Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

μηπως εχεις ενεργοποιησει καποιο θεμα στην 11 και δεν υποστηριζεται στην 12?

 

Έχουν αλλάξει τα χρώματα η φωτεινοτητα η αντίθεση παντού στα πάντα .μέσα στα παιχνίδια ,στο μεσετζερ στο φεισμπουκ ,στο μενού ρυθμίσεων παντού .είναι άλλα χρώματα πιο έντονα φωτεινά με ενα σαν 3d εφέ στην κύλιση των γραμμάτων ή ακόμα και μέσα στα παιχνίδια ,παίζω το nba live και εκεί καταλαβαίνω τι διαφορά τρομερά σε όλα αυτά

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις ανεβασε καποιο screenshot ή βγαλε φωτο με αλλο κινητο αυτο που βλεπεις..

δοκιμασες να κανεις factory reset? (θελει backup πριν τα αρχεια σου αν θες να κρατησεις κατι)

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεις ανεβασε καποιο screenshot ή βγαλε φωτο με αλλο κινητο αυτο που βλεπεις..

δοκιμασες να κανεις factory reset? (θελει backup πριν τα αρχεια σου αν θες να κρατησεις κατι)

Αυτό πρότεινα και εγώ πριν με την φωτογραφία πολύ εντύπωση μου κάνει δεν μου έχει ξανατυχει τέτοια περίπτωση πολύ κουφό, το ίδιο του έκανε και σε ένα 10 lite από την 11 στην 12 τι να πω κάτι βλέπει το μάτι σου που τα δικά μας δεν το αντιλαμβάνονται.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν υπαρχει πουθενα αυτο να εχει αναφερθει. ετσι που το παρουσιαζει το προβλημα σιγουρα δεν ειναι "αυτο το κατι που βλεπει" χαχαχα

για να το εχει κανει και σε αλλη συσκευη του σιγουρα ειναι καποια ρυθμιση ή εφαρμογη που χρησιμοποιει και υπαρχει ασυμβατοτητα με την 12.

με το factory reset σιγουρα θα λυθει αυτη η απορια..

Link to comment
Share on other sites

Αυτό πρότεινα και εγώ πριν με την φωτογραφία πολύ εντύπωση μου κάνει δεν μου έχει ξανατυχει τέτοια περίπτωση πολύ κουφό, το ίδιο του έκανε και σε ένα 10 lite από την 11 στην 12 τι να πω κάτι βλέπει το μάτι σου που τα δικά μας δεν το αντιλαμβάνονται.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Το mi note 10 lite μου ήρθε με την 12 φορεμένη και με ενοχλούσε και γι'αυτό νόμιζα ότι ήταν η αμόλεντ που δεν αντέχω και πήρα το note 9 pro. Τόσους καιρό 2 μηνες δεν είχα πρόβλημα ,μόλις έκανα την αναβάθμιση έγινε και αυτη η αλλαγή στα χρώματα και τη φωτεινότητα και μου θυμησε ακριβώς την δυσφορία που με έπιανε με το note 10 lite άρα είναι θέμα βελτίωσης του βάθους χρωμάτων της miui , κάτι το οποίο μόνο αν σε ενοχλεί το καταλαβαίνεις αλλιώς λειτουργεί μια χαρά το κινητο,εμένα με ενοχλεί τόσο που με πιάνει πονοκεφαλος και ζαλάδα και τα μάτια μου θολωνουν , η διαφορά 11 με 12 στο βάθος χρώματος και εφέ φωτεινότητας είναι πολύ μεγάλη ,απορώ πως δεν το είδε κανείς άλλος . Δεν γίνετε να αποτυπωθεί σε screenshot ,δεν εχω προηγούμενο και καινουργιο το ίδιο να σας το συγκρίνω ,δειξω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

δεν υπαρχει πουθενα αυτο να εχει αναφερθει. ετσι που το παρουσιαζει το προβλημα σιγουρα δεν ειναι "αυτο το κατι που βλεπει" χαχαχα

για να το εχει κανει και σε αλλη συσκευη του σιγουρα ειναι καποια ρυθμιση ή εφαρμογη που χρησιμοποιει και υπαρχει ασυμβατοτητα με την 12.

