Jump to content

OnePlus 8T


Guest74
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, george_21 said:

Ψάχνω καμία καλή θήκη είτε γνήσια carbon η καμία  ringke  κ δεν βρίσκω ούτε στο Σκρουτζ.. καμιά βοήθεια είτε για την μία ή την άλλη??

Amazon και ebay από ότι είδα υπάρχει

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Εμενα,πρωτα να πανε ολα καλα και να μου επιστραφουν τα χρηματα,θα μου μεινει η spigen που ειχα αγορασει.Οποιος-α την θελει θα του την χαρισω.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, στα 459ε που έχει το 8t, 8/128gb το eshop.gr αξίζει; τι λέτε;

πριν:nokia n82+5800+x6+n8 SlimModed by Lagoskon+lumia 800+920+820+830+925+1020+930, huawei p8 lite+p9 lite+mate 10 pro, iphone 5c+5+5s+6, Xiaomi Redmi note 2+ redmi 3s gold+ redmi note 3 pro+Redmi Note 4+Redmi Note 5+Mi A1+Mi8 6/64+Mi9 6/128+Poco F3, samsung galaxy s3+s3 mini+s4+s6+s7+s7 edge+s8 plus+s9plus+s10 plus 8/128+note 9+Note 10 plus+s20 fe 5G+s21fe+s21ultra

τώρα: s21plus 5G 8/128 & s20plus 4G 8/128

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, xetasa said:

Καλησπέρα, στα 459ε που έχει το 8t, 8/128gb το eshop.gr αξίζει; τι λέτε;

Κατ εμέ η τιμή για αυτά που προσφέρει είναι πάρα πολύ καλή για αυτό και το αγόρασα και εγώ πριν μια εβδομάδα

Βέβαια μέσα σε μια εβδομάδα έχουν πέσει και άλλες συσκευές οπότε ίσως πρέπει να ψαχτεις

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

On 17/1/2022 at 9:17 ΜΜ, xetasa said:

Καλησπέρα, στα 459ε που έχει το 8t, 8/128gb το eshop.gr αξίζει; τι λέτε;

Και εγώ τόσο το πήρα πριν 2 μήνες, και χαίρομαι πάρα πολύ για την αγορά μου. Αξίζει και με το παραπάνω, εκτός αν κάνεις υπέρβαση για το OnePlus 9. Αλλιώς η τιμή αυτή είναι εξαιρετική.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
On 17/1/2022 at 9:17 ΜΜ, xetasa said:

Καλησπέρα, στα 459ε που έχει το 8t, 8/128gb το eshop.gr αξίζει; τι λέτε;

Συμφωνώ με τους προλαλήσαντες, σε αυτή τη τιμή και από το συγκεκριμένο κατάστημα, το παίρνεις άφοβα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μετά από μια εβδομάδα χρήσης και προερχόμενος από Pixel 5 και s20 πριν από αυτό έχω να πω και εγώ 2 λόγια για την εμπειρία μου

Η συσκευή είναι εξαιρετική

Κορυφαία ποιότητα κατασκευής, τη νιώθεις στιβαρή στο χέρι και επίσης παρά το μέγεθός της προσωπικά μπορώ να τη χειριστώ με σχετική ευκολία με το ένα χέρι

Οθόνη που χαίρεσαι να τη βλέπεις, ταχύτατο, αρκετά καλή αυτονομία, δυνατά ηχεία και επιτέλους κάνω κλήσεις σαν άνθρωπος εν έτη 2022 κάνοντας χρήση volte και vowifi που τόσο μου λείψανε

