Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατσε ρε συ Γιωργο. Βγαινεις γράφεις ότι χάνει πανηγυρικά. Μετά ελεγες οτι χάνει στη λεπτομέρεια. Τελικά όταν σου εδειξα τη μόνη φωτογραφία που υπήρχε διαφορά στη λεπτομέρια (υπερ όμως του pro) το γυρίζεις στο κορεσμό. Αυτό ειναι το ΠΑΝΗΓΥΡΙΚΑ που ελεγες οτι χάνει; :wacko:

 

Για την ιστορία, η διαφορά που βλέπετε στα χρώματα είναι κυρίως contrast. Όχι saturation. Και αυτή ειναι η διαφορά που παρατήρησα και εγω. Και αντε χάριν συζητήσεως να δεχτώ ότι είναι σωστότερο/καλύτερο το nfc. Είναι αυτή η διαφορά αρκετή για να πεις τη λέξη πανηγυρικά; Πως το οριζεις το πανηγυρικά;

 

Είπαμε να fanboizoume λιγο για το χαβαλε αλλα ρε φίλε μην με πεθάνεις κιολας! :p

 

Υ.Γ. Φανταζομαι το ξερεις οτι το contrast ή εστω το saturation ειναι θέμα ρυθμίσεων του λογισμικού και όχι του αισθητήρα ετσι; Το ρωταω γιατι η όλη συζήτηση ξεκίνησε απο μεριάς σου για το πόσο καλύτερος αισθητήρας είναι τη μέρα ο 682. Να μου πεις dr, λεπτομέρια ή θόρυβο να το καταλάβω. Αλλα όχι και ο κορεσμός.

 

Εντάξει κολλησες στο πανηγύρικα . Θες να το πούμε οριακά ; Ας το πούμε οριακά για την οικονομία της συζήτησης . Δεν μίλησα για το βίντεο που πραγματικά βλεπω μια διαφορα που δεν στέκει . Κ είναι πολύ καλύτερο το pro εκεί . Για το saturation δεν μίλησα εγω πρώτος αλλά είπα την γνώμη μου , αλλά γενικά αυτό που ρωτάω εγώ (κ για μένα την ημέρα είναι το πιο σημαντικό ) σε contrast και κυρίως λεπτομέρεια , συνολικά θεωρείς ότι το pro είναι καλύτερο ;

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει κολλησες στο πανηγύρικα . Θες να το πούμε οριακά ; Ας το πούμε οριακά για την οικονομία της συζήτησης . Δεν μίλησα για το βίντεο που πραγματικά βλεπω μια διαφορα που δεν στέκει . Κ είναι πολύ καλύτερο το pro εκεί . Για το saturation δεν μίλησα εγω πρώτος αλλά είπα την γνώμη μου , αλλά γενικά αυτό που ρωτάω εγώ (κ για μένα την ημέρα είναι το πιο σημαντικό ) σε contrast και κυρίως λεπτομέρεια , συνολικά θεωρείς ότι το pro είναι καλύτερο ;

 

Για να μην πλατιάζουμε, πες μου σε ποια φωτογραφία έχει περισσότερη λεπτομέρεια και θα σου πω την γνώμη μου. Σε λεπτομέρια εμένα όλες ιδιες μου φάνηκαν πανω κατω... με εξαιρεση αυτη τη μια που εβαλα ss (υπερ όμως του pro). Που στη τελική δεν ειναι και πολλές φωτογραφίες.

 

Όσον αφορά το contrast, ειναι περισσότερο θέμα γούστου παρα θέμα σωστού/λάθους. Και γενικά αποτελεί μια ρύθμιση του λογισμικού της κάμερας. Δηλαδή δεν το λες θέμα αισθητήρα αυτό.

 

Οπότε ακόμα δεν καταλαβαίνω πως αποδεικνύει το συγκριτικό ότι ο 682 είναι ανώτερος από τη στιγμή που μιλάμε για απλές διαφορές του jpeg engine. Μιλάμε για contrast... όχι για λεπτομερια/θορυβο/dynamic range. Που και αυτα μπορεί πάλι να ειναι διαφορά λογω λογισμικού(πχ πιο αποτελεσματικού stacking).

