Jump to content

Samsung Galaxy Note 20 Ultra


ntinoscrypton
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα!! Θέλω λίγο την βοήθεια σας.... Όταν βγάζω βίντεο ενώ στο κινητό μου δείχνει τέλειο, όταν το στέλνω μαυρίζει η εικόνα κ είναι πιο σκοτεινό!! Τι λάθος κάνω..??? 6e760cf497fb3bd3dfb30fd38a186863.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τίποτα λάθος. Προφανώς η συσκευή που το στέλνεις δεν υποστηρίζει το HDR του VIDEO .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λογικά είναι, επίσης κ στο fb που το ανέβασα έγινε σκοτεινό οπότε καλύτερα να το απενεργοποιησω ε?

 

Στάλθηκε από το SM-N986B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να δεις διαφορα . Δηλαδη δεν θα γίνει καλύτερο για τις πλατφόρμες και συσκευές που δεν υποστηρίζουν hdr και θα χάσεις το hdr για όπου υποστηρίζεται. Μπορείς να κάνεις δοκιμή να τραβήξεις δυο βίντεο με ίδιο πλάνο ένα με και ένα χωρίς hdr και να δεις .

[sIGPIC][/sIGPIC] 24F1A078

Το να κανεις λάθη είναι ανθρώπινο. Το να ρίχνεις το φταίξιμο στον άλλον ειναι στρατηγική

Link to comment
Share on other sites

Μπήκε αγγελία προς πώληση η συσκευή και έγινε προπαραγγελία το 21 ultra.

Κάμερα (3x telephoto) και μπαταρία ήταν οι δυο παράγοντες που καθόρισαν την αλλαγή στο 3 μηνών note 20 ultra.

Κρατάω μικρό καλάθι ... εννοείται.

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα δωσω προπαραγγελια αυριο και θα σκεφτω τι θα κανω.κολλαω στην ελλειψη sd card.οποτε πρεπει να παω σιγουρα για 512

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

λαθος ποστ...sorry :) Edited by Chameleon

Across the satellite beams Across the oceans or seas

To the lighthouse I could be I see some soldiers with guns

And they are killing for fun They are killing to entertain me

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς , από ότι φαίνεται θα πρέπει να συνηθίζουμε σε αυτή την ιδέα και να σκεφτούμε λύσεις , όλοι εμείς ...

Αφαίρεση φορτιστή/ θύρα ακουστικών / sd card.... και ότι άλλο θα ακολουθήσει, για το καλό του πλανήτη μας ... όπως νας λένε .

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς , από ότι φαίνεται θα πρέπει να συνηθίζουμε σε αυτή την ιδέα και να σκεφτούμε λύσεις , όλοι εμείς ...

 

Αφαίρεση φορτιστή/ θύρα ακουστικών / sd card.... και ότι άλλο θα ακολουθήσει, για το καλό του πλανήτη μας ... όπως νας λένε .

Δεν έχει να κάνει με τον πλανήτη, όλοι εμείς φταίμε για αυτήν την κατάντια.

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Γελάω με όλους αυτούς που κατηγορούσαν την apple και τώρα τα λούζονται ψάχνοντας δικαιολογίες.

Sony Xperia go, Sony Xperia M5, Sony Xperia 1 II, Sony Xperia 1 III, Sony Xperia 1 IV, Google Pixel 7 pro

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη φορτιστή είναι το λιγότερο κακό, η micro SD είναι κατεμε αυτό που χτυπάει άσχημα και περνάει στα ψιλα. Όχι την SD ρε Samsung.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και γω θα δωσω προπαραγγελια αυριο και θα σκεφτω τι θα κανω.κολλαω στην ελλειψη sd card.οποτε πρεπει να παω σιγουρα για 512

Αν έχεις data πάρε συνδρομή one drive με 65 ευρώ 1tb να μην έχεις ρίσκο με τα αρχεία μες τη συσκευή σε περίπτωση κανενός σπασίματος συν το 256 που είναι 50 ευρώ πιο ακριβό από απλό και τέλος

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η έλλειψη φορτιστή είναι το λιγότερο κακό, η micro SD είναι κατεμε αυτό που χτυπάει άσχημα και περνάει στα ψιλα. Όχι την SD ρε Samsung.

