Jump to content

[CAR] VW Golf V


nickolas84
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλες γιορτες σε ολους και απο εμενα ! Και σε λιγο καιρο θα υπαρξει report απο το service των 30.000χλμ, αισιως ! Antouan79 μου εχει τυχει να μην παιρνει μπρος ενα Opel Astra και οντως εφταιγε το κλειδι, το οποιο ειχε φαει ενα γερο χτυπημα απο πεσιμο. Οποτε για δοκιμασε το 2ο κλειδι, μηπως φταιει αυτο...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 9,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Μπορει να φταιει αυτο. γιατι ομως καθε δυο μερες παρουσιαζει το προβλημα? το εκανε την κυριακη,την τριτη,την πεμπτη και σημερα σαββατο. σημερα ομως δεν επαιρνε μπρος με τιποτα. τις αλλες μερες το αφηνα δεκα λεπτα και επαιρνε. τιποτα αλλο μπορει να φταιει? το πηγα συνεργειο. να δουμε. ευχαριστω aneuthinos!!!
Link to comment
Share on other sites

Μπορει να φταιει αυτο. γιατι ομως καθε δυο μερες παρουσιαζει το προβλημα? το εκανε την κυριακη,την τριτη,την πεμπτη και σημερα σαββατο. σημερα ομως δεν επαιρνε μπρος με τιποτα. τις αλλες μερες το αφηνα δεκα λεπτα και επαιρνε. τιποτα αλλο μπορει να φταιει? το πηγα συνεργειο. να δουμε. ευχαριστω aneuthinos!!!

 

το κλειδι αυτο ειναι για τις μονες μερες:D

περα απο την πλακα και στον πατερα μου εχει συμβει κατι παρομοιο απο πεσιμου κλειδιου...(σε Α4) εκει ομως απο το πεσιμο του κλειδου δεν ακουγαν ουτε οι κλειδαριες... (δεν ηταν θεμα μη επαφης της μπαταριας του κλειδιου... και του το συντονισαν ξανα στην αντιπροσωπεια.)

Αντε και καλλα Χριστουγεννα και απο εμενα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεια μου ειπαν πριν απο λιγο οτι δεν εχει τιποτα το κλειδι αφου παιρνει μπρος αλλα ουτε και το αυτοκινητο. θα τρελαθω. μηπως εχει προβλημα το καντραν? ή ο εγκεφαλος? μυστηριο το θεμα. εαν μαθω θα ενημερωσω. καλες γιορτες και καλα χριστουγεννα!
Link to comment
Share on other sites

Στην αντιπροσωπεια μου ειπαν πριν απο λιγο οτι δεν εχει τιποτα το κλειδι αφου παιρνει μπρος αλλα ουτε και το αυτοκινητο. θα τρελαθω. μηπως εχει προβλημα το καντραν? ή ο εγκεφαλος? μυστηριο το θεμα. εαν μαθω θα ενημερωσω. καλες γιορτες και καλα χριστουγεννα!

 

τα ιδια κολπα σου κανει και με το δευτερο κλειδι;;;

καλα και οι αντιπροσωπειες εχουν κατι παλικαρια "αστερια"...

αν δεν δουν κατι στα ηλεκτρονικα τους δεν ξερουν τι να κανουν... και πολλές φορες εφαρμοζουν την μεθοδο "ποναει κεφαλι-κοψει κεφαλι"

αντε καλα ξεμπερδεματα και οταν μαθεις πες μας...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προχτες που πηγα να τo πλυνω gt 170 οπως το σκουπιζα διαπιστωσα απο κατω ενα μικρο βαθουλωμαοσο ειναι το μικρο το νυχι δεν φαινεται αν εισαι ορθιος πρεπει να σκυψεις...Επισης διαπιστωσα πως αυτο το βαθουλωμα ειναι σε λιγοτερο βαθος στα 4 σημεια εκει που το σηκωνουν οι μπαρες το αμαξι.Λετε να υπαρχει περιπτωση οταν το σηκωσαν να εγινε αυτο?Δεν βρισκω αλλη εκδοχη..
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια προχτες που πηγα να τo πλυνω gt 170 οπως το σκουπιζα διαπιστωσα απο κατω ενα μικρο βαθουλωμαοσο ειναι το μικρο το νυχι δεν φαινεται αν εισαι ορθιος πρεπει να σκυψεις...Επισης διαπιστωσα πως αυτο το βαθουλωμα ειναι σε λιγοτερο βαθος στα 4 σημεια εκει που το σηκωνουν οι μπαρες το αμαξι.Λετε να υπαρχει περιπτωση οταν το σηκωσαν να εγινε αυτο?Δεν βρισκω αλλη εκδοχη..[/QUO

