Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

στην gallery αuτο που βλεπεις ειναι .jpg αρχειο εγω μιλαω για τα .dng που αποθηκευνται στον φάκελο pictures τσεκαρε τον φακελο και θα δεις και σε εσένα πράσινες φωτο

 

https://mega.nz/file/ZHZB2apJ#hsr7Yprv_wwdoW420M6sm_aJWXRoMIGdk8UIr98F1-M

 

Fixxed

:)

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Τι λειτουργικό έχεις φίλε στον υπολογιστή?

Εγώ έχω windows 7 32bit και μου ζητάει το net framework, πάω να το εγκαταστησω και δεν μπαίνει με τίποτε..

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

10 εχω φιλε μου και μου το εβγαλε το ιδιο λαθος την πρωτη φορα αλλα μετα επαιξε κανονικα.

 

Εάν δε κάνεις επαναφορά είσαι οκ. Τα ξηλωμενα παραμένουν ξηλωμενα

Το φανταστηκα αλλα ειπα να σιγουρευτω. Thnx φιλε μου.

Link to comment
Share on other sites

μετα το σημερινο update εχει εμφανίσει μια λευκή μπαρα στο κάτω μερος της οθόνης και μπράβο τους.

Πως τη βγάζουμε απο κει;

Link to comment
Share on other sites

μετα το σημερινο update εχει εμφανίσει μια λευκή μπαρα στο κάτω μερος της οθόνης και μπράβο τους.

Πως τη βγάζουμε απο κει;

 

Μόνο με Hard reset. Κι εμένα μου το έκανε αυτό όπως κι άλλα μικρό κολλήματα στο 8T και έστρωσε μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με Hard reset. Κι εμένα μου το έκανε αυτό όπως κι άλλα μικρό κολλήματα στο 8T και έστρωσε μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Φιλε καλό είναι αν δεν ξέρουμε κάτι να μην λέμε ότι μας κατέβει.Αυτη η γραμμή είναι επιλογή αν θες να υπάρχει η όχι . Υπάρχει διακόπτης στο μενού προβολή πλήρους οθόνης που λέγεται " απόκρυψη ένδειξης πλήρους οθόνης" .Μπορείς αν δεν την θες να ενεργοποιήσεις τον διακοπτη και να εξαφανιστεί.

Link to comment
Share on other sites

Μόνο με Hard reset. Κι εμένα μου το έκανε αυτό όπως κι άλλα μικρό κολλήματα στο 8T και έστρωσε μετά από επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Εγκληματική απάντηση...κανονικά πρέπει να μην ξαναγράψεις στο forum:mad:

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλό είναι αν δεν ξέρουμε κάτι να μην λέμε ότι μας κατέβει.Αυτη η γραμμή είναι επιλογή αν θες να υπάρχει η όχι . Υπάρχει διακόπτης στο μενού προβολή πλήρους οθόνης που λέγεται " απόκρυψη ένδειξης πλήρους οθόνης" .Μπορείς αν δεν την θες να ενεργοποιήσεις τον διακοπτη και να εξαφανιστεί.

 

Σε εμένα δεν υπάρχει τέτοιος διακόπτης

Link to comment
Share on other sites

Εγκληματική απάντηση...κανονικά πρέπει να μην ξαναγράψεις στο forum:mad:

 

Εσύ πρόσεξε τι γράφεις φίλε... Άμα δεν ξέρεις να μην λες. Να μετράς τα λόγια σου πριν. Τον θυμό σου αλλού.

Εμένα αν δεν έκανα Hard reset δεν θα έβλεπα αυτόν τον διακόπτη, γιατί απλά δεν υπήρχε πριν.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε καλό είναι αν δεν ξέρουμε κάτι να μην λέμε ότι μας κατέβει.Αυτη η γραμμή είναι επιλογή αν θες να υπάρχει η όχι . Υπάρχει διακόπτης στο μενού προβολή πλήρους οθόνης που λέγεται " απόκρυψη ένδειξης πλήρους οθόνης" .Μπορείς αν δεν την θες να ενεργοποιήσεις τον διακοπτη και να εξαφανιστεί.

Ευχαριστώ πολύ.

