Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γερμανικό

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Το έσβησα γιατί απάντησα σε λάθος θέμα!!! Ας το σβήσουν οι διαχειριστές. Edited by topet
Απόστολος - SAMSUNG NOTE 9 128GB 960F DUAL Πορτογαλίας μαύρο- SAMSUNG NOTE 4 C μαύρο- GALAXY S4 MGA - SAMSUNG GALAXY S4 MINI MJ7 - SAMSUNG GALAXY TAB 10'' 5100 SLIM - XIAOMI REDMI NOTE 3 SE & HTC HD II ROM 1.66
Link to comment
Share on other sites

Τι άλλαξε σε εσάς που ήρθε...? Τι αλλαγές έχει το 1g update

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Θεωρώ ότι στην κάμερα έχουμε βελτίωση.

Στα υπόλοιπα ίδια φαίνονται. Περιμένω να δω την μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα από e-global (Hong Kong) το Snapdragon version N9860 256Gb Dual Sim.

Είχε attached screen protector και θήκη διάφανη.

Ενημερώνω πως όλα δουλεύουν κανονικά Cosmote kai Vodafone εκτός του 5G. Προς το παρόν δεν θα ασχοληθώ να το ενεργοποιήσω γιατί βλέπω πως έχει διαδικασία, αλλά κάποια στιγμή που θα βρω χρόνο μπορεί να το κάνω και αν τα καταφέρω θα γράψω κι έναν οδηγό στα ελληνικά.

 

To good lock ακόμη τίποτα ε?

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Απορία πήρα την θήκη της Samsung smart flip cover πως την ενεργοποιώ να βλέπω της πληροφορίες στα πλάγια;

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδιά!να ενημερώσω ότι χθες πλατεία Συντάγματος είχα 5g χωρις αν εχω κανει τιποτα,ουτε μηνυμα απο voda ουτε τιποτα!

 

επίσης μου ήρθε κια μένα προχθές νομίζω η ενημέρωση και έχει φέρει κάποια καλούδια στο πορτραιτο,στο pro!

 

τέλος,ακομη βράδυ,πανω από 30 ζουμ,πολυ πυξελιασμα και νερό!πάντα για νυχτερινή λήψη!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω και το focus βελτιώθηκε στην ταχύτητα του κλειδώματος, αρκετά.

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι....; Που θα δω αν πήρα και εγώ το update 1g με τα καλουδια της κάμερας προ....γτ βλέπω μόνο που έχω πάρει το update ασφαλείας Μαρτίου 166g...

Ουγρρικο το δικό μου...

Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε κι εμένα από e-global (Hong Kong) το Snapdragon version N9860 256Gb Dual Sim.

Είχε attached screen protector και θήκη διάφανη.

Ενημερώνω πως όλα δουλεύουν κανονικά Cosmote kai Vodafone εκτός του 5G. Προς το παρόν δεν θα ασχοληθώ να το ενεργοποιήσω γιατί βλέπω πως έχει διαδικασία, αλλά κάποια στιγμή που θα βρω χρόνο μπορεί να το κάνω και αν τα καταφέρω θα γράψω κι έναν οδηγό στα ελληνικά.

 

To good lock ακόμη τίποτα ε?

 

Ποσο καιρο εκανε να ερθει?

Link to comment
Share on other sites

Galaxy Note 20 Ultra update brings NEW Camera Features (4K60 ultrawide

 

 

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by geo_1983petra
Link to comment
Share on other sites

Ποσο καιρο εκανε να ερθει?

 

Η παραγγελία έγινε 17 Φεβρουαρίου και παρέλαβα 24 Μαρτίου.

Θεωρώ πως καθυστέρησε λίγο παραπάνω γιατί έπεσα πάνω στην Κινέζικη πρωτοχρονιά, αλλά κι από άλλους που ξέρω (κι εγώ παλιότερα) συνήθως κάνει σχεδόν ένα μήνα να σου έρθει.

Λεωνίδας
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω ποιος το έχει παρατηρήσει αλλά μετά το τελευταίο update έχει βελτιωθεί πάρα πολύ ο σταθεροποιητής στο zoom... Πριν δεν μπορούσες να το κρατήσεις σε ένα σημείο!

