Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

52 minutes ago, gtaz said:

Η αλήθεια είναι πως έχω χειρότερη κάλυψη από πριν και μάλιστα η διαφορά είναι αρκετά αισθητή όμως η μπαταρία του τηλεφώνου κρατάει περισσότερο από πριν.

μήπως οφείλεται στο ότι έχω βάλει το wifi στην δουλειά ενώ πριν δεν το είχα?

Ισως να είναι κι αυτό. 

Ναι εννοείται ότι παίζει ρόλο αυτό 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα αγορασα το παρων κινητο τηλεφωνο απο ενα φιλο στο διπλανο φορουμ στα 170 ευρω ομως ειναι απο αυτα που υπηρχαν στο Public demo live. Μου ειπε πως μπορω να του βαλω καρτα sim και να το λειτουργησω ως κανονικο κινητο τηλεφωνο αλλα δεν μου εξηγησε τον τροπο. Επισης μου ειπε πως το αναλαμβανουν αυτο καποιοι απο το xda. Εσεις ξανα ακουσατε αυτο το πραγμα η σας ετυχε κατι παρομοιο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πριν, ccypruss000 said:

Καλησπερα αγορασα το παρων κινητο τηλεφωνο απο ενα φιλο στο διπλανο φορουμ στα 170 ευρω ομως ειναι απο αυτα που υπηρχαν στο Public demo live. Μου ειπε πως μπορω να του βαλω καρτα sim και να το λειτουργησω ως κανονικο κινητο τηλεφωνο αλλα δεν μου εξηγησε τον τροπο. Επισης μου ειπε πως το αναλαμβανουν αυτο καποιοι απο το xda. Εσεις ξανα ακουσατε αυτο το πραγμα η σας ετυχε κατι παρομοιο ;

Έχουν αναφερθεί άλλες 2 περιπτώσεις στο νήμα του s21u κ s22 u . Με την ίδια περίπτωση κ το αποτέλεσμα ήταν ότι δεν υποστηρίζει κεραία για sim αλλά ούτε τα σέρβις της Samsung αναλαμβάνουν.  Υπάρχει κ η περίπτωση του demo live να υποστηρίζει κ την κεραία του κ απλά να θέλει ξεκλείδωμα που πραγματικά δεν ξέρω πως θα το διαπιστώσεις ποιο από τα 2 έχεις.  Γιατί δεν το δίνεις στο φίλο σου ή να σε παραπέμψει πως να το κάνεις;  πάντως το ποιο πρόσφατο ήταν στο νήμα του s22 που το παλικάρι έκανε τα πάνδεινα αλλά τζίφος.  Το μόνο που σου μένει είναι να δεις πολλά βιντεακια και αν σου κάτσει είσαι τυχερός και το ξεκλειδώσεις και δουλέψει. 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, challenge143 said:

Έχουν αναφερθεί άλλες 2 περιπτώσεις στο νήμα του s21u κ s22 u . Με την ίδια περίπτωση κ το αποτέλεσμα ήταν ότι δεν υποστηρίζει κεραία για sim αλλά ούτε τα σέρβις της Samsung αναλαμβάνουν.  Υπάρχει κ η περίπτωση του demo live να υποστηρίζει κ την κεραία του κ απλά να θέλει ξεκλείδωμα που πραγματικά δεν ξέρω πως θα το διαπιστώσεις ποιο από τα 2 έχεις.  Γιατί δεν το δίνεις στο φίλο σου ή να σε παραπέμψει πως να το κάνεις;  πάντως το ποιο πρόσφατο ήταν στο νήμα του s22 που το παλικάρι έκανε τα πάνδεινα αλλά τζίφος.  Το μόνο που σου μένει είναι να δεις πολλά βιντεακια και αν σου κάτσει είσαι τυχερός και το ξεκλειδώσεις και δουλέψει. 

 Το παρελαβα σημερα φιλε μου. Ειναι ροοτάρισμενο το κινητο και δουλευουν ολα και λογαριασμοι και ολα απλα δεν δουλευει η καρτα sim. Μπορεις να μου δωσεις τα links με τα δυο νηματα οπου αναφερθηκαν για τα δυο πανω κινητα με τον ιδιο τροπο ;

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

 Το παρελαβα σημερα φιλε μου. Ειναι ροοτάρισμενο το κινητο και δουλευουν ολα και λογαριασμοι και ολα απλα δεν δουλευει η καρτα sim. Μπορεις να μου δωσεις τα links με τα δυο νηματα οπου αναφερθηκαν για τα δυο πανω κινητα με τον ιδιο τροπο ;
πλήρωσες για κινητό που δεν δουλεύει; γιατί ρε παιδί μου;
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ilka71 said:
1 ώρα πριν, ccypruss000 said:
 Το παρελαβα σημερα φιλε μου. Ειναι ροοτάρισμενο το κινητο και δουλευουν ολα και λογαριασμοι και ολα απλα δεν δουλευει η καρτα sim. Μπορεις να μου δωσεις τα links με τα δυο νηματα οπου αναφερθηκαν για τα δυο πανω κινητα με τον ιδιο τροπο ;

