Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κι από Ελλάδα ενώ εμφανίστηκε το πρωί Τετάρτης στα 262 (μόνο το μαύρο) πλέον 280+ και διαθέσιμο έως 30 μέρες... Για το 128GB πάντα.

Edit: εμφανίστηκε ξανά στα 262 το μαύρο.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

και βγηκε και στο gearbest https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009813943538.html?wid=1349303#goodsDetail το 64αρι στα 196 ευρω και το 128 στα 214 ευρω με priority line αλλα δεν ξερω αν περναει τελωνειο..Αν ξερει καποιος ας απαντησει αν περναει με priority line τελωνειο

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο BG τελείωσε η προσφορά και πήγε πάλι 235,10€ :(
το 64αρι ειναι σε preorder σατ 194 ευρω.
Link to comment
Share on other sites

Ηρεμήστε λίγο, κάντε υπομονή κάνα δυο βδομάδες μέχρι να δούμε πως θα πάει σε στοκάρισμα έξω και μέσα γιατί τώρα θα πρέπει να πάμε με βάση τα 269 ευρώ που ανακοίνωσε η ινφο που είναι εξαιρετικά τίμια τιμή και θα αντεπιτεθούν τα σκρουτζομάγαζα.
Link to comment
Share on other sites

και βγηκε και στο gearbest https://www.gearbest.com/cell-phones/pp_009813943538.html?wid=1349303#goodsDetail το 64αρι στα 196 ευρω και το 128 στα 214 ευρω με priority line αλλα δεν ξερω αν περναει τελωνειο..Αν ξερει καποιος ας απαντησει αν περναει με priority line τελωνειο

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

το 64αρι ειναι σε preorder σατ 194 ευρω.

 

Έχω διαβάσει ότι από το banggood,με priority line 9 στις 10 δεν περνάει τελωνειο άρα....δεν είναι απίθανο να περάσει.Αυτο ψάξτε το καλυτερα όσοι αγοράσετε από εκεί,γιατί δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη ήταν η πηγή.

Σίγουρα ομως δεν περνάει τελωνειο όταν αποσταλει από το banggood με το priority direct mail (συστημένο), όπου τα δέματα έρχονται ενδοκοινοτικα.

Έχω αγοράσει αρκετά πράγματα με αυτόν τον τρόπο.

 

Από gearbest το priority line νομίζω ότι δεν περνάει τελωνείο αλλα αν θυμάμαι καλά στο τσεκ αναφέρεται σαν EU priority line... ενδοκοινοτικα και αυτό.

Edited by jbelsan
Link to comment
Share on other sites

Το έχει πάρει κανείς στα χέρια του να μας πει εντυπώσεις??
Εγώ το έχω 2 μέρες τώρα. Η Xiaomi έχει αποθήκες στην Ρώμη και έτσι ήρθε από το επίσημο site μέσα σε λίγες μέρες. Πήρα το 6/64 στα 199€ (κάθε τόσο το ξαναβάζουν flash sale στην ίδια τιμή, το ίδιο κάνει και το Amazon Italia αλλά δεν ξέρω τι έξοδα αποστολής έχει για Ελλάδα). Σε αυτή την τιμή είναι πραγματικά best buy αλλά για μένα που προέρχομαι από το moto g5s plus μου φαίνεται πολύ μεγάλο και βαρύ. Και με την cover που έχει μέσα στην συσκευασία γίνεται ακόμα πιο ογκώδες. Αν και η cover είναι από καλό πλαστικό και έχει πορτακι για την usb c για επιπλέον προστασία από νερό και σκόνη. Προς το παρών έχω κάνει μόνο μια φόρτιση και από τις 13:00 χτες έχω φτάσει μέχρι αυτή την στιγμή με 17%. Πιάνει πολύ καλά το 4g+ χωρίς πρόβλημα και ειδικά μέσα σε ένα χώρο που ούτε το g5+ έπιανε ούτε το s10e της γυναίκας μου με το X3 είχα σήμα και μπόρεσα να συνδεθώ στο telegram έστω και με h+. Πολύ ευχαριστημένος έμεινα από τον ήχο στερεό αν και όταν έχεις το τηλέφωνο στην παλάμη το νιώθεις την δόνηση στο πίσω μέρος χωρίς να είναι στο τέρμα. Ένα μικρό bug που έχω είναι ενώ γράφω και πατάω space-bar καμία φορά με στέλνει στην home page , ίσως να έχει κάποιο θέμα με τα gesture. Το fingerprint είναι αρκετά γρήγορο και δεν έχει χάσει ούτε ένα κλικ προς το παρών ( αν και τον αισθητήρα τον μπροστινό του g5+ δεν θα τον άλλαζα με τίποτα, έχει χάρη η τεράστια οθόνη και τα πραγματικά μικροσκοπικά bezels.) Καλή η LCD οθόνη ακόμα και από γωνία, αλλά ακόμα δεν έχω εκτιμήσει τα 120hz (αλλά ίσως να φταίει το μάτι μου γιατί δεν είμαι ψείρας). Αυτά προς το παρών. 83e22a92c5e6484d983e627526f58eae.jpg

