Jump to content

Poco X3 NFC


taliban
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στις ρυθμίσεις μπες στο Mi Λογαριασμός κατέβα κάτω μπες στο Xiaomi Cloud, κι εδώ στην επιλογή Συλλογή επιλέγεις Ανενεργό.

Αυτές οι φωτο που λες ότι διαγράφηκαν από την συσκευή ενδέχεται να είναι σωμένες στο Cloud.

Edited by sat_rrstm
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση επειδη δε βγαζω ακρη, δεν ειναι δικο μου το τηλ.. οταν μιλαει στη μια sim και παιρνουν τηλ στην αλλη, τοτε δειχνει οτι ειναι κλειστο.. υπαρχει ρυθμιση να ειναι ενεργο ταυτοχρονα ή να λαμβανει καποια ειδοποιηση;
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση επειδη δε βγαζω ακρη, δεν ειναι δικο μου το τηλ.. οταν μιλαει στη μια sim και παιρνουν τηλ στην αλλη, τοτε δειχνει οτι ειναι κλειστο.. υπαρχει ρυθμιση να ειναι ενεργο ταυτοχρονα ή να λαμβανει καποια ειδοποιηση;
Στις ρυθμίσεις του τηλεφώνου, δες αν είναι ενεργό το παρακάτω... 7119db88e65f21290979f3f9db04bccb.jpg

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.να ρωτησω κατι..διαβαζω ξαναδιαβαζω κ δεν μπορω να αποφασισω

..

Απο οτι βλεπω ειναι στην ιδια τιμη...

Μεταξυ poco x3 nfc και poco x3 pro τι ηα διαλεγατε;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.να ρωτησω κατι..διαβαζω ξαναδιαβαζω κ δεν μπορω να αποφασισω

..

Απο οτι βλεπω ειναι στην ιδια τιμη...

Μεταξυ poco x3 nfc και poco x3 pro τι ηα διαλεγατε;;

 

Tο Pro φυσικά.

Πριν λίγο το παρέλαβα κι εγώ και το Χ3 θα το πάρει ο υιός.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Ο λογος;;; λιγο π διάβαζα έχει ελαφρως χειρότερη καμερα...καλυτερο επεξεργαστη... σκεψου μια νορμαλ χρηση viber messenfer κλπ με ελαχιστα παιχνιδια τυπου candy crash..
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση επειδη δε βγαζω ακρη, δεν ειναι δικο μου το τηλ.. οταν μιλαει στη μια sim και παιρνουν τηλ στην αλλη, τοτε δειχνει οτι ειναι κλειστο.. υπαρχει ρυθμιση να ειναι ενεργο ταυτοχρονα ή να λαμβανει καποια ειδοποιηση;
Όχι δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση. Έτσι είναι σε όλα τα dual sim πλην ελαχίστων εξαιρεσεων

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ο λογος;;; λιγο π διάβαζα έχει ελαφρως χειρότερη καμερα...καλυτερο επεξεργαστη... σκεψου μια νορμαλ χρηση viber messenfer κλπ με ελαχιστα παιχνιδια τυπου candy crash..

 

Eγω αν ειχα αυτες τις 2 επιλογες μονο,παλι το απλο θα επαιρνα...

Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν υπάρχει κάποια ρύθμιση. Έτσι είναι σε όλα τα dual sim πλην ελαχίστων εξαιρεσεων

 

Στάλθηκε από το M2007J3SY μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

ειναι λιγο βλακεια...δεν το σκεφτηκα καν οταν το επελεξα..

Link to comment
Share on other sites

Eγω αν ειχα αυτες τις 2 επιλογες μονο,παλι το απλο θα επαιρνα...

 

Σε αυτές κατεληξα βαση μπατζετ και δυνατοτητων!

