Jump to content

nova mobile


Xinarisbet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν το έβρισκα παράλογο πάντως είχα ότι ανάλογα με το χρόνο θα πάει. Το θέμα είναι να μην καταδικαστούν οι εικονικοί παραχοι στην Ελλάδα και να έχουν το δικαίωμα αναβάθμισης των υπηρεσιών τους από όσο ξέρω οι άδειες είναι για 10 χρόνια για ποιο λόγο να μην κάνει σταδιακά δυκτιο και να πάρει μέρος στον επόμενο διαγωνισμό

 

----- προσθήκη μηνύματος 84 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Άλλωστε κάθε αρχή και δησκολη

 

Πως να κανει δικτυο οταν δεν θα εχει δικαιωμα να εκπεμψει;

Να ξεκινησει να στηνει δικτυο το οποιο θα μπορει να χρησιμοποιησει το νωριτερο σε μια 10ετια αν κι εφοσον καταφερει να παρει φασμα που ανηκει σε αλλον σε επομενη δημοπρασια;

 

Η Κυπρος ειναι εντελως αλλη ιστορια, λογω της μορφολογιας της και της μικρης της εκτασης ειναι σχετικα ευκολο να χτισεις δικτυο απο το μηδεν.

Στην Ελλαδα ακομα και φασμα να υπηρχε θες δισεκατομμυρια και χρονια για να φτασεις σε καλυψη το δικτυο των αλλων που το χτιζουν εδω και δεκαετιες και παρολα αυτα παλι υπαρχουν τρυπες.

 

Μονη πιθανοτητα να αποκτησει δικο της δικτυο ειναι να συγχωνευθει με καμια wind, οτι ισχυε εξαρχης δηλαδη

Link to comment
Share on other sites

Μονη πιθανοτητα να αποκτησει δικο της δικτυο ειναι να συγχωνευθει με καμια wind, οτι ισχυε εξαρχης δηλαδη
Η να μπει στο μετοχικό κεφάλαιο της κοινής εταιρίας που εχουν συστήσει vodafone -wind για τις υποδομές κινητής.
Link to comment
Share on other sites

Η να μπει στο μετοχικό κεφάλαιο της κοινής εταιρίας που εχουν συστήσει vodafone -wind για τις υποδομές κινητής.

Για να γινει αυτο ομως θα πρεπει να τους πληρωσει πολλα και δεν ξερω αν θα θελουν κιολας.

Αυτοι εβαλαν η καθε μια το δικτυο της, η nova μονο πεφτα θα μπορουσε να βαλει.

Που κι αυτο δεν ξερω αν αρκει γιατι στην κοινη εταιρεια αν δεν κανω λαθος ειναι μονο κεραιες οχι φασμα, και στον διαγωνισμο για 5g ξεχωριστα κατεβαινουν οχι με την κοινη

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει τις δυνατότητες και το χρήμα, ας δημιουργήσει δίκτυο από το μηδέν, όπως έκαναν οι άλλες τρεις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας

Οι έτοιμες λύσεις είναι ημίμετρα και μόνο.

Όσο για τα σενάρια περί Wind ακούγονται χρόνια και χρόνια και χρόνια και χρόνια και χρόνια...

Δεν έχει λόγο η Wind να συγχωνευτεί.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Φάσμα δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσει, γιατί πολύ απλά δεν την συμφέρει. Η Ελλάδα δεν είναι υπολογίσιμη χώρα για να επενδύσει κάποιος (ειδικά) σε αυτόν τον τομέα. Πάντα θα ήμαστε πίσω τεχνολογικά. Θα προσπαθήσει με άλλους τρόπους να μπει στην κινητή αλλά αυτό δεν ξέρω αν θα το καταφέρει καθώς το καρτέλ είναι γερό και δυνατό και δεν πρόκειται να σπάσει για την nova η για την κάθε nova. Αν δεν πέσει τσεκούρι από την Ευρώπη για αυτά που γίνονται στην Ελλάδα μην περιμένετε να αλλάξει ΤΊΠΟΤΑ και όσο πάνε τα πράγματα θα χειροτερεύουν κιόλας...
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει τις δυνατότητες και το χρήμα, ας δημιουργήσει δίκτυο από το μηδέν, όπως έκαναν οι άλλες τρεις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας

Οι έτοιμες λύσεις είναι ημίμετρα και μόνο.