 

Sent from my DUB-LX1 using Tapatalk

 

Συμφωνώ. Έχω κάποια χρόνια που έλεγα πως πρέπει να αφαιρεθούν φορτιστής και ακούστηκα με την απαραίτητη προϋπόθεση βέβαια να αφαιρεθούν από την τιμή.

Πουλούσα πάντα τις συσκευές μου με σφραγισμένα όλα αυτά. Φορτιστή έχω από προηγούμενες συσκευές ενώ έχω και ασύρματο.

Ακούστηκα έχω Bluetooth.

Κι αν κάποιος τα θέλει τότε απλά τα αγοράζει.

Όμως η έλλειψη sd με κάνει για πρώτη φορά να μη γλυκοκοιτάζω νέα ναυαρχίδα.

Είπα ένα μεγάλο ΌΧΙ στην Samsung μέρα από αρκετά χρόνια (όχι πως θα πάθει τίποτα ο κολοσσός από το όχι μου...)

Περιμένω note 21 ultra και βλέπουμε. Αν ακολουθήσει τα βήματα τότε κλαψτα Χαράλαμπε....

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις data πάρε συνδρομή one drive με 65 ευρώ 1tb να μην έχεις ρίσκο με τα αρχεία μες τη συσκευή σε περίπτωση κανενός σπασίματος συν το 256 που είναι 50 ευρώ πιο ακριβό από απλό και τέλος

 

Το θεμα ειναι πως εχω μονο 3,5 gb data.και μενα οι φορτιστες,ακουστικα,οκ,παλευεται.αλλα η sd ειναι θεμα.ειπα να μην το,παρω αλλα τωρα το γλυκοκοιταζω.ειναι μια αναβαθμιση καλη σε σχεση με το n20 ultra

iphone 3gs,iphone 4/4s,galaxy s3,galaxy s4 duos,galaxy note 3 duos,note 4 duos,note 5 duos,note 7 duos,LG V20 duos,galaxy c9 pro duos,Samsung s8+ orchid grey,Samsung galaxy Note 8 duos,Samsung galaxy note 9 duos,Samsung galaxy Note 10+, iphone 11 pro,samsung galaxy s20, samsung galaxy note 20 ultra,samsung galaxy s23 ultra.

Link to comment
Share on other sites

Η ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΗ τιμολογηση και οι αφαιρεση των αυτονοητων

 

-SD CARD ΥΠΟΔΟΧΗ

-ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ

-ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ

-ΘΥΡΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ

-ΘΥΡΑ ΥΠΕΡΥΘΡΩΝ...

(ειδικα οταν κοροιδευαν την Apple λιγο καιρο πριν...) και ειδικα απο μια ναυαρχιδα που κοστιζει τοσα χρηματα και πρεπει να εχει επανω της ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ειναι ο απολυτος εξευτελισμος για τη SAMSUNG....Παραμενω με το ΝΟΤΕ 20 ULTRA μεχρι νεοτερας αλλα θα το ξανα σκεφθω σοβαρα αν τους τους προτιμησω....

 

Σε λιγο θα πουλανε και την οθονη ξεχωριστα,θα σου λεει συνδεστο με τηλεοραση να το δουλευεις,αν θες οθονη πλερωνε εξτρα !!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ....

 

ου να χαθουνε !

Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Η samsung ξεφτελιστηκε με την αφαίρεση του φορτιστή και θα ακολουθήσουν και άλλοι....

 

Όπως και να το κάνουμε η apple πάντα ήταν μπροστά στο marketing και την πλύση εγκεφάλου.... ολο και κάτι θα σκεφτεί για τα επόμενα μοντέλα της...

 

Γενικότερα εγώ παρατηρώ ότι κάθε χρόνο και λιγότερα πράγματα παίρνουμε...χάνεται το innovation.

 

Απλά η samsung χανει το παιχνίδι γιατί απλά τιμολογει με βάση τα δεδομένα της apple. Προσπαθει με τα foldables να κάνει κάτι αλλα δεν της βγαίνει. Και θα βγει η apple μετά από κάνα χρόνο ήρεμα και ωραια και θα κάνει τα fold της samsung να φαίνονται παιχνίδια. Γιατί απλά δεν βιάζεται.

