Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Κατάλαβα... στο ίδιο μήκος κύματος,οι ναυαρχίδες στην άκρη και τα μουλάρια με τα 5000 mAh στην πρώτη γραμμή χα χα χα

Πλάκα πλάκα το 9ς του πιτσιρικά μου χθες βγήκε από την φόρτιση με 100% μπαταρία το πρωί. Μίλησε με την παρέα του έπαιξαν μερικά online παιχνίδια, έκανε 3μιση ώρες τηλεκπαίδευση μετά YouTube tiktok και παιχνίδια ξανά...11 τι βράδυ το κοίταξα από περιέργεια είχε 10 ώρες και 25 λεπτά οθόνη με ποσοστό μπαταρίας στο 26% υπόλοιπο... άντε γεια λέω από μέσα μου

 

Και πραγματικά απορώ τι άλλο να θέλει ένας χρήστης; Πόση παραπάνω ισχύ έχουν πια οι ναυαρχίδες; Εκτός από γρηγορότερη μεταφορά δεδομένων δε νομίζω κάτι πολύ περισσότερο.

Άντε ίσως και ποιοτικότερα πάνελ. Δικαιολογούνται όμως τριπλάσιες και τετραπλάσιες τιμές;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το πρεστίζ , η αίσθηση της amoled τα υλικά κατασκευής ,η υποστήριξη σε μακροχρόνια βάση κλπ άλλες λεπτομέρειες ουσιαστικά... εγώ έχω ενθουσιαστεί φέτος. Το 9ς αποτέλεσε ξεκίνημα ανανεώσεων συσκευών στο σπίτι. Πήρα στην γυναίκα μου τον Οκτώβριο το 9pro 6/64 και το realme 6s στην μικρή μου. Όλα σε απίστευτα οικονομικές προσφορές... έχει ανέβει πολύ το επίπεδο των τωρινών midrange

(Βασική μου καθημερινή συσκευή το OnePlus 7 Pro.).

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το πρεστίζ , η αίσθηση της amoled τα υλικά κατασκευής ,η υποστήριξη σε μακροχρόνια βάση κλπ άλλες λεπτομέρειες ουσιαστικά... εγώ έχω ενθουσιαστεί φέτος. Το 9ς αποτέλεσε ξεκίνημα ανανεώσεων συσκευών στο σπίτι. Πήρα στην γυναίκα μου τον Οκτώβριο το 9pro 6/64 και το realme 6s στην μικρή μου. Όλα σε απίστευτα οικονομικές προσφορές... έχει ανέβει πολύ το επίπεδο των τωρινών midrange

(Βασική μου καθημερινή συσκευή το OnePlus 7 Pro.).

 

Σχετικά με τα realme μπορείς να μου πεις την άποψή σου; είδα το realme 6i στα 149e και φαίνεται καλή συσκευή σχετικά με υποστήριξη και σέρβις;

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι αξίζει,αν μπορείς να πας στο 6s ακόμη καλύτερα. Το περιβάλλον χρήσης του το λάτρεψα (συνηθισμένος από το εξωτερικό Oxygen OS του 1+) δεν μου κακοφάνηκε καθόλου... για να δεις πόσο ωραίο ui έχει δες το παρακάτω βίντεο απ'το πολύ βέβαια ακριβότερο x3 super zoom

Όσον αφορά την υποστήριξη λογικά όπως τα Xiaomi να υποθέσω, απλά μέσα σε 15 μέρες περίπου που το έχω, έχει πάρει 2 updates με patches Οκτωβρίου

Sorry για το off topic.

Edited by konakis
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου έχει έρθει εδώ και κάποιες μέρες η MIUI 12.

Υπάρχουν γνωστά θέματα με την έκδοση αυτή;

Πρέπει να κάνω reset πριν κάνω το update;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλά η μπαταρία κάνει με το naptime (και αφού πέταξα όλη την σαβούρα) παπάδες.. Μιλάμε για μέσα στο σπίτι τώρα με φουλ σήμα κτλ. Τώρα φαίνεται η δύναμη της. Έχω πάθει την πλάκα μου και εδώ. 9ad0bec177db4c128a92f97fd2d7d25a.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά, μου έχει έρθει εδώ και κάποιες μέρες η MIUI 12.

 

Υπάρχουν γνωστά θέματα με την έκδοση αυτή;

 

Πρέπει να κάνω reset πριν κάνω το update;

Εγώ το έκανα φουλ ρεσετ αν και πολλοί το έβαλαν από πάνω χωρίς πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μου έχει έρθει εδώ και κάποιες μέρες η MIUI 12.

