Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επαναλαμβάνω ότι σ τα γνωστά sites που έχουν xiaomi roms, για το poco x3 eea εμφανίζεται ως τελευταία η 12.0.7.0 stable beta. Θα μπορέσει να αυτή να περαστεί πάνω από 12.0.8.0 stable?? (είτε ota είτε recovery mode))Απ όσο γνωρίζω όχι.

 

Λέω κάτι λάθος?

 

Προσωπικά στο δεύτερο μου poco x3 που φοράει την 12.8.0 δεν έχεις έρθει τίποτα OTA για την 12.0.7.0.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά?Την απέσυραν πάλι?Χτες μου την εμφάνιζε για κατέβασμα πάω σήμερα και δεν υπάρχει.Ειμαι με 12.0.8.0

 

Κλασική περίπτωση βλάβης... Εάν δεν κάνεις επί τόπου θυμώνει η xiaomi και δε στη δίνει μετά από λίγο. Θα στη δώσει αύριο μεθαύριο.

Εδώ εμένα μου κρατούσε μούτρα 2 μήνες που πάτησα ignore στην αναβάθμιση του mi share!

Link to comment
Share on other sites

Αυτό γίνεται όταν κρατάς το κινητό ανάποδα και απενεργοποιησεις το κλείδωμα προσανατολισμού σε μένα.

Διόρθωση, συμβαίνει και με κλειδωμένο τον προσανατολισμό. Άρα το κινητό θεωρεί ότι απλά το κρατάς ανάποδα από τον αισθητήρα του.όπως περιστρέφεις το κινητό όλα αυτά που μας δείχνεις περιστρέφονται ανά 90 μοίρες

 

Αν θέλεις γίνε λίγο ποιο σαφής .

Υπάρχει κάποια συγκεκριμένη ρύθμιση για κλείδωμα στον προσανατολισμό ?

Με το κουμπί περιστροφής σε όποια θέση και αν βρίσκετε, δεν αλλάζει κάτι .

Και γενικά βλέπω ότι η περιστροφή εικόνας δεν λειτουργεί .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια το μεγεθος δεν παλευεται...

Τι κάνετε για να παλευτει?

 

Αγοράζουμε κινητά που παλεύονται :p

Εγώ έχω μεγάλα χέρια και δεν έχω θέμα... Γράφω με το ένα χέρι.

Όταν αγοράζω κινητό, το πιάνω πρώτα στο χέρι και κοιτάω αν ο αντίχειρας μπορεί να πάει άλλο την μια άκρη στην άλλη στο πλάτος του.

Το συγκεκριμένο είναι στο όριο, φορές μένα. Ελπίζω να βοήθησα:)

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχεις θέμα με το σήμα;; έχω το x3 3 μήνες τώρα κ από τότε που άλλαξα συσκευη(honor), δεν έχω σημα μέσα στο σπίτι, δείχνει 2 με 3 γραμμές κ με παίρνουν τηλ κ μου έρχεται μήνυμα.. το ίδιο με το Xiaomi της γυναίκας μου κ της αδερφής μου... έχουν θέμα τα Xiaomi γενικότερα με το σήμα;
Link to comment
Share on other sites

Επαναλαμβάνω ότι σ τα γνωστά sites που έχουν xiaomi roms, για το poco x3 eea εμφανίζεται ως τελευταία η 12.0.7.0 stable beta. Θα μπορέσει να αυτή να περαστεί πάνω από 12.0.8.0 stable?? (είτε ota είτε recovery mode))Απ όσο γνωρίζω όχι.

 

Λέω κάτι λάθος?

 

Προσωπικά στο δεύτερο μου poco x3 που φοράει την 12.8.0 δεν έχεις έρθει τίποτα OTA για την 12.0.7.0.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

 

Εγω με 12.0.6.0 δοκιμασα πριν απο μερες να περασω την 12.0.7. 0 και μου εβγαζε δεν γινετε. Χτες την κατεβασα απο ενα site και την πηρε κανονικα. Δουλευει μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω με 12.0.6.0 δοκιμασα πριν απο μερες να περασω την 12.0.7. 0 και μου εβγαζε δεν γινετε. Χτες την κατεβασα απο ενα site και την πηρε κανονικα. Δουλευει μια χαρα.
Από που την κατέβασες? Γιατί εδώ https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/

