Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Καλησπέρα σήμερα μου ήρθε η καινούργια αναβάθμιση, την κατέβασα και τώρα δεν την βγάζει πλέον, τι κάνουμε τώρα;

Δοκίμασε αύριο το βράδυ πάλι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Μπα, ούτε με επανεκκίνηση δεν άλλαξε κάτι. Δεν ξέρω τι γίνεται! :(

 

Edit: Το έβγαλε τελικά. Είχα βάλει ονομασία στη SIM 1 να βγαίνει το σήμα παρόχου. Όταν το έσβησα, εμφανίστηκε το GREECE 2021.

 

Έχω το note 7 και δεν μου βγάζει το Greece 2021 μήπως μπορείς να εξηγήσεις καλύτερα τη ρύθμιση γιατί στο δικό μου δε γίνεται. By default χωρίς να περαξω τποτε στο όνομα της κάρτας SIM έχει το Vodafone GR και δεν μπορώ να το σβήσω και να μείνει κενό.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το note 7 και δεν μου βγάζει το Greece 2021 μήπως μπορείς να εξηγήσεις καλύτερα τη ρύθμιση γιατί στο δικό μου δε γίνεται. By default χωρίς να περαξω τποτε στο όνομα της κάρτας SIM έχει το Vodafone GR και δεν μπορώ να το σβήσω και να μείνει κενό.

Με MIUI 12 είσαι;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έβαλα το κινητό για φόρτιση και μόλις έφτασε στο 100% και το έβγαλα πήγε αμέσως στο 99%,υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,έβαλα το κινητό για φόρτιση και μόλις έφτασε στο 100% και το έβγαλα πήγε αμέσως στο 99%,υπάρχει περίπτωση να έχει πρόβλημα;

Είναι απίθανο να έχει πρόβλημα. Αν το άφηνες λίγο περισσότερο, πιθανότατα θα έπεφτε πιο αργά.

Σε κάθε περίπτωση, απόφευγε να το γεμίζεις και να το αδειάζεις εντελώς, εάν δεν σε ξεβολεύει.

Link to comment
Share on other sites

Είναι απίθανο να έχει πρόβλημα. Αν το άφηνες λίγο περισσότερο, πιθανότατα θα έπεφτε πιο αργά.

Σε κάθε περίπτωση, απόφευγε να το γεμίζεις και να το αδειάζεις εντελώς, εάν δεν σε ξεβολεύει.

 

Το κινητό είναι στην δεύτερη του φόρτιση από την μέρα που το πήρα.Το βάζω γύρω στο 15% να φορτίζει και το αφήνω μέχρι το 100%,το ξέρω ότι το σωστό είναι από 20% και να το αφήνεις να φορτίσει μέχρι το 80%,αλλά αυτό δεν είναι και πολύ πρακτικό γιατί κάθε φορά πρέπει να είμαι με τον φορτιστή συνέχεια στο χέρι.Ένα άλλο που μου έκανε εντύπωση ήταν ότι ενώ είχε φτάσει στο 100%,από κάτω έγραφε ότι απομένουν 54 λεπτά,δεν κατάλαβα γιατί το έγραφε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

συμφωνώ, κι εγώ 15 με 100 χρόνια τώρα, δεν είχα πρόβλημα

 

Απλα η μπαταρία σου σε κάθε περίπτωση δεν κράτησε σε χρόνο όσο θα κρατούσε αν έκανες το 30% - 80%. Έχουν γίνει πολλές έρευνες που λένε για 30-80.

Link to comment
Share on other sites

και οι εταιρείες που σχεδιάζουν τηλέφωνα που μας ειδοποιούν να τα φορτιζουμε στο 15% (και δεν έχω δει κανένα να βαράει αλερτ να το βγάλουμε απ'την φόρτιση στο 80%) λέτε να μην ξέρουν; δεν ξέρω, τις έχω ακούσει αυτές τις έρευνες, αλλά δεν έκατσα ποτέ να τις εφαρμόσω
Link to comment
Share on other sites

Η ουσία είναι να μην πέφτει πολύ χαμηλά για να μην χάνει την μνήμη της και εκεί είναι που υποφέρει μια μπαταρία. Το να πηγαίνει 100% είναι μια χαρά. απλά μας έφαγε η πολυτέλεια του να ξεσκονίζουμε και την παραμικρή λεπτομέρεια..
Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Μη σκατε γι αυτά.

