Jump to content

Apple Macintosh / MacOS


nikosxeng3
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Η document άριστη .. και ο χώρος κ από άποψη εξυπηρέτησης και service εννοείται.. Σε μία μέρα αντικαταστάθηκε το top case!! Βέβαια δεν το έχω παραλάβει ακόμα γιατί βρίσκομαι εκτός Αθηνών αλλά από Δευτέρα .. θα το δω κ από κοντά!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

πως προτεινετε να κανω backup τα itunes και iphoto libraries??εκτος απο time machine ποιος αλλος ευκολος τροπος υπαρχει??

αν μπορειτε και λιγο αναλυτικα...δηλ ποια αρχεια η φακελλους πρεπει να κανω backup...

Link to comment
Share on other sites

Η document άριστη .. και ο χώρος κ από άποψη εξυπηρέτησης και service εννοείται.. Σε μία μέρα αντικαταστάθηκε το top case!! Βέβαια δεν το έχω παραλάβει ακόμα γιατί βρίσκομαι εκτός Αθηνών αλλά από Δευτέρα .. θα το δω κ από κοντά!!

Πόσες μέρες έκαναν δηλ? Το πήγες και την επόμενη το είχες?Μόνο το από πάνω άλλαξες? Λεφτά?

 

Ευχαριστώ!

"Ever tried. Ever failed. No matter. Try Again. Fail again. Fail better." Samuel Beckett
Link to comment
Share on other sites

πως προτεινετε να κανω backup τα itunes και iphoto libraries??εκτος απο time machine ποιος αλλος ευκολος τροπος υπαρχει??

αν μπορειτε και λιγο αναλυτικα...δηλ ποια αρχεια η φακελλους πρεπει να κανω backup...

iPhoto: ~/Pictures, εκεί υπάρχει ένα αρχείο iPhoto Library (~ είναι ο home folder σου)

 

iTunes: δεν είναι μόνο ένα αρχείο, πρέπει βασικά να πάρεις όλα τα τραγούδια και το iTunes Library.xml. Δες εδώ κι εδώ.

Link to comment
Share on other sites

thanks stereo...και κατι αλλο που ηθελα να πω ειναι οτι οταν περασα ολες τις φωτο που εχω απο το iphone με το phoneview πισω στον mac (μετα απο erase and install του leopard) οι φωτογραφιες εχουν χαλασει παρα πολυ ποιοτικα...γιατι εγινε αυτο??θα επρεπε να τις κανω backup σε cd καλυτερα ε??
Link to comment
Share on other sites

μη βαρατε, απλα να ρωτησω θελω...γινεται με καποιο προγραμμα να μετατρεψω μια ταινια σε 3d και να τη δω στην τηλεοραση του σπιτιου μου με 3d γυαλια??ξερετε οπως στο σινεμα...:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

μη βαρατε, απλα να ρωτησω θελω...γινεται με καποιο προγραμμα να μετατρεψω μια ταινια σε 3d και να τη δω στην τηλεοραση του σπιτιου μου με 3d γυαλια??ξερετε οπως στο σινεμα...:rolleyes:

ΠΑΑΡΑ πολλα ζητας!:)

Link to comment
Share on other sites

μη βαρατε, απλα να ρωτησω θελω...γινεται με καποιο προγραμμα να μετατρεψω μια ταινια σε 3d και να τη δω στην τηλεοραση του σπιτιου μου με 3d γυαλια??ξερετε οπως στο σινεμα...:rolleyes:

δεν υπάρχει κάτι τέτοιο.

Alex = the best!

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/9260sakalogo1.gifτο blog μου

PIN: 20DDA1B0 (Storm)

Link to comment
Share on other sites

Πόσες μέρες έκαναν δηλ? Το πήγες και την επόμενη το είχες?Μόνο το από πάνω άλλαξες? Λεφτά?

 

Ευχαριστώ!

 

το πήγα την πέμπτη το πρωί και την παρασκευή το μεσημεράκι με πήρανε τηλέφωνο ότι είναι έτοιμο .. Η χρέωση είναι μηδενική .. αφού καλύπτεται από την apple η βλάβη.. και είμαι εκτός εγγύησης αφού το έχω από πέρυσι τον Απρίλιο!! Μου αλλάξανε το top case. το άσπρο "πλαίσιο" δηλαδή που καλύπτει την περιοχή των καρπών και γύρω από το πληκτρολόγιο ..