Εδώ ακόμα stainless steel δεν βάλανε καλά καλά στα τηλέφωνα θέλουν και 1300+ για τις ναυαρχίδες.

Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με την κουβέντα σας αλλά θα ήθελα να πω, εάν δεν έχει γράφει ξανα, ότι σε recovery μπαίνουμε πατώντας τα πλήκτρα volume up+on/off και αφού έχουμε συνδέσει ένα στικακι . Δεν είναι απαραίτητο μόνο ακουστικά αλλά οτιδήποτε τραβάει ρεύμα από το κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Η ΕΞΩΦΡΕΝΙΚΗ τιμολογηση και οι αφαιρεση των αυτονοητων

 

-SD CARD ΥΠΟΔΟΧΗ

-ΦΟΡΤΙΣΤΗΣ

-ΑΚΟΥΣΤΙΚΑ

-ΘΥΡΑ ΑΚΟΥΣΤΙΚΩΝ

-ΘΥΡΑ ΥΠΕΡΥΘΡΩΝ...

(ειδικα οταν κοροιδευαν την Apple λιγο καιρο πριν...) και ειδικα απο μια ναυαρχιδα που κοστιζει τοσα χρηματα και πρεπει να εχει επανω της ΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΑΣ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ειναι ο απολυτος εξευτελισμος για τη SAMSUNG....Παραμενω με το ΝΟΤΕ 20 ULTRA μεχρι νεοτερας αλλα θα το ξανα σκεφθω σοβαρα αν τους τους προτιμησω....

 

Σε λιγο θα πουλανε και την οθονη ξεχωριστα,θα σου λεει συνδεστο με τηλεοραση να το δουλευεις,αν θες οθονη πλερωνε εξτρα !!! ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΓΕΛΟΙΟΤΗΤΑ ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ΤΩΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΤΩΝ....

 

ου να χαθουνε !

 

Παρ'όλες τις φωνες :) ο φιλος ΚΕΚ με βρισκει απολυτα συμφωνο οπως και πολλα αλλα παιδια οπως montoya κλπ, η samsung δυστυχως εχει αρχισει και χανει την μπαλα (εχει ξεκινησει καιρο τωρα) απλα τη δεδομενη στιγμή και απο δω και περα, αυτο φαινεται ακομα παραπανω. Δυστυχως κι εγω που ειμαι notakias χρονια τωρα, δεν νομιζω να την ακολουθησω αφου ετσι κι αλλιως το πολυ 1 μοντελο ακομα να βγαλει και αν, το οποιο θα ειναι και αυτο πετσοκομμενο και ΥΠΕΡκοστολογημενο.

Ειναι apple wannabe και διαρκως ξεφτιλιζεται με την στρατηγικη της,

1. τη μια κραζει την επομενη κανει τα ιδια και χειροτερα

2. καθε χρονο πετσοκοβει (οπως ειπαν και παραπανω απο radio,ir, jack, microsd φορτιστες ακουστικα κλπ κλπ κλπ)

3. η τιμολογιακή της πολιτικη ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ

4. βγαζει 100 μοντελα (τροπος του λεγειν) το χρονο εκ των οποιων καμμια 10αρια "ναυαρχιδες" διαφορων ταχυτητων (με θρασος να μας κοροιδευει στα μουτρα βλ. exynos vs snap σε ιδια τιμη κλπ), ΤΡΑΓΙΚΟ επίσης, θα επρεπε να βγαζει 10 μοντελα το χρονο με 2-3 ναυαρχιδες max. και οχι ultra, lite, fan edition, klain edition, turbo intercooler, plus, ex plus a κλπ. ΕΛΕΟΣ

5. ζηταει 1 και 1,5Κ για συσκευες οι οποιες επρεπε να πωλουνται κατω απο τα μισα. Το δε θρασος της γινεται ακομα πιο προκλητικο οταν χρησιμοποιει υλικά κατασκευης με πλαστικές πλατες του ενος ευρω και σου χρεωνει την συσκευη με FHD αναλυση 60hz και Gglass 5 σε αρχικη τιμη 1Κ (προσφατο παραδειγμα note20)

 

και πολλα ΠΟΛΛΑ ακομα, οποτε το χαιρομαι πραγματικα που αν συνεχισει έτσι, αργα ή γρήγορα θα την πάθει απο τους κινεζους και ευχομαι να παθει οτι και η ΝΟΚΙΑ.

