Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικό, από global σε οποιαδήποτε άλλη ρομ θέλει ξεκλείδωμα, οπότε πολύ σωστά σου πέταξε το μήνυμα , αν έμπαινε τώρα θα είχες ένα ωραίο μπρίκι.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό ξέρω και εγώ.

Απλά παραπάνω αναφέρει ο συμφορουμίτης πως το έκανε.

Ίσως ήταν ξεκλείδωτο; Ίσως κάτι άλλο;

 

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ξεκλείδωτο να ήταν πάλι δεν γίνεται κατευθείαν από τον updater θέλει fastboot rom εκτός αν αλλαξε κάτι και δεν το ξέρουμε

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και ξεκλείδωτο να ήταν πάλι δεν γίνεται κατευθείαν από τον updater θέλει fastboot rom εκτός αν αλλαξε κάτι και δεν το ξέρουμε

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι ναι φυσικά. Δεν γίνεται από το updater.

 

Sent from my Mi 10 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας , οποίος ενδιαφέρεται από Αθήνα Πειραιά ,πουλαω ένα 6/128 4 μηνών και κατι με απόδειξη θήκη nilkin camshield κλπ σε άψογη κατάσταση. Το δίνω στα 140 για να μην κάθεται . Πήρα op 7
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά, μια ερώτηση για το κινητό. Όταν μιλάω και με παίρνει άλλος τηλέφωνο, έρχεται μήνυμα χωρίς ηχητική ειδοποίηση. Πως μπορώ να το αλλάξω; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

ανοίγουμε την εφαρμογή τηλ.κλήσης (το εικονίδιο ακουστικό) και επάνω δεξιά πατάμε τις 3 τελιτσες και επιλέγουμε Ρυθμίσεις και μετά Λογαριασμοί κλήσης και εκεί μέσα είναι το Αναμονή κλήσης, πατάμε και το ενεργοποιούμε.
Link to comment
Share on other sites

ανοίγουμε την εφαρμογή τηλ.κλήσης (το εικονίδιο ακουστικό) και επάνω δεξιά πατάμε τις 3 τελιτσες και επιλέγουμε Ρυθμίσεις και μετά Λογαριασμοί κλήσης και εκεί μέσα είναι το Αναμονή κλήσης, πατάμε και το ενεργοποιούμε.

 

Ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παιδιά την κάνουμε την αναβάθμιση η όχι;Το μόνο που με τραβάει να την κάνω είναι το security patch Μαϊου
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που δε φτιάχνει είναι ότι με ένα ζευγάρι Bluetooth δουλεύει πολύ χαμηλά το μικρόφωνο...... Σε πολλά κινητά συμβαίνει και δεν υπάρχει κάποια λύση από τις εταιρείες
ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Την πάτησα. Ηρθε update, λέω ντάξει τόσο καιρό ακούω για προβλήματα, θα την έχουν φτιάξει.

Αναβαθμισα, δούλεψε μια ώρα που στην ουσία το δούλεψα πολύ λιγο.

Ξεκίνησε τα reboot, δεν εμπαινε στο σύστημα ούτε 3 δευτερόλεπτα και πάλι "MIUI", πάλι από την αρχή.

Μπήρα recovery και έκανα wide data, πάλι τα ίδια.

Τωρα είναι άχρηστο.

Τι κάνω τώρα φίλοι μου;

 

Τσάμπα το wipe, έχω στο σπίτι 1 ρουτερ και 1 repeater. Όποτε συνδεόμαι στο repeater κάνει reboot. Όποτε είμαι στο ρουτερ δε κάνει. Με το που θα πάω να συνδεθω στο repeater μόλις πατησω το connect σε 1 δευτερολεπτο εχω reboot. Τι παλαβή συμπεριφορά είναι αυτή; πριν το update συνδεόμουν και στα 2 κανονικά.