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

οσοι εχετε note 20 ultra n9860 snapdragon βρεθηκε η λυση για το 5G.

κατεβαστε απο playstore το google phone και πατηστε *#*#276633683782#*#*

service test/band selection μετα τρεις τελιτσες πανω δεξια και πατηστε back..μας ενδιαφερει να κανουμε (remove NR Whitelisting) αυτην την επιογη.παραθετω φωτο πως ειναι η σειρα

Screenshot-20210326-131107-Service-mode-RIL.jpg

Screenshot-20210326-131114-Service-mode-RIL.jpg

Screenshot-20210326-131124-Service-mode-RIL.jpg

Screenshot-20210326-131130-Service-mode-RIL.jpg

Screenshot-20210326-131137-Service-mode-RIL.jpg

Αφου το επιλεξουμε κανουμε restart.. σιγουρα θα βρειτε 5G σε περιοχες που υποστηριζεται!!

Ισχυει μονο για το μοντελο N9860/n986u1

Για το ευρωπαικο note 20 ultra δν ειναι σιγουρο αν μπαινει στο service menu..απλα δοκιμαστε το!!

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστούμε για το tip.

Παρότι δείχνει 5g συνδέεται με lte και οι ταχύτητες είναι αντίστοιχες με lte.

 

https://ibb.co/NZfLRPs

Edited by gkp

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι θελουμε πολλες κεραιες 5G μικρης εμβελειας για να εχουμε δυνατο σημα..στην κυπρο φιλος επιασε 800 σημερα με 5G..απλα εγινε η αρχη γιατι το ειχε κλειδωσει η sammy απο το patch iuly!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

ναι γιατι θελουμε πολλες κεραιες 5G μικρης εμβελειας για να εχουμε δυνατο σημα..στην κυπρο φιλος επιασε 800 σημερα με 5G..απλα εγινε η αρχη γιατι το ειχε κλειδωσει η sammy απο το patch iuly!

 

Στο ίδιο ακριβώς σημείο mi11 και νοτε 20 ultra snap στο speed test στο πρώτο έβγαλα 650mbps και στο άλλο μόλις 150mbs ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά.

Ο καλύτερος μου φίλος FLEX (9/4/2000 - 19/06/2010).

Θα σε θυμόμαστε για πάντα

Link to comment
Share on other sites

Στο ίδιο ακριβώς σημείο mi11 και νοτε 20 ultra snap στο speed test στο πρώτο έβγαλα 650mbps και στο άλλο μόλις 150mbs ένδειξη ότι κάτι δεν πάει καλά.
Ή δεν είναι ενεργό το 5G ή το μοντέλο που έχεις δεν υποστηρίζεις τις μπάντες της Ελλάδας για το 5G .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς κάτι παίζει με τις μπάντες μιας και η συσκευή δεν προορίζεται για Ευρώπη.

Αυτη την εβδομάδα χρειάστηκε να χρησιμοποιήσω 2 sim και πλέον δεν βγάζω μέρα με ΤΊΠΟΤΑ.....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Το 5G για το μοντέλο N9860 δεν είναι τόσο απλό να δουλέψει θέλει αρκετές τροποποιήσεις θα ανεβάσω έναν οδηγό κάποια στιγμή ακόμα είμαι σε φάση δοκιμών. Edited by vwbestakos

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Για δοκιμαστε να το βαλετε στο

UE Settings> System> Diversity Control Menu> LTE Diversity Control> LTE 4RX ALL Enable

Αυξανει την ταχυτητα

Screenshot-20210328-123444-Service-mode-RIL.jpg

I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

Έχω παρατηρήσει ότι.... όσο είχα galaxy ελληνικό..τα update ερχόντουσαν καθυστερημένα.... τώρα με note 20 ultra Hungary πάλι αργεί στις αναβαθμίσεις.... δηλαδή πρέπει να πάρουμε γερμανικό.. τι στο καλό..

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιατί τόσο στεναχώρια Κ άγχος για το πότε θα έρθει το update; αν το πάρετε μετά από μια βδομάδα ποία η διαφορά; Κ δεν το λέω κακοπροαίρετα απλά δεν νομίζω να είναι λόγος να το κάνουμε θέμα , η είναι;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...