Μεχρι να τα φτύσει η μπαταρία θα έχει βγει το Redmi Note 14 pro. :lol:

Που θα αγοράσετε με 2 κατοστάρικα :p

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου απάντησε κάποιος αν ξέρει,όταν έφτασε στο 100% έγραφε στην οθόνη απομένουν 54 λεπτά.Ξέρετε τι εννοούσε;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δεν μου απάντησε κάποιος αν ξέρει,όταν έφτασε στο 100% έγραφε στην οθόνη απομένουν 54 λεπτά.Ξέρετε τι εννοούσε;

Έφτασε 100% και ήθελε 54 λεπτά για να φορτίσει πλήρως;;;

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Έφτασε 100% και ήθελε 54 λεπτά για να φορτίσει πλήρως;;;

Πρώτη φορά το ακούω αυτό.

 

Κι εγώ πρώτη φορά το βλέπω και δεν μπορώ να το εξηγήσω,μόνο στο δικό μου κινητό συμβαίνει δηλαδή;Σε κανενός άλλου δεν συμβαίνει;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Λοιπόν, έχω ένα θέμα που το τσεκαρα αρκετό καιρό πριν το αναφέρω σε σας εδώ. Όταν πατάω να καλέσω μία επαφή ενώ έχω σήμα και στις δύο κάρτες σιμ , ξαφνικά ως δια μαγείας με το που πατάω το κουμπί της κλήσης χάνονται και τα δύο δίκτυα!! Μου γράφει "το δίκτυο δεν είναι διαθέσιμο" και τερματίζεται η κλήση. Αμέσως με το που τερματιστεί η κλήση φεύγουν τα "x" που έχουν πάνω τα δίκτυα επανέρχεται το σήμα κανονικά. Στην αρχή που μου το έκανε αραιά και που δεν είχα δώσει σημασία και όπως τα έβαζα στο αυτί μου και περίμενα να χτυπήσει διαπίστωνα ότι δεν είχε γίνει η κλήση. Στην πορεία έκανα κλήση χωρίς να το βάλω στο αυτί μου για να δω αν όντως καλεί και είδα το φαινόμενο που σας ανέφερα. Έχει συμβεί σε κάποιον άλλον κάτι παρόμοιο;
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος άλλος θέμα με την ένταση της μουσικής μέσω Bluetooth; Τα ίδια κομμάτια, με τον ίδιο music player (Jet Audio plus), με τις ίδιες ρυθμίσεις, με τα ίδια ακουστικά (Sony WF-1000XM3), παιγμένα στο Redmi Note 9 Pro, στο Nokia 8 και στο Samsung Galaxy S20 FE, στο Redmi η ένταση είναι αρκετά πιο χαμηλή.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση που ίσως έχω ξεχάσει να ενεργοποιήσω;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, πριν λίγο καιρό έβαλα καινούρια κάρτα μνήμης στο τηλέφωνο και μετά από λίγο συνειδητοποίησα ότι δεν υπάρχουν φωτογραφίες σε κάποιους φακέλους που είχα στο κινητό. Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει, μήπως το ότι σε κάποια φάση πείραξα το που θα αποθηκεύονται οι φωτογραφίες;

 

Στο κινητό μου εμφανίζει τους φακέλους απλά είναι άδειοι.

Link to comment
Share on other sites

Και στο δικό μου το ίδιο δείχνει μόλις φτάσει στην πλήρη φόρτιση.

Παρεμπιπτόντως, κατά τη διάρκεια της φόρτισης, πως βλέπουμε πόσο χρόνο έχει μέχρι το 100% και πόσο αυξάνεται το ποσοστό της μπαταρίας όπως τον συνδέω το βύσμα;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by chris1k8
Link to comment
Share on other sites

Οσον αφορα την φορτιση , στο δικο μου οταν φορτισει πληρως , αναφερει την εκτιμωμενη διαρκεια της..τιποτα αλλο. Πως βλεπουμε ποσο θελει για να φορτισει στο 100% , δεν ξερω.. αν κανουμε wake την οθονη οσο φορτιζει , τι δειχνει ? Δεν θυμαμαι...

Σε αλλα νεα , ηρθε και σε μενα η 12.0.2 , και απο ο,τι βλεπω ειναι security patch στην ουσια...

Xiaomi Redmi Note 9 pro - Huawei P20 - Nokia N70
Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα σ όλους.

Ξέρουμε τελικά γιατί η συσκευή κανει restart? Μου το έχει κάνει δύο φορές από το πρωί. Εχετε καμιά ιδέα? 'Εχω περάσει την 12.0.2.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Στα καλά καθούμενα κάνει restart?

Ακριβώς, και δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει σε κάποιους, πολλοί λένε για bug

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...