Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Πήγα σήμερα να πληρώσω με την εφαρμογή της Πειραιώς κι έγινα ρεζίλι. Μου έβγαζε την παρακάτω ειδοποίηση. Αυτά μετά την miui 12. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει;

 

----- προσθήκη μηνύματος 117 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγα σήμερα να πληρώσω με την εφαρμογή της Πειραιώς κι έγινα ρεζίλι. Μου έβγαζε την παρακάτω ειδοποίηση (screen overlay detected). Αυτά μετά την miui 12. Ξέρει κάποιος τι μπορεί να φταίει;

Μήπως έχεις την εφαρμογή FNG; Κάπου βλέπει ότι υπάρχει εφαρμογή που κάνει επικάλυψη... ίσως να φταίνε και οι χειρονομίες της xiaomi.... Εμένα όταν μου πετάει αυτό το μνμ (η αλήθεια είναι ότι δεν το κάνει πάντα) κάνω μία πίσω, φεύγει και με αφήνει να πληρώσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Καλησπέρα

2η μέρα σήμερα με το 9s προερχόμενος απο iPhone (έχω το SE σχεδόν 5 χρόνια και λόγω μπαταρίας και χωρητικότητας αλλά και οικονομικών ήταν να πάρω το 9pro και τελικά πήρα το 9s) , θέλω να ρωτήσω άν υπάρχει τρόπος να μεταφέρω το σημειωματάριο που έχω πολλές σημειώσεις στη νέα συσκευή .

Μάκης

"ΤΙΣ ΑΓΟΡΕΥΕΙΝ ΒΟΥΛΕΤΑΙ"

"ΕΝΔΕΧΕΤΑΙ ΑΛΛΩΣ ΕΧΕΙΝ "

Όταν εμείς τα λέγαμε αυτά οι "άλλοι" απλώς δεν υπήρχαν ...

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις την εφαρμογή FNG; Κάπου βλέπει ότι υπάρχει εφαρμογή που κάνει επικάλυψη... ίσως να φταίνε και οι χειρονομίες της xiaomi.... Εμένα όταν μου πετάει αυτό το μνμ (η αλήθεια είναι ότι δεν το κάνει πάντα) κάνω μία πίσω, φεύγει και με αφήνει να πληρώσω.

 

Όχι δεν έχω.

Link to comment
Share on other sites

μετά τη νέα αναβάθμιση συχνά φαίνεται σαν να πατάει πλήκτρα μόνο του

όταν μιλάω σε κλήση πχ να μου την κλείνει ή όταν πάω να μπω σε μια συζήτηση στο viber να βγαίνει και να βγάζει φωτογραφία

το έχει πάθει κανένας άλλος;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας να κάνω μια ερώτηση. Όταν τραβάω σκρινσοτ παρατήρησα βγαίνει πιο σκούρο από την κανονική φωτεινότητα του κινητού ρυθμίζεται αυτό από κάπου ?
Link to comment
Share on other sites

 

Σε λίγο μου φαίνεται θα γίνεται με τα τηλέφωνα ότι έχει γίνει με πολλά ηλεκτρικά αυτοκίνητα που πήραν φωτιά λόγω μπαταριών :lol::lol::lol::lol: Turbo Charge 2000W από 0% σε 100% σε 10 δευτερόλεπτα :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

https://www.xda-developers.com/android-11-custom-rom-list/?r=2011

 

Κρίμα που δεν παίρνει το Redmi Note 3G.

Λόγω mediatek θα ήταν πολύ εύκολο να κάνω port σε coolpad f1.

Ετσι να θυμηθώ λίγο τα παλιά... :)

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Τι προδιαγραφές πρέπει να έχει το καλώδιο φόρτισης για να πιάσει turbo charge 30W;

Μόνο με το εργοστασιακό κατάφερα την σούπερ ταχυφόρτιση, και θέλω να έχω καβάτζα καλώδια.

Επίσης, βρίσκουμε κάπου σε ελληνικό κατάστημα τον εργοστασιακό ή κάποιον third party που να δίνει την ίδια φόρτιση;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση που διαφοροποιεί την ένταση του ήχου μυνηματων από τον ήχου του τηλεφώνου;ξέρει κάποιος να απαντήσει;
Link to comment
Share on other sites

Τι προδιαγραφές πρέπει να έχει το καλώδιο φόρτισης για να πιάσει turbo charge 30W;

Μόνο με το εργοστασιακό κατάφερα την σούπερ ταχυφόρτιση, και θέλω να έχω καβάτζα καλώδια.