Η στρατηγική-πολιτική της ειναι προκλητικα αλαζονικη και αν δεν αλλαξει κατι στο προσεχες μελλον, πιστευω (και ευχομαι) οτι θα πεσει πολυ.

 

Ο μονος λογος που παραμενω ειναι το Ν20 ultra (το οποιο ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ΔΕΝ αξιζει τα λεφτα που ζηταει) επειδη περισσοτερο ειμαι συνηθισμενος και ισως και εθισμενος στα note λογω pen και design, και πληρως ικανοποιημενος απο την smartec. Αλλα ετσι οπως το παει η samsung πολυ πιθανο να ειναι και η τελευταια μου samsung συσκευη - οπως και σε πολλους ακομα πιστευω.

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλες τις φωνες :) ο φιλος ΚΕΚ με βρισκει απολυτα συμφωνο οπως και πολλα αλλα παιδια οπως montoya κλπ, η samsung δυστυχως εχει αρχισει και χανει την μπαλα (εχει ξεκινησει καιρο τωρα) απλα τη δεδομενη στιγμή και απο δω και περα, αυτο φαινεται ακομα παραπανω. Δυστυχως κι εγω που ειμαι notakias χρονια τωρα, δεν νομιζω να την ακολουθησω αφου ετσι κι αλλιως το πολυ 1 μοντελο ακομα να βγαλει και αν, το οποιο θα ειναι και αυτο πετσοκομμενο και ΥΠΕΡκοστολογημενο.

Ειναι apple wannabe και διαρκως ξεφτιλιζεται με την στρατηγικη της,

1. τη μια κραζει την επομενη κανει τα ιδια και χειροτερα

2. καθε χρονο πετσοκοβει (οπως ειπαν και παραπανω απο radio,ir, jack, microsd φορτιστες ακουστικα κλπ κλπ κλπ)

3. η τιμολογιακή της πολιτικη ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ

4. βγαζει 100 μοντελα (τροπος του λεγειν) το χρονο εκ των οποιων καμμια 10αρια "ναυαρχιδες" διαφορων ταχυτητων (με θρασος να μας κοροιδευει στα μουτρα βλ. exynos vs snap σε ιδια τιμη κλπ), ΤΡΑΓΙΚΟ επίσης, θα επρεπε να βγαζει 10 μοντελα το χρονο με 2-3 ναυαρχιδες max. και οχι ultra, lite, fan edition, klain edition, turbo intercooler, plus, ex plus a κλπ. ΕΛΕΟΣ

5. ζηταει 1 και 1,5Κ για συσκευες οι οποιες επρεπε να πωλουνται κατω απο τα μισα. Το δε θρασος της γινεται ακομα πιο προκλητικο οταν χρησιμοποιει υλικά κατασκευης με πλαστικές πλατες του ενος ευρω και σου χρεωνει την συσκευη με FHD αναλυση 60hz και Gglass 5 σε αρχικη τιμη 1Κ (προσφατο παραδειγμα note20)

 

και πολλα ΠΟΛΛΑ ακομα, οποτε το χαιρομαι πραγματικα που αν συνεχισει έτσι, αργα ή γρήγορα θα την πάθει απο τους κινεζους και ευχομαι να παθει οτι και η ΝΟΚΙΑ.

Η στρατηγική-πολιτική της ειναι προκλητικα αλαζονικη και αν δεν αλλαξει κατι στο προσεχες μελλον, πιστευω (και ευχομαι) οτι θα πεσει πολυ.

 

Ο μονος λογος που παραμενω ειναι το Ν20 ultra (το οποιο ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ΔΕΝ αξιζει τα λεφτα που ζηταει) επειδη περισσοτερο ειμαι συνηθισμενος και ισως και εθισμενος στα note λογω pen και design, και πληρως ικανοποιημενος απο την smartec. Αλλα ετσι οπως το παει η samsung πολυ πιθανο να ειναι και η τελευταια μου samsung συσκευη - οπως και σε πολλους ακομα πιστευω.

 

Πολύ σωστός αλλά το ερώτημα είναι μετά την Samsung τι?

Σίγουρα θελω να την τιμωρήσω αλλά που να πάω?

