Jump to content

nova mobile


Xinarisbet
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όσοι λάβατε σιμ, είχατε επιλογή αριθμού ή σας έδωσαν τυχαία νούμερα;
Τυχαίο μου έδωσαν δεν είπαν αν μπορώ να διαλέξω!

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC] ΚΩΣΤΑΣ http://www.vstrom.gr/forum/
Link to comment
Share on other sites

Τυχαίο μου έδωσαν δεν είπαν αν μπορώ να διαλέξω!

 

Στάλθηκε από το COR-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγώ ρώτησα κατά την καταχώρηση αλλά μου είπαν ότι δεν μπορεί να γίνει επιλογή.

:cat:
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με ρώτησαν και μάλιστα επέλεξα και εύκολο, παίζει να το κρατήσω με τα 15 ευρώ και μετά τις 15/9.

 

 

Μία ερώτηση προς τους mods: Μήπως ήρθε η ώρα να έχουμε ξεχωριστη θεματική ενότητα για την Nova μιας και είναι πλήρης MVO και αντίθετα η ενοτητα της Cyta θα πρέπει να προσάρτηστει σε αυτό της Vodafone μιας και δεν υφίστανται πλέον??

Sent from my VOG-L29 using Tapatalk

Edited by johntua
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι τοση καθυστέρηση, που να εκανα αιτηση φορητοτητας
Εμένα, με αίτηση φορητότητας, με έχουν στην αναμονή από την προηγούμενη Δευτέρα. Βασικά δεν βιάζομαι κ όπως κ να έχει, αν κ δείχνει οτι δεν ειναι έτοιμη ακόμα, δεν μπορείς να έχεις απαιτήσεις από ένα πιλοτικό πρόγραμμα.
Link to comment
Share on other sites

Δεν καταλαβαινω γιατι τοση καθυστέρηση, που να εκανα αιτηση φορητοτητας

pMWCQVU.png

 

Δοκίμασες μήπως έχει ενεργοποιηθεί η κάρτα; Σε μένα ήρθε αυτό το μήνυμα το πρωί της Δευτέρας και λίγη ώρα μετά που δοκίμασα, είχε ήδη ενεργοποιηθεί! Πάρ´ όλα αυτά, ακόμη δεν έχει έρθει το μήνυμα ότι η γραμμή έχει ενεργοποιηθεί!

:cat:
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε ακόμα πότε θα γίνει επίσημο. Για αρχή θα δίνει μόνο συμβόλαιο, σταδιακά ίσως βγει και η καρτοκινητή.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρουμε ακόμα πότε θα γίνει επίσημο. Για αρχή θα δίνει μόνο συμβόλαιο, σταδιακά ίσως βγει και η καρτοκινητή.

 

Δύσκολα να μην βγει κάρτα άλλο η σειρά που θα βγει

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες μήπως έχει ενεργοποιηθεί η κάρτα; Σε μένα ήρθε αυτό το μήνυμα το πρωί της Δευτέρας και λίγη ώρα μετά που δοκίμασα, είχε ήδη ενεργοποιηθεί! Πάρ´ όλα αυτά, ακόμη δεν έχει έρθει το μήνυμα ότι η γραμμή έχει ενεργοποιηθεί!

 

Το εχω δοκιμασει αλλα βγαζει "μονο επειγουσες κλησεις" και όταν καλω τον αριθμι μου βγαινει αυτόματα τηλεφωνητής.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά απο δύο εβδομάδες +, σήμερα το πρωί μου ήρθε το μήνυμα. Ακόμα δεν εχει ενεργοποιηθεί βέβαια αλλά πιστεύω εντός της ημέρας. Γενικα μου δείχνουν οτι δεν ειναι έτοιμη, δύσκολο το βλέπω για εμπορικό λανσάρισμα μέσα στον Σεπτέμβριο...
Link to comment
Share on other sites

Έχει προκαλέσει φοβο πάντως, η έλευση της Νόβα. Θα κάνει τη ζημιά που έχουν οι μεγάλοι παίκτες στα συμβόλαια,ακόμη μεγαλύτερη . Προσεχώς ...

