Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πάντως σύμφωνα με το phonearena, που είναι και φιλικά προσκείμενο στα samsungs, η μπαταρία του s21 θα είναι χειρότερη απο το s20

https://www.phonearena.com/news/samsung-galaxy-s21-battery-life-test_id129595

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα εδω στο βιντεο δειχνει και το το note 20 γιαυτο και το ανεβασα που δειχνει οτι βγαινει τελευταιο.

Link to comment
Share on other sites

Νέα δεδομένα από γνωστούς leakers

 

https://techmaniacs.gr/ayto-itan-telos-i-seira-samsung-galaxy-note/

 

Στάλθηκε από το SM-N910C μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Will keep updating....Galaxy S out of the box 2.1 Eclair JM5 Cos,2.2.1 Froyo JS3 + SPEEDMOD KERNEL-k13c-500hz + Clockwork Mod,Slim ICS + Semaphore Kernel + JVU modem,Slim Bean 4.1.2 + Semaphore 2.6.0.s,Cyanogen 10.1 + Semaphore 2.9.23 ....10.2 etc....,Cyanogenmod 11 snapshot M4 + Neo kernel cma 415mb. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Δεν βλέπω η σειρά 2100 exynos να είναι σε απόλυτα νούμερα καλύτερη από τον SD πάλι.

 

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σύμφωνα με το phonearena, που είναι και φιλικά προσκείμενο στα samsungs, η μπαταρία του s21 θα είναι χειρότερη απο το s20

https://www.phonearena.com/news/samsung-galaxy-s21-battery-life-test_id129595

 

Σε 10 μέρες θα έχουμε άποψη.εκτος αν δούμε κάνα θαύμα και έχουμε άμεσα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Το 5ii θα το κρατήσεις?

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

το 1 sec που έχουν στο CPU αναφέρέσαι?

Στα υπόλοιπα ρίχνει ο SD

Και το έλεγα, κάτσε να βγουν πρώτα και βλέπουμε.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά μην τα κάνουμε Κ τόσο δραματικά τα πράγματα κάτσε να τα πάρει κόσμος Κ κοσμάκης να δούμε τι γίνεται μην είσαστε αρνητικοί. Εδώ ακόμα δεν κυκλοφόρησε ο 888sd έχουν γραφτεί για θερμοκρασίες μετά από μερικά antutu σήκωναν θερμοκρασία Κ έκλειναν οι συσκευές ( δεν μιλάω για samsung ) απλά πολλά θα ειπωθούν Κ θα τυπωθούν στα χαρτιά. Υπομονή Κ θα τα δείξει η πράξη Κ εμείς που θα τα αγοράσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Βρε τρελέ, αφού σου το ξαναείπα. Αν βγει ένα τελευταίο note 21 και το πάρεις, πάλι ο τελευταίος των Μοϊκανών δεν θα είσαι???.... :lol :lol:

 

μα να μπαίνω σε έξοδα εκ νέου απρόβλεπτα??:lol:

αυτό τον χρόνο πρώτα ο θεός θέλω Xiaomi 11 pro και iPad Pro 2021 η 2020...θα δω αναλογως spec!!!!:lol:

 

ειλκρινα πήρα το n20 ultra καθως ηδη τοτε ηταν σχεδον σιγουρο οτι το 20αρι θα ηταν τοτ τελευταιο νοτελι και γαι αυτο αλλαξα το νοτε 9 μου!

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπόν,να ενημερώσω επίσης...προχθές έκανα ένα τεστ εκ νέου με το νοτελι με εξοικονόμηση ενέργειας και μια με όλα ανοιχτά και 120 refresh rate!

 

το κινητό το έβγαλα από την φόρτιση 100 % μεσημέρι Τετάρτης και μέχρι το απόγευμα Πέμπτης ήμουν στο 37 % με 4 ώρες και 12 λεπτά sot!

 

Πέμπτη απόγευμα ξαναφορτιζω 100 % και τα έχω όλα τούμπανα !κατα τις 20.00 το έβγαλα από την πρίζα!

 

Σήμερα , αυτή την στιγμή που γράφω είμαι:

 

8 ώρες και 45 λεπτά καθαρής λειτουργίας κινητού και ώρες sot 2 ωρες και 53 λεπτα με 48% μπαταρια!

Edited by NasosMazdaspeed6

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό sot έχει, τόσο χάλια είναι η μπαταρία του;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Το 5ii θα το κρατήσεις?

 

Στάλθηκε από το XQ-AT51 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σκέφτομαι να το κρατήσω γιατί το μικρό κινητό είναι αναντικαταστατο όπως και η sd. Εκτός αν με βολέψει το cloud που έκανα συνδρομή και βαρεθω μα το έχω να κάθεται. Αν ήταν λίγο πιο σωστό σε sw το Sony θα ήμουν πιο σίγουρος υπέρ του. Όταν τραβάω ένα βίντεο και δεν αλλάζει καν κάμερες μου τη δίνει. Και πολλά τέτοια μικρά που μαζεύονται. Απλά δεν τα δουλεύω συνέχεια και προς το παρόν κάνω υπομονή γιατί το βάρος των ναυαρχίδων της Samsung αλλά και το μέγεθος με ενοχλεί πιο πολύ.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Τραγικό sot έχει, τόσο χάλια είναι η μπαταρία του;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

απεναντίας,προσπαθω να βρω την τραγικότητα που λες!με 38 % να μένει δεν θα είχα ένα μέχρι το 10% 1,5 ωρο ακόμη εύκολο?