Εκεί ποντάρει και αυτή....

Αίσχος

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παρ'όλες τις φωνες :) ο φιλος ΚΕΚ με βρισκει απολυτα συμφωνο οπως και πολλα αλλα παιδια οπως montoya κλπ, η samsung δυστυχως εχει αρχισει και χανει την μπαλα (εχει ξεκινησει καιρο τωρα) απλα τη δεδομενη στιγμή και απο δω και περα, αυτο φαινεται ακομα παραπανω. Δυστυχως κι εγω που ειμαι notakias χρονια τωρα, δεν νομιζω να την ακολουθησω αφου ετσι κι αλλιως το πολυ 1 μοντελο ακομα να βγαλει και αν, το οποιο θα ειναι και αυτο πετσοκομμενο και ΥΠΕΡκοστολογημενο.

Ειναι apple wannabe και διαρκως ξεφτιλιζεται με την στρατηγικη της,

1. τη μια κραζει την επομενη κανει τα ιδια και χειροτερα

2. καθε χρονο πετσοκοβει (οπως ειπαν και παραπανω απο radio,ir, jack, microsd φορτιστες ακουστικα κλπ κλπ κλπ)

3. η τιμολογιακή της πολιτικη ΕΙΝΑΙ ΕΞΩΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ

4. βγαζει 100 μοντελα (τροπος του λεγειν) το χρονο εκ των οποιων καμμια 10αρια "ναυαρχιδες" διαφορων ταχυτητων (με θρασος να μας κοροιδευει στα μουτρα βλ. exynos vs snap σε ιδια τιμη κλπ), ΤΡΑΓΙΚΟ επίσης, θα επρεπε να βγαζει 10 μοντελα το χρονο με 2-3 ναυαρχιδες max. και οχι ultra, lite, fan edition, klain edition, turbo intercooler, plus, ex plus a κλπ. ΕΛΕΟΣ

5. ζηταει 1 και 1,5Κ για συσκευες οι οποιες επρεπε να πωλουνται κατω απο τα μισα. Το δε θρασος της γινεται ακομα πιο προκλητικο οταν χρησιμοποιει υλικά κατασκευης με πλαστικές πλατες του ενος ευρω και σου χρεωνει την συσκευη με FHD αναλυση 60hz και Gglass 5 σε αρχικη τιμη 1Κ (προσφατο παραδειγμα note20)

 

και πολλα ΠΟΛΛΑ ακομα, οποτε το χαιρομαι πραγματικα που αν συνεχισει έτσι, αργα ή γρήγορα θα την πάθει απο τους κινεζους και ευχομαι να παθει οτι και η ΝΟΚΙΑ.

Η στρατηγική-πολιτική της ειναι προκλητικα αλαζονικη και αν δεν αλλαξει κατι στο προσεχες μελλον, πιστευω (και ευχομαι) οτι θα πεσει πολυ.

 

Ο μονος λογος που παραμενω ειναι το Ν20 ultra (το οποιο ΠΡΟΦΑΝΩΣ και ΔΕΝ αξιζει τα λεφτα που ζηταει) επειδη περισσοτερο ειμαι συνηθισμενος και ισως και εθισμενος στα note λογω pen και design, και πληρως ικανοποιημενος απο την smartec. Αλλα ετσι οπως το παει η samsung πολυ πιθανο να ειναι και η τελευταια μου samsung συσκευη - οπως και σε πολλους ακομα πιστευω.

 

Συγγνωμη φιλε μου αλλα θα διαφωνησω με το συνολικο σου σκεπτικο αν και συμφωνω σε πολλα επιμερους.

Η ενσταση μου ειναι οτι κραζετε ολα αυτα σε σχεση με την τιμη. Η τιμη διαμορφωνεται απο τη ζητηση και δε μπορει να κραζετε οταν η apple αυτα και αλλα πολλα τα εχει κοψει εδω και καιρο. Ειναι σα να κραζετε που μια porche ειναι ακριβη, δε γινεται ρε παιδες! Ακομα και αν αφαιρεσει τη ρεζερβα.

Δυστυχως στην ελλαδα μας φαινονται ακριβα αλλα εξω ειναι νορμαλ τιμες και δινουν αναλογα συμβολαια με δωρο ή μικρο κοστος τις συσκευες αυτες.

