Jump to content

nova mobile


Xinarisbet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά τα συνδυαστικά είναι της περασμένης δεκαετίας με τις δήθεν αποκλειστικότητες. Πλέον το μοντέλο είναι ott (αναφέρομαι στην τηλεόραση).

 

Η nova στην τηλεόραση πέραν του πρωταθλήματος δεν έχει να προσφέρει κάτι, τουλάχιστον με τα δεδομένα που ξέρουμε. Ας ελπίσουμε ότι με την νέα διοίκηση να υπάρχει πραγματικός ανταγωνισμός αν και δεν πιστεύω ότι θα ρίξουν χρήμα για την τηλεόραση.

Εμένα τα συνδιαστικα με ενδιαφέρουν παντός όσο για την τεχνολογία νομίζω ότι έχεις δίκιο, όχι για το οικονομικό παντός.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ πιστεύω ότι θα ρίξουν χρήμα το θέμα είναι αν θα καταφέρουν να σπάσουν το μονοπώλιο του ΟΤΕ στα αθλητικά γεγονότα.

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

...αν και δεν πιστεύω ότι θα ρίξουν χρήμα για την τηλεόραση.
Εγώ είμαι σίγουρος οτι θα το κάνουν, το θέμα ειναι το πότε. Ειναι ενα fund με στρατηγική δεν κάνει μία επένδυση έτσι για πλάκα. Κ κακά τα ψέματα, η τηλεόραση έχει το κοινό της, αλλο που οι εποχές ειναι δύσκολες. Πιστεύω επίσης άμεσα οτι θα βγάλουν μία υπηρεσία αντίστοιχης του cosmote Ott, δηλαδή τηλεόραση μέσω ιντερνετ κ όχι μέσω δορυφόρου.
Link to comment
Share on other sites

Εάν ήταν σοβαρό "fund" θα έδινε 1.000 λεπτά και 20 GB για δοκιμές και όχι τα ψίχουλα που έδωσε...

Από λόγια χορτάσαμε οι παλαιοτεροι...

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος που έδωσε αυτά που έδωσε είναι η ελπίδα ότι θα παραμείνουν κα΄πιοι σε αυτό το φτηνό συμβόλαιο

Αν σου έδινε για δοκιμή 20 GB και 1000 λεπτά, κανεις δεν θα έμενε σε αυτό το ακριβό συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Εάν ήταν σοβαρό "fund" θα έδινε 1.000 λεπτά και 20 GB για δοκιμές και όχι τα ψίχουλα που έδωσε...

Από λόγια χορτάσαμε οι παλαιοτεροι...

20GB για δοκιμή πλάκα κάνεις τώρα

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Εάν είσαι μεγάλο fund κάνεις μεγάλες κινήσεις.
Όχι στην Ελλάδα. Αυτό που πρέπει να βγει είναι απεριόριστα και όχι με ογκοχρεωσει αλλά σε εμπορικό προϊόν όχι σε δοκιμαστική έκδοση
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Εάν ήταν σοβαρό "fund" θα έδινε 1.000 λεπτά και 20 GB για δοκιμές και όχι τα ψίχουλα που έδωσε...

 

Από λόγια χορτάσαμε οι παλαιοτεροι...

Ακριβώς αυτό. Όταν υπάρχει ήδη πακέτο 10€ 40gb από τον ανταγωνισμό, δίνεις κάτι ανάλογο ή και καλύτερο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό. Όταν υπάρχει ήδη πακέτο 10€ 40gb από τον ανταγωνισμό, δίνεις κάτι ανάλογο ή και καλύτερο

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

που υπάρχουν αυτά τα πακέτα θα τρελαθώ εδώ μέσα όλοι μέχρι 10gb δίνουν και μετά απεριόριστα μην τρελαθουμαι και με τιμές αδιανόητες.
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση το mobile ιντερνετ, στο οποίο δεν έχεις sms και κλήσεις, με ένα πακέτο που τα συνδυάζει όλα. Και τι θα πεί μεγάλο fund? Εγώ προσωπικά δεν ξέρω πως λειτουργούν, αλλά μάλλον για να έχετε άποψη τα ξέρετε καλύτερα από μέσα, ε;

7+ years with the legend...