επίσης είχα τηλεφωνα,μηνυμαα κτλ!ιδίως το τηλ μάλιστα δεν επιδρά τόσο στην οθόνη!και το κινητό χρησιμοποιηθηκε 1,5 ημέρα!

άρα πάμε στο γεμάτο 5,5!

 

ειλικρινά,που βλέπεις χαλι ?να πεις μέτρια να το δεχτώ και να κάνουμε μια εποικοδομητική συζήτηση!

 

και πες μου επίσης φίλε μου,τι κινητό έχεις?

αν έχεις κινέζο ,έλα σε παίζω μπάλα κι εκεί με 7 ώρες και 50 λεπτα sot και υπολοιπομενο ενα 35αρι στην μπαταρια του Χαβαη μου!

Edited by NasosMazdaspeed6

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του και για την κατηγορία που απευθύνεται δεν το λες και καλό, σε μια τέτοια συσκευή "επαγγελματική" θα περίμενα 8+ ώρες να μην ψάχνεις φορτιστή μέσα στην μέρα σε περίπτωση που το ζορίσεις.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του και για την κατηγορία που απευθύνεται δεν το λες και καλό, σε μια τέτοια συσκευή "επαγγελματική" θα περίμενα 8+ ώρες να μην ψάχνεις φορτιστή μέσα στην μέρα σε περίπτωση που το ζορίσεις.

 

Υπάρχει το Xperia 1 που σκοτώνει σε μπαταρία, όπως και πολλά xiaomi κτλ. Αυτό δεν είναι για σένα αν θες 8 ώρες.

Βέβαια ο επαγγελματίας δε νομίζω ότι θέλει 8 ώρες οθόνης, εκτός αν είναι επαγγελματίας φύλακας και βλέπει ταινίες πχ. Ο επιχειρηματιας πιο πολύ κλήσεις και mail θα κάνει πάρα οθόνη με την έννοια που το λέμε εδώ. Άρα δεν έχει συνήθως την ανάγκη των 8 ωρών, αλλά ναι το κινητό έχει μέτρια αυτονομία και στα 120 κακή..

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Για τα λεφτά του και για την κατηγορία που απευθύνεται δεν το λες και καλό, σε μια τέτοια συσκευή "επαγγελματική" θα περίμενα 8+ ώρες να μην ψάχνεις φορτιστή μέσα στην μέρα σε περίπτωση που το ζορίσεις.

 

σε μεγάλο ζορισμα το βράδυ θα το χρειαστείς!προσωπικά εμένα δεν μου έχει ακόμη χρειαστεί φόρτιση μέσα στην ημέρα!

 

οποίος έχει Κινέζο,ειναι καλομαθημένος,οπως κι εγώ άλλωστε,αλλα συγχωρώ τα πάντα στο νοτελι για όλα τα υπόλοιπα που προσφέρει!

 

για την 4500 άρα μπαταρία του,θα μπορούσε και καλύτερα λίγο!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει το Xperia 1 που σκοτώνει σε μπαταρία, όπως και πολλά xiaomi κτλ. Αυτό δεν είναι για σένα αν θες 8 ώρες.

Βέβαια ο επαγγελματίας δε νομίζω ότι θέλει 8 ώρες οθόνης, εκτός αν είναι επαγγελματίας φύλακας και βλέπει ταινίες πχ. Ο επιχειρηματιας πιο πολύ κλήσεις και mail θα κάνει πάρα οθόνη με την έννοια που το λέμε εδώ. Άρα δεν έχει συνήθως την ανάγκη των 8 ωρών, αλλά ναι το κινητό έχει μέτρια αυτονομία και στα 120 κακή..

 

Νίκο,την αυτονομία του με όλα φουλ και 120 hz τολμω να επικινδυνολογησω και να πω οτι την ειδα καλυτερη με το 3.0!

την πρώτη ημέρα που το άνοιξα και τα είχα όλα αυτά,επεφτε με την σκέψη το ποσοστό μπαταρίας,κατι που στην δοκιμή μου σήμερα δεν είδα!δεν ένιωσα καμμία ανασφάλεια!

 

και έχω να κάνω σύγκριση με τέρας μπαταρίας όπως το p30 pro!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται για note20 fe το τελευταίο που θα βγει

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

να βγει με το καλό!note 21 να μην βγει :lol::lol::lol::p:p:p

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

Ακούγεται για note20 fe το τελευταίο που θα βγει

 

Στάλθηκε από το note20ultra χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και τι διαφορετικο θα εχει πχ απο το απλο Note 20;

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελπίζω να είναι έγκυρες οι πληροφορίες του Βαγγέλη.......

