Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το αυθεντικό vanced δεν είναι κ ούτε θα ανέβει ποτέ στο play store. Αφου μιλάμε για μονταρισμενη έκδοση με δυνατότητα αφαίρεσης διαφημίσεων, το κυρίως έσοδο της google δλδ.

 

https://vancedapp.com/

 

αχα,ακυρο τοτε.

προχθες το προτεινε ενας φιλος και ειδα και θετικα σχολια και δεν το πολυεψαξα, να πω την αληθεια το γνησιο vanced ειχα αλλα ετυχε να στηνω το σ21 και να μου το πει οποτε εκανα εγκατασταση αλλα δεν το δουλεψα να κανω διαπιστωση...

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σωστά τα λέτε όλα είναι θέμα αναγκών, προτεραιοτήτων και χρήση. Επίσης όμως είναι και θέμα τι σου διαφημίζουν και τελικά πόσο λένε ολόκληρη την αλήθεια και επίσης πόσο έχουν υποβιβαστεί η σειρά NOTE που ενώ ήταν μια κατηγορία μόνο του έχει γίνει ακόμα ένα πολύ καλό Android κινητό και απλά έχει πενάκι. Σε λίγο δε θα υπάρχει ούτε και αυτό και όλα καλά.

 

 

 

Και 3 επισημάνεις

 

 

 

Περιέγραψα μια μέρα που εκτός καραντίνας είναι καθημερινότητα φαντάζομαι για αρκετούς και ίσως μάλιστα να κυμαίνεται στα όρια της light προς medium χρήσης.

 

 

 

Δε μίλησα εγώ για 8 ώρες sot. Αυτό το 5 όμως που όπως είπαν είναι κάτι σαν benchmark για τις σύγχρονες ναυαρχίδες ισχύει για όλους ή θα βγει κανένας Κινέζος και θα γελάει; Και ενημερώστε με παρακαλώ πώς το βλέπουμε να ξέρω που βρίσκομαι. Πάντως συμφωνώ με τον Chios Είναι παντελώς άθλια τόσο η απόδοση κάτω από συνθήκες που περιέγραψα όσο και το αίσθημα να κάνεις δουλειά γρήγορα-γρήγορα στο κινητό και να κοιτάς μπαταρία μη σε κρεμάσει γιατί έχεις μέρα ακόμα μπροστά σου. Το μόνο θετικό είναι η γρήγορη φόρτιση που με το battery pack της Samsung των 1000μΑh δίνει ένα boost καμία 20% σε κανένα τεταρτάκι

 

 

 

Ναι προσφέρει πολλά σε hardware και κάποια στοιχεία που δικαιολογούν το χαρακτηρισμό υπολογιστή τσέπης. Όμως μη ξεχνάμε ότι παλιά πρόφερε και άλλα που δεν υπήρχε λόγος να τα βγάλουν αλλά το έκαναν.

 

 

 

Όσο αφορά τα Mhz. Έχω ενεργοποιήσει bixby routines και αλλάζει σε 120 Μhz μόνο σε browsers αφού όπως λένε μόνο σε browsing και σε gaming αξίζει. Οταν κλεινει ο browser γυρνάει στο 60Mhz.

 

 

 

Για 5G προς το παρόν το ξεχνάμε. Οταν έρθει με το καλό θα έχουμε 2ο γύρο γκρίνιας

Αυτό πως το κάνεις τι εντολή έχεις γράψει;

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα!συμφωνώ απόλυτα με τον Νίκο!!

 

παμε τώρα στις τελευταίες δικές μου ημέρες που είμαι έξω συνέχεια και έχω 4 g τις 8 ωρες της ημερας απο το πρωι,οπως και πολλα τηλεφωνα!

 

γυρίζω στο σπίτι στις 17.00 περίπου και με όλα αυτά με εξοικονόμηση ενέργειας on ειμαι στο 63% και φυσικα επειδη εκανα δοκιμη και με ολα στο φουλ γυρισα με 51%!