Υπάρχουν γνωστά θέματα με την έκδοση αυτή;

Πρέπει να κάνω reset πριν κάνω το update;

 

Σήμερα μου ήρθε συσκευή με την 11.0.4 και αμέσως ήρθε αναβάθμιση η 12

Την έκανα και όλα πάνε ρολόι

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Καλά η μπαταρία κάνει με το naptime (και αφού πέταξα όλη την σαβούρα) παπάδες.. Μιλάμε για μέσα στο σπίτι τώρα με φουλ σήμα κτλ. Τώρα φαίνεται η δύναμη της. Έχω πάθει την πλάκα μου και εδώ. 9ad0bec177db4c128a92f97fd2d7d25a.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 43 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ το έκανα φουλ ρεσετ αν και πολλοί το έβαλαν από πάνω χωρίς πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Κάτι δεν πάει καλά με τα στατιστικά σου, τηλεφωνία δεν φαίνεται να καταναλώνει τίποτε εκτός και αν το έχεις όλο πτήση, το δε άλλο sot 1 ημέρα 13 ώρες μήπως του έχεις αλλάξει την μπαταρία με του αυτοκινήτου σου?

Το τηλέφωνο αυτό ο μέσος όρος του είναι 10% μπαταρία ανά 1 ώρα SOT εκεί είσαι και εσύ τελείως normal.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Κάτι δεν πάει καλά με τα στατιστικά σου, τηλεφωνία δεν φαίνεται να καταναλώνει τίποτε εκτός και αν το έχεις όλο πτήση, το δε άλλο sot 1 ημέρα 13 ώρες μήπως του έχεις αλλάξει την μπαταρία με του αυτοκινήτου σου?

Το τηλέφωνο αυτό ο μέσος όρος του είναι 10% μπαταρία ανά 1 ώρα SOT εκεί είσαι και εσύ τελείως normal.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

εχεις δικιο το ειχα και εκτος wifi και το ειχα ξεχασει :lol: ...θα ξαναβαλω αυριο νεο screen ..Και παλι ομως 3 ωρες οθονη ακομη και ετσι στο LG8S δεν ειχα ουτε για αστειο ...:)

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο το ειχα και εκτος wifi και το ειχα ξεχασει :lol: ...θα ξαναβαλω αυριο νεο screen ..Και παλι ομως 3 ωρες οθονη ακομη και ετσι στο LG8S δεν ειχα ουτε για αστειο ...:)
Έχεις δώσει βέβαια τις εντολές adb για το gsam όταν το εγκατεστησες.

Το naptime το δοκιμάσω να δω τελικά πόσο βοηθάει, το θέμα δεν είναι η σύγκριση xiaomi lg που δεν έχει καμμία σχέση αλλά πόσο το naptime αυξάνει την διάρκεια της μπαταρίας.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν νομιζω να βοηθανε τετοιες εφαρμογες εν ετει 2020 και android 10,

ηταν χρησιμες παλιοτερα οταν τα doze κι ολα αυτα ειχαν πρωτοβγει και

δεν λειτουργουσαν τοσο "επιθετικα" θα ελεγα,

εχω αρκετα χρονια να χρησιμοποιησω τετοιες εφαρμογες, μονο amplify εχει μεινει σε ενα android 5 παλιο κινητο που εχω στην ακρη,

θα ελεγα αφηστε το android να κανει την δουλεια του και μην το πειραζετε,

για στατιστικα μπαταριας μονο τα μαμισια ειναι αξιοπιστα θα ελεγα επισης

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα δεν νομιζω να βοηθανε τετοιες εφαρμογες εν ετει 2020 και android 10,

ηταν χρησιμες παλιοτερα οταν τα doze κι ολα αυτα ειχαν πρωτοβγει και

δεν λειτουργουσαν τοσο "επιθετικα" θα ελεγα,

εχω αρκετα χρονια να χρησιμοποιησω τετοιες εφαρμογες, μονο amplify εχει μεινει σε ενα android 5 παλιο κινητο που εχω στην ακρη,

θα ελεγα αφηστε το android να κανει την δουλεια του και μην το πειραζετε,

για στατιστικα μπαταριας μονο τα μαμισια ειναι αξιοπιστα θα ελεγα επισης

 

Τα στατιστικά του miui είναι χάλια και παρ'ολη την αναβάθμιση δεν τα έφτιαξαν..

Link to comment
Share on other sites

Στο τηλέφωνο που παρέλαβα χθες κάθε φορά που το ανοίξω προσπαθεί να ενεργοποιήσει, μάλλον την εύρεση συσκευή μεσω sim κάρτας χωρίς επιτυχία με αποτέλεσμα να μου τρώει χρηματα από την κάρτα

Το έχει πάθει άλλος; Μπορώ να κάνω κάτι;

Μανώλης
Link to comment
Share on other sites

Εννοείς τα έκαναν χειρότερα :)
Χειρότερα δεν γίνεται άλλα αντί άλλων...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@Jpower73 για ρίξε μια ματιά με το σύστημα Android κάτι γίνεται, βγάζεις κανένα πόρισμα?

Το Video On στο σύστημα Android μου κάνει την ζημιά 2 φίλοι δεν το έχουν ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ?

