Jump to content

Redmi Note 9 Pro


highland1
 Κοινοποίηση

Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;  

210 members have voted

  1. 1. Ως κάτοχοι θα προτείνατε το Redmi Note 9 Pro σε κάποιον και γιατί;

    • ΝΑΙ - Γιατί τη θεωρώ οικονομική συσκευή
    • ΝΑΙ - Γιατί εμπιστεύομαι την Redmi (Xiaomi)
    • ΝΑΙ - Γιατί τα τεχνικά χαρακτηριστικά της με καλύπτουν
    • ΝΑΙ - Για όλα τα παραπάνω
    • ΟΧΙ - Γιατί δε με ικανοποιεί η εγγύηση της Xiaomi
    • ΟΧΙ - Γιατί βρίσκω σφάλμα/-τα λογισμικού - (bug(s))
    • ΟΧΙ - Γιατί με απογοήτευσε η εμπειρία χρήσης
    • ΟΧΙ - Για όλα τα παραπάνω


Recommended Posts

Πατάς λήψη ενημέρωσης αφού την κατεβάσει σε ρωτάει να την εγκαταστήσει, αν πατήσεις ναι την ελενχει αν είναι σωστά κατεβασμένη, κάνει επανεκκίνηση και βλέπεις ένα μετρητή που μετρά % θέλει περίπου 10 λεπτά.

Μπορείς να το ξανακάνεις απείραχτο τηλεφωνο για να σου μείνει στα χέρια πολύ δύσκολο το βλέπω.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το ολοκληρωσα μολις.Κομπλε. (Δεν με ρωτησε νομιζω για να την εγκαταστησε μολις εκανε ληψη.Ανοιξε απλα σε μαυρη οθονη να μετραει την προοδο εγκαταστασης)

Μονο που εχει ασπρη μπαριτσα κατω.

θενκς και παλι.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Το ολοκληρωσα μολις.Κομπλε. (Δεν με ρωτησε νομιζω για να την εγκαταστησε μολις εκανε ληψη.Ανοιξε απλα σε μαυρη οθονη να μετραει την προοδο εγκαταστασης)

Μονο που εχει ασπρη μπαριτσα κατω.

θενκς και παλι.

Για την μπάρα διάβασε μερικά post παραπάνω είναι μια ρύθμιση ένας διακόπτης θέλει άνοιγμα το είχε και άλλος post 3707

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε προσπάθεια να βγάλω μια φωτογραφία από κοντινή απόσταση χωρίς ρυθμίσεις στην γκαλερί την εμφάνιζε ένα πράσινο φόντο. Αντί για την φωτόγραφια εμφάνιζε ένα πράσινο. ;πο πιο μακρινή απόσταση όλα καλά. Καινούριο θέματακι;;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια βοήθεια .κατέβασα την miui 12 και έχω πρόβλημα σοβαρό με τα χρώματα,αντίθεση της οθόνης άλλαξαν και τώρα με ενοχλούν πολύ δεν μπορώ να το κοιτάξω καθόλου. Θέλω να το γυρίσω στην 11 που ήταν όλα μια χαρά . Μια βοήθεια πως μπορώ να το κάνω χωρίς να χάσω αρχεία,εφαρμογές;
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε ρυθμίσεις προβολή σκοτεινή λειτουργία και απενεργοποίησε την προσαρμογή ταπετσαρίας και είσαι κομπλέ
Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτό. Δεν είναι μόνο στην αρχική έχει αλλάξει παντού η αντίθεση των χρωμάτων ,σε όλο το κινητό από αρχική οθόνη μέχρι εφαρμογές .

Μήπως έχει κάποιος κρατήσει backup την miui 11 global να μου την στείλει παρακαλώ πολύ?

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτό. Δεν είναι μόνο στην αρχική έχει αλλάξει παντού η αντίθεση των χρωμάτων ,σε όλο το κινητό από αρχική οθόνη μέχρι εφαρμογές .

 

Μήπως έχει κάποιος κρατήσει backup την miui 11 global να μου την στείλει παρακαλώ πολύ?

Δεν μπορείς να κατέβεις πρόσεξε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Θέλει πάρα πολλα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει αυτό. Δεν είναι μόνο στην αρχική έχει αλλάξει παντού η αντίθεση των χρωμάτων ,σε όλο το κινητό από αρχική οθόνη μέχρι εφαρμογές .

Μήπως έχει κάποιος κρατήσει backup την miui 11 global να μου την στείλει παρακαλώ πολύ?

 

Πήγαινε πρόσθετες ρυθμίσεις-->προσβασιμότητα-->Όραση-->και βάλε την Διόρθωση χρωμάτων στο ανενεργό και στην αντιστροφή χρωμάτων απενεργοποιημένο.

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε πρόσθετες ρυθμίσεις-->προσβασιμότητα-->Όραση-->και βάλε την Διόρθωση χρωμάτων στο ανενεργό και στην αντιστροφή χρωμάτων απενεργοποιημένο.

Έτσι είναι ήταν οι ρυθμίσεις αυτές .καμιά διαφορά .

