Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θα ηθελα τα φωτα σας παρακαλω, ηρθε η ωρα για την αλλαγη του note 8 (παντα ημουν σειρα note αδιαπραγματευτο το πενακι), μετα απο αλλαγη μπαταριας με ολα ανοιχτα δεν μου βγαζει την μερα ,μερικες φορες ισα ισα. Εχω διαβασει σχεδον ολα τα ποστ εδω και θα ηθελα να σας ρωτησω ειμαι αναμεσα σε σε note 10 plus (για την μπαταρια του και γενικοτερα γιατι εχει βγει πολυ καλο), note 20 ultra (γιατι ειναι 5G και γιατι μαλλον θα ειναι και το τελευταιο της σειρας γενικοτερα τουμπανο αλλα φοβαμαι λιγο την μπαταρια) ),s 21 ultra( απλα γιατι μπορω να βαλω πενακι και ειναι το πιο καινουργιο μοντελο,βεβαια δεν ξερω ποσο θα με βολεψει που δεν ειναι μεσα στο τηλ και γενικα απο οτι βλεπω ειναι καλη η μπαταρια του). Τι θα μου προτεινατε ανλογικα με την χρηση που κανω,εννοειται δεν μου αρεσουν ιδιαιτερα οι συμβιβασμοι και εχω παντα τα παντα ανοικτα.(Για καμερα συμβιβαζομαι και για κατι λιγοτερο)

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Έρχομαι απο note 10 plus σε note 20 ultra.

Αυτή τη στιγμή η σύζυγος έχει το note 10 plus το φανταστικό κατεμε καθρεφτιζον και εγώ το note 20 ultra bronze.

 

Ομορφιά. Και τα 2 πανέμορφα και διαφορετικά στο πίσω μέρος.

Μπαταρία. Και τα δύο με android 11 ui3.0 μπαταρία λίγο καλύτερη το 10plus.

Γρηγοράδα. Και τα δύο φανταστικά χωρίς κολλήματα η λαγκαρισματα (παιχνίδια δεν παίζω ποτέ σε κινητό να ξέρω σε αυτόν τον τομέα τι γινεται)

Εάν δεν έχεις θέμα τιμής πάρε το note 20 ultra. Απλά ψυχολογικά να είσαι ένα κλικ πιο νέα συσκευή.

 

Η μπαταρία όμως είναι ένα θέμα το οποίο εξαρτάται πάντα από τη χρήση του κινητού που κάνει ο καθένας μας.

Αυτό το λίγο καλύτερο του 10 plus σε κάποιον έχει αξία μόνο εάν με το 20 ultra δεν του βγαζει τη μερά ενώ με το 10 plus του τη βγαζει οριακά. Από κει και μετά είτε το ένα στη βγαζει με 10% και το άλλο με 20% νόημα δεν έχει αφού για φόρτιση θα το πας έτσι κι αλλιώς.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Θα ηθελα τα φωτα σας παρακαλω, ηρθε η ωρα για την αλλαγη του note 8 (παντα ημουν σειρα note αδιαπραγματευτο το πενακι), μετα απο αλλαγη μπαταριας με ολα ανοιχτα δεν μου βγαζει την μερα ,μερικες φορες ισα ισα. Εχω διαβασει σχεδον ολα τα ποστ εδω και θα ηθελα να σας ρωτησω ειμαι αναμεσα σε σε note 10 plus (για την μπαταρια του και γενικοτερα γιατι εχει βγει πολυ καλο), note 20 ultra (γιατι ειναι 5G και γιατι μαλλον θα ειναι και το τελευταιο της σειρας γενικοτερα τουμπανο αλλα φοβαμαι λιγο την μπαταρια) ),s 21 ultra( απλα γιατι μπορω να βαλω πενακι και ειναι το πιο καινουργιο μοντελο,βεβαια δεν ξερω ποσο θα με βολεψει που δεν ειναι μεσα στο τηλ και γενικα απο οτι βλεπω ειναι καλη η μπαταρια του). Τι θα μου προτεινατε ανλογικα με την χρηση που κανω,εννοειται δεν μου αρεσουν ιδιαιτερα οι συμβιβασμοι και εχω παντα τα παντα ανοικτα.(Για καμερα συμβιβαζομαι και για κατι λιγοτερο)

Σας ευχαριστω εκ των προτερων

 

