Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ψάχνω να βρω και αυτό το absolute volume να το απενεργοποιήσω και δεν το βρίσκω

 

Επιλογές προγραμματιστών, στη δικτύωση δες.

Η στην αναζήτηση των ρυθμίσεων γράψε "απενεργοποίηση απόλυτης έντασης".

Link to comment
Share on other sites

Επιλογές προγραμματιστών, στη δικτύωση δες.

Η στην αναζήτηση των ρυθμίσεων γράψε "απενεργοποίηση απόλυτης έντασης".

 

Όταν το έχεις στο off τότε η ένταση της συσκευής Bluetooth και η ένταση του τηλεφώνου συγχρονίζονται, αλλάζουν μαζί είτε από το τηλέφωνο είτε από τη συσκευή bt. Για κάποιο λόγο σε μένα ήταν ενεργή που το βρίσκω χαζό. Πάντα στο off λοιπόν.

Link to comment
Share on other sites

Στις επιλογές προγραμματιστών όπως είπε ο φίλος παραπάνω.
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια στο να περάσω το vanced (και ότι αλλο χρειάζεται micro G κτλ)?

Σαν να δίνετε οδηγίες στον παππού ενα πράγμα. .. :)

Link to comment
Share on other sites

Μήπως το έχουν στο Android 10; Γιατί στο 11 εγώ δεν το έχω επίσης!

 

Έχεις δίκιο, απ'ότι φαίνεται στην 11 το αφαίρεσαν. Μόλις το κοίταξα. Υπήρχε στην 10.

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια στο να περάσω το vanced (και ότι αλλο χρειάζεται micro G κτλ)?

 

Σαν να δίνετε οδηγίες στον παππού ενα πράγμα. .. :)

θα βρεις την έκδοση 14 21 54 και θα την εγκαταστήσεις δεν χρειάζεται micro g,εκτος και θέλεις να το συνδέσεις με google account,η οτιδήποτε παίζει όπως είναι κανονικα

συνομιληκε

https://www.apkmirror.com/apk/team-vanced/youtube-vanced/youtube-vanced-14-21-54-release/

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια στο να περάσω το vanced (και ότι αλλο χρειάζεται micro G κτλ)?

Σαν να δίνετε οδηγίες στον παππού ενα πράγμα. .. :)

 

https://vancedapp.com/

Εγκαθιστάς τον manager πρώτο κουμπί ψηλά. Θα σου ζητήσει μετά να απενεργοποιήσεις το MIUI optimization (από developer options) για να μπουν τα επιμέρους προγράμματα. Μετά μπορείς να το ενεργοποιήσεις ξανά.

Link to comment
Share on other sites

το ξαναλέω το pro δεν είναι αναβάθμιση σε ότι αφορά την κάμερα . Για να δικαιολογήσουν οι reviewers ότι χάνει σχεδόν παντού , πάνε στην κλασικη δικαιολογία ότι θα έχει software update κ μπλα μπλα ..
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, απ'ότι φαίνεται στην 11 το αφαίρεσαν. Μόλις το κοίταξα. Υπήρχε στην 10.

 

Γι'αυτό δε το βρίσκω

 

Έχω χάσει την ένταση στο μικρόφωνο

Σε άλλα κινητά δουλεύει κανονικά το tws Bluetooth

 

και δουλεύει σωστά σε άλλα κινητά... Αρα θα μου το χάλασε το android 11

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Το έβαλα το vanced, σας ευχαριστώ πολύ!

Το μικρο Γ είπατε δεν είναι απαραίτητο, προφανώς με αυτό κρατα ιστορικό κτλ.

Σκέφτομαι να το βαλω και αυτο, πως?

Link to comment
Share on other sites

το ξαναλέω το pro δεν είναι αναβάθμιση σε ότι αφορά την κάμερα . Για να δικαιολογήσουν οι reviewers ότι χάνει σχεδόν παντού , πάνε στην κλασικη δικαιολογία ότι θα έχει software update κ μπλα μπλα ..