πλήρωσες για κινητό που δεν δουλεύει; γιατί ρε παιδί μου;

Ο ανθρωπος που μου το πουλησε μου ειπε πως το χρεισιμοπουσε μια χαρα με καποιον τροπο με καποιο προγραμμα το ξεκλειδωσε και λειτουργουσε κομπλε μεχρι που αγορασε αλλο. Το πηρα πολυ φτηνα 170 ευρω. το θεωρησα καλη τιμη.  wifi δουλευει samsung and google account δουλευουν.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

Ο ανθρωπος που μου το πουλησε μου ειπε πως το χρεισιμοπουσε μια χαρα με καποιον τροπο με καποιο προγραμμα το ξεκλειδωσε και λειτουργουσε κομπλε μεχρι που αγορασε αλλο. Το πηρα πολυ φτηνα 170 ευρω. το θεωρησα καλη τιμη.  wifi δουλευει samsung and google account δουλευουν.
αφού το χρησιμοποιούσε πως δεν δουλεύει σε σένα τώρα; θα έπρεπε να δουλεύει όπως σε εκείνον
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, ilka71 said:
6 minutes ago, ccypruss000 said:
Ο ανθρωπος που μου το πουλησε μου ειπε πως το χρεισιμοπουσε μια χαρα με καποιον τροπο με καποιο προγραμμα το ξεκλειδωσε και λειτουργουσε κομπλε μεχρι που αγορασε αλλο. Το πηρα πολυ φτηνα 170 ευρω. το θεωρησα καλη τιμη.  wifi δουλευει samsung and google account δουλευουν.

αφού το χρησιμοποιούσε πως δεν δουλεύει σε σένα τώρα; θα έπρεπε να δουλεύει όπως σε εκείνον

ο λογος που δεν δουλευει σε μενα συμφωνα με τα λεγομενα του ειναι γιατι το εκανε εργοστασικη επαναφορα ρυθμισεων πραγμα που σημαινει οτι χαθηκε αυτος ο μαγικος τροπος που το εκανε να δουλευει. imei repair ονομαζεται και Patch Certificate

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, ccypruss000 said:

ο λογος που δεν δουλευει σε μενα συμφωνα με τα λεγομενα του ειναι γιατι το εκανε εργοστασικη επαναφορα ρυθμισεων πραγμα που σημαινει οτι χαθηκε αυτος ο μαγικος τροπος που το εκανε να δουλευει. imei repair ονομαζεται και Patch Certificate

Άρα για να δούλευε με κάρτα sim  πάει να πει ότι θέλει πάλι ρουταρισμα που είχε κάνει ο φίλος σου.  Δυστυχώς ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ θα σε σώσει γιατί κ τα παιδιά που είχαν πάρει το s22 demo,μόνο σαν ταμπλετ το δουλεύουν ποτέ δεν το έφτιαξαν.  Εύχομαι να το φτιάξεις γιατί 170 ευρό πραγματικά τσάμπα το πήρες. Μου κάνει περιέργεια όμως όταν ρουταρεις μια συσκευή κ κάνεις εργοστασιακή επαναφορά δεν χάνεις το ρουτ, τουλάχιστον σε όσες συσκευές έχω κάνει.  

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, challenge143 said:

Άρα για να δούλευε με κάρτα sim  πάει να πει ότι θέλει πάλι ρουταρισμα που είχε κάνει ο φίλος σου.  Δυστυχώς ΜΟΝΟ ΑΥΤΟΣ θα σε σώσει γιατί κ τα παιδιά που είχαν πάρει το s22 demo,μόνο σαν ταμπλετ το δουλεύουν ποτέ δεν το έφτιαξαν.  Εύχομαι να το φτιάξεις γιατί 170 ευρό πραγματικά τσάμπα το πήρες. Μου κάνει περιέργεια όμως όταν ρουταρεις μια συσκευή κ κάνεις εργοστασιακή επαναφορά δεν χάνεις το ρουτ, τουλάχιστον σε όσες συσκευές έχω κάνει.  

Δεν χανει το ροοτ ναι και ειναι ρουταρισμενο κανονικα ομως χανει αυτο το πραγμα για το repair imei που γινεται. Επισης το UNLOCKED OEM ειναι ενεργο μονιμα και δεν μπορω να το απενεργοποιησω.

Edited by ccypruss000

Samsung Galaxy S24 ULTRA 512GB Yellow - iPhone 15 Pro 256GB Titanim Blue

Quote

 

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Ξέρει κανένας τιμή για αλλαγή οθόνης?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bardull said:

Ξέρει κανένας τιμή για αλλαγή οθόνης?