 

Inviato dal mio M2007J20CG utilizzando Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Ολα ίδια δηλ με ένα RN 9pro αλλά ...

ηχεία κ ίσωςοθονη και κάμερα κάτι πιο πάνω ,κάνουν την διαφορά

Τα άλλα που περιγράφεις είναι σαν να διαβάζω ριπορτ για το 9 προ που ήδη έχω κ πάει για αλλαγή με το χ3...

Edited by giokosta
Link to comment
Share on other sites

 

Συγκριτικό τεστ ταχύτητας poco x3 vs mi 10.

Κατά βάση, μόνο τα παιχνίδια ανοίγει πιο γρήγορα το mi10.

Στα υπόλοιπα, η καθημερινή ταχύτητα χρήσης ειναι ιδια

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Λογικά θα πάρει και το android 11 έτσι; Ξέρετε για πόσο καιρό κάνει update η Xiaomi και ενδεχομένως η Poco;

 

Inviato dal mio M2007J20CG utilizzando Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

To hybrid sim tray να μην είχε και θα ήταν τέλειο...
Για αυτό και παίρνει το 128αρι και καθαρίζεις. Διαφορετικά συμβιβαζεσαι με 9 προ. Έτσι κανει η xiaomi, κοψε-ραψε στα μοντελο. Και ή σε κανει να πας σε ποιο ακριβο ή να βγάλει κατι καινούριο που θα έχει αυτο που θες (στερώντας κάτι άλλο στη πορεία) και να σε κάνει να αλλαξεις κινητό πιο σύντομα...
Link to comment
Share on other sites

 

Συγκριτικό τεστ ταχύτητας poco x3 vs mi 10.

Κατά βάση, μόνο τα παιχνίδια ανοίγει πιο γρήγορα το mi10.

Στα υπόλοιπα, η καθημερινή ταχύτητα χρήσης ειναι ιδια

 

Ισχύει... καλά σε κανα δίμηνο πιυ θα πάει γύρω στο 200αρι το X3 (Για Σκρουτζ μιλάω) θα πουλάει σαν ζεστό ψωμάκι!!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Έχω διαβάσει ότι από το banggood,με priority line 9 στις 10 δεν περνάει τελωνειο άρα....δεν είναι απίθανο να περάσει.Αυτο ψάξτε το καλυτερα όσοι αγοράσετε από εκεί,γιατί δεν ξέρω πόσο αξιόπιστη ήταν η πηγή.

Σίγουρα ομως δεν περνάει τελωνειο όταν αποσταλει από το banggood με το priority direct mail (συστημένο), όπου τα δέματα έρχονται ενδοκοινοτικα.

Έχω αγοράσει αρκετά πράγματα με αυτόν τον τρόπο.

 

Από gearbest το priority line νομίζω ότι δεν περνάει τελωνείο αλλα αν θυμάμαι καλά στο τσεκ αναφέρεται σαν EU priority line... ενδοκοινοτικα και αυτό.

 

Το gearbest σαν μοναδικό τρόπο αποστολής για το poco c3 έχει το netherlands post (το γράφει και ως pdm, priority direct mail), που όμως όπως διάβασα δεν είναι σίγουρο για αποφυγή τελωνειακών φόρων, καθώς απλά έρχεται από τρίτη χώρα (Κίνα) μέσω άλλης πρώτα... Όποιος ξέρει καλύτερα ας πει. Παλαιότερα το ανέφεραν ως σίγουρη μέθοδος. Με καεί Και εμένα λόγω του ότι προχώρησα σε αγορά από το gearbest!