 

 

Αλήθεια τώρα; Πιστεύεις οτι θα κλείσει χρόνο με τις παρούσες οικονομικές συνθήκες;Εγώ λέω οτι παίζει να μην ξεκινήσει κιόλας.

 

 

Sent from my iPhone Xs using Tapatalk Pro

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Έχει προκαλέσει φοβο πάντως, η έλευση της Νόβα. Θα κάνει τη ζημιά που έχουν οι μεγάλοι παίκτες στα συμβόλαια,ακόμη μεγαλύτερη . Προσεχώς ...
Η κινητη δεν νομίζω να έχει προκαλέσει τόσο φόβο. Αυτό που φοβίζει τους υπόλοιπους εναλλακτικούς είναι η αγορά της Nova από ένα fund με μεγάλη ρευστότητα κ εμπειρία στα telecoms κ παρουσία κ σε άλλες χώρες (με ότι αυτό μπορεί αν σημαίνει για τις τιμές προμήθειας εξοπλισμού) καθώς κ τα συνδυαστικά πακέτα που θα μπορούσε να ρίξει στο μέλλον στην αγορά. Γενικά με την πολύχρονη παρουσία στην τηλεόραση έχει μεγάλη εμπειρία κ μπορεί να διεκδικήσει κ αθλητικές μεταδόσεις ch/europa κτλ που θα φέρουν κόσμο. Το κακό βέβαια ειναι οτι ο κόσμος δεν έχει λεφτά αυτή την εποχή λόγω της αβεβαιότητας στην οικονομία για τέτοιες πολυτέλειες κ όλα ειναι ρευστά με τον covid.

Επίσης, με την σύμπραξη wind vodafone στο δίκτυο, εξυπνο θα ήταν (με την ελευση 5G) να διεκδηκήσουν όλοι άδεια κ να έχουν ένα κοινό δίκτυο με ποσοστά συμμετοχής ανάλογα της επένδυσης οπότε μετά κάθε πάροχος να παίζει με τις υπηρεσίες, εμείς να έχουμε λιγότερες κεραίες -ακτινοβολία κ το σήμα να ειναι κοινό για όλους. Γιατί όχι βέβαια να έμπαινε κ η cosmote σε ένα τέτοιο παιχνίδι, εν τέλει ίσως τους συμφέρει όλους, κ εμάς κ τις εταιρίες.

Edited by bekiaris
Link to comment
Share on other sites

Το fund τώρα πρόσφατα άρχισε να αγοράζει εταιρίες τηλεπικοινωνιών, αλλά φαίνεται ότι μπαίνει σε καλο δρόμο με τις αγορές της vivacom (πρώην κρατική της Βουλγαρίας) και της tele2 (κροατια).
Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ενεργοποιήθηκε η φορητότητα. Ο αριθμός μου είναι πλέον ενεργός στο δίκτυο της Nova. Internet παίρνω οπως ειναι φυσικό από forthnet (internet.nova.gr). Οι ρυθμίσεις δεν πέρασαν αυτόματα στο iphone 11, βέβαια μου ήρθε ένα sms που έλεγε να κάνω download το προφιλ αλλά δεν πέρασε σωστά (ίσως φταίει βέβαια οτι έχω μία e-sim για το κινητό μου σε cosmote, κ φυσική sim της nova). Εκανα κανονικά κλήσεις, sms κ δοκίμασα το internet αφού πέρασα τις ρυθμίσεις Manuαlly. Το σήμα φυσικά ειναι vodafone. Εχει ενεργοποιηθεί κ το My account στο internet οπότε μπορεί κάποιος να δει την χρήση που έχει κάνει.
Link to comment
Share on other sites

Η κινητη δεν νομίζω να έχει προκαλέσει τόσο φόβο. Αυτό που φοβίζει τους υπόλοιπους εναλλακτικούς είναι η αγορά της Nova από ένα fund με μεγάλη ρευστότητα κ εμπειρία στα telecoms κ παρουσία κ σε άλλες χώρες (με ότι αυτό μπορεί αν σημαίνει για τις τιμές προμήθειας εξοπλισμού) καθώς κ τα συνδυαστικά πακέτα που θα μπορούσε να ρίξει στο μέλλον στην αγορά. Γενικά με την πολύχρονη παρουσία στην τηλεόραση έχει μεγάλη εμπειρία κ μπορεί να διεκδικήσει κ αθλητικές μεταδόσεις ch/europa κτλ που θα φέρουν κόσμο. Το κακό βέβαια ειναι οτι ο κόσμος δεν έχει λεφτά αυτή την εποχή λόγω της αβεβαιότητας στην οικονομία για τέτοιες πολυτέλειες κ όλα ειναι ρευστά με τον covid.