αρκουντως ικανοποιημένος!

 

Να γράφεις πάντα sot ώστε να έχουμε σαφή εικόνα. Πχ με 2 ώρες sot το 51% δεν είναι καλό ενώ πχ με 4 ώρες sot γίνεται απίστευτο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως το κάνεις τι εντολή έχεις γράψει;

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Για τι εντολή μιλάς;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Κατέβασε το από το play store, είναι επίσημα εκεί και παίζει άψογα

 

Ευχαριστω αλλα θα ηθελα την κλασικη μορφη του youtube..

Edit:μολις το βρηκα..ευχαριστω!

Edited by vasilakis13

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να πάρω τον Wireless φορτιστή. Τον έχει κανείς αξίζει;

 

Αυτός εδώ λέει υποστυρίζει 15Watt φόρτιση που είναι το μέγιστο για την συσκευή μας.

https://www.samsung.com/levant/mobile-accessories/wireless-charger-stand-ep-n5200-ep-n5200tbegww/

Samsung Galaxy S24 Ultra 5G (SM-S928B/DS) (Snapdragon 8 Gen 3, 512GB, 12GB RΑΜ) Android 14 (OneUI v6.1). 

Samsung Galaxy Watch 4 LTE (SM-R875F) (Exynos W920, 16GB, 1.5GB RΑΜ) WearOS v4.0 (OneUI v5.0).

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πως το κάνεις τι εντολή έχεις γράψει;

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Στο bixby routines βάζεις

IF

app

επιλέγεις internet ή άλλο browser που έχεις

 

THEN

display

Motion smoothness and screen resolution

επιλέγεις το adaptive.

Done

 

Αυτό ήταν. Δοκίμασέ το.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τι εντολή μιλάς;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Όχι ακριβώς εντολή αλλά ρουτίνα στο bixby routines.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολύ σωστό όταν μιλάμε για τη μπαταρία να μιλάμε με το sot. Τελικά βρήκα που δέιχνει το sot (στραβομάρα) και εξοργίστικα ακόμα πιο πολύ.

 

Τη μέρα που με άφησε στο 28% μετά από 11 1/2 ώρες που το είχα βγάλει από το φορτηστή είχα sot 4 ώρες και 45 λεπτά.

 

Μιλήστε μου λίγο για ικανοποίηση από μπαταρία και υγεία 98%, μετρημένο σε επίσημο service, να δώ κάτι.

Edited by baxy
Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Παιδισ καλησπερα .μια ερωτηση να κανω.το εζω παραγγειλει και το περιμενω αξιζει να το παρω η να το ακυρωσω και να κοιταξω για το s21 ultra ? Αν και ειμαι κολλημενος με τη σειρα note και τα σχεδον ολα..
Link to comment
Share on other sites

Παιδισ καλησπερα .μια ερωτηση να κανω.το εζω παραγγειλει και το περιμενω αξιζει να το παρω η να το ακυρωσω και να κοιταξω για το s21 ultra ? Αν και ειμαι κολλημενος με τη σειρα note και τα σχεδον ολα..

 

ότι ευχαριστεί την καρδιά σου!να το πάρεις και να το ευχαριστηθεις άποψη μου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 45 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να γράφεις πάντα sot ώστε να έχουμε σαφή εικόνα. Πχ με 2 ώρες sot το 51% δεν είναι καλό ενώ πχ με 4 ώρες sot γίνεται απίστευτο.

 

με όλα φουλ 2 ώρες και 54 λεπτά!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Παιδισ καλησπερα .μια ερωτηση να κανω.το εζω παραγγειλει και το περιμενω αξιζει να το παρω η να το ακυρωσω και να κοιταξω για το s21 ultra ? Αν και ειμαι κολλημενος με τη σειρα note και τα σχεδον ολα..

 

Καθαρά για λόγους soc και λίγο καλύτερη μπαταρία αξίζει το S21, στα αλλά θεωρώ καμία διαφορά

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις..