Επίσης, βρίσκουμε κάπου σε ελληνικό κατάστημα τον εργοστασιακό ή κάποιον third party που να δίνει την ίδια φόρτιση;

 

Κοίτα,

Για τα καλώδια, όσα κι αν αγόρασα έπιασα μέχρι fast. ΑΛΛΆ μετρώντας με το ampere η φόρτιση ηταν πολύ κοντά στα 3amp.

Δλδ, αν με το μανισιο φορτιζει φουλ σε 1 ώρα με αυτό των 2 ευρώ σε 1 ώρα και 15 λεπτά.

Οποτε νο προμπλεμ.

 

Αρκεί να γράφει fast charge cable.

Εχω εκτενώς αναφερθεί παλαιότερα

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ρύθμιση που διαφοροποιεί την ένταση του ήχου μυνηματων από τον ήχου του τηλεφώνου;ξέρει κάποιος να απαντήσει;
Έχω σαν εφαρμογή έχω βάλει το textra που είναι μακράν καλύτερο και ρυθμίζεις ηχο από εκεί.

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,

Για τα καλώδια, όσα κι αν αγόρασα έπιασα μέχρι fast. ΑΛΛΆ μετρώντας με το ampere η φόρτιση ηταν πολύ κοντά στα 3amp.

Δλδ, αν με το μανισιο φορτιζει φουλ σε 1 ώρα με αυτό των 2 ευρώ σε 1 ώρα και 15 λεπτά.

Οποτε νο προμπλεμ.

 

Αρκεί να γράφει fast charge cable.

Εχω εκτενώς αναφερθεί παλαιότερα

Ωραίος. Άρα μιλάμε για QC4+ έτσι;

Για 30W τι συνδυασμό V/A θέλει; 10V/3Α;

Να ξέρω να ψάξω για καλώδιο 3Α αν είναι.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Άρα μιλάμε για QC4+ έτσι;

Για 30W τι συνδυασμό V/A θέλει; 10V/3Α;

Να ξέρω να ψάξω για καλώδιο 3Α αν είναι.

 

Να είναι 3,1Α και ανω

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος. Άρα μιλάμε για QC4+ έτσι;

Για 30W τι συνδυασμό V/A θέλει; 10V/3Α;

Να ξέρω να ψάξω για καλώδιο 3Α αν είναι.

εγω πηρα απο εδω https://www.aliexpress.com/item/4001031781728.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dTK4pbH

καλωδιο και φορτιστη οταν τα ειχε μαζι πακετο στα 20 ευρω και πραγματικα ειναι turbo φαντασου οτι φορτιζει και γραφει turbo και μετραει την φορτιση οχι μονο τοις εκατο αλλα και με κανονικο μετρητη απο διπλα 123456,,,, και το φορτιζει σε χρονο ντε ντε...αυτος πουλαει 5a καλωδιο αυτη την στιγμη .....του εχουν τελειωσει οι φορτιστες..ειναι ρωσσος πωλητης και στελνει απο ευρωπη,,εμενα μου το εστειλε με ολλανδικο track number

Link to comment
Share on other sites

Να είναι 3,1Α και ανω

εγω πηρα απο εδω https://www.aliexpress.com/item/4001031781728.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.27424c4dTK4pbH

καλωδιο και φορτιστη οταν τα ειχε μαζι πακετο στα 20 ευρω και πραγματικα ειναι turbo φαντασου οτι φορτιζει και γραφει turbo και μετραει την φορτιση οχι μονο τοις εκατο αλλα και με κανονικο μετρητη απο διπλα 123456,,,, και το φορτιζει σε χρονο ντε ντε...αυτος πουλαει 5a καλωδιο αυτη την στιγμη .....του εχουν τελειωσει οι φορτιστες..ειναι ρωσσος πωλητης και στελνει απο ευρωπη,,εμενα μου το εστειλε με ολλανδικο track number

 

Α, ωραία, γιατί έχω ήδη φορτιστές με 27, 30 και 45 watt της Blitzwolf, αλλά κανένα από τα καλώδιά μου δεν είναι πάνω από 3Α. Άρα λογικά αυτό φταίει.

 

Έχω δει κάτι ωραία της Baseus με δυνατότητα μέχρι και 60 watt. Αλλά δυστυχώς δε θέλω να μπλέξω με Κίνα, γιατί με την κατάσταση με ταχυδρομεία, καραντίνες κλπ, φοβάμαι ότι θα αργήσουν πολύ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Πείτε καμία γνώμη...

Redmi note 9 pro με από φορολόγηση στα 180 ευρώ ή poco f2 128gb με 255 ευρώ από Amazon? Και αυτό με από χωρίς φπα.