Επίσης, με την σύμπραξη wind vodafone στο δίκτυο, εξυπνο θα ήταν (με την ελευση 5G) να διεκδηκήσουν όλοι άδεια κ να έχουν ένα κοινό δίκτυο με ποσοστά συμμετοχής ανάλογα της επένδυσης οπότε μετά κάθε πάροχος να παίζει με τις υπηρεσίες, εμείς να έχουμε λιγότερες κεραίες -ακτινοβολία κ το σήμα να ειναι κοινό για όλους. Γιατί όχι βέβαια να έμπαινε κ η cosmote σε ένα τέτοιο παιχνίδι, εν τέλει ίσως τους συμφέρει όλους, κ εμάς κ τις εταιρίες.

Αν δεν στηριχθεί τηλεοπτικά θα χρεώκοπησουν όπως οι Άραβες το θέμα της κινητής τηλεφωνίας μάλλον λύνεται, το προβλήμα του περιεχομένου πώς
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Μόνη περίπτωση να αποκτήσει πελάτες όταν τελειώσει το πιλοτικό είναι να το δίνει σχεδόν τσάμπα σε όσους έχουν 2play-3play ή να είναι εντελώς διαφορετικό το συμβόλαιο.

Γιατί με 2gb,200 λεπτά,20 sms για 15 ευρώ δεν έχει κάποιος λόγο να αλλάξει.

Κανονικά θα έπρεπε να έχει και καρτοκινητή,θα τράβαγε αρκετούς έστω από περιέργεια να το δοκιμάσουν, αλλά ίσως δεν το προβλέπει η συμφωνία με vodafone

Link to comment
Share on other sites

Μόνη περίπτωση να αποκτήσει πελάτες όταν τελειώσει το πιλοτικό είναι να το δίνει σχεδόν τσάμπα σε όσους έχουν 2play-3play ή να είναι εντελώς διαφορετικό το συμβόλαιο.
Η νοβα θα προσπαθήσει να προσεγγίσει πελάτες σε συνδυαστικά προγράμματα με σταθερή/κινητή κ κάποιες ελαφρύνσεις του τύπου cosmote one, δηλαδή 1000 λεπτά κλήσεις για τα κινητά σταθερά εντός του δικτύου. Σε τιμές θα κινηθούν στα ίδια επίπεδα με τον ανταγωνισμό
Link to comment
Share on other sites

Μόνη περίπτωση να αποκτήσει πελάτες όταν τελειώσει το πιλοτικό είναι να το δίνει σχεδόν τσάμπα σε όσους έχουν 2play-3play ή να είναι εντελώς διαφορετικό το συμβόλαιο.

Γιατί με 2gb,200 λεπτά,20 sms για 15 ευρώ δεν έχει κάποιος λόγο να αλλάξει.

Κανονικά θα έπρεπε να έχει και καρτοκινητή,θα τράβαγε αρκετούς έστω από περιέργεια να το δοκιμάσουν, αλλά ίσως δεν το προβλέπει η συμφωνία με vodafone

