Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανένα θέμα επανεκκίνησης ή άλλο πρόβλημα από την αρχή και τώρα με Android 11 και αναρωτιέμαι αν όσοι είχατε θέμα, κάνατε τη στοιχειώδη κίνηση της εργοστασιακής επαναφοράς;

Όχι μαν. Εσύ διάβασες τις τελευταίες σελίδες του νήματος?

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα επανεκκίνησης ή άλλο πρόβλημα από την αρχή και τώρα με Android 11 και αναρωτιέμαι αν όσοι είχατε θέμα, κάνατε τη στοιχειώδη κίνηση της εργοστασιακής επαναφοράς;

 

Έλα ντε;;Αυτό θα έλεγα κι εγω

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ το δικο μου αρχισε να ξεβαφει το στεφανι των καμερων. εννοειται με θηκη nilkin απο την πρωτη μερα. σιγα σιγα θα γινει ασημι
Link to comment
Share on other sites

εντωμεταξυ το δικο μου αρχισε να ξεβαφει το στεφανι των καμερων. εννοειται με θηκη nilkin απο την πρωτη μερα. σιγα σιγα θα γινει ασημι

 

Εμένα το μισο έχει γίνει ήδη ασημι. Πες οτι είναι design:D

Link to comment
Share on other sites

Κανένα θέμα επανεκκίνησης ή άλλο πρόβλημα από την αρχή και τώρα με Android 11 και αναρωτιέμαι αν όσοι είχατε θέμα, κάνατε τη στοιχειώδη κίνηση της εργοστασιακής επαναφοράς;

 

Έλα ντε;;Αυτό θα έλεγα κι εγω

 

Θεωρείτε ρε παιδιά λογικό να κάνει κάποιος επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις κάθε φορά που έρχεται update;

Ακόμα κι αν έχει 5 εφαρμογές και 10 φωτογραφίες όλες κι όλες, το έχετε ξανακούσει αυτό σε επίσημο update; Να πω ότι είναι καμιά custom ROM, πάει κι έρχεται... Εδώ ούτε root δεν έχουμε κάνει!

 

Είναι σαν να λες ότι όποτε χρειάζεται να συμπληρώσεις λάδια στο αυτοκίνητο, αντί να ψάξεις από που έχεις διαρροή, κάνεις αλλαγή λαδιών για να είναι στη σωστή στάθμη! Ναι, θα έχει η μηχανή σωστή ποσότητα λαδιών, αλλά το θέμα δε λύνεται έτσι!

Edited by jaranor
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά ποτέ δεν κάνω reset σε κανένα από τα κινητά μου, Samsung.. Huawei oneplus και τώρα xiaomi, όσα update και αν πάρουν και ουδέποτε είχα το παραμικρό θέμα στην χρήση τους. Και στο poco x3 κσι το mi10 μου προέχουν μέχρι στιγμή πάρει περίπου 3 updates το καθένα, δεν αντιμετώπισα το παραμικρό χωρίς κανένα reset.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θεωρείτε ρε παιδιά λογικό να κάνει κάποιος επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις κάθε φορά που έρχεται update;

Ακόμα κι αν έχει 5 εφαρμογές και 10 φωτογραφίες όλες κι όλες, το έχετε ξανακούσει αυτό σε επίσημο update; Να πω ότι είναι καμιά custom ROM, πάει κι έρχεται... Εδώ ούτε root δεν έχουμε κάνει!

 

Είναι σαν να λες ότι όποτε χρειάζεται να συμπληρώσεις λάδια στο αυτοκίνητο, αντί να ψάξεις από που έχεις διαρροή, κάνεις αλλαγή λαδιών για να είναι στη σωστή στάθμη! Ναι, θα έχει η μηχανή σωστή ποσότητα λαδιών, αλλά το θέμα δε λύνεται έτσι!

