Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι.

λοιπον προβλημα.συνδεω μεσω ethernet κι εχω κανονικα νετ σφαιρα,βγαζω το καλωδιο και μπαινω με wifi και σερνεται,τι φταιει?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Οι gay επιλέγουν Apple

 

Σε πρόσφατη έρευνα, 757 ομοφυλόφιλοι ανέδειξαν την Apple ως την πιο «gay friendly» εταιρεία στον τομέα της τεχνολογίας.

 

Η Apple κέρδισε την πρώτη θέση ανάμεσα στις εταιρείες τεχνολογίας με το 39% αυτών να δηλώνει ότι το brand name της Apple είναι ιδιαίτερα φιλικό προς τους ομοφυλόφιλους.

 

Την πρώτη θέση ανάμεσα σε όλες τις εταιρείες παγκοσμίως κέρδισε η Bravo (η οποία επιλέχθηκε από το 52% των χρηστών) ενώ στην τελευταία θέση βρίσκεται η Samsung.

 

Η έρευνα διεξήχθη από την Clark, Martire & Bartolomeo για λογαριασμό της Prime Access (διαφημιστική εταιρεία ηγέτης στην κοινωνία των ομοφυλοφίλων) και της PlanetOut (μεγάλη ομοφυλοφιλική κοινότητα).

 

Πρόκειται για μία από τις μεγαλύτερες και πιο αναλυτικές έρευνες για τις καταναλωτικές συνήθειες των ομοφυλόφιλων και την αντίληψή τους για τις εταιρείες.

 

Το 68% των ερωτηθέντων απάντησε ότι προτιμά να κάνει τις αγορές του από εταιρείες που θεωρούνται gay friendly ενώ η εικόνα μιας εταιρείας διαμορφώνεται από μια πληθώρα παραγόντων, τις διαφημίσεις της, τα καταστήματά της, τα προϊόντα της.

 

Σύμφωνα με τον επικεφαλής της έρευνας οι ομοφυλόφιλοι είναι εξαιρετικά δυνατοί καταναλωτές σε μια μεγάλη ποικιλία προϊόντων, μεταξύ αυτών και ηλεκτρονικών.

 

http://new.e-go.gr/tech/article.asp?catid=7386&subid=2&tag=5076&pubid=1046542

 

 

 

O ήλιος καίει για μας τους gay.... :lol::lol::lol::p

 

τωρα μου εκανες την καρδια περιβολι.

λοιπον προβλημα.συνδεω μεσω ethernet κι εχω κανονικα νετ σφαιρα,βγαζω το καλωδιο και μπαινω με wifi και σερνεται,τι φταιει?

 

 

Δεν έχω δει κάτι τέτοιο ποτέ, το ίδιο πάει και με τις 2 περιπτώσεις.

Τι να φταίει..?? Για κάνε restatr στο ruter...

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

εκανα αλλα τα ιδια,κουφο λιγο,επισης πως ανοιγω διπλη σελιδα στον safari?

 

καποιο προγραμμμα αποσυμπιεσης αρχειων?

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Θα σας γυρισω λιγο πισω, αλλα αντιμετωπιζω προβλημα με ενα παλιο mac που τρεχει MacOS 7.5.

 

Ειναι συνδεδεμενο στο network και χρειαζομαι ενα ssh telnet client για να μεταφερω καποια αρχεια απο το αρχαιο mac. Το προβλημα ειναι πως οποιο προγραμμα εχω βρει στο νετ θελει Stuffit Expander για αποσυμπιεση (πχ το Nifty Telnet ssh). Ωστοσο, ο Stuffit Expander που τρεχει στο συγκεκριμενο mac δεν δουλευει... Και, ναι, βρηκα ενα αλλο παλιο Stuffit Expander αλλα ειναι και ΑΥΤΟ συμπιεσμενο και δεν μπορω να το ανοιξω (ημαρτον...).

 

Δεν εχω ιδεα απο MacOS και εχω χασει μερες για να βρω τροπο να βγαλω τα αρχεια. Εχει κανεις ενα παλιο βερζιον του Stuffit Expander (5? 5.5?) που να ΜΗΝ ειναι σε archive file για να το εγκαταστησω;

 

Ευχαριστω...

 

Απελπισμενος :cry:

http://www.thesimpsons.com/bios/images/bios_family_snowball2.gif
Link to comment
Share on other sites

εκανα αλλα τα ιδια,κουφο λιγο,επισης πως ανοιγω διπλη σελιδα στον safari?

 

Mε Cmd+N(μιλαράκι) για νέα σελίδα, και Cmd+T για νέο tab..

 

καποιο προγραμμμα αποσυμπιεσης αρχειων?

 

Ενα από τα πολλά..

 

The Unarchiver v1.6.1

http://wakaba.c3.cx/s/apps/unarchiver.html

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου,αρχιζω να βγαζω παντως καποιο νοημα κι αρχιζει να μου αρεσει.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα φιλε μου,αρχιζω να βγαζω παντως καποιο νοημα κι αρχιζει να μου αρεσει.

