Jump to content

Sony Xperia 5 II


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νομίζω κάπου έχει πάρει το μάτι μου μία ρύθμιση να ενεργοποιείται αυτόματα το wi-fi όταν βρεθείς σε περιοχή που υπάρχει wifi και έχεις αποθηκευμένο τον κωδικό του.

Για ψάξε το μέσα στις ρυθμίσεις wi-fi

(Επειδή πρόσφατα έστεινα και ένα redmi δεν είμαι ιδιαίτερα σίγουρος σε ποια συσκευή είδα τη ρύθμιση αυτή)

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ναι εκεί που ανοίγεις και βλέπεις όλα τα δίκτυα, η πρώτη επιλογή από κάτω που λέει προτιμήσεις WiFi

Εκεί άλλαξε την ρύθμιση

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα κι εγώ μετά το τελευταίο update. Το λειτουργώ με 2 SIM η πρώτη Vodafone και η δεύτερη cosmote. Τρελαίνεται σε φάσεις και χάνεται το σήμα και στις 2 SIM και δεν μπορεί να κάνει κλήσεις. Ειδικά σε περιοχές που δεν έχει καλό σήμα δεν παλεύεται το κάνει συνέχεια. Έκανε κανένας επαναφορά μήπως να μας πει αν έστρωσε;
Link to comment
Share on other sites

Τι σκατα να κάνω ...από το Facebook όλα τα βίντεο τα ενσωματωμένα και από την εφαρμογή του γκαζετα επίσης ,μόλις πατήσεις play παίζουν με την εικόνα και τον ήχο σπαστά ...

 

 

sony

Link to comment
Share on other sites

Τι σκατα να κάνω ...από το Facebook όλα τα βίντεο τα ενσωματωμένα και από την εφαρμογή του γκαζετα επίσης ,μόλις πατήσεις play παίζουν με την εικόνα και τον ήχο σπαστά ...

 

 

sony

Και με απεγκατασταση ενημερωσεων του chrome συνεχιζει να το κανει?

Δοκιμασα ενα βιντεο του gazzetta με ενημερωμενο chrome και αφου αφαιρεσα τις ενημερωσεις.

Στην πρωτη περιπτωση ειχα διακεκομμενο ηχο ενω στη δευτερη περιπτωση επαιζε μια χαρα

Edited by r31134
Link to comment
Share on other sites

Απεγκατέστησα μια εφαρμογή Content shell. Τι είναι;

Νομίζω η εφαρμογή που ανοίγει links από Email χωρίς να χρειαστεί να ανοίξει browser;

Που τη βρίσκουμε; Υπάρχει στο Play Store (δεν τη βρίσκω);

Edited by hariskar
Link to comment
Share on other sites

Πηρα απο το amazon.it μια θηκουλα πλατης που ζαχαρωνα καιρο και την βρηκα στα 8€(+5€ μεταφορικα).

Η σηνηθης τιμη ειναι 11-13€ προ μεταφορικων.

Οπως ακριβως την περιμενα. Εχει αριστη εφαρμογη,λιγο ανασηκωμενο χειλος εμπρος οποτε καλυπτει οθονη με μεμβρανη

σιγουρα. Για τζαμι θα ερχεται ιδιο επιπεδο αλλα πιστευω οριακα το καλυπτει και αυτο. Η μαυρη σιλικονης που πηρα απο Ελλαδα ειχε χμαηλο χειλος για τζαμακι.

Το πλαστικο γυρω γυρω ενω εχει εμφανιση λαστιχου,ειναι καπως σκληρο ωστοσο εφαρμοζει αψογα και οι εγκοπες ειναι ακριβεις. Το δερματακι πισω ολα τα λεφτα. Τοσο οπτικα,οσο και στην υφη-αισθηση. Εχει και αυτην την επενδυση που φουσκωνει και που το κανει απορροφητικο σε χτυπηματα αλλα μαλακο στο χερι.

Η καμερα εννοειται ειναι πολυ πιο μεσα.

Βγαινει και σε μαυρο,μπλε,κοκκινο δερμα αλλα προτιμησα το καφε γιατι μου φαινεται πολυ στυλατο.