 

80dca92640d0f6813452343cdd8d4d89.jpg65288535afefc7bc9fb435b761d3eaa5.jpg211ff00b794a5d2808d3c38b17fcb70a.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

@Jpower73 για ρίξε μια ματιά με το σύστημα Android κάτι γίνεται, βγάζεις κανένα πόρισμα?

Το Video On στο σύστημα Android μου κάνει την ζημιά 2 φίλοι δεν το έχουν ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ ΕΧΕΙΣ ΙΔΕΑ?

 

80dca92640d0f6813452343cdd8d4d89.jpg65288535afefc7bc9fb435b761d3eaa5.jpg211ff00b794a5d2808d3c38b17fcb70a.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι έχεις βάλει κάποιο θέμα με video wallpaper.

Δεν το ψάξα παραπάνω, μόλις είδα τα μνμ σας :)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι ότι έχεις βάλει κάποιο θέμα με video wallpaper.

 

Δεν το ψάξα παραπάνω, μόλις είδα τα μνμ σας :)

Ναι ρε μεγάλε λες να είναι αυτό..... δοκιμάζω και θα επανέλθω.

 

Σου βγάζω το καπέλο μόνο εκεί δεν πήγε το μυαλό μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Έχει εμφανιστεί σε κανέναν σας στον dialer η δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης που έλεγαν ότι θα ξεκινήσει σταδιακά να δίνεται??
Link to comment
Share on other sites

Ναι ρε μεγάλε λες να είναι αυτό..... δοκιμάζω και θα επανέλθω.

 

Σου βγάζω το καπέλο μόνο εκεί δεν πήγε το μυαλό μου.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Επίσης τσέκαρε λίγο και τους λογαριασμούς σου.

Είτε έχεις πολλούς που συγχρονίζεις είτε τους έχεις (ή κάποιον απ αυτούς) σε βραχυ συγχρονισμό. (μέσος όρος 23 συγχρονισμοι την ώρα στο σύνολο. Ενδεικτικά, αν έχεις 5 λογαριασμούς αυτοί συγχρονιζουν ανα 12'. Καθαρά ενδεικτικό παράδειγμα. Μπορεί κάποιος να συγχρονίζει συχνότερα και άλλος πιο αραιά )

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Για δείτε και τα δικά μου σήμερα.. Νομίζω τούμπανο.. (naptime τρέχει από χθες)

Απίστευτη μπαταρία πραγματικά ξεχνάς που είναι ο φορτιστής.. ffaaf3b0b2cd671a1233558fcf4b0c80.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει εμφανιστεί σε κανέναν σας στον dialer η δυνατότητα ηχογράφησης κλήσης που έλεγαν ότι θα ξεκινήσει σταδιακά να δίνεται??

 

Τσουκ.... :p

 

----- προσθήκη μηνύματος 31 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για δείτε και τα δικά μου σήμερα.. Νομίζω τούμπανο.. (naptime τρέχει από χθες)

Απίστευτη μπαταρία πραγματικά ξεχνάς που είναι ο φορτιστής.. ffaaf3b0b2cd671a1233558fcf4b0c80.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κι εγώ τον έψαχνα σήμερα... :lol:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Επίσης τσέκαρε λίγο και τους λογαριασμούς σου.

Είτε έχεις πολλούς που συγχρονίζεις είτε τους έχεις (ή κάποιον απ αυτούς) σε βραχυ συγχρονισμό. (μέσος όρος 23 συγχρονισμοι την ώρα στο σύνολο. Ενδεικτικά, αν έχεις 5 λογαριασμούς αυτοί συγχρονιζουν ανα 12'. Καθαρά ενδεικτικό παράδειγμα. Μπορεί κάποιος να συγχρονίζει συχνότερα και άλλος πιο αραιά )

Αν εννοείς λογαριασμούς συσκευής που φαίνεται αυτό στα στατιστικά?

Άσε το τι συνχρονιζω λογαριασμούς προσωπικά ημερολόγια διάφορα άλλα που φαίνεται στα στατιστικά.?

αυτό το Syncloopwakelock ?

Σε όσους μπορώ να ρυθμίσω χρόνο συνχρονισμου το έχω στο μεγαλύτερο στο gmail πχ δεν μπορώ να ρυθμίσω κάθε πότε.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

μετά τη νέα αναβάθμιση συχνά φαίνεται σαν να πατάει πλήκτρα μόνο του

όταν μιλάω σε κλήση πχ να μου την κλείνει ή όταν πάω να μπω σε μια συζήτηση στο viber να βγαίνει και να βγάζει φωτογραφία

το έχει πάθει κανένας άλλος;

Το ίδιο ακριβώς συμβαίνει και σε εμένα και είμαι ένα βήμα πριν το Hard reset.

Αν έχει κάποιος μια ιδέα να το αποφύγουμε και να επανεγκαταστήσουμε όλες τις εφαρμογές από την αρχή, θα βοηθούσε πολύ.

Σίγουροι είναι μόνο, οι τρελοί...

Redmi Note 9 Pro 6/64

11.0.6.0 (QJZEUXM)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...