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Νίκο,την αυτονομία του με όλα φουλ και 120 hz τολμω να επικινδυνολογησω και να πω οτι την ειδα καλυτερη με το 3.0!

την πρώτη ημέρα που το άνοιξα και τα είχα όλα αυτά,επεφτε με την σκέψη το ποσοστό μπαταρίας,κατι που στην δοκιμή μου σήμερα δεν είδα!δεν ένιωσα καμμία ανασφάλεια!

 

και έχω να κάνω σύγκριση με τέρας μπαταρίας όπως το p30 pro!

 

Ισχύει ότι είχε βελτιωθεί η αυτονομία. Ήταν ένας λόγος που σκεφτόμουν να μην πάω σε σ21..αλλά το μαύρο ματ ήταν κίνηση ματ καθώς το περίμενα χρόνια.. Μόνο για αυτό άφησα το bronze mat...αλλά αν δω ότι δεν παλεύω πάχος και βάρος θα γυρίσω καθώς όταν είχα κάνει μετάβαση από σ20 στο νότε η διαφορά σε αυτά τα 2 μου είχε αρέσει πολύ, αν και με το μεγαλύτερο φαρδος μετριαζοταν η βελτίωση που ένιωσα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

απεναντίας,προσπαθω να βρω την τραγικότητα που λες!με 38 % να μένει δεν θα είχα ένα μέχρι το 10% 1,5 ωρο ακόμη εύκολο?

επίσης είχα τηλεφωνα,μηνυμαα κτλ!ιδίως το τηλ μάλιστα δεν επιδρά τόσο στην οθόνη!και το κινητό χρησιμοποιηθηκε 1,5 ημέρα!

άρα πάμε στο γεμάτο 5,5!

 

ειλικρινά,που βλέπεις χαλι ?να πεις μέτρια να το δεχτώ και να κάνουμε μια εποικοδομητική συζήτηση!

 

και πες μου επίσης φίλε μου,τι κινητό έχεις?

αν έχεις κινέζο ,έλα σε παίζω μπάλα κι εκεί με 7 ώρες και 50 λεπτα sot και υπολοιπομενο ενα 35αρι στην μπαταρια του Χαβαη μου!

Με αυτά που παραθέτεις χαίρομαι που έχω το απλό note 20 . Ότι η ζημιά γίνεται στην αυτονομία είναι από την οθόνη και το 5g τελικά. Αλλα δεν περίμενα να μιλάμε για διπλάσια διαφορά.

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

είναι αλήθεια ότι έπρεπε να είχε 5000 χωρητικότητα για να ήταν η μπαταρία του πολύ καλή!

 

τώρα είναι απλώς μέτρια προς το καλή και λεω καλή όταν βάζεις εξοικονόμηση ενέργειας!

θα επισημάνω ξανά,οτι προσωπικά για όλα αυτά είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος με την μπαταρία του!φορτιζω με ότι κάνω σε κάθε μου κινητό που είχα κι έχω ανά 1,5 ημέρα και σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι 5,5 sot με ολες τις εργασιες που κανω ειναι αξιοπρεπες!

αν πχ έβλεπα youtube και εβγαζα 7 ωρες ...ειναι καπως πλασματικα λοιπον τα νουμερα αυτα καθεαυτα!

για 5g δεν ξερω πως θα συμπεριφερθει,καθως μεχρι στιγμης δεν εχω βρει πουθενα!

Mazda 6 MPS EX-Honda Type R FN2

ΟΥ ΚΑΤΑΙΣΧΥΝΩ ΤΑ ΟΠΛΑ ΤΑ ΙΕΡΑ

 

WWW.MAZDASPEEDCLUB.GR

Link to comment
Share on other sites

είναι αλήθεια ότι έπρεπε να είχε 5000 χωρητικότητα για να ήταν η μπαταρία του πολύ καλή!

 

τώρα είναι απλώς μέτρια προς το καλή και λεω καλή όταν βάζεις εξοικονόμηση ενέργειας!

θα επισημάνω ξανά,οτι προσωπικά για όλα αυτά είμαι σε γενικές γραμμές ευχαριστημένος με την μπαταρία του!φορτιζω με ότι κάνω σε κάθε μου κινητό που είχα κι έχω ανά 1,5 ημέρα και σε γενικές γραμμές θεωρώ ότι 5,5 sot με ολες τις εργασιες που κανω ειναι αξιοπρεπες!

αν πχ έβλεπα youtube και εβγαζα 7 ωρες ...ειναι καπως πλασματικα λοιπον τα νουμερα αυτα καθεαυτα!

για 5g δεν ξερω πως θα συμπεριφερθει,καθως μεχρι στιγμης δεν εχω βρει πουθενα!

 

Με την εξοικονόμηση ενέργειας όταν την βάζεις δεν ρίχνεις Κ την απόδοση του κινητού;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...