Με ενδιαφέρει πολύ η καλύτερη κάμερα. Βασικά έχω κλείσει το poco αλλά σκέφτομαι να το ακυρώσω.

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Α, ωραία, γιατί έχω ήδη φορτιστές με 27, 30 και 45 watt της Blitzwolf, αλλά κανένα από τα καλώδιά μου δεν είναι πάνω από 3Α. Άρα λογικά αυτό φταίει.

 

Έχω δει κάτι ωραία της Baseus με δυνατότητα μέχρι και 60 watt. Αλλά δυστυχώς δε θέλω να μπλέξω με Κίνα, γιατί με την κατάσταση με ταχυδρομεία, καραντίνες κλπ, φοβάμαι ότι θα αργήσουν πολύ.

 

Άμα βρεις στείλε κάνα λινκ.

Πάντως το original το χρησιμοποιώ μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις.

Για φόρτιση έχω τα 2,1Α

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Άμα βρεις στείλε κάνα λινκ.

 

Πάντως το original το χρησιμοποιώ μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις.

 

Για φόρτιση έχω τα 2,1Α

Έτσι και εγώ δεν υπάρχει λόγος αν δεν υπάρχει βιασύνη να στρεσάρω την μπαταρία με 9 η 12 volt.

Ζήτημα να το έχω φορτίσει έτσι 2 φορές.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άμα βρεις στείλε κάνα λινκ.

Πάντως το original το χρησιμοποιώ μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις.

Για φόρτιση έχω τα 2,1Α

 

Έτσι και εγώ δεν υπάρχει λόγος αν δεν υπάρχει βιασύνη να στρεσάρω την μπαταρία με 9 η 12 volt.

Ζήτημα να το έχω φορτίσει έτσι 2 φορές.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Καλά ναι εννοείται ότι η φόρτιση αυτή μόνο σε εξαιρετικές περιπτώσεις, τη ζορίζει πολύ τη μπαταρία. Λόγω του ότι το έχω για δεύτερη συσκευή, συνήθως το φορτίζω το βράδυ με φορτιστή 12 watt.

Έχει το e-shop.gr ένα baseus καλώδιο type c σε type c που λέει ότι είναι για φόρτιση 100 watt. Θα το δοκιμάσω από βδομάδα με έναν Blitzwolf type c που έχω που δίνει 30watt, κι αν δουλέψει, δούλεψε.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

με την trcamera και τις ρυθμισεις που εδωσε ο jpower73 πιο πανω ..! παραμενω εντυπωσιασμένος με την καμερα !

50628241607_bc378f2437_z.jpg2020-11-19 16.25.48 by freddy dyfre, on Flickr

 

wide

50627396233_3aa5e1ae70_z.jpg2020-11-19 16.25.57 by freddy dyfre, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Ωραίος freddaras, πανέμορφες οι φωτο. :)
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος freddaras, πανέμορφες οι φωτο. :)

φιλε μου δεν το περιμενα .... το κινητο (ειδικα για τα λεφτα του ) εχει απιστευτη καμερα ! γενικα τρομερο κινητο ! κυριολεκτικα εχει τα παντα :) ! το πηρα για δευτερο και το εχω κανει βασικο χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν το περιμενα .... το κινητο (ειδικα για τα λεφτα του ) εχει απιστευτη καμερα ! γενικα τρομερο κινητο ! κυριολεκτικα εχει τα παντα :) ! το πηρα για δευτερο και το εχω κανει βασικο χαχαχαχα

Κι εγώ έχω μείνει πολύ ευχαριστημένος μέχρι στιγμής. Μόνο το βάρος και ο όγκος του με κρατάνε από το να το κάνω βασικό. Για βίντεο, browsing, κανένα παιχνίδι κλπ, αυτό χρησιμοποιώ.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Κατάλαβα... στο ίδιο μήκος κύματος,οι ναυαρχίδες στην άκρη και τα μουλάρια με τα 5000 mAh στην πρώτη γραμμή χα χα χα

Πλάκα πλάκα το 9ς του πιτσιρικά μου χθες βγήκε από την φόρτιση με 100% μπαταρία το πρωί. Μίλησε με την παρέα του έπαιξαν μερικά online παιχνίδια, έκανε 3μιση ώρες τηλεκπαίδευση μετά YouTube tiktok και παιχνίδια ξανά...11 τι βράδυ το κοίταξα από περιέργεια είχε 10 ώρες και 25 λεπτά οθόνη με ποσοστό μπαταρίας στο 26% υπόλοιπο... άντε γεια λέω από μέσα μου

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...