Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όταν κάνεις αγορά με δόσεις πρέπει να υπάρχει ολόκληρο το ποσόν διαθέσιμο στην κάρτα. Έτσι κι αλλιώς eshop που να κάνει δόσεις σε κάρτα και να μην είναι ελληνικό δεν έχω δει ποτέ. Σε κάθε περίπτωση υπάρχει topic για τα e-shops.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Όχι, δεν κάνει τέτοιους ελέγχους. Μήπως όμως δεν είναι το κανονικό αλλά το upgrade (CPU drop in νομίζω το έλεγαν) που έδινε σε όσους έπερναν μηχάνημα με tiger;

 

Απο τα multirama μου το δώσαν τα παιδία οπότε κάτι τέτοιο θα ήταν. Δεν γίνεται τίποτα; Πρέπει να πάρω το αυθεντικό;

Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις αγορά με δόσεις πρέπει να υπάρχει ολόκληρο το ποσόν διαθέσιμο στην κάρτα. Έτσι κι αλλιώς eshop που να κάνει δόσεις σε κάρτα και να μην είναι ελληνικό δεν έχω δει ποτέ. Σε κάθε περίπτωση υπάρχει topic για τα e-shops.

 

εγω το δικό μου, το πήρα με δώσεις από το e-shop.gr. και με πιστωτική που έχει όριο 1200.

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα με διαφωτησει καποιος αν μπορω να περασω macintosh στο πισι μου αν ναι ποια εκδοση να ψαξω να βρω για να εγκαταστησω?δουλευει σε dual boot mode με χρ service pack 3?
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνεις αγορά με δόσεις πρέπει να υπάρχει ολόκληρο το ποσόν διαθέσιμο στην κάρτα. Έτσι κι αλλιώς eshop που να κάνει δόσεις σε κάρτα και να μην είναι ελληνικό δεν έχω δει ποτέ. Σε κάθε περίπτωση υπάρχει topic για τα e-shops.

Δε νομίζω, έχω αγοράσει παλαιότερα κάποια πραγματάκια πολύ μεγαλύτερης αξίας από το όριο της κάρτας μου με δόσεις!

Εγώ έχω δει:) Απλά δεν έχει Mac!

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια θα με διαφωτησει καποιος αν μπορω να περασω macintosh στο πισι μου αν ναι ποια εκδοση να ψαξω να βρω για να εγκαταστησω?δουλευει σε dual boot mode με χρ service pack 3?

 

Για ρίξε μια ματιά εδώ :)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

 

Χτες βράδυ χρησιμοποιούσα για λίγη ώρα το skype. Αυτό πάντα αυξάνει την κινητικότητα του σκληρού μου.

 

Από χτες όμως δεν έχει σταματήσει να δουλεύει και να ακούω και τον θόρυβο.

 

Πήγα στο activity monitor και είδα ότι έχουν ανεβασμένη CPU τα mdworker kai mds, τα οποία τα σβήνω και επανέρχονται...

 

Έχει και το spotlight από χτες κάνει τουλάχιστον 3 index...

 

Δεν ξέρω τι συμβαίνει... :(

 

Και τώρα που το έβγαλα από τη βραδινή πρίζα που φόρτιζε κ έχω μόνο ανοιχτό το Σαφάρι πάλι έχει 61οC και 4308 rpm....

 

Τι να κάνω?????????????

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Τα processes που αναφέρεις είναι του Spotlight και για κάποιο λόγο κάνει συνέχεια indexing. Δοκίμασε να σταματήσεις τη διαδικασία και να την αρχίσεις πάλι με το χέρι.
Link to comment
Share on other sites

:O Tίποτα?

 

ρίξε μια ματιά και το bestdeals.gr καθώς και στην Amimac. Και τα δυο είναι καταστήματα της Θεσσαλονίκης.

 

Για το bestdeals θα βρείς στοιχεία επικοινωνίας στο site τους.

Για την Amimac σου δίνω το τηλέφωνο 2310 953223 και σου λέω οτι είναι στη Τούμπα, πίσω απο το γήπεδο του ΠΑΟΚ (σε ένα σχολείο δίπλα).

 

Η amimac μπορεί σίγουρα να σε διευκολύνει. Λογικά και το bestdeals.

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω,

macbook pro 15αρι..

σε 30 βαθμους θερμοκρασια εσωτερικου χωρου..

ζεσταινετε τοσο που να μην μπορεις να το ακουμπησεις πανω σε δερμα;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτησω,

macbook pro 15αρι..

σε 30 βαθμους θερμοκρασια εσωτερικου χωρου..

ζεσταινετε τοσο που να μην μπορεις να το ακουμπησεις πανω σε δερμα;;

Αν βάλεις το smcFanControl θα δεις τέτοιες πληροφορίες...

 

Εμένα δείχνει τώρα 57οC που είναι αρκετά για το δέρμα αλλά το ίδιο δεν παθαίνει τίποτα!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

ρίξε μια ματιά και το bestdeals.gr καθώς και στην Amimac. Και τα δυο είναι καταστήματα της Θεσσαλονίκης.

 

Για το bestdeals θα βρείς στοιχεία επικοινωνίας στο site τους.