 

Θα ήθελες γιατρό αν δεν σου άρεσε...:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελες γιατρό αν δεν σου άρεσε...:p

 

μια χαρουλα δειχνει να ειναι.κι ευκολο,απλα θελει μια μικρη εκμαθηση

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσεις πιο προγραμμα χρησιμοποιατε για archives? Εγω εχω SimplyRAR, UnRar X, Stuffit Expander και Unarchiver αλλα επειδη μεχρι στιγμης ολα μου κανουν νερα σε συγκεκριμενα αρχεια τα εχω ολα. Εχετε βρει καποιο που να δουλευει παντοτε χωρις προβληματα;

 

Επισης απο RSS Reader ποιο χρησιμοποιατε? Αλλαξα απο Vienna σε ΝetNewsWire συμφωνα με διαφορα comments που διαβαζα αλλα δεν τον βρισκω και τοσο καλυτερο. Ειμαι ο μονος;;

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια εσεις πιο προγραμμα χρησιμοποιατε για archives? Εγω εχω SimplyRAR, UnRar X, Stuffit Expander και Unarchiver αλλα επειδη μεχρι στιγμης ολα μου κανουν νερα σε συγκεκριμενα αρχεια τα εχω ολα. Εχετε βρει καποιο που να δουλευει παντοτε χωρις προβληματα;

Ti ennoeis oti sou kanoun nera? Egw xrisimopoiw to UnrarX kai den antimetopisa pote problima (oti exw katebasei apo torrents anoigei kanonika me to UnrarX). Akoma kai gia archives me password... :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ti ennoeis oti sou kanoun nera? Egw xrisimopoiw to UnrarX kai den antimetopisa pote problima (oti exw katebasei apo torrents anoigei kanonika me to UnrarX). Akoma kai gia archives me password... :confused:

 

ούτε εγώ έχω πρόβλημα με το unrar και με password και χωρίς .. μια χαρά μου λειτουργεί!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

StuffIt Archive Manager/StuffIt Deluxe 12/The Unarchiver.

 

Kαι όλα παίζουν μία χαρά..

 

Να έχω να παίζω...:p

_______________http://farm7.static.flickr.com/6168/6227903819_67e7c12fb0_o.png___________

N_Name:SpyVe________M_Lion________Mac User

________iPhone_5S_G_64GB_iOS.7.0________

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον UnRar X και Simply RAR περαν του οτι δεν εχουν αυτο το mac feeling, εχω συναντησει προβληματα σε archives μερικες φορες...Το stuffit μου αρεσει σαν look και μονο μια φορα μου αρνηθηκε να ανοιξει archive, το οποιο ανοιξε ΜΟΝΟ με τον unarchiver.

 

θα δοκιμσω και τον Deluxe και βλεπουμε, μεχρι τωρα με βλεπω με τον unarchiver

Nexus 4 & iPad mini
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι τα φωτα σας. Θελω να μεταφερω καποια αρχεια με stickακι. Καθε φορα που παω να μεταφερω αρχεια απο το mac στο stick μου βγαζει ενα απογορευτικο. Ψαχτηκα με τα δικαιωματα αλλα τιποτα.Τη μπορω να κανω? Στα vista δουλευει κανονικα το stickακι.

Επισης παιχνιδια υπαρχουν? εαν ναι pm me;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια χρειαζομαι τα φωτα σας. Θελω να μεταφερω καποια αρχεια με stickακι. Καθε φορα που παω να μεταφερω αρχεια απο το mac στο stick μου βγαζει ενα απογορευτικο. Ψαχτηκα με τα δικαιωματα αλλα τιποτα.Τη μπορω να κανω? Στα vista δουλευει κανονικα το stickακι.

Επισης παιχνιδια υπαρχουν? εαν ναι pm me;)

Μήπως το usb stick είναι κανένα περίεργο φορμάτ? Καλού κακού κάντο ένα φορμάτ σε FAT32 filesystem και ξαναδοκίμασε. ;)

 

Όσο για παιχνίδια, ναι υπάρχουν. Βέβαια όχι τόσα πολλά όσο σε Windows, αλλά αν ψάξεις στα γνωστά μέρη όλο και κάτι θα βρεις. :D

Link to comment
Share on other sites

mame games Που μπορω να βρω?εχω βαλει τον emulator

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος,κι ενα προβληματακι,κατεβαζω καποια αρχεια οταν φευγω απο το σπιτι κι οταν γυριζω δεν τα χει κατεβασει και μου λεει οτι εχει εξελθει απο το ιντερνετ,παραξενο δεν ειναι?

αυτο με το νετ μου το χει βγαλει μια φορα νομιζω.

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

ωραιος,κι ενα προβληματακι,κατεβαζω καποια αρχεια οταν φευγω απο το σπιτι κι οταν γυριζω δεν τα χει κατεβασει και μου λεει οτι εχει εξελθει απο το ιντερνετ,παραξενο δεν ειναι?

αυτο με το νετ μου το χει βγαλει μια φορα νομιζω.

 

Preferences - Energy saver και επιλεγουμε στο put the computer to sleep..... NEVER και κάνεις uncheck το put the hard drives to sleep when possible.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια διαδικασία αντίστοιχη με αυτή των windows για απεγκατάσταση προγραμμάτων;

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Απλά τα τραβάς στον κάδο και αυτό ήταν. Μερικά βέβαια ίσως αφήσουν κανά μικροσκουπιδάκι πίσω τους οπότε μπορείς για να τα ξεφορτωθείς και αυτά να χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα σαν το AppZapper ή το Hazel.
Link to comment
Share on other sites

Απλά τα τραβάς στον κάδο και αυτό ήταν. Μερικά βέβαια ίσως αφήσουν κανά μικροσκουπιδάκι πίσω τους οπότε μπορείς για να τα ξεφορτωθείς και αυτά να χρησιμοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα σαν το AppZapper ή το Hazel.

 

Ευχαριστώ!

Τα οποία τα βρίσκω σε freeware ή από τα γνωστά "στέκια";

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει και το uapp freeware..

νομιζω και το appzaper freeware..

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...