 

ean diabasis to biblio tou aftokinitou einai ta simia pou mpeni o grilos gia na alaxeis lastixo ola ta golf to exoun.

eimai kai egw katoxos gt einai ola kala min anisixis

Link to comment
Share on other sites

Φιλε με εβγαλες απο μια πολυ μα πολυ περιεργη κατασταση ειλικρινα. Τα ειχα παρει νομιζα πως καναε καμια *******....thanks kai καλα Χριστουγεννα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδες και οι φωτογραφίες που χρώσταγα απο το MFD3 RNS510.Υποσχομαι να ανέβασω και νυχτερινές...αλλα και οταν θα συνδέσω την καμερα οπισθοπορείας....

 

http://img515.imageshack.us/img515/1793/dsc03265uz2.th.jpg

 

mp3 απο σκληρό δίσκο...σε λίστα(ολα τα λεφτα!!!!!)

 

 

http://img139.imageshack.us/img139/4287/dsc03263ss4.th.jpg

 

Λειτουργία radio FM

 

http://img170.imageshack.us/img170/2329/dsc03264yg0.th.jpg

αναπαραγωγή mp3 απο σκληρό δίσκο

 

 

http://img175.imageshack.us/img175/5264/dsc03266sv0.th.jpg

http://img526.imageshack.us/img526/286/dsc03267bj7.th.jpg

 

Navigation.....Γενική αποψη χάρτη και θεσης του οχηματος.

Ο χάρτης με τον οποιο ήρθε το rns510 δεν ειναι τιποτα το αξιολογο για εκτος αθήνας.Οπως το περίμενα και οπως μου τα είχαν πει.

Ομως πριν απο 2 μηνες εβγαλε νεο DVD (V2 West Europe) στο οποίο η Navteq εχει κανει σοβαρή ανανέωση στην εκτος Αθήνας Ελλάδα.Το αγόρασα απο ebay και το περιμένω.Περισσότερα σε οποιον ενδιαφερεται οταν ερθει!!

 

http://img139.imageshack.us/img139/7112/dsc03272um5.th.jpg

 

Tone setup.

Ρυθμίσεις σε οτι εχει σχέση με τον ήχο

 

 

http://img176.imageshack.us/img176/9412/dsc03269df6.th.jpg

 

Γενικό setup για ολες τις λειτουργίες του RNS510

 

 

http://img139.imageshack.us/img139/2305/dsc03271on5.th.jpg

 

Εχω να βαλω ακόμα...!!!!!!

 

http://img524.imageshack.us/img524/329/dsc03270we7.th.jpg

 

Απο αυτο το menu ενεργοποιουμε την AUX είσοδο

----------------

VW GOLF V 1.4 TSi

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μια εβδομάδα ήρθε το Touran Tsi DSG (ελπίζω να μην με βγάλετε off-topic) και έχω να πώ:

Το κιβώτιο καταπληκτικό (αν και θα ήθελα να ανεβάζει λίγο πιο ψηλά).

Ο χειρισμός κιβωτίου-κινητήρα άψογος (και να θέλεις δεν μπορείς να κάνεις λάθος)

Οι χώροι πολύ καλοί (αν και το Scenic μου είχε περισσότερα ντουλαπάκια-α ρε Θεοφράστου, μας λείπεις).

Έχω κάνει μόνο 100 χλμ (περιμένουμε την μπεμπούλα μας, οπότε ταξιδάκια γιοκ) και με έχει κερδίσει.

Και μια ερώτηση. Γύρω στις 2000 στροφές ή λίγο χαμηλότερα (αν ζητήσεις ισχύ πατώντας γκάζι) ακούγεται ένα φύσημα (φαντάζομαι είναι το τούρμπο). Τώρα που είμαι στο στρώσιμο πειράζει να μπαίνει το τούρμπο ή να προσπαθήσω να μην εμπλέκεται ?

 

Καλές Γιορτές!!!

Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΜΗΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ GOLF TSI 122 PS

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΑΝ :

 

1oν ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΑ - ΣΚΟΥΠΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ?