Καλησπέρα. Ήμουν κάτοχος του 10+ για 1.5 χρόνο περίπου και πρόσφατα πήγα στο 20u. Κατά τη μετάβαση δεν μπορώ να πω ότι είδα σημαντικές αλλαγές. Σε θέμα μπαταρίας, μιας και για αυτό κυρίως μιλάς, αν στο 20 βάλεις 60ΗΖ τότε η μπαταρία γενικά είναι καλύτερη. Όχι τρομερή διαφορά αλλά καλύτερη σίγουρα. Στα 120 ίσως ίδια ή και χειρότερη από τα 60 του 10+. Με την έλευση του 5G λογικά εκεί θα γονατίσει το κινητό. Για μένα πάνε σε 10+ αν δεν έχεις θέμα με το 5g το οποίο λογικά θα καθυστερήσει ακόμη αρκετά και όταν με το καλό εδραιωθεί το σήμα πας σε νεότερο μοντέλο, μετά το 20u δλδ

Samsung Galaxy Note 20 Ultra

HP Notebook db1019nv

Samsung Galaxy Tab S6

Samsung Galaxy Gear S3 Frontier

Samsung Galaxy Buds +

Link to comment
Share on other sites

Προσπάθησα να συνδλεσω δύο έξυπνες πρίζες με το τηλέφωνο,γιατί η πρώτη δε συνδεόταν.Η πρώτη ήταν μία D-Link,και η άλλη, μία Blitzwolf.Αυτή η τελευταία συνδέθηκε μεν,αλλά κάθε δυό τρεις μέρες αποσυνδέεται,οπότε πρέπει να καταργήσω την εφαρμογή,και μετά να την ξαναβάλω,κάτι που προφανώς είναι σπαστικό.

Εχει συνδέσει κανείς. τέτοιου είδους πρίζα στο συγκεκριμένο τηλέφωνο;Αμα η εμπειρία σας είναι θετική,και δεν αποσυνδέεται η δικιά σας,γράψτε τη μάρκα να πάω να την αγοράσω.

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι κάνουμε λοιπόν έχω μπερδευτεί πάρα πολύ βρήκα ένα note 20 ultra αμερικανικό στα 580 € πείτε μου έναν καλό λόγο για να μην το πάρω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι κάνουμε λοιπόν έχω μπερδευτεί πάρα πολύ βρήκα ένα note 20 ultra αμερικανικό στα 580 € πείτε μου έναν καλό λόγο για να μην το πάρω

 

Να σιγουρεψεις αν οι μπάντες είναι συμβατές που κάποιοι έχουν αναφέρει για ξεκλείδωμα κ αν υποστηρίζει την ελληνική γλώσσα. Πιστεύω είναι ένα καλός λόγος που θα με προβληματίζε σύν κ η εγγύηση 2 χρόνια που θα έχεις εδώ στην Ελλάδα με τον exynos.παντος για καινούργια συσκευή κ όχι( ανακατασκευή /επισκευασμενη ) είναι καλή επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κουνάς την συσκευή και ακούγεται σαν να έχεις μέσα μπίλιες με ξεπερνάει..... Συσκευή τόσο ακριβή και να ακούγεται έτσι.... Το χει δοκιμάσει κανείς;;;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κουνάς την συσκευή και ακούγεται σαν να έχεις μέσα μπίλιες με ξεπερνάει..... Συσκευή τόσο ακριβή και να ακούγεται έτσι.... Το χει δοκιμάσει κανείς;;;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε όλα τα τηλέφωνα με σταθεριποιηση στην κάμερα....

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια μου, έχω κινητό με OIS τέτοιους θορύβους δεν έχω ακούσει ποτέ!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Να πω την αλήθεια μου, έχω κινητό με OIS τέτοιους θορύβους δεν έχω ακούσει ποτέ!
Και στο απλό note 20 που έχω και στο iphone της γυναίκας μου. Αν το κουνήσεις δυνατά, ειδικά μπρος πίσω το κινητό, κάνει σαν κουδουνίστρα.

Ελαχιστοποιειται όταν ειναι ενεργή η κάμερα και φυσικά το ios.

Edited by songless_bird

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που κουνάς την συσκευή και ακούγεται σαν να έχεις μέσα μπίλιες με ξεπερνάει..... Συσκευή τόσο ακριβή και να ακούγεται έτσι.... Το χει δοκιμάσει κανείς;;;;;

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θα ανοίξεις την κάμερα και θα το κουνήσεις αν ακούς θόρυβο τότε έχει θέμα.

Αν έχεις την κάμερα κλειστή και ακούγεται είναι φυσιολογικό.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Ερχόμενος και γω για πρώτη φορά σε note...έχω να πω τα καλύτερα...θα στήσω την συσκευή και εύχομαι να με ενθουσιάσει.....

