μην το καθυστερησεις αλλο,πανε ψαξε γιατι σε λιγο οι επιλογες σου θα ειναι πολυ περιορισμενες!
BMW RULES
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...