 

Είπε κανείς κάτι τέτοιο; Ότι δηλαδή θα πρέπει να γίνεται επαναφορά μετά από αναβάθμιση; :shock:

Αυτό που γράφτηκε και έχει αποτυπωθεί σε πολλές αναφορές χρηστών είναι ότι η εργοστασιακή επαναφορά εξάλειψε φαινόμενα επανεκκίνησης μετά από αναβάθμιση του MIUi καθώς και ότι αυτό ήταν πάντα στοιχειώδης κίνηση για την αντιμετώπιση τέτοιων προβλημάτων που δεν ένέχει κινδύνους και μόνο όφελος θα ήταν για τη συσκευή.

 

Όσο για ενδεχόμενη απώλεια αρχείων της συσκευής νομίζω ότι δεν θα έπρεπε καν να αναφέρεται τέτοια πιθανότητα. Είμαστε στην εποχή του cloud ούτε καν του backup.:rolleyes:

 

Link to comment
Share on other sites

εμένα έκανα επανεκίνηση στις 300 το πρωι

με είχε πάρει ο ύπνος σε μία εκπομπή..... με το ακουστικό..... και γκλιν γκλον με ξύπνησε που έχασε το bluetooth

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Έχω περίπου 4 εβδομάδες το update, εκ των οποίων σχεδόν τις 3 δεν είχα κανένα reboot και στη μία είχα 4.δεν υπάρχει περίπτωση να κάνω επαναφορά. Αλλά όσοι δοκιμάζετε διάφορα που κατά τη γνώμη μου δε θα δουλέψουν περιμένετε τουλάχιστον 2 εβδομάδες πριν θεωρήστε ότι πετύχατε κάτι. Αν και πιστεύω θα λυθεί έως τότε και τζάμπα ο κόπος.
Link to comment
Share on other sites

Σας ήρθε μία ενημέρωση για την ασφάλεια ; Αλλάζει τον τρόπο που δείχνει τα στοιχεία σε ότι αφορά την μπαταρία
Ναι. Μοιάζει πολύ, με την παλιά απεικόνιση που είχα στο mi8 lite.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, άλλαξε. Αλλά πχ μου προτείνει να βάλω σκοτεινή λειτουργία, για να εξοικονομήσω 36 λεπτά. Αφού η οθόνη είναι IPS, δεν είναι amoled, πως θα γίνει εξοικονόμηση;
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα γίνει, χεχεχε. Θα είναι ενεργή όλη η οθόνη, απλά ίσως η περιγραφή έγινε copy paste από την αντίστοιχη περιγραφή στα amoled κινητά της εταιρείας. (νομίζω τουλάχιστον)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια που το αναφέρατε. Κάποτε ήρθε ενημέρωση για το mi share και πάτησα ignore. Δε μπόρεσα να βρω τρόπο να εμφανίσω την ενημέρωση ξανά η οποία εξαφανίστηκε. Τι κουλό είναι αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Μια που το αναφέρατε. Κάποτε ήρθε ενημέρωση για το mi share και πάτησα ignore. Δε μπόρεσα να βρω τρόπο να εμφανίσω την ενημέρωση ξανά η οποία εξαφανίστηκε. Τι κουλό είναι αυτό;

Θα ξαναέρθει μόνη της.

Έτσι γίνεται.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μια που το αναφέρατε. Κάποτε ήρθε ενημέρωση για το mi share και πάτησα ignore. Δε μπόρεσα να βρω τρόπο να εμφανίσω την ενημέρωση ξανά η οποία εξαφανίστηκε. Τι κουλό είναι αυτό;

 

Μπες ρυθμίσεις/ενημέρωση εφαρμογών συστήματος και θα στο βγάλει

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει 2 μήνες από τότε και εκτός του ότι δεν εμφανίζεται η ενημέρωση, η έκδοση του mi share γράφει ότι είναι Οκτώβριος του 20,από τότε που το πήρα δηλαδή.
Link to comment
Share on other sites

Συνέβη σε κανένα σας να έχετε πολύ χαμηλή ένταση μικροφώνου στο ακουστικό bluetooth και να το λύσατε;
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...