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Για να μην πλατιάζουμε, πες μου σε ποια φωτογραφία έχει περισσότερη λεπτομέρεια και θα σου πω την γνώμη μου. Σε λεπτομέρια εμένα όλες ιδιες μου φάνηκαν πανω κατω... με εξαιρεση αυτη τη μια που εβαλα ss (υπερ όμως του pro). Που στη τελική δεν ειναι και πολλές φωτογραφίες.

 

Όσον αφορά το contrast, ειναι περισσότερο θέμα γούστου παρα θέμα σωστού/λάθους. Και γενικά αποτελεί μια ρύθμιση του λογισμικού της κάμερας. Δηλαδή δεν το λες θέμα αισθητήρα αυτό.

 

Οπότε ακόμα δεν καταλαβαίνω πως αποδεικνύει το συγκριτικό ότι ο 682 είναι ανώτερος από τη στιγμή που μιλάμε για απλές διαφορές του jpeg engine. Μιλάμε για contrast... όχι για λεπτομερια/θορυβο/dynamic range. Που και αυτα μπορεί πάλι να ειναι διαφορά λογω λογισμικού(πχ πιο αποτελεσματικού stacking).

 

Πάσο είμαι λάθος εγώ. Απλά διαφωνούμε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω μία θήκη https://www.skroutz.gr/s/25586922/Nillkin-Nature-TPU-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Poco-X3-NFC.html

ολοκαίνουργια, άθικτη στη συσκευασία της και την χαρίζω.

 

Όποιος την θέλει και βρίσκεται κοντά μου στην Αγία Παρασκευή, μπορεί να περάσει να του την δώσω. Ας στείλει p.m.

 

Υ.Γ Ενδιαφέρθηκε συμφορουμίτης και γείτονας, τελικά. Αν δεν την πάρει, θα επανέλθω.

Edited by Green_Dragon
Link to comment
Share on other sites

Μιας και είπαμε θήκη έχει πάρει κάποιος καμία λεπτή που να του άρεσε διαφανής λίγο χοντρή δεν είναι η δικιά του;
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά του φοράω της nillkin frost η την nillkin csmshield για περισσότερη προστασία της κάμερας πίσω. (αν και είναι αρκετά bulky)

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι διαφανής, αλλα αυτή απο BG με βόλεψε πολύ, έχει και σιδεράκι για την μαγνητική βάση του αεραγωγού

Καλο grip, και λεπτή αρκετά ώστε να μην αυξάνει την αίσθηση του όγκου στη συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω πάρει αυτή που προστατεύει και τις κάμερες λίγο και είναι και πιο λεπτή από τη διάφανη της συσκευασίας. e5c107e67b738658e674a343b47e2236.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τζαμί που να ταιριάζει δεν μπορώ να βρω με τίποτα.Καποιος να προτείνει ένα τζάμι να κουμπώνει ακριβώς;
Link to comment
Share on other sites

Τζαμί που να ταιριάζει δεν μπορώ να βρω με τίποτα.Καποιος να προτείνει ένα τζάμι να κουμπώνει ακριβώς;

Το τζάμι προστασίας είναι λίγο περίεργη ιστορία. Αν φοράς μια συγκεκριμένη θήκη, δεν αρκεί το τζάμι να ταιριάζει με την οθόνη. Πρέπει να ταιριάζει και με τη θήκη, ώστε να μη το "κλωτσάει".

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είπαμε θήκη έχει πάρει κάποιος καμία λεπτή που να του άρεσε διαφανής λίγο χοντρή δεν είναι η δικιά του;

 

Καλησπέρα παιδιά!

 

Έχω μία θήκη https://www.skroutz.gr/s/25586922/Nillkin-Nature-TPU-Back-Cover-Σιλικόνης-Διάφανο-Poco-X3-NFC.html

ολοκαίνουργια, άθικτη στη συσκευασία της και την χαρίζω.