Όσο για τα σενάρια περί Wind ακούγονται χρόνια και χρόνια και χρόνια και χρόνια και χρόνια...

Δεν έχει λόγο η Wind να συγχωνευτεί.

Η Wind δεν είναι και Κάλλα οικονομικά όλοι το ξερούμε απλά επειδη είναι κερδοφόρα αυτή την στιγμή οι μέτοχοι θέλουν( και Κάλλα κάνουν) να αναιβάσοουν το τμήμα

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φάσμα δεν υπάρχει περίπτωση να αγοράσει, γιατί πολύ απλά δεν την συμφέρει. Η Ελλάδα δεν είναι υπολογίσιμη χώρα για να επενδύσει κάποιος (ειδικά) σε αυτόν τον τομέα. Πάντα θα ήμαστε πίσω τεχνολογικά. Θα προσπαθήσει με άλλους τρόπους να μπει στην κινητή αλλά αυτό δεν ξέρω αν θα το καταφέρει καθώς το καρτέλ είναι γερό και δυνατό και δεν πρόκειται να σπάσει για την nova η για την κάθε nova. Αν δεν πέσει τσεκούρι από την Ευρώπη για αυτά που γίνονται στην Ελλάδα μην περιμένετε να αλλάξει ΤΊΠΟΤΑ και όσο πάνε τα πράγματα θα χειροτερεύουν κιόλας...

Το θέμα είναι και πόσο θα ανεχθεί το καρτέλ ο νέος στην σταθερή μενετοί πόλεμος πάντως απλά τώρα θέλει να πάρει πελάτες εδώ η play στην πολώνια την αγόρασε η united Group και εγινε ΜΝΟ σε 5 μήνες στην Ελλάδα πάνε για σύμπραξη ο κάθενας για τους δικού του λόγους.

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πιστευω οτι αργά ή γρήγορα θα ενωθεί με μια από τις 3 εταιρίες. Το περιεργο για μένα είναι ότι δεν διαφημιζει καθόλου την κινητή της. Πως θα κερδίσει πελατες;
Link to comment
Share on other sites

Αν έχει τις δυνατότητες και το χρήμα, ας δημιουργήσει δίκτυο από το μηδέν, όπως έκαναν οι άλλες τρεις εταιρείες κινητής τηλεφωνίας

Οι έτοιμες λύσεις είναι ημίμετρα και μόνο.

Όσο για τα σενάρια περί Wind ακούγονται χρόνια και χρόνια και χρόνια και χρόνια και χρόνια...

Δεν έχει λόγο η Wind να συγχωνευτεί.

 

Σύμφωνα με όσα ξέρουμε οι μέτοχοι της wind είναι πρόθυμοι να πουλήσουν σε τίμημα που τους ικανοποιεί και δεν το κρύβουν.

Αν πραγματικά οι της united θέλουν να επενδύσουν σοβαρά στην Ελλάδα ρίχνοντας πολλά λεφτά αυτός είναι ο δρόμος, γιατί μην ξεχνάμε ότι η nova δεν έχει πάρει περιοχές στην ανάθεση που έγινε ούτε για vdsl άνω των 50mbps, όπου δίνει είναι με χρήση του δικτύου άλλων.