 

Το τελευταίο πράγμα που με ενδιαφέρει προσωπικά σε ένα τηλέφωνο είναι η κάμερα.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να γνωρίζει κάνεις εάν μπαίνει η οθόνη του Pro στο Nfc? Έχει σπάσει η δικιά μου και άμα μπαίνει δεν θα με χάλαγε το gorilla glass 6!

Ναι..Είμαι αιμοδότης...

2006 Modenas Dinamik 71mm....

1998 Seat Ibiza S4 Turbo

1992 Suzuki RGV-Γ 250cc

2001 Suzuki FX 68.5mm

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει περίπτωση να γνωρίζει κάνεις εάν μπαίνει η οθόνη του Pro στο Nfc? Έχει σπάσει η δικιά μου και άμα μπαίνει δεν θα με χάλαγε το gorilla glass 6!

 

Είναι η ίδια οθόνη ακριβώς οπότε λογικά ναι

Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, απ'ότι φαίνεται στην 11 το αφαίρεσαν. Μόλις το κοίταξα. Υπήρχε στην 10.

 

Αν λέτε για τη ρύθμιση "απόλυτη ένταση" που ήταν στις ρυθμίσεις προγραμματιστη τώρα τη βλέπω στο Bluetooth στις ιδιότητες κάθε ακουστικού.... Για δείτε εκεί...

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Αν λέτε για τη ρύθμιση "απόλυτη ένταση" που ήταν στις ρυθμίσεις προγραμματιστη τώρα τη βλέπω στο Bluetooth στις ιδιότητες κάθε ακουστικού.... Για δείτε εκεί...

 

Σωστός! :clap:Εξ αρχής έπρεπε να ήταν εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η "διορθωμένη" μεν, πειραματική δε νέα ROM τι (απ)έγινε;;; Κόκκαλα έχει;;;

 

Την ίδια απορία έχω... Όπως το πάνε θα βγει Android 12 κι εμείς ακόμα θα περιμένουμε να πάρουμε το 11:lol:

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκλεισα 2 βδομάδες χωρίς reboot εντωμεταξύ με την προβληματική υποτίθεται Android 11 χωρίς να κάνω επαναφορά ή κάτι άλλο. Και γενικά παίζουν όλα σωστά.βέβαια στο μεταξύ ήρθαν και system app updates που μπορεί να το έλυσαν ποιος ξέρει...
Link to comment
Share on other sites

Είναι η ίδια οθόνη ακριβώς οπότε λογικά ναι

 

Ναι αλλά αφού φοράει διαφορετικό chip μπορεί να αλλάζει η δομή και από που κουμπώνει η καλωδιοταινια. Από μένα όχι

Link to comment
Share on other sites

Αν λέτε για τη ρύθμιση "απόλυτη ένταση" που ήταν στις ρυθμίσεις προγραμματιστη τώρα τη βλέπω στο Bluetooth στις ιδιότητες κάθε ακουστικού.... Για δείτε εκεί...

 

τα ακουστικά μου πάντως δε φτιάξανε στο poco.... κανένα ακουστικό δε δουλεύει.... στο poco μου σωστά...

Χαμηλωμένο μικρόφωνο από κάποια μέρα και μετά. Δυστυχώς δε θυμάμαι τι έγινε ένα μήνα πριν που συνέβει αυτό...

Αν δε τα έβαζα σε άλλο κινητό που παίζουν καμπάνα θα έλεγα ότι φταίνε τα ακουστικά.

 

Ρε μπας και το update μου τα ..... χάλασε?

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με το 11 (12.0.6.0) και ασύρματα και ενσύρματα παίζουν δυνατά. Κάτι άλλο θα έχει πειραχτεί που δεν το έχεις προσέξει. Μήπως είχες πειράξει τίποτα τιμές με το SetEdit;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκλεισα 2 βδομάδες χωρίς reboot εντωμεταξύ με την προβληματική υποτίθεται Android 11 χωρίς να κάνω επαναφορά ή κάτι άλλο. Και γενικά παίζουν όλα σωστά.βέβαια στο μεταξύ ήρθαν και system app updates που μπορεί να το έλυσαν ποιος ξέρει...

 

Εμένα είχε μία εβδομάδα να το κάνει και το έκανε σήμερα. Το fix περιμένουμε

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...