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση επειδη δε βγαζω ακρη, δεν ειναι δικο μου το τηλ.. οταν μιλαει στη μια sim και παιρνουν τηλ στην αλλη, τοτε δειχνει οτι ειναι κλειστο.. υπαρχει ρυθμιση να ειναι ενεργο ταυτοχρονα ή να λαμβανει καποια ειδοποιηση;

Δεν υπάρχει, όταν μιλάς με τη μία sim η άλλη αποσυνδέεται από το δίκτυο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ο λογος;;; λιγο π διάβαζα έχει ελαφρως χειρότερη καμερα...καλυτερο επεξεργαστη... σκεψου μια νορμαλ χρηση viber messenfer κλπ με ελαχιστα παιχνιδια τυπου candy crash..

 

Το απλό εκτός από υπερεπαρκή ισχύ για όλα αυτά (κοινώς τρέχουν πρακτικά στην ίδια ταχύτητα οι απλές εφαρμογές) έχει χαμηλότερες θερμοκρασίες και καλύτερη επίδοση μπαταρίας καθώς ξοδεύει λιγότερη ενέργεια στην ίδια ακριβώς μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία ερώτηση, όταν ξεπεράσει τη μια μέρα η μπαταρία, πως βλέπω τη συνολική χρήση της; Δείχνει μόνο μετά τις 00:00...
Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία ερώτηση, όταν ξεπεράσει τη μια μέρα η μπαταρία, πως βλέπω τη συνολική χρήση της; Δείχνει μόνο μετά τις 00:00...

Βάζεις άλλο πρόγραμμα. Τα έχει κάνει σαλάτα με την παρακολούθηση της μπαταρίας το νέο MIUI.

Link to comment
Share on other sites

Άλλη μία ερώτηση, όταν ξεπεράσει τη μια μέρα η μπαταρία, πως βλέπω τη συνολική χρήση της; Δείχνει μόνο μετά τις 00:00...

 

Μιλάς για android 11? Στο android 10 που είμαι ακόμη εγώ, δείχνει λεπτομέρειες μέχρι την επόμενη φόρτιση.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση επειδη δε βγαζω ακρη, δεν ειναι δικο μου το τηλ.. οταν μιλαει στη μια sim και παιρνουν τηλ στην αλλη, τοτε δειχνει οτι ειναι κλειστο.. υπαρχει ρυθμιση να ειναι ενεργο ταυτοχρονα ή να λαμβανει καποια ειδοποιηση;

 

Χρόνια πολλά .Το μόνο που μπορείς να κάνεις και δουλεύει σε όλα τα τηλ. Είναι να κάνεις τον αριθμό εκτροπή στον άλλον και μετά το ίδιο με τον άλλον αριθμό ,όταν είναι και καλά απενεργοποιημένος.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αξίζει η μετάβαση από rn 8pro και διαφορές στην οθόνη μεταξύ των δύο;Πιάνει 4g+;Ευχαριστώ προκαταβολικά. Edited by highland1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αξίζει η μετάβαση από rn 8pro και διαφορές στην οθόνη μεταξύ των δύο;Πιάνει 4g+;Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Ναι αξίζει . Καλύτερη κάμερα μπαταρία και ταχύτητα και χαμηλές θερμοκρασίες και εννοείται 4g + .Οθόνη Δεν ξέρω ίσως να έχει καλύτερη το 8 pro. Είναι εύκολα η καλύτερη lcd που έχω δει σε midrange

Link to comment
Share on other sites

Ναι αξίζει . Καλύτερη κάμερα μπαταρία και ταχύτητα και χαμηλές θερμοκρασίες και εννοείται 4g + .Οθόνη Δεν ξέρω ίσως να έχει καλύτερη το 8 pro. Είναι εύκολα η καλύτερη lcd που έχω δει σε midrange
Όντως,η οθόνη του 8 pro είναι πάρα πολύ καλή για lcd.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,αξίζει η μετάβαση από rn 8pro και διαφορές στην οθόνη μεταξύ των δύο;Πιάνει 4g+;Ευχαριστώ προκαταβολικά.