 

Πιθανότατα δεν χωράνε 4 παίκτες όμως μπορούν να γίνουν ο τρίτος. Αρκεί να έχουν λεφτά και να θέλουν να τα δώσουν για να εξαγοράσουν μια εταιρεία που έχει αυτά που τους λείπουν και δεν υπάρχει άλλος τρόπος να αποκτήσουν

Link to comment
Share on other sites

Όπως πολύ σωστά έγραψες, το τίμημα πρέπει να τους ικανοποιεί.

Πρέπει δηλαδή να είναι αρκετά υψηλό, διότι η Wind δεν είναι αμελητέα δύναμη.

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με όσα ξέρουμε οι μέτοχοι της wind είναι πρόθυμοι να πουλήσουν σε τίμημα που τους ικανοποιεί και δεν το κρύβουν.

Αν πραγματικά οι της united θέλουν να επενδύσουν σοβαρά στην Ελλάδα ρίχνοντας πολλά λεφτά αυτός είναι ο δρόμος, γιατί μην ξεχνάμε ότι η nova δεν έχει πάρει περιοχές στην ανάθεση που έγινε ούτε για vdsl άνω των 50mbps, όπου δίνει είναι με χρήση του δικτύου άλλων.

 

Πιθανότατα δεν χωράνε 4 παίκτες όμως μπορούν να γίνουν ο τρίτος. Αρκεί να έχουν λεφτά και να θέλουν να τα δώσουν για να εξαγοράσουν μια εταιρεία που έχει αυτά που τους λείπουν και δεν υπάρχει άλλος τρόπος να αποκτήσουν

Μην μπαιρδευεις την σταθερή με την κινητή αλώστε στο Royal broadband η Forthnet πηρέ αρκετές περιοχές στην επαρχία και μπορεί ανετότατα αν πάρει στην β αναθέσει περιοχών τα νησία να το παίξει τερτατος παικτής απλά δεν θέλουν να κτυπήσουνε την wind κακός για εμένα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομιζώ ότι πάνε για σύμπραξη εναντία στην Cosmote δεν μπορούνε να την κτυπήσουνε διαφορετικά

Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Η πιλοτική περίοδος εληξε ή ξαναπαραταθηκε;
I think that has been expired
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Είχα συμμετάσχει στο πιλοτικό πρόγραμμα και το έκοψα περίπου 15/9. Ένα μήνα μου έρχεται με email ένας λογαριασμός από τη Nova:

osWm5ej.png

Κοιτάζοντας την ανάλυση βλέπω το εξής:

JfiKYL3.png

Φυσικά διαμαρτυρήθηκα στη Nova και μου απάντησαν ότι πρόκειται για λάθος και η χρέωση θα αφαιρεθεί.

 

Υ.Γ.: Ψάχνουμε για αξιόπιστο παίκτη στην κινητή, τρομάρα μας... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσε το beta της κινητής πριν 2 μήνες και ακόμα δεν έγινε εμπορικά διαθέσιμη; :wacko:
Link to comment
Share on other sites

11/11/2020 ήταν η τελευταία ημερομηνία που έληγε η δοκιμαστική περίοδος.

Το έκοψα αρχές της εβδομάδος, οπότε δεν γνωρίζω αν θα πάρει άλλη παράταση

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

11/11/2020 ήταν η τελευταία ημερομηνία που έληγε η δοκιμαστική περίοδος.

Το έκοψα αρχές της εβδομάδος, οπότε δεν γνωρίζω αν θα πάρει άλλη παράταση

 

Σε γενικές γραμμές, πως σας φάνηκε; Είχατε προβλήματα; Τρέξατε καθόλου speedtests; Το Ping σ' ελληνικούς σέρβερς, ήταν νορμάλ;

 

Υ.Γ. Ακόμα είμαι "σκασμένος" που δεν μ' επέλεξαν για beta tester και μου είχαν πει κι εμένα αρχικά το παραμύθι, πως είναι μόνο για υπαλλήλους. :p

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές, πως σας φάνηκε; Είχατε προβλήματα; Τρέξατε καθόλου speedtests; Το Ping σ' ελληνικούς σέρβερς, ήταν νορμάλ;