Αυτό που έγραψες ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς αλλά πίστευα ότι με την έλευση της 12 θα αποκατασταθεί το θέμα του wifi αλλά τζίφος.Μεσα στην ημέρα το κινητό χάνει την σύνδεση και το πρόβλημα αποκαθίσταται μόνο με επανεκκίνηση της συσκευής.
Samsung Galaxy SΙΙΙ i9300
Link to comment
Share on other sites

Και λίγες σημειώσεις.. :)

 

Libpatcher - is a custom setting where you can set all the settings to your liking

 

Radius Temporal: changes the graininess of the image by affecting noise, the higher the image is more blurry and less noise, the lower the more noisy, but more detail

 

Tone Curve: Adjust dark points, white points, shadows, highlights. It is recommended to enable and leave the default values.

 

Sharpness: allows you to control the sharpness of the image. Zoom in for low-light shots, and zoom out for selfies. THIS IS A PERSONAL PREFERENCE, ADJUST TO YOUR NEEDS

 

Luminance Noise Reduction: Controls the “graininess” in images caused by high ISO. Decrease it to get more detail at the expense of high noise, or increase it if the noise is unacceptable to you

 

Color Noise Reduction: Controls color spots. There is usually no need to adjust it as this will not improve the quality, but you can increase it slightly if you see colored spots in the dark. Too much chroma noise can cause a decrease in saturation. Also known as color noise

 

Contrast: allows you to control the contrast of the image. Increase it if you want darker shadows, and decrease it to make it brighter. THIS IS A PERSONAL PREFERENCE, REGULATE IT IN YOUR NEEDS

 

Saturation: allows you to control the saturation of the image. Increase it if you want more saturated colors in your photos. THIS IS A PERSONAL PREFERENCE, ADJUST TO YOUR NEEDS

 

Luminance noise reduction levels

 

Level 1 (Detail) changes the photo very slightly, slightly smoothing out small elements

 

Level 2 (Rough Surfaces) seriously alters the image by smoothing grain

 

Level 3 (Edges) doesn't change much. Smooths edges slightly

 

Level 4 (Smooth Surfaces) radically alters the image by making it posterized by smoothing out large areas of the same color. Avoid magnification over 1.0

 

 

Color noise reduction levels

 

Level 1 (Detail) fine textures, but the same applies to rough details

 

Level 2 (Rough surfaces) fine textures, but the same applies to rough details

 

Level 3 (Edges) Edges are mainly defined by the contrast between one object and another

 

Level 4 (Smooth Surfaces) Smooth surfaces are generally uniform areas of the image. Like wallpaper with few small details

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, Να ρωτησω κι εγω κατι. Πατησα να κανει ληψη ενημερωσης. Μετα απο 1 ωρα δεν κανει τιποτα. Δεν ανοιγει η οθονη.Αναβει το λαμπακι ειδοποιησης μονο. Κατι εχει παει στραβα υποπτευομαι. Ισχυει;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, Να ρωτησω κι εγω κατι. Πατησα να κανει ληψη ενημερωσης. Μετα απο 1 ωρα δεν κανει τιποτα. Δεν ανοιγει η οθονη.Αναβει το λαμπακι ειδοποιησης μονο. Κατι εχει παει στραβα υποπτευομαι. Ισχυει;

 

ειχε μπαταριά το κινητό σου ;

Link to comment
Share on other sites

Και με βάση τα παραπάνω,

Αυτό είναι το τελικό

 

https://mega.nz/file/ZCZTBIyI#paWNeZk1V6n0ee1i6v3G_9Wns3nKjfzoa4h3BqeUnRc

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, Να ρωτησω κι εγω κατι. Πατησα να κανει ληψη ενημερωσης. Μετα απο 1 ωρα δεν κανει τιποτα. Δεν ανοιγει η οθονη.Αναβει το λαμπακι ειδοποιησης μονο. Κατι εχει παει στραβα υποπτευομαι. Ισχυει;
Αν πατήσεις και κρατήσεις το power button για πάνω από 10 sec κάνει κατι?

Αυτό πρώτη φορά το ακούω.