 

Φαίνεται ακόμα σαν stable beta. Η ίδια δηλαδή που δεν περνούσε πάνω από την 12.0.8 πριν μερικές εβδομάδες

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Edited by sniper20
Link to comment
Share on other sites

Από που την κατέβασες? Γιατί εδώ https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/

 

Φαίνεται ακόμα σαν stable beta. Η ίδια δηλαδή που δεν περνούσε πάνω από την 12.0.8 πριν μερικές εβδομάδες

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

 

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-11-and-12-eea-latest-stable-roms/ νομιζω εδω. Εψαχνα καμια ωρα χτες. Μαλλον σε αυτη.

Link to comment
Share on other sites

παιδιά έχεις θέμα με το σήμα;; έχω το x3 3 μήνες τώρα κ από τότε που άλλαξα συσκευη(honor), δεν έχω σημα μέσα στο σπίτι, δείχνει 2 με 3 γραμμές κ με παίρνουν τηλ κ μου έρχεται μήνυμα.. το ίδιο με το Xiaomi της γυναίκας μου κ της αδερφής μου... έχουν θέμα τα Xiaomi γενικότερα με το σήμα;

 

Γενικά έχει καλύτερη λήψη από τα κινητά που είχα πριν. Παρόλα αυτά η ένδειξη είναι ότι να ναι...από τις 2 γραμμές ήδη υπάρχει θέμα ενίοτε. Ίσως το προηγούμενο κινητό να είχε καλύτερο πομποδέκτη. Ισως επίσης στο σπίτι σου να παλεύει να κρατήσει το 4G/3G αν δεν έχεις καλό δίκτυο και μεταξύ της μάχης που δίνει να χάνονται έτσι μερικές κλήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε ρε παιδιά?Την απέσυραν πάλι?Χτες μου την εμφάνιζε για κατέβασμα πάω σήμερα και δεν υπάρχει.Ειμαι με 12.0.8.0

Και γω το ίδιο!!!!! Δεν έχει έρθει αναβαθμιση εδώ και 1,5 μήνα!!! Πότε θα έρθει παιδιά; Ξέρει κανείς τίποτα;;;

 

https://ibb.co/w7b9nzk

Edited by stamdd

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Και γω το ίδιο!!!!! Δεν έχει έρθει αναβαθμιση εδώ και 1,5 μήνα!!! Πότε θα έρθει παιδιά; Ξέρει κανείς τίποτα;;;

 

https://ibb.co/w7b9nzk

Δεν έχει βγει κάποια καινούργια την τελευταία φοράς.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει κάποια καινούργια την τελευταία φοράς.

To android 11 δεν θα μας ερθει;;

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι ξέρω προβλήματα είχαν αυτοί που εγκατέστησαν την αναβάθμιση, εμείς οι υπόλοιποι όχι. Γιατί λοιπόν να χολοσκάμε?

Τι καλύτερο έχει το android 11 από την στιγμή που όλα κυλάνε μιά χαρά όπως είμαστε?

Link to comment
Share on other sites

To android 11 δεν θα μας ερθει;;

 

Δεν έχει βγει ακόμα, όταν βγει φυσικά και θα έρθει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει βγει ακόμα, όταν βγει φυσικά και θα έρθει.

 

Έχει βγει εδώ και 1,5 μήνα απλά δεν ήρθε ακόμη σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά το πρόβλημα λύθηκε μόνο με hard reset .

Όσο και αν προσπάθησα δεν το γλίτωσα .

Για το φίλο που μου έγραψε ότι έχει το ίδιο πρόβλημα, όταν έχει το κινητό ανάποδα, να ετοιμάζεται για hard reset .

Έτσι ξεκίνησε και σε έμενα, τώρα και ανάποδα να το κρατήσεις δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα .

Η πλάκα είναι ότι τα διάφορα διαγνωστικά από το play store έδειχναν πρόβλημα σε δυο αισθητήρες .

 

Ευχαριστώ όλους ! ! !

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει εδώ και 1,5 μήνα απλά δεν ήρθε ακόμη σε όλους.