Στάλθηκε από το SM-S918B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Ένα τηλέφωνο στη smartec στο Χαϊδάρι και θα σου πουν ακριβώς. Νομίζω ότι η αλλαγή οθόνης πάει μαζί με μπαταρία.

ΔΗΜΗΤΡΗΣ

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Καλησπέρα. Υπάρχει καμιά καλή πρόταση για προστασία οθόνης glass και όχι ζελατίνα; Για το note 20. Sorry που γράφω εδώ γιατί το θέμα για note 20 δεν έχει πολύ κίνηση... Ψάχνοντας στο ίντερνετ δεν βρήκα να υπάρχουν πολλές, και κάποιες που βρήκα δεν ξέρω αν είναι καλες..





Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 4/1/2024 at 5:57 ΜΜ, emm_stra said:

Καλησπέρα. Υπάρχει καμιά καλή πρόταση για προστασία οθόνης glass και όχι ζελατίνα; Για το note 20. Sorry που γράφω εδώ γιατί το θέμα για note 20 δεν έχει πολύ κίνηση... Ψάχνοντας στο ίντερνετ δεν βρήκα να υπάρχουν πολλές, και κάποιες που βρήκα δεν ξέρω αν είναι καλες..




 

Καλησπέρα στην παρέα. Σκέπτομαι να πάρω ένα note  20 ultra μεταχειρισμένα το βρίσκω στο marketplace στο facebook γύρω στα 300€. Αξίζει για αγορά του γενικά; σαν συσκευή έχει κάποιο συγκεκριμένο θέμα;Διάβαζα πχ ότι στο s20 ultra έχει πρόβλημα με το focus στην κάμερα και δεν έχει διορθωθεί ακόμη...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Το εχω σχεδον τεσσερα χρονια το κινητο ειναι τερας ακομα και σημερα παιρνει updates ασφαλειας εχει την μεγαλυτερη οθονη που εχει βγαλει η σαμσουνγκ συνολικης επιφανειας 115 τετρ εκ 

Εγω που εχω προβλημα με τις μικρες οθονες θα τα εδινα 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλημέρα. Το παρήγγειλα από flip.gr, μεταχειρισμένο,, ( σαν καινούργιο (;)).

Θα δείξει..

Ο εργοστασιακός φορτιστής, πόσα ampere είναι; (Δεν ζήτησα φορτιστή στην παραγγελία).

blurphoto_1711494682593.jpeg

https://www.skroutz.gr/s/24400114/Spigen-Liquid-Air-Back-Cover-Mayro-Galaxy-Note-20-Ultra.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Αυτήν την θήκη παρήγγειλα.

Link to comment
Share on other sites

Με γεια μου ο 25 watt ειναι 

Καλη θηκη ειναι της συγκεκριμενης εταιρειας αλλα λογο οτι το τηλεφωνο ειναι μεγαλο και βαρυ για περισσοτερη ασφαλια θα προτεινα θηκη book η  wallet 

Edited by PetroSalonika
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, PetroSalonika said:

Με γεια μου ο 25 watt ειναι 

Καλη θηκη ειναι της συγκεκριμενης εταιρειας αλλα λογο οτι το τηλεφωνο ειναι μεγαλο και βαρυ για περισσοτερη ασφαλια θα προτεινα θηκη book η  wallet 

Καλησπέρα.

https://www.skroutz.gr/s/26732419/Samsung-Fortistis-CHoris-Kalodio-me-THyra-USB-C-25W-Power-Delivery-Leykos-EP-TA800E-Bulk.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share 

Αυτός είναι ο φορτιστής; 25 w, 2 ampere, usb-c;

https://www.skroutz.gr/s/24824679/Samsung-Fortistis-me-THyra-USB-C-25W-Mayros-EP-TA800E-EP-DG980BBE-Bulk.html?utm_source=android&utm_campaign=skroutz_share

Καλησπέρα. Μήπως είναι αυτός ο φορτιστής, με καλώδιο;;

Link to comment
Share on other sites

Μήπως γνωρίζει κανείς, αν πάρει android 14; ;;;

Δεν βγάζω άκρη στο google.

Θα παίρνει ενημερώσεις ασφαλείας για ένα χρόνο;

Edited by athanasios1112
Link to comment
Share on other sites

On 31/3/2024 at 7:54 ΜΜ, athanasios1112 said:

O μαυρος με το καλωδιο ειναι

Link to comment
Share on other sites

Πήγα στον Γερμανό Τρίκαλα, και το αγόρασα, ευχαριστώ.

Έβαλα ένα tempered glass, που είχα στο σπίτι, Δεν δούλευε με τίποτα το αποτύπωμα.

Έβαλα tempered glass της whitestone, αυτό με τις υπεριώδεις , που κολλάει κλπ, και δουλεύει κατά 80%, το αποτύπωμα , συνήθως με την δεύτερη φορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...