 

Υ.Γ. Ακόμα είμαι "σκασμένος" που δεν μ' επέλεξαν για beta tester και μου είχαν πει κι εμένα αρχικά το παραμύθι, πως είναι μόνο για υπαλλήλους. :p

 

Σε γενικές γραμμές ήταν οκ. Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν πως δεν ερχόταν κωδικός για δημιουργία λογαριασμού viber με τίποτα. Δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά δεν γινόταν. Επίσης η δημιουργία λογαριασμού σε whatsapp έγινε με δυσκολία, και πιο εύκολα σε telegram.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Σε γενικές γραμμές ήταν οκ. Το μεγαλύτερο πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν πως δεν ερχόταν κωδικός για δημιουργία λογαριασμού viber με τίποτα. Δεν ξέρω για ποιο λόγο, αλλά δεν γινόταν. Επίσης η δημιουργία λογαριασμού σε whatsapp έγινε με δυσκολία, και πιο εύκολα σε telegram.

Aν εκανες φορητοτητα ο λογιασμος που είχες ίσχυει δεν αλλάζει

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Ε και; Σε περίπτωση δηλαδή που αλλάξεις συσκευή ή απλά θέλει επιβεβαίωση ξανα η εφαρμογή τι γίνεται; Αυτο θα έπρεπε να το λύσουν γιατί είναι από τα βασικά (τράπεζες, σημαντικές εφαρμογές)
Link to comment
Share on other sites

Πότε αναμένεται να ξεκινήσει η κανονική λειτουργία της nova ως mvno;

Powered by POCO X6 / NOVA 5G

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Aν εκανες φορητοτητα ο λογιασμος που είχες ίσχυει δεν αλλάζει

 

Δεν έκανα φορητότητα. Δεν κάνω πειράματα με τον βασικό μου αριθμό.

ASUS(ZE551ML,ZS551KL)ERICSSON(GA628,T39)ETEN(X500,X800)HTC(UULTRA)HUAWEI(P10 lite,P40 PRO)LEECO (X820)LG(P990,P880,G3,V10,V20,V30,G8s,G8x)MICROSOFT (LUMIA 950, LUMIA 950XL)MOTOROLA (DPC-550,STARTAC,MPX220)NOKIA(5110,8210,7110,3310,6310i,6280)SAMSUNG (I800,note10+)SHARP (S2)SIEMENS (SX1)SONY ERICSSON (T610,XPERIA X1)XIAOMI (Redmi Note 5,Redmi Note 6 PRO,Redmi Note 8 PRO,Redmi Note 9 PRO,MI MAX 2,MI MAX 3,Poco F1,Mi A3,Mi 9 lite,Mi 11 lite,Mi 10T PRO,Mi 10 pro)

Link to comment
Share on other sites

Ε και; Σε περίπτωση δηλαδή που αλλάξεις συσκευή ή απλά θέλει επιβεβαίωση ξανα η εφαρμογή τι γίνεται; Αυτο θα έπρεπε να το λύσουν γιατί είναι από τα βασικά (τράπεζες, σημαντικές εφαρμογές)
θέλει επιβεβαίωση ξανα η εφαρμογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ξέρω εγώ το θέμα είναι ότι δεν περνα για άγνωστό λόγο η επιβεβαίωση

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

θέλει επιβεβαίωση ξανα η εφαρμογή

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό ξέρω εγώ το θέμα είναι ότι δεν περνα για άγνωστό λόγο η επιβεβαίωση

στο viber γινετε ενεργοποιηση ?
Link to comment
Share on other sites

Νεα Παράταση του δωρεάν πιλοτικού Nova Mobile :thanks:

χαχα κ σε μένα...η nova θα βγει Live από το νέο έτος...εμείς συνεχίζουμε 4 μήνες τσαμπε!!!
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...