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν άλλαξε/αλλάξει στην πορεία κατι, οι priority's επιλογές είναι safe

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ισχύει... καλά σε κανα δίμηνο πιυ θα πάει γύρω στο 200αρι το X3 (Για Σκρουτζ μιλάω) θα πουλάει σαν ζεστό ψωμάκι!!!!

 

ρεαλιστικότερο σενάριο βρίσκω το note 9 pro στα 200 σε ένα δίμηνο καθώς το poco ήδη είναι σχεδόν στα 280 στο Σκρουτζ ακόμη δεν προλάβαμε να το δούμε. Ίσως να παίζει στα 240 σε δύο μήνες...

Μακάρι να επαληθευτείς παρόλα αυτά να γίνουμε πολλοί.

Link to comment
Share on other sites

 

Σύγκριτικό στοκ κάμερας με (early) gcam

Δεν βλέπω και πολύ μεγάλες διαφορές...ίσως το gcam λίγο καλύτερο την νύχτα...

 

Inviato dal mio M2007J20CG utilizzando Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

 

Σύγκριτικό στοκ κάμερας με (early) gcam

 

Δεν βλέπω και πολύ μεγάλες διαφορές...ίσως το gcam λίγο καλύτερο την νύχτα...

 

Inviato dal mio M2007J20CG utilizzando Tapatalk

 

Πολύ ενδιαφέρον βίντεο, μικρές έως ανούσιες οι διαφορές ανάλογα με το πως θα εκμεταλλευτείς στο έπακρο τις δυνατότητες κάθε προγράμματος. ϊσως σε κάποιες φάσεις η gcam "θολώνει" τα θέματα. Μόνο οι σέλφι είναι χειρότερες στην στοκ. Πάντως πολύ μεγάλη βελτίωση για τη σάομι, θα οφείλεται και στη χρήση του κορυφαίου σόνι φακού.

Link to comment
Share on other sites

Update

 

Χτες έκανεα update στην 12.0.2.0 και φαίνεται να λύθηκε το bug με το πληκτρολόγιο στο οποίο είχα αναφερθεί στο προηγούμενο ποστ. (Θα δείξει με τον καιρό)

 

Στάλθηκε από το POCO X3 και το Tapatalk

:)
Link to comment
Share on other sites

Στα 269.9 στο crazysundays το 128αρι με νεα παραλαβή 22/9

https://www.e-shop.gr/kinito-xiaomi-pocophone-x3-128gb-6gb-dual-sim-grey-p-TEL.092930

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς αν είναι επίσημης αντιπροσωπείας ή εισαγωγή του eshop; Παλιά τουλάχιστον τα xiaomi του eshop ήταν δικής τους εισαγωγής και αναλάμβαναν αυτοί το σέρβις (από το οποίο έχω κακές εμπειρίες), αλλά η τιμή φαίνεται να είναι ίδια με της quest.
Link to comment
Share on other sites

ρεαλιστικότερο σενάριο βρίσκω το note 9 pro στα 200 σε ένα δίμηνο καθώς το poco ήδη είναι σχεδόν στα 280 στο Σκρουτζ ακόμη δεν προλάβαμε να το δούμε. Ίσως να παίζει στα 240 σε δύο μήνες...

Μακάρι να επαληθευτείς παρόλα αυτά να γίνουμε πολλοί.

 

Για το 64αρι έλεγα... που είναι ρεαλιστικό να πάει 200-220 σε 2-3 μήνες... τώρα όταν πάει το 128αρι γύρω στα 220-240 θα πουλάει σαν τρελό... και ελπίζω να μην αργήσει εκείνη η μέρα!!!

(Realme X2 pro)Mi 9,Mi Max 3,Mi A2,LG V10 H901,Mi Note 2,Samsung Galaxy S7 Edge, LG V10 , LG G Flex 2 ,Lenovo Vibe Z2 Pro, LG G3,Lenovo Vibe X2, Coolpad F1, Samsung Galaxy S4, Samsung Galaxy S3,

(Samsung Galaxy Tab Pro 8,4)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...