Επίσης για το oxygen os στη παρούσα φάση θα πω ότι μου φαίνεται πολύ όμορφο και εύχρηστο, καλύτερο από one ui της samsung και θα το έβαζα στο ίδιο επίπεδο με pure android από pixel και χωρίς κάτι ιδιαίτερο όσον αφορά τα bugs για τα οποία είχα ακούσει τα μύρια όσα. Αυτά μέχρι στιγμής, στο color 12 θα δούμε. Πιστεύω περισσότεροι κλαίγονται χωρίς λόγο κατ εμέ γιατί άλλες συσκευές έχουν πάρει την 12 και το 8Τ όχι, παρόλο που υπάρχει πρόσφατο security patch και η εμπειρία μου με την 12 στο pixel ήταν ότι απλά από το νούμερο 11 πήγαν στο νούμερο 12 χωρίς να αλλάξει κάτι ουσιαστικό. Δε με νοιάζει να λαμβάνω πρώτος τα updates, οι καινοτομίες που υπάρχουν από έκδοση σε έκδοση είναι ελάχιστες, θέλω να έχω μια ενημερωμένη συσκευή που να λειτουργεί σωστά και όταν η επόμενη έκδοση είναι σε καλό επίπεδο, όποτε είναι αυτό καλώς να έλθει

Επίσης πολύ γκρίνια έχει πέσει για την "στροφή" της OP από flagship killer κατασκευαστής σε πιο mainstream κάτι το οποίο προσωπικά σαν καταναλωτή με αφήνει αδιάφορο. Όλα κρίνονται εκ του αποτελέσματος και αν κάτι δε μου κάνει πάμε παρακάτω, απλά τα πράγματα

Στο μόνο που υστερεί κατ εμέ η συσκευή είναι στο κομμάτι της κάμερας, χειρότερο και από pixel 5 καθώς και από s20

Δεν είναι ότι δε βγάζει καλές φωτογραφίες, απλά τα άλλα τις περισσότερες φορές βγάζουν καλύτερες. Για ένα μέσο χρήση πάντως είναι μια χαρά

Το δαχτυλικό αποτύπωμα που επίσης έχω διαβάσει σχόλια, η αλήθεια είναι ότι δεν είναι το ταχύτερο, παρ΄όλα αυτά δε θα προβληματίσει, λειτουργεί μια χαρά χωρίς καθυστέρηση. Μια στις είκοσι μπορεί να μη βρει το δάχτυλο κάτι που το θεωρώ φυσιολογικό

Αυτό που μου την έχει σπάσει παρ'όλα αυτά είναι ότι δε μπορώ να βρω εύκολα αξεσουάρ για τη συσκευή και μιλάμε για μια συσκευή ενός έτους. Στο site της oneplus απλά δεν υπάρχει τίποτα για το 8Τ, κρίμα

Αυτά τα ολίγα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Το βραδυ εκει που ξαπλωνα λεω δεν το αλλαζω στα 60Hz να δω διαφορες; Κανω ενα scroll και οντως δεν ηταν τοσο smooth νομιζα οτι κολλαγε. Το γυρισα πισω στα 120Hz. Αυτο εγινε πριν καμια εβδομαδα, το κινητο το εχω 4 μηνες περιπου. 

Σημερα ετσι οπως κοιτουσα τις ρυθμισεις, παρατηρω οτι η οθονη ειναι στα 60Hz, δεν την ειχα αλλαξει, οπως νομιζα! Στο μυαλο μου ηταν το lag μαλλον. Οκ, μπορει να μην ειναι σουπερ smooth οπως στα 120Hz, αλλα η διαφορα σε εμενα τουλαχιστον ειναι αμελητεα. Θα το αφησω ως εχει για να δω αν υπαρχει και καλυτερη εξοικονομηση της μπαταριας.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Lux said:

Το βραδυ εκει που ξαπλωνα λεω δεν το αλλαζω στα 60Hz να δω διαφορες; Κανω ενα scroll και οντως δεν ηταν τοσο smooth νομιζα οτι κολλαγε. Το γυρισα πισω στα 120Hz. Αυτο εγινε πριν καμια εβδομαδα, το κινητο το εχω 4 μηνες περιπου. 

