Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Update για την έκδοση της συσκευής που έχω, είμαι στην τελευταία.

Δεν λες όμως εσύ με τι έκδοση Android είσαι.

Μήπως εκεί είναι η διαφορά μας. Εγω android 10 ακόμη.

 

Προφανώς εννοείς ταχύτητα κατεβάσματος αρχείων... Δεν κατεβάζω, οπότε, δεν έχω δει ποτέ με πόση ταχύτητα κατεβάζει.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι A10 κι εγώ! :)

Link to comment
Share on other sites

Ναι A10 κι εγώ! :)
Και δεν σου εμφανίζει τη μπαταρία όπως παρακάτω; cbe5fd48ba7bd863d8f4a0804c70fc2f.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και δεν σου εμφανίζει τη μπαταρία όπως παρακάτω; cbe5fd48ba7bd863d8f4a0804c70fc2f.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ποια βήματα ακολούθησες για να πας σε αυτή την οθόνη; Εμένα δεν το δείχνει έτσι. Έχω την 12.0.8 και δεν έχω ενεργοποιημένη την εξοικονόμηση.

 

Βασικά μόλις έκανα αναβάθμιση την εφαρμογή ασφάλειας και πλέον το δείχνει έτσι...!

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Να σημειωθεί ότι πριν λίγο είχα 2ο random reboot με την 12.07 android 11.το προηγούμενο ήταν πριν 2 3 μέρες
Link to comment
Share on other sites

Ωχχχ... μη λες τέτοια... Σε μένα από την 12.0.7 και μετά δεν είχα ούτε ένα. Μακάρι να σου ήταν τυχαίο με κάποια εφαρμογή κλπ...

 

Καμία εφαρμογή δεν έτρεχε και στις 2 περιπτώσεις. Με σβηστή οθόνη δηλαδή έγιναν, όπως και στην προηγούμενη έκδοση. Όπως έχω ξαναγράψει περιμένετε 3 με 4 εβδομάδες πριν βγάλετε συμπέρασμα, άλλες φορές είναι κοντά και άλλες φορές απέχουν εβδομάδες τα reboot. Όλα τα άλλα μικροbugs που υπήρξαν στο Android 10 πάντως επιλύθηκαν. Με την 12.08 είχα πολύ συχνά θέμα με widgets και με τις ειδοποιήσεις στο mifit που έτρωγαν σκαλώματα.

Να αναφέρω επίσης ότι με την τελευταία έκδοση συχνά όταν μιλάω ή όταν ακούω ηχητικό μήνυμα στο messenger μου σβήνει η οθόνη και μου βγάζει την πίστη να ανοίξει, είτε με double tap είτε με εφαρμογή δακτυλικού αποτυπώματος. Αυτό τώρα εμφανίστηκε.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

βάζω τα huawei free buds pro και μου λεει ότι αν επιλέξω AAC θα υπάρχει μή συμβατότητα.

Το επιλέγω από τα bluetooth properties των ακουστικών όταν είναι συνδεδεμένα και λειτουργεί.

Επί της ουσίας έχω διαφορά από το SBC? που διαλέγω το AAC?

 

Εννοώ το λειτουργεί.... ή απλά το γράφει στο προφιλ Φαντάζομαι το λειτουργεί

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση σε Android 11 όσοι την έχετε πάρει με τί region και πάροχο;

Είμαι με Cosmote και έχω δοκιμάσει Spain και India και δεν έχει έρθει ακόμα.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση σε Android 11 όσοι την έχετε πάρει με τί region και πάροχο;

Είμαι με Cosmote και έχω δοκιμάσει Spain και India και δεν έχει έρθει ακόμα.

 

Μια sim F2G και μια Q. Περιοχή Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Για την αναβάθμιση σε Android 11 όσοι την έχετε πάρει με τί region και πάροχο;

Είμαι με Cosmote και έχω δοκιμάσει Spain και India και δεν έχει έρθει ακόμα.

 

Με κοσμοτε μου είχε έρθει την κατέβασα αλλά δεν εγκαταστάθηκε ποτέ. Έχει περάσει ένας μήνας και δεν έχει σταλεί ξανά. Μην περιμένεις. Είναι ακόμα σε φάση stable beta οπότε δεν θα την πάρουμε ακόμα. Κατά πως το βλέπω μάλλον θα περάσουμε κατευθείαν στην έκδοση με Android 11 αλλά miui 12,5.

 

Η πολιτική αναβαθμίσεων είναι ότι να είναι δυστυχώς. Ακόμα δεν έχω καταλάβει γιατί ενώ μου την κατέβασε πριν ένα μήνα δεν εγκαταστάθηκε ποτέ. Υποπτεύομαι επειδή υποτίθεται σαν stable beta εγκαθίσταται μόνο σε όσους μετέχουν στο πρόγραμμα δοκιμών της xiaomi. Από την άλλη γιατί μου έβγαλε την ειδοποίηση και την κατέβασε το κινητό;

 

Αγνωσται αι βουλαί της Xiaomi.