Τελος παντων, οσο για τις ελλειψεις, πραγματικα το θεωρω αστειο να μιλαμε για το φορτιστη ή τα ακουστικα. Σιγουρα θα τα ηθελα μεσα αλλα και εγω εχω 10 τετοια στο σπιτι να καθονται.

Αλλο να μην τα δινει ομως αλλο να καταργει υποδοχες! εκει δε βρισκω το λογο. Ποσο μαλλον με την SD που μιλαμε για μεγαλη διαφορα καθως ειναι αναντικαταστατη.

 

Τελος απλα να θυμισω οτι το αντιστοιχο Xiaomi του s20 ultra (το mi10 pro), κανει 1000 ευρω σχεδον 10 μηνες τωρα και ΟΥΤΕ SD ΟΥΤΕ ΑΔΙΑΒΡΟΧΟΠΟΙΗΣΗ, οποτε μην ελπιζετε στους κινεζους! Μπορει με μερικες ελλειψεις να το δινει στα 600 (Mi 10t pro) αλλα ειναι κατωτερο και ειναι ακομα πιο χοντρο

Οι κινεζοι εχουν χαμηλες τιμες μεχρι να ριξουν τους αλλους, μετα θα πανε και αυτοι ψηλα για να παρετε αντιστοιχα κινητα, μην πω χειροτερα.

Edited by Nikos_Mpl

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστός αλλά το ερώτημα είναι μετά την Samsung τι?

Σίγουρα θελω να την τιμωρήσω αλλά που να πάω?

Εκεί ποντάρει και αυτή....

Αίσχος

 

Σωστά το έθεσες, "Μετά τη Samsung τι;"

Τίποτα, μετά τη Samsung και πάλι Samsung, παραμονή στο υπάρχον μοντέλο για 3 χρόνια χωρίς καμία αγορά αφού και τα επόμενα θα έχουν μικρές αναβαμίσεις και μπόλικα κουτσουρέματα και επίσης κράξιμο σε επίσημα κανάλια της Samsung και όχι μόνο σε τοπικά FORA, να καταλάβουν τη δυσαρέσεκεια του κόσμου και όχι να διατυμπανίζουν ότι ακούν του χρήστες τους.

 

Δυστυχως στην ελλαδα μας φαινονται ακριβα αλλα εξω ειναι νορμαλ τιμες και δινουν αναλογα συμβολαια με δωρο ή μικρο κοστος τις συσκευες αυτες.

 

Σειρά μου να διαφωνήσω μαζί σου. Ούτε στο εξωτερικό τους φάινοναται φθηνά. Έχω επαφές σε ανεπτυγμένες χώρες στο εξωτερικό και 1459 ευρώ αρχική τιμή για κινητό δε τους φαίνεται νορμάλ. Και επίσης μη ξεχνάμε ότι οτι εδώ έχουμε και τη πρακτική να εξομοιώνουμε τη τιμή σε USD σε ισοδύναμα EURO ενώ θα έπρεπε να είναι πολύ πιο φθηνά λόγω της ισοτιμίας.

 

Ασε και τα προγράμματα απόσυρσης παλιότερων μοντέλων που έχουν που μειώνουν το κόστος και πιο κάτω από το μισό.

 

Μη τη ψάχνεις έτσι. Η Porche ποτέ δεν διαφήμισε μοντέλο με ντεπόζιτο 25 λίτρα για να σου πεί με μικρά γράμματα ότι τελικά ίσως είναι και 22 λίτρα (που ίσως εσύ το μετράς και 20) αλλά ότι έχει βελτιώσει το κινητήρα και σου βγάζει ίδια απόσταση με λιγότερη βενζίνη και βέβαια να το ξαναμεγαλώσει στο επόμενό της μοντέλο και να σου λέει ότι τώρα μπορείς να πατήσεις επιτέλους γκάζι.

Νοτάκιας από τα γενοφάσκια του.
Link to comment
Share on other sites

Αν αλλάζετε κινητό κάθε χρόνο, χωρίς κάποιο σοβαρό λόγο (ελλατωματικο) και τους δίνεται χρήματα, έτσι θα γίνετε τους καλομαθατε.