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει το εξής:

Η μπαταρία του macbook έχει "φουσκώσει" λίγο, με αποτέλεσμα να μην είναι δυνατόν να κάνω κλικ. Το κουμπί πατιέται αλλά επειδή το πιέζει η μπαταρία δεν έχεις την αίσθηση ότι το πατάς. Ξέρετε αν μπορώ να μου την αντικαταστήσουν εκτός εγγύησης (έχει λήξει);;;

:confused:

edit: late 2006, είναι εκτός εγγύησης. Πήρα την rainbow και ρώτησα. Μου είπαν ότι μάλλον την αλλάζουν δωρεάν αλλά πρέπει να αφήσω το λαπ 15 μέρες εκεί. Ήμαρτον

http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

ποιου ετους ειναι ο υπολογιστης;

και τι μηχανημα ειναι;

 

χθες επαιζα με ενα 17αρι/unibody/matte ...τι κτηνος!!!!!!!

αλλο φρουτο....

αλλα η οθονη εχει πολυ μεγαλη αναλυση για τα γουστα μου φαινονται μικρα τα γραμματα...

 

επισης για ιντερνετ δοκιμαστε τον Οpera 10beta...καλος....

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Μου συμβαίνει το εξής:

Η μπαταρία του macbook έχει "φουσκώσει" λίγο, με αποτέλεσμα να μην είναι δυνατόν να κάνω κλικ. Το κουμπί πατιέται αλλά επειδή το πιέζει η μπαταρία δεν έχεις την αίσθηση ότι το πατάς. Ξέρετε αν μπορώ να μου την αντικαταστήσουν εκτός εγγύησης (έχει λήξει);;;

:confused:

edit: late 2006, είναι εκτός εγγύησης. Πήρα την rainbow και ρώτησα. Μου είπαν ότι μάλλον την αλλάζουν δωρεάν αλλά πρέπει να αφήσω το λαπ 15 μέρες εκεί. Ήμαρτον

 

γιατί δεν στέλνεις και στην document ένα mail ή να πάρεις ένα τηλέφωνο..;; μπορεί να στο αλλάζουν επί τόπου ή έστω μέσα σε 1 μέρα.. μια ερώτηση ποτέ δεν βλάπτει....

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Ναι θα το κάνω, ευχαριστώ mariel. Είναι πολλές οι 15 μέρες χωρίς το μακάκα μου.
http://briefcases.pathfinder.gr/download/597036If you are not paying for it, you're not the customer; you're the product being sold.
Link to comment
Share on other sites

Είναι πολλές οι 15 μέρες χωρίς το μακάκα μου.

 

Εννοείται ότι είναι πολλές μέρες.. εγώ μια μέρα χωρίς το μάκη μου δεν μπορώ ...!! ευτυχώς που έλειπα ταξίδι και τον άφησα εκεί για το σ.κ. αλλιώς ..

πάντως δεν μπορώ να πω .. άψογη η document στην εξυπηρέτηση .. και ο μάκης κούκλος!! με καινούριο "κουστουμάκι" σαν να τον πήρες μόλις από την apple!!!

Apple Addict&Collector: iPhone 2G, iPhone 4,iPhone 6s, iPod nano 3rd gen, iPod nano 5th gen, iPod shuffle 3rd gen

iPhone 11, MacBook Air(2012) MacMini(2012)

Xiaomi Redmi Note 2 16GB

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω ότι το public έχει τα 13άρια unibody MacBook (όχι τα νέα Pro αλλά τα αμέσως προηγούμενα) 1265 και 1299 Ε τελική.
Link to comment
Share on other sites

Και η Fnac τα έχει 1100 και 1300.

"Our lives are not our own.

From womb to tomb, we are bound to others, past and present.

And by each crime and every kindness, we birth our future."

Link to comment
Share on other sites

Επισκέπτης
This topic is now closed to further replies.
 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...