Edited by ohristou
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει δεν καίγομαι. Το βασικό είναι το πρόβλημα με την ένταση του μικροφώνου στα bluetooth ακουστικά που μου τη σπάει.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Τι σου έκανε με το μικρόφωνο ; εμένα με ένα μοντέλο που έχω ακουστικών tws δεν με ακούνε καθόλου.... Με τα καινούργια με ακούνε
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοώ. Δεν με ακούνε. Το μικρόφωνο δουλεύει αλλά σα να έχει μειωθεί η ένταση στο ελάχιστο. Αν το φέρεις κοντά στο στόμα και φωνάξεις ακούγεται. Προσπάθησα από developer options να αλλάξω σε mono η να διαλέξω άλλο codec αλλά τίποτα. Στο Bluetooth του αυτοκινήτου που είναι παλιότερη version και mono δεν υπάρχει πρόβλημα.

Έχει αναφερθεί και από άλλους εδώ αλλά δε βρήκα λύση.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι ο άλλος

απλά έχω 4-5 αξεσουάρ tws και με καλώδιο και μόνο σε ένα μου συνέβει.....

Εχω κάνει όμως αναβάθμιση 12.0.7 Σταθερή (RJGEUXM)

Android 11 και δε λύθηξε το πρόβλημα

Συμβαίνει στα tronsmart onyx τα οποία έχουν aptx. Εβαλα και άλλους codec αλλά τίποτα. Δοκίμασα και developper options

Το μόνο μου βοηθάει λίγο ειναι την ώρα που καλείς να ανοιγοκλίσεις πολύ γρήγορα τον ήχο πάνω κάτω... κάπως αρπάζει έτσι.

Δε καταλαβαίνω τι φταίει.... Ισως έπρεπε να κάνω hard reset

 

Το είχες από την πρώτη μέρα ή προέκυψε? Σημειώνω ότι σε υπολογιστή και skype δουλεύει σωστα

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν ελπίζω και πολλά με την αναβάθμιση. Διαβάζω ότι είχε εμφανιστεί το ίδιο πρόβλημα και σε OnePlus.

Αλλάζοντας τις ρυθμίσεις από developer options βρήκα μία που δουλεύει. Bluetooth Audio Codec = SBC. Ωστόσο εάν αποσυνδεθούν τα ακουστικά και συνδεθούν ξανά θα πρέπει να το ξαναρυθμίσω.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται ποιά ακουστικά έχεις

Νομίζω το SBC δε δούλεψε σε μένα

θα το κάνω πάλι το βράδυ έναν έλεγχο

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Edifier tws200. Σκέφτομαι να πάρω κάτι καλύτερο αλλά αν είναι να μη δουλεύει το μικρόφωνο μην ξοδευτώ άδικα

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω είναι πρόβλημα του Poco γιατί πήρα τα freebuds pro και δουλεύουν όπως και άλλα μοντέλα.

Κάτι παθαίνει το κινητό αλλά που να το πούμε?

Πχ τα δικά σου tws200 δεν έχουν πουθενά πρόβλημα σε κανένα φορουμ

Δηλαδή για ακουστικά που δεν έχει ακουστέι πρόβλημα πουθενά ξαφνικά δε σου δουλεύουν.....

Το λέω γιατί τα onyx είναι χειρότερα σαν ακουστικά και έχουν ακουστεί προβλήματα

αλλά αν χάνουμε ακουστικά των 50 ευρω (τιμή πλαίσιο) επειδή το poco x3 δεν ανταποκρίνεται....

 

σε άλλο κινητό δουλεύουν κανονικά προφανώς, γι αυτό και τα κρατάω

Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν έχω εξοικείωση. Θα ζήσουμε με αυτό μάλλον μέχρι να το φτιάξουν.

Τα ακουστικά μου τα δοκίμασα με άλλο κινητό και συνδέονται με aptx και δουλεύουν κανονικά.

Oh my God. They killed Kenny!

 

You bastards!

Link to comment
Share on other sites

φοβάμαι γιατί αγόρασα καινούργια και αν το κάνει και με τα καινούργια ... χάνω... την αγορά.... Edited by CoyoteD
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Πρίν λίγο ήρθε ενημέρωση ασφαλείας Μαϊου για την international έκδοση της συσκευής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πρίν λίγο ήρθε ενημέρωση ασφαλείας Μαϊου για την international έκδοση της συσκευής.
Την κατέβασα. Όλα καλά. c90aee094df142318903aa287da4a059.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπου να ναι θα ακολουθήσει και η ΕU

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Στo site της xiaomi εχει για το poco x3 EEA μια ενημερωση. 12.0.6.7 ξερει κανενας τι ειναι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://news.xiaomi-miui.gr/miui-11-and-12-eea-latest-stable-roms/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...