 

Έτσι όπως τα έκανε η Sammy μόνο αν σου χρειάζεται το πενάκι πάς για το ΝΟΤΕ.

 

Αν και φανατικός Νοτάκιας, πλέον αυτή είναι η άποψή μου.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα από τον Νίκο εκτός soc κ μπαταρία Τελικά στο θέμα κάμερας δεν υπάρχει κάποια χαοτική διαφορά. Εξακολουθεί Νίκο στα πρόσωπα να σου έχει την αίσθηση του (παστέλι) κ αν στα χέρια σου είναι αισθητή η διαφορά από το note σε γενική χρήση.
Link to comment
Share on other sites

Στο bixby routines βάζεις

IF

app

επιλέγεις internet ή άλλο browser που έχεις

 

THEN

display

Motion smoothness and screen resolution

επιλέγεις το adaptive.

Done

 

Αυτό ήταν. Δοκίμασέ το.

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι ακριβώς εντολή αλλά ρουτίνα στο bixby routines.

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πολύ σωστό όταν μιλάμε για τη μπαταρία να μιλάμε με το sot. Τελικά βρήκα που δέιχνει το sot (στραβομάρα) και εξοργίστικα ακόμα πιο πολύ.

 

Τη μέρα που με άφησε στο 28% μετά από 11 1/2 ώρες που το είχα βγάλει από το φορτηστή είχα sot 4 ώρες και 45 λεπτά.

 

Μιλήστε μου λίγο για ικανοποίηση από μπαταρία και υγεία 98%, μετρημένο σε επίσημο service, να δώ κάτι.

Που τα βρίσκεις αυτά; ενοω της εντολές;

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Που τα βρίσκεις αυτά; ενοω της εντολές;

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Bixby routines

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φτασαμε σχεδον Φεβρουαριο.θα μας δωσει κανενα upadate ή ειναι απασχολημενοθι με το s21 εκει στη samsung?

 

Άρχισε πάλι τις βλακείες η Samsung;Τελείωσε ο μήνας και ακόμα να δώσει το Patch Ιανουαρίου ενώ το έχει δώσει στο Note 10+.:shoot:

Link to comment
Share on other sites

Άρχισε πάλι τις βλακείες η Samsung;Τελείωσε ο μήνας και ακόμα να δώσει το Patch Ιανουαρίου ενώ το έχει δώσει στο Note 10+.:shoot:

 

Πραγματικά τώρα, το εννοείς ? Τελείωσε ο μήνας και δεν πήραμε ένα update ασφαλείας και χάθηκε ο κόσμος ? Νομίζω είναι το τελευταίο που ενδιαφέρει κάποιον, αν θα το πάρει λίγες μέρες αργότερα, εκτός αν έχει τόσο σημαντικά μυστικά στο κινητό του.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Απ ότι κατάλαβα από τον Νίκο εκτός soc κ μπαταρία Τελικά στο θέμα κάμερας δεν υπάρχει κάποια χαοτική διαφορά. Εξακολουθεί Νίκο στα πρόσωπα να σου έχει την αίσθηση του (παστέλι) κ αν στα χέρια σου είναι αισθητή η διαφορά από το note σε γενική χρήση.

 

Κοίτα, η κάμερα στο νότε εμένα μου άρεσε και δεν ήταν παστελ στα πρόσωπα. Ήταν θέμα στιγμής κάθε φορά αλλά γενικά μου άρεσε πολύ σε λεπτομέρεια ειδικά μετά τα πρώτα updates. Στο χέρι είναι πιο βαρύ και κουραστικό, εννοείται.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Που τα βρίσκεις αυτά; ενοω της εντολές;

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν μπόρεσα να, το κάνω έχεις κάποιο video

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά τώρα, το εννοείς ? Τελείωσε ο μήνας και δεν πήραμε ένα update ασφαλείας και χάθηκε ο κόσμος ? Νομίζω είναι το τελευταίο που ενδιαφέρει κάποιον, αν θα το πάρει λίγες μέρες αργότερα, εκτός αν έχει τόσο σημαντικά μυστικά στο κινητό του.