με το factory reset σιγουρα θα λυθει αυτη η απορια..

 

Δεν είναι από προγράμματα . Έγινε με την αλλαγή σε 12 και επηρεάζει γενικά την εικόνα της οθόνης ,σε παιχνίδια ,μυνηματα ,μενού ,μεσετζερ εικόνες παντού

Link to comment
Share on other sites

πολυ ιδιαιτερο αυτο που λες. τι να πω.. δε μπορω να το καταλαβω εγω. ουτε βρηκα κατι σε παρομοια αναφορα..

αν βρεις λυση με καποιο τροπο, ενημερωσε γιατι το θεωρω πολυ ιδιαιτερο αυτο που λες και ενδιαφερον..

 

παντως για να γυρισεις στην 11, οπως ειπαν και τα παιδια πιο πριν, πρεπει να ξεκλειδωθει το κινητο πρωτα (1 βδομαδα αναμονη αυτο) και μετα με το miflash μπορεις να βαλεις την τελευταια miui11 official fastboot..

Edited by baxalo
Link to comment
Share on other sites

στο netflix βλέπεται hd περιεχόμενο; εγώ είμαι με widevine L3 μόνο μέχρι sd με αφήνει να δω. υπάρχει κάποιο fix για αυτό; να παω σε L1;
Link to comment
Share on other sites

πολυ ιδιαιτερο αυτο που λες. τι να πω.. δε μπορω να το καταλαβω εγω. ουτε βρηκα κατι σε παρομοια αναφορα..

αν βρεις λυση με καποιο τροπο, ενημερωσε γιατι το θεωρω πολυ ιδιαιτερο αυτο που λες και ενδιαφερον..

 

παντως για να γυρισεις στην 11, οπως ειπαν και τα παιδια πιο πριν, πρεπει να ξεκλειδωθει το κινητο πρωτα (1 βδομαδα αναμονη αυτο) και μετα με το miflash μπορεις να βαλεις την τελευταια miui11 official fastboot..

 

Τα αρχεία μου και οι εφαρμογές σώζονται?

Link to comment
Share on other sites

αρχεια τα στελνεις στον υπολογιστη. εφαρμογες δε ξερω αν μπορεις να τις κρατησεις στο cloud. δε το εχω δουλεψει. ισως καποιο αλλο παιδι που το εχει δουλεψει να σε βοηθησει σχετικα με αυτο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

στο netflix βλέπεται hd περιεχόμενο; εγώ είμαι με widevine L3 μόνο μέχρι sd με αφήνει να δω. υπάρχει κάποιο fix για αυτό; να παω σε L1;

ποια rom εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Το mi note 10 lite μου ήρθε με την 12 φορεμένη και με ενοχλούσε και γι'αυτό νόμιζα ότι ήταν η αμόλεντ που δεν αντέχω και πήρα το note 9 pro. Τόσους καιρό 2 μηνες δεν είχα πρόβλημα ,μόλις έκανα την αναβάθμιση έγινε και αυτη η αλλαγή στα χρώματα και τη φωτεινότητα και μου θυμησε ακριβώς την δυσφορία που με έπιανε με το note 10 lite άρα είναι θέμα βελτίωσης του βάθους χρωμάτων της miui , κάτι το οποίο μόνο αν σε ενοχλεί το καταλαβαίνεις αλλιώς λειτουργεί μια χαρά το κινητο,εμένα με ενοχλεί τόσο που με πιάνει πονοκεφαλος και ζαλάδα και τα μάτια μου θολωνουν , η διαφορά 11 με 12 στο βάθος χρώματος και εφέ φωτεινότητας είναι πολύ μεγάλη ,απορώ πως δεν το είδε κανείς άλλος . Δεν γίνετε να αποτυπωθεί σε screenshot ,δεν εχω προηγούμενο και καινουργιο το ίδιο να σας το συγκρίνω ,δειξω

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν είναι από προγράμματα . Έγινε με την αλλαγή σε 12 και επηρεάζει γενικά την εικόνα της οθόνης ,σε παιχνίδια ,μυνηματα ,μενού ,μεσετζερ εικόνες παντού

 

Δοκίμασε αυτό...