 

Όποιος την θέλει και βρίσκεται κοντά μου στην Αγία Παρασκευή, μπορεί να περάσει να του την δώσω. Ας στείλει p.m.

 

Υ.Γ Ενδιαφέρθηκε συμφορουμίτης και γείτονας, τελικά. Αν δεν την πάρει, θα επανέλθω.

 

Να ευχαριστήσω και από εδώ τον συμφορουμίτη Τάσο για την θήκη!

Τάσο, χάρηκα για την γνωριμία και εύχομαι τα καλύτερα!

Ζήσε την κάθε σου μέρα σαν να ήταν η τελευταία!

καποια στιγμή θα τα καταφέρεις....

 

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

Να ευχαριστήσω και από εδώ τον συμφορουμίτη Τάσο για την θήκη!

Τάσο, χάρηκα για την γνωριμία και εύχομαι τα καλύτερα!

Σε ευχαριστώ και εγώ! Να είσαι καλά!

Είχα παραγγείλει από banggood το poco x3 nfc και τη θήκη. Το τηλέφωνο δεν ήρθε ποτέ και μου έκαναν refund. Έστειλαν μόνο τη θήκη:):):)

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της κάμερας, όταν επιλέξω το HDR Auto, αυτό την επόμενη φορά που θα ανοίξω την εφαρμογή απενεργοποιειται και πηγαίνει στο off. Μετά την αναβάθμιση σε 11. Το έχει παρατηρήσει κι άλλος αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της κάμερας, όταν επιλέξω το HDR Auto, αυτό την επόμενη φορά που θα ανοίξω την εφαρμογή απενεργοποιειται και πηγαίνει στο off. Μετά την αναβάθμιση σε 11. Το έχει παρατηρήσει κι άλλος αυτό;
Ενδεχομένως να άλλαξαν τον τρόπο λειτουργίας της εφαρμογής.(δεν είναι απαραίτητα κάποιο bug) Δεν έχω το κινητό μπροστά μου για να το επιβεβαιώσω.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της κάμερας, όταν επιλέξω το HDR Auto, αυτό την επόμενη φορά που θα ανοίξω την εφαρμογή απενεργοποιειται και πηγαίνει στο off. Μετά την αναβάθμιση σε 11. Το έχει παρατηρήσει κι άλλος αυτό;

 

Εμενα παραμένει ενεργό....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα την 8.1 arnova με τα xml της .Για πείτε μου πως σας φαίνονται. Gcam 8.1 arnova Gcam 8.1 arnova η δεύτερη είναι καπως κουνημενη γτ ήταν τελείως στο πόδι Edited by bruno1977
Link to comment
Share on other sites

Εμενα παραμένει ενεργό....

 

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Αν μπορεί και κάποιος άλλος να γράψει τι γίνεται στο δικό του.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Αν μπορεί και κάποιος άλλος να γράψει τι γίνεται στο δικό του.

 

Παρακαλώ...Για κάνε μια εκκαθάριση στην εφαρμογή κάμερα και ξαναδοκίμασε να δεις αν την κρατάει την ρύθμιση....

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή της κάμερας, όταν επιλέξω το HDR Auto, αυτό την επόμενη φορά που θα ανοίξω την εφαρμογή απενεργοποιειται και πηγαίνει στο off. Μετά την αναβάθμιση σε 11. Το έχει παρατηρήσει κι άλλος αυτό;

 

Ναι απενεργοποιείται. Εκτός αν έχεις ανοιχτή την "αποθήκευση προηγούμενης λειτουργίας" στις ρυθμίσεις της κάμερας.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορουμε να αλαξουμε επιλογη για φακο η φωτογραφικη που εχει το τηλεφωνο στην οθονη κλειδωματος? Edited by polinerios
Link to comment
Share on other sites

Μόλις είχα reboot ενώ μιλούσα με κλήση κανονική και bt handsfree
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...