 

Εγώ βλέπω ότι για global δεν έχει βγει τίποτα μόνο eu έχει βγει. Τώρα εσύ τι έχεις δεν μπορώ να ξέρω.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια μεχρι τωρα η 12.0.7.0 ειναι παρα πολυ καλη, τα animation που εχουν βαλει πολυ ωραια και γενικα ενα κλικ πιο γρηγορο το κινητο απο οτι πριν. Στo κεντρο ειδοποιησεων εχουν βαλει το mi home με συντομευσεις για τις λαμπες και τις αλλες συσκευες που εχεις και ειναι πολυ χρησιμο. Απο μπαταρια δεν εχω δει καποιο drain και γενικα δεν ειχα ιδιαιτερα θεματα μεχρι τωρα.
Link to comment
Share on other sites

Παντως παιδια μεχρι τωρα η 12.0.7.0 ειναι παρα πολυ καλη, τα animation που εχουν βαλει πολυ ωραια και γενικα ενα κλικ πιο γρηγορο το κινητο απο οτι πριν. Στo κεντρο ειδοποιησεων εχουν βαλει το mi home με συντομευσεις για τις λαμπες και τις αλλες συσκευες που εχεις και ειναι πολυ χρησιμο. Απο μπαταρια δεν εχω δει καποιο drain και γενικα δεν ειχα ιδιαιτερα θεματα μεχρι τωρα.

 

Πραγματικά update xiaomi τόσο καλό έχω χρόνια να δω. Έχει κάποιος αλλαγές στα φίλτρα της κάμερας. Οφείλουμε να το πούμε αυτό γιατί στο κραξιμο είμαστε πρώτοι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω ότι για global δεν έχει βγει τίποτα μόνο eu έχει βγει. Τώρα εσύ τι έχεις δεν μπορώ να ξέρω.

 

Έχει βγει η ΕΕΑ που ουσιαστικά είναι global την έβαλα χθες και ακόμα ένα μέλος εδώ με τις οδηγίες μου και πάει μπάλα.

Πιο πάνω θα δεις που την βρίσκεις

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έχει βγει η ΕΕΑ που ουσιαστικά είναι global την έβαλα χθες και ακόμα ένα μέλος εδώ με τις οδηγίες μου και πάει μπάλα.

 

Πιο πάνω θα δεις που την βρίσκεις

Καλησπέρα ναι με την βοήθεια του dimitrisioak την έβαλα και εγώ και πάει πολύ καλά!!!

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μέσω της εφαρμογής xiaomi downloader...

Την πέρασα κιόλας πριν 20 λεπτά, μια χαρά δείχνει. Οπτικά πάντως δεν έχει αλλάξει κάτι.

Θα δω και πως θα τα πάει με την μπαταρία.

 

Καλησπέρα.

Ποια είναι αυτή η εφαρμογή;; Συγνώμη για την ερώτηση αλλά πρώτη φορά με Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

Για να βοηθήσω να ξε-μπερδευτείτε, να σας πω τι έγινε με εμένα:

Ξαφνικά μου ήρθε ΟΤΑ για το Android 11 (Ευρωπαϊκή, όχι global, από Android 10 12.0.8.0 σε Android 11 12.0.6.0), η οποία έγραφε ότι είναι stable ενώ ήταν stable beta. Προφανώς δεν ήρθε σε όλους και ήταν δοκιμαστική. Είχε τα θέματά της με τα reboots, τα οποία και έκανα αναφορά. Μου ήρθε απάντηση ότι θα δοθεί μια προσωρινή νέα έκδοση με λυμένο το θέμα των reboots. Το αποδέχθηκα και μετά ήρθε νέα απάντηση ότι θα δοθεί σε "batches" (δηλ σταδιακά) μια νέα έκδοση. Τελικά ήταν η 12.0.7.0, η οποία πάλι ήρθε ως stable, αλλά αν ψάξετε στα site παραπάνω, είναι πάλι stable beta (έχουν ένα βίτσιο, έτσι; :P )

Οπότε όσοι δεν την πήρατε, μην ανησυχείτε, προφανώς δεν θέλουν να δώσουν σε όλους stable beta, περιμένουν να γίνει πραγματικά stable και να τη δώσουν σταδιακά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...