 

2ον ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΘΥΡΑ USB ΣΤΟ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εφτασα τα 15000κμ και πηρα τλ να κλεισω ραντεβου για σερβις και μου ειπε πως το σερβις θα γινει αν σου βγαλει ενα μηνυμα ποσα κμ εχεις ακομα και θα σου βγαλει προειδοποιηση..Τι λετε γιαυτο?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΣΑΣ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΔΩ ΚΑΙ 1 ΜΗΝΑ ΚΑΤΟΧΟΣ ΕΝΟΣ GOLF TSI 122 PS

ΓΝΩΡΙΖΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΕΑΝ :

 

1oν ΥΠΑΡΧΕΙ ΦΙΛΤΡΟ ΑΕΡΑ - ΣΚΟΥΠΑ ΠΟΥ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΠΩΛΕΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗΣ?

 

2ον ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΟΠΟΘΕΤΗΘΕΙ ΘΥΡΑ USB ΣΤΟ ΗΧΟΣΥΣΤΗΜΑ?

 

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!

 

Μην το πειραξεις.

Αυτα πιο πιθανον ειναι να δυσκολεψουν τη λειτουργια του και να

αυξησουν θορυβο χωρις οφελος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία σε όλους.

Επειδή τα 15000Km δεν είναι μακριά με απασχολεί το θέμα service.

Η αντιπροσωπεία μου είναι η Karenta Αργυρούπολης και από ότι έχω καταλάβει στο service δεν σε αφήνουν να είσαι παρόν.

Το θέμα με απασχολεί γιατί έχω ακούσει διάφορα κουλά και θεωρώ ότι είναι δικαίωμά μου να βλέπω τι γίνεται στο αυτοκίνητό μου (GT 170PS :love:).

Είναι πολιτική της Karenta γενικότερα αυτή :mad:?

Υπάρχουν αντιπροσωπείες ή εξουσιοδοτημένοι που σε αφήνουν να είσαι μπροστά στο service?

Αν κάποιος ξέρει ας μεταφέρει την εμπειρία του ή κάποια σελίδα που έχει ήδη συζητηθεί το θέμα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εχω παραγγείλει το Golf Gt Dsg με τα εξής extra : bi-xenon, cruise control, πολυλειτουργικό τιμόνι, δίχτυ και 4 επιπλέον ηχεία και το περιμένω (ανυπόμονα) τον Φεβρουάριο. Στην αρχή είχα παραγγείλει το tsi αλλά έμαθα ότι ο εγκέφαλος είναι κλειδωμένος με την φύσα και δεν αναβαθμίζεται…οι διαφορές είναι τεράστιες κατά την Nothelle όπως φρένα, εξάτμιση, ανάρτηση κλπ.

Ποσο σου βγηκε με το κλειδι

στο χερι ?

 

 

TSI 140 ...

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχαμε την πρωτη απρογραμματιστη βολτα στο συνεργειο...το πρωι με το που εβαλα μπροστα το GT μου αναβοσβηνε το λαμπακι του κινητηρα για λιγο. Το σφαλμα στο διαγνωστικο του συνεργειου εγραφε 'Αναγνωριστηκαν διακοπες καυσης'. Τελικα επρεπε να αλλαχτει ο πολλαπλασιαστης του 2ου κυλινδρου, και η αιτια ηταν νοθευμενη βενζινη...ευτυχως χωρις κοστος, μεσα στην εγγυηση.

 

Με την ευκαιρια εγινε και μια αναβαθμιση στον εγκεφαλο. Τους ρωτησα αν η συγκεκριμενη αναβαθμιση εχει να κανει με μια ανακληση που εχει γραφτει σε αλλο φορουμ, μου ειπαν οτι δεν εχουν ακουσει κατι τετοιο, και οτι η συγκεκριμενη αναβαθμιση εχει ερθει σχετικα προσφατα. Οταν εφυγα απο το συνεργειο παρατηρησα οτι η βελονα στο οργανακι του boost κουνιοταν πολυ λιγοτερο απ' οτι πριν, και μονο με βαρυ ποδι στο γκαζι. Πριν η βελονα κουνιοταν με το παραμικρο, και εφτανε ευκολα στο τερμα με παραπανω γκαζι. Δεν μπορω να καταλαβω διαφορα στο τραβηγμα του αυτοκινητου παντως. Θα το δω πιο προσεκτικα το σαβ/κο, καθως θελω γρηγορα να καψω το υπολοιπο ρεζερβουαρ με την μουφα βενζινη και να βαλω απο το βενζιναδικο που εμπιστευομαι (η νοθευμενη μπηκε σε αλλο). Ευτυχως δεν ειναι πολυ, περιπου 100 χλμ ακομα και αδειασαμε :)