Oneplus One // Xiaomi Mi 6 // Huawei P30 // Apple iPhone 11 // Apple iPhone 13 + Google Pixel 6a

Apple Watch SE

Apple iPad (6th gen)

Link to comment
Share on other sites

Τα fund κοιτάνε το κέρδος, αν μπορούν να έχουν κερδοφόρα επιχείρηση δίνοντας πανάκριβα πακέτα, θα το κάνουν.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον Λες για το Red Max που έχει 48euro εγώ cosmote που έχω από εκεί και πάνω σου δίνει απεριόριστα δεν νομίζω αν έχει την δυνατότητα από την συμφωνία να μην βγει κανένα παρόμοιο πακέτο ειδικά υπό μορφής add on διαφορετικά δεν έχει λόγο ύπαρξης η κινητή.

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

3 εβδομάδες από την παραλαβή της σιμ κ ακόμη δεν εχει ενεργοποιηθει. Θυμιζω ότι σύμφωνα με πληροφορίες από την εξυπηρέτηση η δωρεαν πιλοτικη περίοδος λήγει μαλλον 15 Σεπτέμβρη.

 

Θεωρώ οτι η Nova εκτίθεται και μάλιστα ανούσια. Τι εντύπωση δημιουργείς σε υποψήφιο πελάτη σου που μάλιστα ενδιαφέρθηκε μόνος του να συμμετασχει στο πιλοτικο σου προγραμμα;

Link to comment
Share on other sites

Θεωρώ οτι η Nova εκτίθεται και μάλιστα ανούσια. Τι εντύπωση δημιουργείς σε υποψήφιο πελάτη σου που μάλιστα ενδιαφέρθηκε μόνος του να συμμετασχει στο πιλοτικο σου προγραμμα;
Τους κάλεσες να τους ρωτήσεις? έχεις δίκιο πάντως ως προς το σκεπτικό, απλά ίσως ενεργοποιουν σταδιακά νούμερα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε τρεις ημέρες ενεργοποιήθηκε αλλά χρειάστηκε χειροκίνητη αναζήτηση και επιλογή του δικτύου Vodafone για να συνδεθεί.
Link to comment
Share on other sites

3 εβδομάδες από την παραλαβή της σιμ κ ακόμη δεν εχει ενεργοποιηθει. Θυμιζω ότι σύμφωνα με πληροφορίες από την εξυπηρέτηση η δωρεαν πιλοτικη περίοδος λήγει μαλλον 15 Σεπτέμβρη.

 

Θεωρώ οτι η Nova εκτίθεται και μάλιστα ανούσια. Τι εντύπωση δημιουργείς σε υποψήφιο πελάτη σου που μάλιστα ενδιαφέρθηκε μόνος του να συμμετασχει στο πιλοτικο σου προγραμμα;

 

Γι αυτό το λόγο έχουν beta testers. :lol: Καλύτερα να εκτεθεί σ' εσάς, παρά σε όλους.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχετε το κινητό ανοιχτό, έχετε δοκιμάσει να του κάνετε μια επανεκκίνηση; Αυτο που λέει ο φίλος (ότι έπρεπε να διαλέξει χειροκίνητα δίκτυο) μου θυμίζει παρόμοια περίπτωση που απλά χρειαζόταν επανεκκίνηση.
Link to comment
Share on other sites

Τους κάλεσες να τους ρωτήσεις? έχεις δίκιο πάντως ως προς το σκεπτικό, απλά ίσως ενεργοποιουν σταδιακά νούμερα.

 

Τι να παρω να ρωτήσω ακριβώς; Γιατι δε με ενεργοποιησατε στο πιλοτικο σας πρόγραμμα; Χαρη τους κάνουμε!