 

Μετά τον φορτιστή την sd που φεύγει, θα φύγει και η sim με αντικατάσταση από e-sim.

 

Καραγκιοζιλικια να ακολουθείς την εταιρεία με τα φρούτα.

 

Στάλθηκε από το Note 20 Ultra μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Omnia windows mobile 6.0, Iphone 3gs, Iphone 5, Moto X 2014, Motorola Nexus 6, NVIDIA shield tablet 16GB,Huawei Nexus 6p, Pixel C, NVIDIA SHIELD TV(2017), Google Pixel 2 XL, Google Pixel 4 XL,

και τώρα Samsung NOTE 20 ULTRA 5G.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή εγώ παίρνω Note ξεκινώντας από το 2 και μετά ,με τη σειρά,3,4,8,9,20,σας θυμίζω ότι παλιά είχε και αισθητήρα θερμοκρασίας εξωτερικού χώρου τον οποίον και κατήργησε από το 8 νομίζω.Και ράδιο βεβαίως βεβαίως...

Κοσμοτε,100Mbps.

Ηifiman HM801,Westone UM3X,Yuin PK1,Fischer Audio DBA-02,Koss Porta Pro,

JVC HAFX1X / HA-FX1X Xtreme Xplosives.

Link to comment
Share on other sites

Σωστά το έθεσες, "Μετά τη Samsung τι;"

Τίποτα, μετά τη Samsung και πάλι Samsung, παραμονή στο υπάρχον μοντέλο για 3 χρόνια χωρίς καμία αγορά αφού και τα επόμενα θα έχουν μικρές αναβαμίσεις και μπόλικα κουτσουρέματα και επίσης κράξιμο σε επίσημα κανάλια της Samsung και όχι μόνο σε τοπικά FORA, να καταλάβουν τη δυσαρέσεκεια του κόσμου και όχι να διατυμπανίζουν ότι ακούν του χρήστες τους.

 

 

 

Σειρά μου να διαφωνήσω μαζί σου. Ούτε στο εξωτερικό τους φάινοναται φθηνά. Έχω επαφές σε ανεπτυγμένες χώρες στο εξωτερικό και 1459 ευρώ αρχική τιμή για κινητό δε τους φαίνεται νορμάλ. Και επίσης μη ξεχνάμε ότι οτι εδώ έχουμε και τη πρακτική να εξομοιώνουμε τη τιμή σε USD σε ισοδύναμα EURO ενώ θα έπρεπε να είναι πολύ πιο φθηνά λόγω της ισοτιμίας.

 

Ασε και τα προγράμματα απόσυρσης παλιότερων μοντέλων που έχουν που μειώνουν το κόστος και πιο κάτω από το μισό.

 

Μη τη ψάχνεις έτσι. Η Porche ποτέ δεν διαφήμισε μοντέλο με ντεπόζιτο 25 λίτρα για να σου πεί με μικρά γράμματα ότι τελικά ίσως είναι και 22 λίτρα (που ίσως εσύ το μετράς και 20) αλλά ότι έχει βελτιώσει το κινητήρα και σου βγάζει ίδια απόσταση με λιγότερη βενζίνη και βέβαια να το ξαναμεγαλώσει στο επόμενό της μοντέλο και να σου λέει ότι τώρα μπορείς να πατήσεις επιτέλους γκάζι.

 

κοιτα, τα 1500 ευρω στο εξωτερικο ειναι σιγουρα λιγοτερα απο ο,τι στην ελλαδα αν το δεις κατα μεσο ορο, αυτο ειναι δεδομενο. Το οτι κανει τοσο δε σημαινει οτι τα σκανε γιατι οπως ειπα υπαρχουν πολλα καλα πακετα συνδεσεων που τα δινουν πολυ φθηνα.

Απο εκει και περα εγω μιλησα για το κοστος σε σχεση με το οτι ερχονται οι κινεζοι.

Αν ισχυε αυτο, γιατι δεν παιρνεις και τωρα κινεζο? δεν εχεις επιλογες? απειρες βλεπω, αλλα επιμενεις σε samsung.