 

https://apkhome.net/ghostscreen-1-0-1-4/

 

Color Temperature 2090K

Intensity level 8 %

Dim Level 8 %

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Η ressurection remix με κανει κάτι χαζομαρουλες τις τελευταίες ημέρες, που στην αρχή δε τις έκανε.

Πχ σβήνει η οθόνη και αναγκαστικά κάνω ριμπουτ, κολλάει το ξυπνητήρι και χτυπάει συνέχεια, βγάζει σφάλμα στη συλλογή, κλπ

 

Θα δοκιμασω κάποια αλλη σε aosp,μάλλον los, και αν δε με ικανοποιήσει θα γυρίσω σε miui. Ίσως στην xtrv? Την εχει κανεις να με πει εντυπώσεις??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αρχεια τα στελνεις στον υπολογιστη. εφαρμογες δε ξερω αν μπορεις να τις κρατησεις στο cloud. δε το εχω δουλεψει. ισως καποιο αλλο παιδι που το εχει δουλεψει να σε βοηθησει σχετικα με αυτο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 80 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ποια rom εχεις?

 

stable 12 πήρε το update πριν μερικές ημέρες

Link to comment
Share on other sites

στο netflix βλέπεται hd περιεχόμενο; εγώ είμαι με widevine L3 μόνο μέχρι sd με αφήνει να δω. υπάρχει κάποιο fix για αυτό; να παω σε L1;
Δεν υπάρχει περίπτωση να γυρίσει σε L1 υπάρχει μοναδικό κλειδί σε κάθε συσκευή σαν το imei, πήγε L3 τέλος.Αυτο όμως γίνεται όταν φλασάρεις κάποια custom rom η περάσεις stock με fastboot.

Εσύ λες δεν το έχεις πειράξει καθόλου.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η ressurection remix με κανει κάτι χαζομαρουλες τις τελευταίες ημέρες, που στην αρχή δε τις έκανε.

Πχ σβήνει η οθόνη και αναγκαστικά κάνω ριμπουτ, κολλάει το ξυπνητήρι και χτυπάει συνέχεια, βγάζει σφάλμα στη συλλογή, κλπ

 

Θα δοκιμασω κάποια αλλη σε aosp,μάλλον los, και αν δε με ικανοποιήσει θα γυρίσω σε miui. Ίσως στην xtrv? Την εχει κανεις να με πει εντυπώσεις??

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σου έλεγα εγώ εκατοντάδες post πριν μην την αλλάζεις την miui γιατί καμμιά δεν καθετε 100% καλά αλλά εσύ δοκιμές
Link to comment
Share on other sites

stable 12 πήρε το update πριν μερικές ημέρες

 

ρυθμισεις -> κωδικοι & ασφαλεια -> ξεκλειδωμα με δακτυλικο -> πληρωμες με δακτυλικο -> widevine (L1) και πατα ενημερωση/ληψη πιστοποιητικου.

αν εισαι τυχερος (δε ξερω τι ειχες δοκιμασει πριν με rom κτλ και το εγινε με το persist.img) θα παιξει.

αν οχι, για την ωρα δεν εχει κατι αλλο να κανεις.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα.

Και εγώ σε L1 ήμουν ( απείραχτο τηλέφωνο) και μόλις αναβάθμισα σε 12 πήγα σε L3.

Σε τι έχει επιπτώσεις αυτό??

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

ρυθμισεις -> κωδικοι & ασφαλεια -> ξεκλειδωμα με δακτυλικο -> πληρωμες με δακτυλικο -> widevine (L1) και πατα ενημερωση/ληψη πιστοποιητικου.