 

Την επόμενη φορα που θα επικοινωνησω θα ειναι για να κοψω το νούμερο που δεν ενεργοποιήθηκε ποτέ και να τους συγχαρω για το πετυχημένο άνοιγμα τους στην κινητή. Και σταδιακα να ενεργοποιουν, 3 εβδομάδες ειναι too much. Ισως οι δωρεαν παροχές να ηταν δελεαρ για να τσιμπήσουν κοσμο να δοκιμάσει, αλλα δεν καταλαβαίνουν οτι αυτοδυσφημιζονται; Κι αντε, εγω πήρα νεο αριθμό, κάποιος με φορητότητα, θα ειχε "νεκρό" αριθμό για 3 βδομαδες...

 

Σε ευχαριστώ πάντως για την απάντηση σου. Επ ουδενι λογο ο τονος δεν απευθύνεται σε σενα.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι συμπεριφορά επαγγελματία αυτή. Αναρωτιέμαι εάν θα δούμε καμία διαφήμιση στην τηλεόραση όπως την Cyta που έκανε σαν να μην ήθελε πελατη.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα

 

σ' ευχαριστούμε που επικοινώνησες μαζί μας καθώς και για την προθυμία σου να συμβάλεις στην ανάπτυξη των νέων υπηρεσιών μας.

 

Θα θέλαμε αρχικά να σε ενημερώσουμε πως η ενεργοποίηση της Nova Mobile υπηρεσίας σου ολοκληρώθηκε αυθημερόν στις 11/8.

 

Το αρχικό SMS που έλαβες, στάλθηκε στο κινητό επικοινωνίας (69***) που είχε δηλωθεί στην αίτηση, προς ενημέρωση της πορείας εξέλιξής της

 

Αργότερα την ίδια ημέρα, και κατόπιν ολοκλήρωσης της ενεργοποίησης, στάλθηκε γραπτό μήνυμα καλωσορίσματος στο δίκτυο της Nova στον αριθμό κινητού της νέας σου υπηρεσίας.

 

Ωστόσο, καθώς η κάρτα sim δεν είχε τοποθετηθεί σε συσκευή, το μήνυμα δεν παρελήφθη.

 

Τέλος θα θέλαμε να σημειώσουμε πως το πιλοτικό πρόγραμμα θα διαρκέσει έως τις 15/9/2020 και για όσο χρονικό διάστημα διαρκεί η πιλοτική ενέργεια, η χρήση του αντίστοιχου προγράμματος κινητής τηλεφωνίας είναι δωρεάν.

 

Εφόσον επιθυμείς την διακοπή του προγράμματος, πριν την ολοκλήρωση του πιλοτικού προγράμματος, θα χρειαστεί να επικοινωνήσει ο κάτοχος με το κέντρο εξυπηρέτησης πελατών μας, καλώντας 13831.

 

Παραμένουμε στη διάθεσή σου

 

Μάλιστα. Το μήνυμα ενεργοποίησης της υπηρεσίας ήρθε στο νέο αριθμό και οχι στον αριθμό επικοινωνίας. Και αφού δεν ειχα βάλει τη σιμ σε συσκευή δεν ήρθε το μήνυμα (?!). Ευτυχώς δε με κατηγόρησαν που δε μυρισα τα νυχια μου.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα, ενεργοποιήθηκε ή όχι ;

 

Ενεργοποιήθηκε, αλλα εγώ δε το πήρα χαμπάρι, διότι το sms "ο αριθμός σας ενεργοποιήθηκε" το έστειλαν στον Nova αριθμό.

Link to comment
Share on other sites

Και συ επί τρεις εβδομάδες δεν δοκίμασες καθόλου τη σιμ?

 

Καλά που ήθελες να είσαι και beta user για να κάνεις δοκιμές.

Edited by sakels
Link to comment
Share on other sites

Και συ επί τρεις εβδομάδες δεν δοκίμασες καθόλου τη σιμ?

 

Καλά που ήθελες να είσαι και beta user για να κάνεις δοκιμές.

 

Τη δοκιμασα την πρώτη βδομαδα που την παρέλαβα και δε δουλευε. Μετα ήμουν διακοπές σε περιοχή που το σήμα ειναι για κλαματα σε ολες τις εταιρίες, οποτε δεν πήρα καν τη σιμ μαζι μου.

 

Ναι οκ, εχεις δίκιο, αλλα περίμενα sms απο τη Nova.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...