Για την Amimac σου δίνω το τηλέφωνο 2310 953223 και σου λέω οτι είναι στη Τούμπα, πίσω απο το γήπεδο του ΠΑΟΚ (σε ένα σχολείο δίπλα).

 

Η amimac μπορεί σίγουρα να σε διευκολύνει. Λογικά και το bestdeals.

Thanx φίλε μου, λογικά επειδή υπάρχει ένα προβληματάκι θα πρέπει να το πάρω από Ελλάδα και μάλλον από το Best Deals!

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω τι και πως;; αλλα δεν εχω ηχο σε leopard, powerbook g4..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

 

Γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα-λεξικό Ελληνικό - Αγγλικό για macbook το οποίο χρειάζομαι άμεσα;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

τελικα ΟΚ με τον ηχο εβαλα coreaudio

με pacifist απο το dvd leopard..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση :

 

Γνωρίζετε κάποιο πρόγραμμα-λεξικό Ελληνικό - Αγγλικό για macbook το οποίο χρειάζομαι άμεσα;

 

Aυτο και ειναι παρα πολυ καλο!!!

http://www.magenta.gr/gr/lexicon_gold_mac/

ⓜⓘⓚⓔ ✈︎ Everything you can imagine is real [P²]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί κάποιος να μου πει που θα βρω το icon που δείχνει το βελάκι;

 

http://img166.imageshack.us/img166/1596/macbooknv4.png

Link to comment
Share on other sites

Aυτο και ειναι παρα πολυ καλο!!!

http://www.magenta.gr/gr/lexicon_gold_mac/

 

χμ... ευχαριστώ...

 

αλλά καμιά βοήθεια μωρέ ... από ποιο "μαγαζάκι" να το "σηκώσω" , έχετε να μου δώσετε;;;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω ένα ποντικάκι για το macbook μου γιατί ώρες ώρες εκνευρίζομαι με το pad.. έχω καταλήξει σε αυτό . Αξίζει; Τι λετε;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω ένα ποντικάκι για το macbook μου γιατί ώρες ώρες εκνευρίζομαι με το pad.. έχω καταλήξει σε αυτό . Αξίζει; Τι λετε;

 

Το χρησιμοποιώ καθημερινά και είναι πολύ τίμια αγορά για τα λεφτά του. Όμως είναι notebook mouse, δηλαδή είναι μικρό. Εμένα με βολεύει, όχι όμως 100%, αλλά το κρατάω γιατί είμαι λάτρης της εργονομίας (βλ δεν θέλω να έχω καλώδια στο desktop μου!). Δοκίμασέ το πριν το πάρεις πάντως! Α και βάλε τους default drivers όχι αυτούς της Logitech, γιατί αλλιώς δε θα έχεις middle click!

Link to comment
Share on other sites

Να σας ρωτήσω...έχετε βρεί σε κανένα κατάστημα φορτιστή για macbook με το μαγνήτη στο βύσμα, μέσω αυτοκινήτου?
"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

Το χρησιμοποιώ καθημερινά και είναι πολύ τίμια αγορά για τα λεφτά του. Όμως είναι notebook mouse, δηλαδή είναι μικρό. Εμένα με βολεύει, όχι όμως 100%, αλλά το κρατάω γιατί είμαι λάτρης της εργονομίας (βλ δεν θέλω να έχω καλώδια στο desktop μου!). Δοκίμασέ το πριν το πάρεις πάντως! Α και βάλε τους default drivers όχι αυτούς της Logitech, γιατί αλλιώς δε θα έχεις middle click!

 

ούτε εγώ τα θέλω τα καλώδια.. πουθενά γύρω μου... είμαι wireless παιδί!! χεχεχε

 

Ευχαριστώ..!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να πάρω ένα ποντικάκι για το macbook μου γιατί ώρες ώρες εκνευρίζομαι με το pad.. έχω καταλήξει σε αυτό . Αξίζει; Τι λετε;

 

Και εγώ αυτό έχω.

Είναι πολύ καλή επιλογή.:)

Link to comment
Share on other sites

Λίγο άσχετο το post μου, το ξέρω, αλλά μόνο εδώ θα βγάλω άκρη.

 

Ψάχνω να αγοράσω μεταχειρισμένο iΜac. Μήπως μπορείτε να μου υποδείξετε κάποια Ελληνικά sites με τέτοιες αγγελίες ? Βρήκα κάποια, αλλά έχουν ελάχιστες αγγελίες ...

 

Εγώ ψάχνω μεταχειρισμένο και δε βρίσκω και από την άλλη είμαι σίγουρος ότι κάποιοι ψάχνουν να πουλήσουν και δε βρίσκουν αγοραστή ... είναι κρίμα !

 

Επίσης, στην περίπτωση που δε βρώ αυτό που θέλω σε μεταχειρισμένο, πού OnLine ή σε μαγαζί θα βρώ τις καλύτερες τιμές ? Από μια πρόχειρη αναζήτηση που έκανα, την καλύτερη τιμή (με μικρή διαφορά) μοιάζουν να έχουν τα Multirama. Αληθεύει ?

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...