αν εισαι τυχερος (δε ξερω τι ειχες δοκιμασει πριν με rom κτλ και το εγινε με το persist.img) θα παιξει.

αν οχι, για την ωρα δεν εχει κατι αλλο να κανεις.

 

αδυναμία λήψης πιστοποιητικου! τι περίεργα πράγματα είναι αυτά;;;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημερα.

Και εγώ σε L1 ήμουν ( απείραχτο τηλέφωνο) και μόλις αναβάθμισα σε 12 πήγα σε L3.

Σε τι έχει επιπτώσεις αυτό??

Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Επιβεβαιώνω και εγώ από 11 σε 12 απείραχτο το L1 έγινε L3 κάτι έγινε με την 12. Τώρα το πρόσεξα που το τσέκαρα πάλι.

Δεν μπορείς να δεις σε Netflix HD περιεχόμενο.

 

Για τσεκάρετε το ρε παιδιά μήπως συνέβει μόνο στην EU Rom η καί στην Global

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

****** τα. Γιατί έγινε αυτό.

είναι η πρώτη φορά που κρατάω το τηλέφωνο κλειδωμένο και απείραχτο και τώρα κάνει τέτοια χαζά??

Τι να πω.

Αναμένω..

 

 

Edit1: παρατήρησα κάτι πιο κουλό τώρα.

Μετά το μήνυμα που είχα γράψει πιο πανω είπα να ξαναδώ μετά από επανεκκίνηση και έγινε L1.

Τώρα μετά από 30 λεπτά και αφού εγκατέστησα ένα πρόγραμμα (Duplicate Files Fixer) κοίταξα από περιέργεια ξανά και έγινε πάλι L3.

Δεν ξέρω τι να πω , αν γίνει ξανά L1 θα βγαλω σκρινσοτ για του λόγου το αληθές να δείτε.

 

Edit2: Βρήκα τι φταίει. Μόλις εγκαταστήσεις μια εφαρμογή από άγνωστη πηγή το κάνει L3.

Αν την απεγκαταστησεις το κάνει ξανά L1.

Η αν την τρέξεις την εφαρμογή και μετά κάνεις επανεκκίνηση το κάνει L1

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

34ada23e146f234b1bc576d6b0d747d6.jpg627c659fddcbf71553ce1343d41de7e2.jpg

Edited by GTHOM
Όλοι θέλουν να αλλάξουν τον κόσμο, αλλά κανένας δεν θέλει να αλλάξει τον εαυτό του
Link to comment
Share on other sites

****** τα. Γιατί έγινε αυτό.

είναι η πρώτη φορά που κρατάω το τηλέφωνο κλειδωμένο και απείραχτο και τώρα κάνει τέτοια χαζά??

Τι να πω.

Αναμένω..

 

 

Edit1: παρατήρησα κάτι πιο κουλό τώρα.

Μετά το μήνυμα που είχα γράψει πιο πανω είπα να ξαναδώ μετά από επανεκκίνηση και έγινε L1.

Τώρα μετά από 30 λεπτά και αφού εγκατέστησα ένα πρόγραμμα (Duplicate Files Fixer) κοίταξα από περιέργεια ξανά και έγινε πάλι L3.

Δεν ξέρω τι να πω , αν γίνει ξανά L1 θα βγαλω σκρινσοτ για του λόγου το αληθές να δείτε.

 

Edit2: Βρήκα τι φταίει. Μόλις εγκαταστήσεις μια εφαρμογή από άγνωστη πηγή το κάνει L3.

Αν την απεγκαταστησεις το κάνει ξανά L1.

Η αν την τρέξεις την εφαρμογή και μετά κάνεις επανεκκίνηση το κάνει L1

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

34ada23e146f234b1bc576d6b0d747d6.jpg627c659fddcbf71553ce1343d41de7e2.jpg

 

Εχεις και αλλο νούμερο στο System id

Παράξενο....

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα μετά από επανεκκίνηση έγινε L1

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...