Πατήστε να παρει την ενημέρωση τι έγινε δεν εξηγείς, την κατέβασε? Όταν την κατεβάσει κάνει επανεκκίνηση και άρχιζει να μετρά %, εσένα τι εκανε?

Αν το βάλεις στον υπολογιστή τον βλέπει?

Αν πατήσεις το power και το volume up μαζί και κρατήσεις κάνει κάτι δεν μας λες και τίποτα.....

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Μην δίνεις σημασία τηλέφωνα θα βγαίνουν συνέχεια και θα έχουν κάτι παραπάνω από αυτό ΠΑΝΤΑ.

Τώρα για το 5G δεν μου λέει κάτι με το 4G+ αν πέσεις σε καλό δυκτιο είναι σφαίρα.

 

Το 9pro είναι πολύ πλήρες τηλεφωνο τα έχει όλα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην δίνεις σημασία τηλέφωνα θα βγαίνουν συνέχεια και θα έχουν κάτι παραπάνω από αυτό ΠΑΝΤΑ.

Τώρα για το 5G δεν μου λέει κάτι με το 4G+ αν πέσεις σε καλό δυκτιο είναι σφαίρα.

 

Το 9pro είναι πολύ πλήρες τηλεφωνο τα έχει όλα.

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ξέρω φιλε μου.

Ενημερωτικό καθαρά το ποστ.

 

Έχω γραψει και παλαιότερα και την επιθετική πολιτική της εταιρίας.

Και καλά κάνει..

 

Για το 5G μετά από 3+ χρονια για εδω και βλέπουμε..:rolleyes:

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αν πατήσεις και κρατήσεις το power button για πάνω από 10 sec κάνει κατι?

Αυτό πρώτη φορά το ακούω.

Πατήστε να παρει την ενημέρωση τι έγινε δεν εξηγείς, την κατέβασε? Όταν την κατεβάσει κάνει επανεκκίνηση και άρχιζει να μετρά %, εσένα τι εκανε?

Αν το βάλεις στον υπολογιστή τον βλέπει?

Αν πατήσεις το power και το volume up μαζί και κρατήσεις κάνει κάτι δεν μας λες και τίποτα.....

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Πατησα το power button για 10sec και ανοιξε χωρις να εχει παρει ενημερωση.Ευχαριστω.

 

Αν και λυθηκε το προβλημα μου να πω οτι απλα πατησα ληψη ενημερωσης το ειδα να φτανει στο 3% μετα απο λιγα δευτερολεπτα και το ειδα ξανα μετα απο 10 λεπτα περιπου με μαυρη οθονη.Εβαλα αποτυπωμα δεν ανοιγε η οθονη, ουτε οταν πατουσα στιγμαια το κουμπι. Τοτε φοβηθηκα και περιμενα κοιτωντας το καθε τοσο .Αφου περασε 1 ωρα ρωτησα εσας και πατησα το παουερ μεχρι 3 δευτερολεπτα.

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Πατησα το power button για 10sec και ανοιξε χωρις να εχει παρει ενημερωση.Ευχαριστω.

 

 

 

Αν και λυθηκε το προβλημα μου να πω οτι απλα πατησα ληψη ενημερωσης το ειδα να φτανει στο 3% μετα απο λιγα δευτερολεπτα και το ειδα ξανα μετα απο 10 λεπτα περιπου με μαυρη οθονη.Εβαλα αποτυπωμα δεν ανοιγε η οθονη, ουτε οταν πατουσα στιγμαια το κουμπι. Τοτε φοβηθηκα και περιμενα κοιτωντας το καθε τοσο .Αφου περασε 1 ωρα ρωτησα εσας και πατησα το παουερ μεχρι 3 δευτερολεπτα.

 

Ευχαριστω

Πατάς λήψη ενημέρωσης αφού την κατεβάσει 680mb ειναι, σε ρωτάει να την εγκαταστήσει, αν πατήσεις ναι την ελενχει αν είναι σωστά κατεβασμένη, κάνει επανεκκίνηση και βλέπεις ένα μετρητή που μετρά % θέλει περίπου 10 λεπτά.

Μπορείς να το ξανακάνεις απείραχτο τηλεφωνο για να σου μείνει στα χέρια πολύ δύσκολο το βλέπω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...