Edited by dchatz
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια.Σήμερα έκανα αναβάθμιση (ota) στην MIUI Global 12.0.8.0 RJGEUXM και από τότε δεν δουλέυουν οι εφαρμογές , δεν μπάινει στις ρυθμίσεις και δεν δουλέυουν οι κάρτες sim. Tο κινητό έγινε για πέταμα .Υπάρχει λύση πριν τον κάδο.Στην ουσία από ότι κατάλαβα δεν μπορεί να διαβάσει τον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης της συσκευής. Δεν μπορώ να διαβάσω τα αρχεία μου ούτε μπορώ να τα δώ στον υπολογιστή. Factory δεν έκανα ακόμη γιατί δεν μπορώ να πάρω backup Edited by no_mercy72
Link to comment
Share on other sites

Επανεκκίνηση έκανες; αλλιώς πας για factory reset

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εκανα τα πάντα.

Επανεκκίνηση

WIPE DATA

Εγκατάσταση με miflash pro

Ολο τα ίδια. Μόλις συνδεθω στο repeater ....μπαμ...bootloop

 

12.0.8.0(RJGEUXM)

Edited by dchatz
Link to comment
Share on other sites

Από περιέργεια τι μάρκα-μοντελο είναι το repeater;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως εκανα τα πάντα.

Επανεκκίνηση

WIPE DATA

Εγκατάσταση με miflash pro

Ολο τα ίδια. Μόλις συνδεθω στο repeater ....μπαμ...bootloop

 

12.0.8.0(RJGEUXM)

Πολύ κουλό.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εχω ρουτερ της cosmote αλλά σε αυτό συνδέεται χωρίς πρόβλημα.

Από αυτό φεύγει καλώδιο δικτύου καμμια 10αριά μέτρα και συνδέεται σε ένα "TP-link - AV500 Passthrough Powerline WiFi Extender Model No. TL-WPA4230P kit". Το ένα από τα 2 του κιτ δίνει και wifi. Σε αυτό μπαίνει το καλώδιο από το ρουτερ και αυτό μοιραζει δικό του wifi.

Δε παρεμβάλεται καθόλου καλώδιο ρεύματος σε αυτή τη σύνδεση.

Πραγματικά θα φτιάξω βιντεο να σας το δείξω. Χρόνια παίρνω δίκτυο έτσι από τον από πάνω όροφο χωρίς θέματα, ούτε το ίδιο τηλέφωνο δεν είχε θέματα πριν το update.

Link to comment
Share on other sites

Εχω ρουτερ της cosmote αλλά σε αυτό συνδέεται χωρίς πρόβλημα.

Από αυτό φεύγει καλώδιο δικτύου καμμια 10αριά μέτρα και συνδέεται σε ένα "TP-link - AV500 Passthrough Powerline WiFi Extender Model No. TL-WPA4230P kit". Το ένα από τα 2 του κιτ δίνει και wifi. Σε αυτό μπαίνει το καλώδιο από το ρουτερ και αυτό μοιραζει δικό του wifi.

Δε παρεμβάλεται καθόλου καλώδιο ρεύματος σε αυτή τη σύνδεση.

Πραγματικά θα φτιάξω βιντεο να σας το δείξω. Χρόνια παίρνω δίκτυο έτσι από τον από πάνω όροφο χωρίς θέματα, ούτε το ίδιο τηλέφωνο δεν είχε θέματα πριν το update.

αν πειραξεις ρυθμισεις του tplink; καναλι ή συχνοτητα πχ;

Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Το κανάλι το δοκίμασα ...... τζίφος

Δοκίμασα να κάνω και το bgn -->bg...τζίφος

έχει ένα κάρο ρυθμίσεις σχετικές με το wifi που δεν έχω ιδέα τι κάνουν

Beacon Interval

RTS Threshold:

Fragmentation Threshold

DTIM Interval:

WMM

Short GI

 

τι να πρωτοπειράξω ... είναι δυνατόν η μετάβαση από android 10 σε 11 να κάνει τέτοια δουλειά;

Ήδη ξεκίνησα διαδικασία για ξεκλειδωμα Bootloader να πάω σε custom αλλά θέλει κάτι σε 160 ώρες αναμονή ...

Link to comment
Share on other sites

εννοειται κανονικα δε θα επρεπε αλλα καποιο conflict το δημιουργει. συχνοτητα εννοω αν το εχεις σε 5ghz να το γυρισεις σε απλο 2.4ghz. σιγουρα θα εχουν κι αλλοι παρομοιο προβλημα στο ιντερνετ, καποιος μπορει να βρηκε λυση... Edited by nikoskat
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...