Σημερα ετσι οπως κοιτουσα τις ρυθμισεις, παρατηρω οτι η οθονη ειναι στα 60Hz, δεν την ειχα αλλαξει, οπως νομιζα! Στο μυαλο μου ηταν το lag μαλλον. Οκ, μπορει να μην ειναι σουπερ smooth οπως στα 120Hz, αλλα η διαφορα σε εμενα τουλαχιστον ειναι αμελητεα. Θα το αφησω ως εχει για να δω αν υπαρχει και καλυτερη εξοικονομηση της μπαταριας.

Πόσων ετών είσαι;

Η διαφορά στη μπαταρία μεταξύ των 2 επιλογών έχω διαβάσει ότι όντως είναι αμελητέα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Κανένα νόημα στα 60 να δουλεύεται η συσκευή, μάλιστα χωρίς ίχνος υπερβολής αν δεν έβγαινε με 120 απλά δεν θα σκεφτόμουν καν για αγορά της.

Ούτε και κερδίζεις κάτι αξιόλογο σε μπαταρία που ειναι εξαιρετική και με 120.

@suspect21 όπως βλέπεις το λογισμικό είναι εξαιρετικο όπως στα έλεγα και εγώ που σε προβληματιζε πριν το πάρεις.

Δεν ξέχασε ποτέ η OnePlus να δίνει καλό λογισμικό και ας τώρα η oppo θα κάνει κουμάντο.

Οκ με 12 σε 9 pro τα έκανε θαλλασα και το απέσυρε, βιάστηκε προφανώς αλλά ήδη στην επανακυκλοφορια της 12 τα πηγαίνει πολύ καλά που δίνεται σταδιακά, αλλά γενικά με την 12 και Sammy και Google pixel 6 σειρά είχαν πολλά θέματα εξίσου.



Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk





OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

On 19/1/2022 at 1:08 ΜΜ, alextrela said:

Κανένα νόημα στα 60 να δουλεύεται η συσκευή, μάλιστα χωρίς ίχνος υπερβολής αν δεν έβγαινε με 120 απλά δεν θα σκεφτόμουν καν για αγορά της.

Ούτε και κερδίζεις κάτι αξιόλογο σε μπαταρία που ειναι εξαιρετική και με 120.
 

Απλα δεν βρισκω τρελη διαφορα. Εκτος αν μου αρεσει αυτο το smooth effect αν σκρολαρω πανω-κατω γρηγορα χωρις λογο. Σε ουσιαστικη χρηση δεν υπαρχει διαφορα.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
19 ώρες πριν, Lux said:

Απλα δεν βρισκω τρελη διαφορα. Εκτος αν μου αρεσει αυτο το smooth effect αν σκρολαρω πανω-κατω γρηγορα χωρις λογο. Σε ουσιαστικη χρηση δεν υπαρχει διαφορα.

Εντάξει, όπως βολεύεται ο καθένας. Είναι πολλοί που όταν έχουν δουλέψει στα 120, τους φαίνεται έντονη η διαφορά από τα 60Hz.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά διαφορά έχουν παιδιά τα 120 hz.

Κάποτε διάβαζα χρήστες που δεν τους πείραζε αν στα 60hz τους έκανε καμια 10ρια καρέ drop αλλά πλέον όταν το κάνει οι ίδιοι λένε ότι λαγκάρει. Αντίστοιχα, όταν πρωτοβγήκαν οθόνες των 90hz, πολλοί χρήστες λέγαν ότι είναι άχρηστες. Οι ίδιοι όμως, που λέγαν τότε ότι δεν βλέπουν διαφορά, σήμερα απολαμβάνουν το smoothness των 120 ή ακόμα και 144hz.