 

Όταν δίνεις ένα σκασμό λεφτά για να το αγοράσεις έ τότε ναι χάθηκε ο κόσμος και μάλιστα όταν το παίρνουν πρώτα παλιότερα μοντέλα.Τώρα άν εσένα δεν σε ενδιαφέρει, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα και σίγουρα δεν είσαι ο κανόνας.:D

Link to comment
Share on other sites

Όταν δίνεις ένα σκασμό λεφτά για να το αγοράσεις έ τότε ναι χάθηκε ο κόσμος και μάλιστα όταν το παίρνουν πρώτα παλιότερα μοντέλα.Τώρα άν εσένα δεν σε ενδιαφέρει, περί ορέξεως κολοκυθόπιτα και σίγουρα δεν είσαι ο κανόνας.:D

 

Εντάξει φίλε μου συγγνώμη για το παράλογο σχόλιο μου, παρόλα αυτά μπορείς να πας σε άλλη εταιρία που στα δίνει πιο γρήγορα αν τα έχεις τόσο ανάγκη. Καλή συνέχεια

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως ειδικά στην περίπτωση των updates η Samsung τα πάει εξαιρετικά. Μέχρι σειρά s 20 plus που είχα πάντοτε ήταν μπροστά από τον ανταγωνισμό και λόγω του ντορου με τον exynos θεωρώ πως κάθε update πέραν των θεμάτων ασφαλείας βελτίωνε κάθε φορά καιτην εμπειρία χρήσης σε πολλά σημεία ,κάμερα ταχύτητα κλπ.

Άσε που πολύ σπάνια έχω πέσει σε bugs μετά από αναβαθμίσεις ( είχα κατά σειρά s7 edge, s8 plus, note 8 ,s9 plus & s 20 plus). Με την έλευση του UI one η υποστήριξη της εταιρείας θεωρώ ότι έφτασε σε κορυφαίο επίπεδο. Έχω oneplus 7 Pro και επίσημα δίνουν updates ανά δύο μήνες. Να μου πεις επιλέγοντας 1+ δίνεις βάση περισσότερο στην κοινότητα κι όχι τόσο στην επίσημη εταιρεία,εδώ όμως συγκρίνουμε τις αναβαθμίσεις από τις επίσημες εταιρείες και πιστεύω ότι η σαμμυ είναι ξεκάθαρα στο κορυφαίο επίπεδο σε σχέση με τους άλλους. Δεν αναφέρω το Mi 10 T που επίσης έχω, οκ απίθανο τηλέφωνο για τα θέλω μου όμως πάλι εδώ η σαμμυ είναι μπροστά στις αναβαθμίσεις.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπόρεσα να, το κάνω έχεις κάποιο video

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Πρώτα απ' όλα ψάξε youtube για bixby routines. Έχει πολλά.

Το bixby routines δεν είναι ξεχωριστό app αλλά επιλογή στο drop down menu μόλις κάνεις swipe down από την αρχική οθόνη. Μπορεί να μην είναι ενεργοποιημένο οπότε ψάξτο. Μόλις το ανοίξεις θα μπέίς κατευθείαν σε περιβάλλον "if / then" και μετά τα πράγματα είναι εύκολα γιατί είναι προκαθορισμένες οι δυνατότητες που δίνει η Sammy.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλε μου συγγνώμη για το παράλογο σχόλιο μου, παρόλα αυτά μπορείς να πας σε άλλη εταιρία που στα δίνει πιο γρήγορα αν τα έχεις τόσο ανάγκη. Καλή συνέχεια

 

Θα την λάβω υπόψη την σύστασή σου.Καλή συνέχεια και σε σένα.:D

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...