 

 

καλορίζικο και να το χαρείς!!!!!:D

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα την κάμερα αλλά ακούγεται πάλι όχι όσο κλειστή....ένα Τσικ ακούς πάλι... εκτός αν ανοίξεις και δεν πρέπει να ακούγεται τπτ...άρα έχω θέμα και μόλις χτες το πήρα...

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άνοιξα την κάμερα αλλά ακούγεται πάλι όχι όσο κλειστή....ένα Τσικ ακούς πάλι... εκτός αν ανοίξεις και δεν πρέπει να ακούγεται τπτ...άρα έχω θέμα και μόλις χτες το πήρα...

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μια χαρά είναι. Έτσι κάνει και το δικό μου και το note 10 plus της συζύγου.

Link to comment
Share on other sites

Okay... άρα έτσι είναι ο αισθητήρας μέσα .... καλώς...... μήπως ξέρουμε καμία εφαρμογή για υγεία μπαταρία να δω .....??

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει πάρει την συσκευή καινούρια...και την άνοιξε για πρώτη φορά...θέλω να μου πει πόσο της εκατό μπαταρία είχε....σε εμένα ήταν 32%....γτ τόσο λίγο... χρόνια τώρα ξέρω πάνω από 69% είναι....τα φώτα σας...
Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να στείλω μεγάλα βιντεακια απο note 20 ultra se note 20 ultra χωρίς να χάσει ανάλυση .το wifi direct από ότι είδα δεν το υποστηρίζει τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

SAMSUNG NOTE 5
Link to comment
Share on other sites

απο λογαριασμό google photos?σε λεύκωμα εννοω!

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορώ να στείλω μεγάλα βιντεακια απο note 20 ultra se note 20 ultra χωρίς να χάσει ανάλυση .το wifi direct από ότι είδα δεν το υποστηρίζει τώρα.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η quick share ή nearby share

 

Sent from my SM-G998B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγω που την ανοιξα πρωτη φορα τη συσκευη δεν ειχε καν μπαταρια και το φορτισα εντελως δεν ξερω γιατι αλλα πρωτη φορα συμβαινει σε κινητο .οπως επισης δεν ειχε ζελατινα το κουτι.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς και σε μένα...ούτε ζελατίνα το κουτί και κάτι σαν να ανοίχτηκε....γι αυτό θέλω να δω υγεία μπαταρία από κάποια εφαρμογή... μήπως ήταν δουλεμενο..;;;;
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν ζελατίνες εδώ και χρόνια νομίζω. Και σε μένα το ίδιο πολύ χαμηλή μπαταρία. Αν το κουτί είχε την ταινία ασφαλείας τότε όλα είναι εντάξει. Και το λέει αν αυτή η ταινία έχει παραβιαστεί κ.τ.λ.

 

Στάλθηκε από το SM-G998B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Μια χαρά υπάρχουν ζελατίνες πχ OnePlus, xiaomi, Huawei όσα πήρα όλα είχαν και το pro 12 max και αυτό είχε όπως όλα τα iPhone.

 

Και στα Samsung σε κάποιες σειρές υπήρχες σε άλλες όχι.

 

Στα της μπαταρίας λογικό να ειναι άδεια αν είναι τηλέφωνο 6 μηνών και περισσότερο ο χρόνος παραγωγής που μπορεί με Phone info να δει οποιοδήποτε.

 

Μου έχει τύχει και εμένα 1 φορά μηδενική μπαταρία είχε αλλά σύνηθες ειναι μεταξύ 50-70% στη πλοιοψηφια περιπτώσεων.

 

Απλα όπως είπες η διπλή ταινία ασφαλείας να ειναι απειραχτη όταν δεν έχει αεροστεγώς ζελατίνα το κουτί.

 

Sent from my SM-G9980 using Tapatalk

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς και σε μένα...ούτε ζελατίνα το κουτί και κάτι σαν να ανοίχτηκε....γι αυτό θέλω να δω υγεία μπαταρία από κάποια εφαρμογή... μήπως ήταν δουλεμενο..;;;;

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση από ότι έχω διαβάσει όλο το νήμα στο note 20 u όσα παιδιά το έχουν αγοράσει κανένα δεν έχει ζελατίνα αλλά έχει την ταινία ασφαλείας κ μεβρανη προστασία ς στην οθόνη. Άρα δεν υπάρχει λόγος ανησυχίας. Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...