Διαφορετικά, αν το δούμε καθαρά πραγματιστικά και όχι αίσθηση στη χρήση, υπάρχουν και φτηνά κινητά των 100 ευρώ που μια χαρά και κλήσεις κάνουν και τις εφαρμογές τους θα τις σηκώσουν (έστω με λιγα drops και υστέρηση παραπάνω). Δηλαδή, τα παραπάνω χρήματα τα σκάμε με γνώμονα να κάνουν το κάτι παραπάνω/πολυτέλεια και όχι απλά τη "δουλειά" τους. Αλλιώς τι να τον κάνω τον snap865 όταν δεν με νοιάζει να είναι πιο smooth από πχ snap 665 ?

Υ.Γ. Για την ιστορία, οι pc gamers τα σκάνε για συστήματα και οθόνες που ξεπερνούν τα 240hz. Οπότε για τους περισσότερους είναι χαοτική διαφορά. 

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Διαφορα μπορει να εχει, αλλα το κινητο το χρησιμοποιω μαξ μιση ωρα την ημερα. Οποτε δεν βλεπω καποια διαφορα.. Περισσοτερο με το tablet ειμαι στα 60Hz. Και με τον υπολογιστη στα 144Hz. Στον υπολογιστη ναι, η διαφορα ειναι τεραστια αν ριξω στα 60Hz την οθονη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Αντιμετωπίζω 2 προβλήματα με το τηλέφωνο.

Ενώ στην αρχή δούλευε κανονικά, τους τελευταίους δύο μήνες δε λειτουργεί το otg.Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά καλώδια, όλα γνήσια, διάφορα φλασάκια, επανεκκινήσεις, δε φτιάχνει με τίποτα.

Το άλλο θέμα προέκυψε σήμερα. Όταν συνδέω το καλώδιο usb με τον υπολογιστή, το κινητό απλά φορτίζει. Δεν εμφανίζεται μήνυμα να επιλέξω τί θέλω να κάνει.

Επίσης, κάτι άλλο. Το τηλέφωνο το έχω αγοράσει από το επίσημο site της oneplus. Με το service τί ισχύει και πώς μπορώ να το στείλω για επισκευή αν χρειαστεί.

Link to comment
Share on other sites

57 minutes ago, Slash666 said:

Καλησπέρα.

Αντιμετωπίζω 2 προβλήματα με το τηλέφωνο.

Ενώ στην αρχή δούλευε κανονικά, τους τελευταίους δύο μήνες δε λειτουργεί το otg.Έχω δοκιμάσει 3 διαφορετικά καλώδια, όλα γνήσια, διάφορα φλασάκια, επανεκκινήσεις, δε φτιάχνει με τίποτα.

Το άλλο θέμα προέκυψε σήμερα. Όταν συνδέω το καλώδιο usb με τον υπολογιστή, το κινητό απλά φορτίζει. Δεν εμφανίζεται μήνυμα να επιλέξω τί θέλω να κάνει.

Επίσης, κάτι άλλο. Το τηλέφωνο το έχω αγοράσει από το επίσημο site της oneplus. Με το service τί ισχύει και πώς μπορώ να το στείλω για επισκευή αν χρειαστεί.

Καλησπέρα. Αν και έχω το Nord 2, αντιμετώπισα το ίδιο θέμα, νομίζοντας ότι έχω προβλήμα.Για το καλώδιο του υπολογιστή μόλις το κουμπώσει πρέπει να ενεργοποιηθεί από τις ρυθμίσεις- κοινοί χρήση το USB. Σου στέλνω και screen shot. Για το OTG δεν έχω εικόνα.

Screenshot_2022-01-22-20-24-08-36_41a74ddf68be21faad2fbbb691b15143__01.jpg

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Slash666 said:

Σε ευχαριστώ για την απάντηση, ωστόσο, η συγκεκριμένη επιλογή είναι θολή σε εμένα και δεν μπορώ να την ενεργοποιήσω.