Δεν νομίζω να μην βγει κάρτα. Αυτό που λες δεν έχει νόημα για ποιο λόγο να στο τσάμπα το Fund δες η cosmote τι έκανε, αν δεν γίνουν αυτές οι κινήσεις στα τηλεοπτικά τσάμπα με τι θα στηριχθεί η Nova με την super League (ο θεός να την κάνει) η κινητή τηλεφωνία και το Ελληνικό πρωτάθλημα ήτανε οι πληγές της Nova όλοι το ξέρουμε ποια. Το 1 πρόβλημα λύνεται το άλλο θα λυθεί; Ας κοπεί ο Γόρδιος δεσμός επιτέλους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η νοβα θα προσπαθήσει να προσεγγίσει πελάτες σε συνδυαστικά προγράμματα με σταθερή/κινητή κ κάποιες ελαφρύνσεις του τύπου cosmote one, δηλαδή 1000 λεπτά κλήσεις για τα κινητά σταθερά εντός του δικτύου. Σε τιμές θα κινηθούν στα ίδια επίπεδα με τον ανταγωνισμό

Αυτό παίζει και να πιάσει το ζητά ο κόσμος και οι τελεοπτικες πλατφόρμες είναι 2 δυστυχώς το ζήτημα είναι ότι η Nova στηρίζεται πολύ στο Ελληνικό πρωτάθλημα και όπως λέω στο συνομιλητή μας αυτό είναι μεγάλο λάθος

Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

...τσάμπα με τι θα στηριχθεί η Nova με την super League (ο θεός να την κάνει) η κινητή τηλεφωνία και το Ελληνικό πρωτάθλημα ήτανε οι πληγές της Nova όλοι το ξέρουμε ποια.
To ch/europa θέλει πολλά λεφτά στον διαγωνισμό για τα δικαιώματα. Υπάρχουν όμως συνδρομητές (οπως πχ εγω) που έχουν νόβα μονο για να βλέπουν superleague -Ολυμπιακάρα!!! κ φυσικά κ ευρωλίγκα.
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μετά απο δύο εβδομάδες +, σήμερα το πρωί μου ήρθε το μήνυμα. Ακόμα δεν εχει ενεργοποιηθεί βέβαια αλλά πιστεύω εντός της ημέρας. Γενικα μου δείχνουν οτι δεν ειναι έτοιμη, δύσκολο το βλέπω για εμπορικό λανσάρισμα μέσα στον Σεπτέμβριο...

 

Τα ίδια κι εμένα, ακόμη δεν έχει ενεργοποιηθεί. Η εξυπηρέτηση σταθερής της Nova δεν είναι και η πιο σφαιράτη, δε με εκπλήσσει κάτι, ωστόσο δε μου φαίνεται ότι ο 4ος παίκτης θα ταράξει τα νερά στην κινητή.

Link to comment
Share on other sites

... ωστόσο δε μου φαίνεται ότι ο 4ος παίκτης θα ταράξει τα νερά στην κινητή.
σε καμία περίπτωση στο υπάρχον πλαίσιο. Εκεί που θα ξεκαθαρίσει το τοπίο θα ειναι με τις άδειες 5G ενώ ενδιαφέρον θα έχει να δούμε αν θα κινηθούν για επιπλέον τηλεοπτικά δικαιώματα στο μέλλον με την μετάβαση στην νέα διοίκηση.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να μην βγει κάρτα. Αυτό που λες δεν έχει νόημα για ποιο λόγο να στο τσάμπα το Fund δες η cosmote τι έκανε, αν δεν γίνουν αυτές οι κινήσεις στα τηλεοπτικά τσάμπα με τι θα στηριχθεί η Nova με την super League (ο θεός να την κάνει) η κινητή τηλεφωνία και το Ελληνικό πρωτάθλημα ήτανε οι πληγές της Nova όλοι το ξέρουμε ποια. Το 1 πρόβλημα λύνεται το άλλο θα λυθεί; Ας κοπεί ο Γόρδιος δεσμός επιτέλους.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό παίζει και να πιάσει το ζητά ο κόσμος και οι τελεοπτικες πλατφόρμες είναι 2 δυστυχώς το ζήτημα είναι ότι η Nova στηρίζεται πολύ στο Ελληνικό πρωτάθλημα και όπως λέω στο συνομιλητή μας αυτό είναι μεγάλο λάθος

Σχεδόν τσάμπα εννοώ να λέει πχ ότι αν έχεις 2/3play nova σου προσφέρει αυτό το πακέτο κινητής με πχ +5 το μήνα για 24μηνο συμβόλαιο