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ειχαμε την πρωτη απρογραμματιστη βολτα στο συνεργειο...το πρωι με το που εβαλα μπροστα το GT μου αναβοσβηνε το λαμπακι του κινητηρα για λιγο. Το σφαλμα στο διαγνωστικο του συνεργειου εγραφε 'Αναγνωριστηκαν διακοπες καυσης'. Τελικα επρεπε να αλλαχτει ο πολλαπλασιαστης του 2ου κυλινδρου, και η αιτια ηταν νοθευμενη βενζινη...ευτυχως χωρις κοστος, μεσα στην εγγυηση.

 

Με την ευκαιρια εγινε και μια αναβαθμιση στον εγκεφαλο. Τους ρωτησα αν η συγκεκριμενη αναβαθμιση εχει να κανει με μια ανακληση που εχει γραφτει σε αλλο φορουμ, μου ειπαν οτι δεν εχουν ακουσει κατι τετοιο, και οτι η συγκεκριμενη αναβαθμιση εχει ερθει σχετικα προσφατα. Οταν εφυγα απο το συνεργειο παρατηρησα οτι η βελονα στο οργανακι του boost κουνιοταν πολυ λιγοτερο απ' οτι πριν, και μονο με βαρυ ποδι στο γκαζι. Πριν η βελονα κουνιοταν με το παραμικρο, και εφτανε ευκολα στο τερμα με παραπανω γκαζι. Δεν μπορω να καταλαβω διαφορα στο τραβηγμα του αυτοκινητου παντως. Θα το δω πιο προσεκτικα το σαβ/κο, καθως θελω γρηγορα να καψω το υπολοιπο ρεζερβουαρ με την μουφα βενζινη και να βαλω απο το βενζιναδικο που εμπιστευομαι (η νοθευμενη μπηκε σε αλλο). Ευτυχως δεν ειναι πολυ, περιπου 100 χλμ ακομα και αδειασαμε :)

 

Σου ειπαν τι ακριβως περιλαμβανει? Τι ακριβως αναβαθμιζει το συγκεκριμενο software?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά με υγεία σε όλους.

Επειδή τα 15000Km δεν είναι μακριά με απασχολεί το θέμα service.

Η αντιπροσωπεία μου είναι η Karenta Αργυρούπολης και από ότι έχω καταλάβει στο service δεν σε αφήνουν να είσαι παρόν.

Το θέμα με απασχολεί γιατί έχω ακούσει διάφορα κουλά και θεωρώ ότι είναι δικαίωμά μου να βλέπω τι γίνεται στο αυτοκίνητό μου (GT 170PS :love:).

Είναι πολιτική της Karenta γενικότερα αυτή :mad:?

Υπάρχουν αντιπροσωπείες ή εξουσιοδοτημένοι που σε αφήνουν να είσαι μπροστά στο service?

Αν κάποιος ξέρει ας μεταφέρει την εμπειρία του ή κάποια σελίδα που έχει ήδη συζητηθεί το θέμα.

Συνηθως τα μικρα συνεργεια σε αφηνουν να εισαι μπροστα. Παντως στην Καρεντα Αργυρουπολης που το πηγα στα 15000 χλμ, αφησα το αμαξι και πηγα και το πηρα μετα απο 2 ωρες. Ολοι ηταν ευγενικοτατοι και η εξυπηρετηση πολυ καλη.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

ειμαι ενας ευτυχισμενος κατοχος jetta 1.4 tsi 140 ps, με 8000 km χωρις προβληματα, μεχρι εδω ολα καλα ,τα προβληματα ξεκινησαν οταν ενας μ@λ@κ@ς μου εσπασε τον καθρεπτη, και μετα απο "πατατα "δικια μου εσπασα το πισω δεξι φαναρι , μηπως ξερει κανενας καμια ακρη για ¨"φτηνα" ανταλλακτικα , (γνησια, ιμιτασιον,μεταχειρισμενα). συν οτι μου ζητησανε 17Ε για να μου αλλαξουνε το φαναρι ( ξεβιδωνεις μια βιδα και βγαζεις τη φυσα) για τον καθρεπτη τι θα μου ζητησουν ?

ευχαριστω εκ των προτερων για καθε απαντηση

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...