Screenshot_20220122-205747.thumb.jpg.56fa424032d3c02d88743c1592506f23.jpg

Η επιλογή είναι θολή όταν έχεις συνδεδεμένο το USB;

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, suspect21 said:

Η επιλογή είναι θολή όταν έχεις συνδεδεμένο το USB;

Ναι φίλε μου θόλοι είναι. Σου είπα μόλις συνδέσεις το καλώδιο θα γίνει πιο φωτεινή 

Link to comment
Share on other sites

Παραμένει θολή ό,τι και να κάνω, όπως απάντησα και πιο πάνω.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τί ισχύει με το σέρβις και πώς μπορώ να στείλω για επισκευή γενικά;

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Slash666 said:

Παραμένει θολή ό,τι και να κάνω, όπως απάντησα και πιο πάνω.

Θα μπορούσε κάποιος να μου πει τί ισχύει με το σέρβις και πώς μπορώ να στείλω για επισκευή γενικά;

https://www.oneplus.com/gr/support/repair

Κάνεις αίτημα, σου απαντάνε αναλόγως και έρχονται και το παραλαμβάνουν

Στη Πολωνία το στέλνουν από όσο ξέρω αλλά η όλη διαδικασία γίνεται πολύ γρήγορα

οσα δεν φτανει η αλεπου, τα κανει κρεμασταρια... ;)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως για δει το κινητό ως σκληρό δίσκο σε pc πρέπει ενεργοποιηθεί από Developer option το usb transfer file αλλιώς θα εμφανίζει ότι φορτίζει μόνο.

Otg έπρεπε να το αναγνωρίζει επί τόπου αν όχι έχοντας δοκιμάσει διαφορετικά καλώδια, adaptor και φλασακια usb άρα κάτι παίζει με τη θύρα.

Εγω θα έκανα μια επαναφορά (factory reset ώστε εξαντλησω πιθανότητα, διότι ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί λυθεί το θέμα και τζάμπα να το στείλεις Πολωνία και service και μια εβδομάδα στερηθεις το κινητό)

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk



OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Απλα δεν βρισκω τρελη διαφορα. Εκτος αν μου αρεσει αυτο το smooth effect αν σκρολαρω πανω-κατω γρηγορα χωρις λογο. Σε ουσιαστικη χρηση δεν υπαρχει διαφορα.
Εδώ εγώ με Nord 2 στα 90hz κ η διαφορά με τα 60hz βγάζει μάτι.. Σκέψου στα 120 που δεν το έχω δει.. Στα 60hz βασικά βλέπεις στο scroll την θαμπουρα στα γράμματα κ σε όλα.. Μια ζαλάδα ένα πράμα.. Στα 90hz που το έχω είναι πιο ξεκούραστο στο μάτι..

Στάλθηκε από το DN2103 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, suspect21 said:

https://www.oneplus.com/gr/support/repair

Κάνεις αίτημα, σου απαντάνε αναλόγως και έρχονται και το παραλαμβάνουν

Στη Πολωνία το στέλνουν από όσο ξέρω αλλά η όλη διαδικασία γίνεται πολύ γρήγορα

  

8 minutes ago, alextrela said:

Πάντως για δει το κινητό ως σκληρό δίσκο σε pc πρέπει ενεργοποιηθεί από Developer option το usb transfer file αλλιώς θα εμφανίζει ότι φορτίζει μόνο.

Otg έπρεπε να το αναγνωρίζει επί τόπου αν όχι έχοντας δοκιμάσει διαφορετικά καλώδια, adaptor και φλασακια usb άρα κάτι παίζει με τη θύρα.

Εγω θα έκανα μια επαναφορά (factory reset ώστε εξαντλησω πιθανότητα, διότι ποτέ δεν ξέρεις, μπορεί λυθεί το θέμα και τζάμπα να το στείλεις Πολωνία και service και μια εβδομάδα στερηθεις το κινητό)

Sent from my Redmi 9C NFC using Tapatalk


 

Σας ευχαριστώ.

Έκανα αίτημα και βλέπουμε. Κι εγώ θεωρώ ότι κάτι παίζει με τη θύρα, αλλά θα δοκιμάσω κι ένα reset καλού κακού.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...