Δηλαδή να αξιοποιήσει την κινητή ως μέσο για να τραβήξει πελάτες στη σταθερή, όχι με την κινητή σαν σημαντική πηγή εσόδων που έτσι κι αλλιώς λόγω mvno αν θέλει να έχει τιμές ικανές να πάρει πελάτες από τους άλλους τα περιθώρια κέρδους τείνουν στο μηδέν

 

Περί Ελληνικού πρωταθλήματος ουσιαστικά το έχει εγκαταλείψει. Δεν έχει ΠΑΟΚ, από του χρόνου δεν θα έχει Παναθηναικό και αρκετοί από τους μικρούς έχουν πάει στην ΕΡΤ. Το θέμα τους στην τηλεόραση είναι να μπορέσουν να χτυπήσουν άλλα περιζήτητα προγράμματα,αθλητικά ή μη όχι μόνο να αφήσουν το Ελληνικό ποδόσφαιρο.

Edited by pan24
Link to comment
Share on other sites

Σχεδόν τσάμπα εννοώ να λέει πχ ότι αν έχεις 2/3play nova σου προσφέρει αυτό το πακέτο κινητής με πχ +5 το μήνα για 24μηνο συμβόλαιο

Δηλαδή να αξιοποιήσει την κινητή ως μέσο για να τραβήξει πελάτες στη σταθερή, όχι με την κινητή σαν σημαντική πηγή εσόδων που έτσι κι αλλιώς λόγω mvno αν θέλει να έχει τιμές ικανές να πάρει πελάτες από τους άλλους τα περιθώρια κέρδους τείνουν στο μηδέν

 

Περί Ελληνικού πρωταθλήματος ουσιαστικά το έχει εγκαταλείψει. Δεν έχει ΠΑΟΚ, από του χρόνου δεν θα έχει Παναθηναικό και αρκετοί από τους μικρούς έχουν πάει στην ΕΡΤ. Το θέμα τους στην τηλεόραση είναι να μπορέσουν να χτυπήσουν άλλα περιζήτητα προγράμματα,αθλητικά ή μη όχι μόνο να αφήσουν το Ελληνικό ποδόσφαιρο.

Η United group είναι μια νέα εταιρεία που διοικείται από ισχυρούς επενδυτές και αν όντως το Ελληνικό πρωτάθλημα εγκαταλείφθηκε από την Nova όπως λες αναγκαστικά κάπου αλλού πρέπει να στραφεί. Εγώ προτος από όλους λέω ότι το θέμα κινητής τηλεφωνίας ληθηκε αν λύση το θέμα του περιεχομένου η Nova έχει διασωθεί κανονικά. Όσο για το περιθώριο κέρδους δεν νομίζω να είναι μικρό και κάτι τέτοιο φαντάζομαι ότι θα γίνει διαφορετικά δεν έχει νόημα η κίνηση αυτή. Το παν είναι να αντέξει τα 3 πρώτα χρόνια η cyta στα 3 χρόνια έκλεισε. Αυτό που θα πρέπει να γίνει είναι η αύξηση των παροχών στα απλά πακέτα ώστε να θέλει ο άλλος το συνδυαστικό διαφορετικά τι να το κάνει το συνδυαστικό που υποτίθεται ότι είναι και ακριβότερο από το απλό ο άλλος να κερδίσει θέλει.

Edited by gkamared
Μην αλλάζουμε εταιρίες σαν τα πουκάμισα να αλλάζουμε πακέτα σαν τα πουκάμισα
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τα συνδυαστικά είναι της περασμένης δεκαετίας με τις δήθεν αποκλειστικότητες. Πλέον το μοντέλο είναι ott (αναφέρομαι στην τηλεόραση).

 

Η nova στην τηλεόραση πέραν του πρωταθλήματος δεν έχει να προσφέρει κάτι, τουλάχιστον με τα δεδομένα που ξέρουμε. Ας ελπίσουμε ότι με την νέα διοίκηση να υπάρχει πραγματικός ανταγωνισμός αν και δεν πιστεύω ότι θα ρίξουν χρήμα για την τηλεόραση.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was unpinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...