Μαρκα anccer. Εδω Ελλαδα πιστευω θα θελανε πανω απο 20αρικο.

 

DSC-0526.jpg

Link to comment
Share on other sites

Με γειά Δημήτρη!!!:)

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

η αλήθεια είναι ότι κάτι δεν πάρει καλά με το facebook!

εμένα βγάζει 5 ώρες sot με bluetooth όλη την ώρα, 2 ημέρες ανοιχτό και 3 ώρες κλήσεις περίπου.

Αν δεν έχω κλήσεις το sot ανεβαίνει κατακόρυφα!

Η μπαταρία του ειναι αξιοζήλευτη!

Τσέκαρε λίγο τα δικαιώματα που έχεις δώσει στο facebook, κι αν τα χρειάζεσαι όλα ανοιχτά!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Fb από browser κι όλα οκ

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Δεν υπαρχει σχετικο log. Σιγουρα το security patch εγινε 1-5-2021.

Καντε και το χειροκινητο update του playstore σε 1-5-2021.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει σχετικο log. Σιγουρα το security patch εγινε 1-5-2021.

 

Καντε και το χειροκινητο update του playstore σε 1-5-2021.

Πάντα ξεχνάω από πού γίνεται αυτό το χειροκίνητο ...θύμησε μου σε παρακαλώ

 

sony

Link to comment
Share on other sites

Πάντα ξεχνάω από πού γίνεται αυτό το χειροκίνητο ...θύμησε μου σε παρακαλώ

 

sony

 

Πας στις ρυθμίσεις----->ασφάλεια και ενημέρωση συστήματος google play.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Το κάναμε το update με την ελπίδα ότι θα φτιάξουν το bug με την απώλεια σήματος μετά από κλήσεις αλλά δυστυχώς παραμένει ως έχει. Δεν την γλυτώνουμε την επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων
Link to comment
Share on other sites

Αν τα δοκιμασες ολα και εβγαλες-ξαναεβαλες την sim και συνεχιζει,μαλλον μονο η επαναφορα θα σου λυσει το προβλημα.

Ουτε με το προηγουμενο ουτε με το υπαρχον firmware σημερα εχω τετοια θεματα με αωλεια σηματος (Q-Telecom=Wind)

Link to comment
Share on other sites

Έχω και εγώ πρόβλημα με το σήμα που εξαφανίζεται από το προηγούμενο update. Έχω εντοπίσει ότι το πρόβλημα υφίσταται όταν λειτουργεί η δεύτερη sim. Όταν πας να πάρεις τηλέφωνο είτε από την πρώτη είτε από τη δεύτερη sim ώρες-ώρες εξαφανίζεται το σήμα. Μόλις σταματάει η προσπάθεια κλήσης επανέρχεται. Είτε Το τηλέφωνο είναι σε 5g είτε είναι σε 4G είτε είναι ενεργοποιημένο το volte είτε όχι το ίδιο πράγμα γίνεται. Αντίθετα όταν απενεργοποιώ τη δεύτερη sim, δεν εμφανίζεται κανένα πρόβλημα και το τηλέφωνο λειτουργεί κανονικά

Προς το παρόν βαριέμαι να κάνω επαναφορά (Η αλήθεια είναι ότι περίμενα και το σημερινό update μπας και φτιάχνει τα πράγματα) και έτσι έχω κλειστή τη δεύτερη sim

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μήνυμα στη Sony με το σχετικό bug και μου απάντησαν ότι είναι ενήμεροι. Για την ακρίβεια μου απάντησαν αυτό. "Όσον αφορά το αίτημά σας, θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι οι μηχανικοί της Sony έχουν εντοπίσει τη βασική αιτία και

θα εφαρμόσουν μια ενημέρωση κώδικα σε μια επερχόμενη ενημέρωση λογισμικού,

η οποία θα κυκλοφορήσει πολύ σύντομα και θα εφαρμοστει αμεσα για την επιδιορθωση λογισμικου." Οπότε θεωρώ ότι ούτε με επαναφορά θα λυθεί αν δεν το λύσουν οι ίδιοι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Xperia 5 II

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...