Για μενα το μονο προβλημα ειναι η αφαιρεση πραγματων που μειωνουν τη χρηστικοτητα. Οχι οτι συμφωνω με τιμες αλλα αυτο ειναι αλλη ιστορια. Εξαλλου απο τη μια λετε να το κρατησεις 2-3 χρονια, οτι πχ αξιζει να πας στο σ21 αν εχεις απο σ8 και πισω και απο την αλλη συζηταμε για τιμη day one... ε παρε φετος το σ10 σε χαμηλη τιμη και τελος, γιατι να ασχολεισαι οταν θεωρεις οτι με σ9 και σ10 δεν αξιζει η μεταβαση? (δε μιλαω προσωπικα σε σενα αλλα γενικα για αυτα που διαβαζω)

 

Τελος παντων, το θεμα ειναι οτι τα samsung αυτη τη στιγμη ειναι αρκετα πληρη και δεν υπαρχει κατι αντιστοιχο αν τα θες ολα.

απο εκει και περα προσωπικα θα πηγαινα σε LG και sony που τα βρισκω πιο καλα σε μενου και πληροτητα απο xiaomi Πχ ακομα και αν δεν εχουν την καλυτερη καμερα σε ολες τις συνθηκες.. Προς το παρον τουλαχιστον.

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Αρκετα ενδιαφερουσα η συζητηση και οι αποψεις στο μεγαλυτερο ποσοστο ταυτιζονται..

Ειμαι κι εγω κατοχος αρκετων συσκευων galaxy και εχω παρακολουθησει ολη την εξελιξη τους ωστε να φτασουν σε ενα πληρες πακετο πια. Η Samsung ομως μαλλον "βαρεθηκε" να δινει το πληρες.. Και επειδη πριν λιγο καιρο δοκιμασα και το IOS το οποιο "δυστυχως" δε μπορει να μου ταιριαξει με τιποτα στα θελω μου επεστρεψα παλι εδω.

Ειμαι κι εγω σε αναζητηση συσκευης επειδη το S20+ θα παει στην συζυγο που εχει ακριβως οτι ζηταει απο μια συσκευη και θα μεινει με αυτο τουλαχιστον μια 3ετια (ηδη 2χρ+ με ενα P20). Τις γυναικες δεν της ενοχλουν κιολας τα "σαπακια" εξυνος:lol:

Η αληθεια λοιπον ειναι οτι κι εγω δε χαρηκα με την παρουσιαση των S21 (οι λογοι εχουν ηδη αναφερθει με εξαιρεση οτι δε με ενοχλει που θα ερθει παλι με exynos γιατι ο 2100 οσο και να θελουν καποιοι "σαπακι" δεν ειναι..). Εξαιρω το ultra γιατι δεν εχω σκοπο να κουβαλαω ενα ταμπλετ μαζι μου και το ιδανικο για μενα ειναι 6 εως 6.5 max.

Επειδη υπαρχει η ερωτηση εκτος απο Samsung τι αλλο .. θα ελεγα οτι το κοντινοτερο και ισως και καλυτερο περιμενοντας τη νεα σειρα ειναι η Oneplus. Και πιστευω οτι και η Xiaomi οταν θα σοβαρευτει το SW κομματι της και σταθεροποιηθει. Η Hua δυστυχως για την ωρα εχει βγει "εκτος" αλλα αν επιστρεψει (αρση ban) τοτε να δειτε πως θα επιστρεψουν και sd cards κι οτι αλλο..

Προσωπικα 2 λογοι υπαρχουν για να παω στο S21: 1) να ειναι overpriced και πολυ πετσοκομενο σε specs το Oneplus 9 σε σχεση με την Pro version του. 2) Στην σειρα Galaxy S λογω της εταιρειας που εργαζομαι μπορω να εχω μια εκπτωση 30-35% περιπου στην επισημη τιμη της day 1 κυκλοφοριας. Αλλα φετος θα περιμενω την Oneplus.. (και στο βαθος ισως και Μι 11)

Nexus S --> S4 mini --> S4 Black Edition --> Frost white Note 4 --> Black Onyx S7 --> Mate 10 Pro Grey -->

Blue Coral S9+ --> S10 Black --> iPhone 11 Space Grey --> S20+ Cosmic Gray --> S20 FE 5G --> iPhone 13 Product Red --> Galaxy S21 Plus --> iPhone 14 Pro Max Silver (απεταξάμην το ios) --> Galaxy A54 Graphite

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 20 Ultra

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...