 

Από 8 pro σε 10 pro θα πας για πραγματική αναβάθμιση με μοναδικό μείον τον - παρόμοιων επιδόσεων- επεξεργαστή.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή την ρημάδα την αναβάθμιση σε 12.0.7 θα την πάρουμε ποτέ; Μου είχε έρθει, την εγκατέστησα, δεν πέρασε ποτέ και περιμένω σαν μην πω τι... Τι πολιτική αναβαθμίσεων ότι να ναι είναι αυτή; όποιος πρόλαβε τον κύριον είδε; είναι πολιτική σοβαρής εταιρείας αυτή; Πιο σημαντικό θεωρώ το security patch Απριλίου που είχε η συγκεκριμένη αναβάθμιση και έχω μείνει με του Φεβρουαρίου. Μου αρέσει που ανακοινώνουν και miui 13. Με αυτό το ρυθμό σε 5 χρόνια κι αν...

 

Εμφανιζόταν η ειδοποίηση σε μένα για την 10.0.7 σαν stable και όχι beta stable. Την εγκατέστησα έκανα επανεκκίνηση και ήταν ακόμα περασμένη η 12.0.8, η προγενέστερη. Και περιμένω, περιμένω, περιμένω...

 

Αυτά είναι καραγκιοζιλικια. Ίδια κινητά που τρέχουν διαφορετικές εκδόσεις ανάλογα τι θα κάτσει. Δεν είναι πολιτική σοβαρής εταιρείας αυτή.

 

Ναι το κινητό για τα λεφτά του είναι καλό. Αλλά το ένα γεγονός δεν αναιρεί το καραγκιοζιλικι. Άλλοι τρέχουν την ίδια στιγμή 12.0.7 άλλοι 12.0.8 άλλοι 12.0.6 μέσω επίσημων rom. Καλά κρασιά! Ο Κινέζος, Κινέζος θα παραμείνει δυστυχώς...

Edited by ohristou
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για android 11? Στο android 10 που είμαι ακόμη εγώ, δείχνει λεπτομέρειες μέχρι την επόμενη φόρτιση.

 

Δε δείχνει αν η μπαταρία ξεπερνάει το ένα 24ωρο...

 

Κάτι άλλο, με 4g τι ταχύτητες πιάνετε; Δίπλα δίπλα με το δικό μου OnePlus 6T, το 6Τ έπιανε 15mb/s και το X3 μόνο 8mb/s.. σε κάθε τεστ.

Link to comment
Share on other sites

Δε δείχνει αν η μπαταρία ξεπερνάει το ένα 24ωρο...

 

 

 

Κάτι άλλο, με 4g τι ταχύτητες πιάνετε; Δίπλα δίπλα με το δικό μου OnePlus 6T, το 6Τ έπιανε 15mb/s και το X3 μόνο 8mb/s.. σε κάθε τεστ.

Σε εμένα που έχω Android 10,δείχνει τη χρήση της μπαταρίας και πέρα από το 24ωρο. Μέχρι να το ξαναφορτίσω.

Όσο για το 4G+, ανάλογα τον πάροχο και την περιοχή που είμαι. Εγώ έχω Q, η οποία δεν έχει και πολύ γρήγορες συνδέσεις, αλλά στο σπίτι με 4G, αν θυμάμαι καλά, είναι περίπου 25 mbps

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα που έχω Android 10,δείχνει τη χρήση της μπαταρίας και πέρα από το 24ωρο. Μέχρι να το ξαναφορτίσω.

Όσο για το 4G+, ανάλογα τον πάροχο και την περιοχή που είμαι. Εγώ έχω Q, η οποία δεν έχει και πολύ γρήγορες συνδέσεις, αλλά στο σπίτι με 4G, αν θυμάμαι καλά, είναι περίπου 25 mbps

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μήπως δεν έχεις κάνει κάποιο update;

 

Τα 25mbps μεταφράζονται σε 3-4mb/s

Link to comment
Share on other sites

Μήπως δεν έχεις κάνει κάποιο update;

 

 

 

Τα 25mbps μεταφράζονται σε 3-4mb/s

Update για την έκδοση της συσκευής που έχω, είμαι στην τελευταία.

Δεν λες όμως εσύ με τι έκδοση Android είσαι.

Μήπως εκεί είναι η διαφορά μας. Εγω android 10 ακόμη.

 

Προφανώς εννοείς ταχύτητα κατεβάσματος αρχείων... Δεν κατεβάζω, οπότε, δεν έχω δει ποτέ με πόση ταχύτητα κατεβάζει.

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...