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν μπορείς να κατέβεις πρόσεξε ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ. Θέλει πάρα πολλα.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μου είπαν ότι αν βρω την τελευταία stable που έρχεται στα κινητά από το δίκτυο μπορώ να την κάνω εγκατάσταση έτσι απλά.

Γράφω τι μου είπαν

.

πας ρυθμίσεις "Σχετικά με το τηλέφωνο" στο λογότυπο της 12 και επιλέγεις "Επιλογή πακέτου ενημέρωσης", τη βρίσκεις στον αποθηκευτικό χώρο την επιλέγεις και γίνεται εγκατάσταση...

Είναι ο πιο απλός και γρήγορος τρόπος, αρκεί να βρεις αυτό το αρχείο που έρχεται αυτόματα!

Edited by thetaraxias1984
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι ήταν οι ρυθμίσεις αυτές .καμιά διαφορά .

 

----- προσθήκη μηνύματος 61 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Μου είπαν ότι αν βρω την τελευταία stable που έρχεται στα κινητά από το δίκτυο μπορώ να την κάνω εγκατάσταση έτσι απλά.

Γράφω τι μου είπαν

.

πας ρυθμίσεις "Σχετικά με το τηλέφωνο" στο λογότυπο της 12 και επιλέγεις "Επιλογή πακέτου ενημέρωσης", τη βρίσκεις στον αποθηκευτικό χώρο την επιλέγεις και γίνεται εγκατάσταση...

Είναι ο πιο απλός και γρήγορος τρόπος, αρκεί να βρεις αυτό το αρχείο που έρχεται αυτόματα!

 

Σε απείραχτο τηλέφωνο κλειδωμένο bootloader, unrooted δεν επιτρέπει ο updater υποβάθμιση δεν μπορεί πχ να έχεις 12 και να πας σε 11

Τώρα το πρόβλημα που αναφέρεις πρώτη φορά το ακούω αν μπορείς να ανεβάσεις καμιά photo τραβώντας την από άλλο κινητό περίεργος είμαι να δω πόσο έχουν αλλάξει τα χρώματα στο δικό σου

Στις ρυθμίσεις ---> Προβολή ---> Σχέδιο χρώματος το έχεις ψάξει καλά που το έχεις? Από εκεί φτιάχνεις τα πάντα Αυτόματα πάνω πάνω και προσαρμοσμένο κάτω κάτω και επιλέγεις ότι θες, ( Στο αυτόματο πάνω και προεπιλογή κάτω εμένα είναι τζάμι. )

Το πρόβλημα στα χρώματα δεν κατάλαβα καλά τι ΑΚΡΙΒΩΣ εχεις.

Edited by leotzian
Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις του δεν γίνετε κάτι από εκεί. Μόνο ίσως από τις επιλογές προγραμματιστή να αλλάζει κάτι αλλά δεν τα ξέρω αυτά . Υποβαθμίση λογισμικού τεχνικός μπορεί να μου κάνει;

Το θέμα μου είναι ότι μετά την αναβάθμιση άλλαξαν τα στάνταρ χρώματα και η Σταντάρ αντίθεση ,φωτεινότητα και σκιαγραφιση γραμμάτων αντικειμένων που ήταν στην 11 . Έχουν γίνει πολύ έντονα τα γράμματα και πολύ έντονο φωτεινό το φόντο ητε άσπρο ητε μαυρο.Επίσης όταν σκρολαρω για να διαβάσω διαφορα ,τα γράμματα όπως ανεβαίνουν αφήνουν πίσω τους ουρά από το ίδιο γράμμα σαν σκιά . Όλα αυτά με ενοχλούν απίστευτα σε σημείο να θέλω να αλλάξω κινητό. .

Είχα πάρει το mi note 10 lite με εγκατεστημένο την 12 και δεν το άντεχαν τα μάτια μου τότε νόμιζα ότι με πείραζε η αμόλεντ οθόνη και αυτός ήταν και ο λόγος που το πούλησα. Τώρα που έκανα την αναβάθμιση και είδα την οθόνη είναι όπως ήταν στο note 10 που με ενοχλούσε πολύ άρα με ενοχλεί η αναβάθμιση της 12 κάτι άλλαξαν στα γραφικά το οποίο επηρεάζει πολύ τα μάτια μου

Link to comment
Share on other sites

Έχω ψάξει όλες τις ρυθμίσεις του δεν γίνετε κάτι από εκεί. Μόνο ίσως από τις επιλογές προγραμματιστή να αλλάζει κάτι αλλά δεν τα ξέρω αυτά . Υποβαθμίση λογισμικού τεχνικός μπορεί να μου κάνει;

Το θέμα μου είναι ότι μετά την αναβάθμιση άλλαξαν τα στάνταρ χρώματα και η Σταντάρ αντίθεση ,φωτεινότητα και σκιαγραφιση γραμμάτων αντικειμένων που ήταν στην 11 . Έχουν γίνει πολύ έντονα τα γράμματα και πολύ έντονο φωτεινό το φόντο ητε άσπρο ητε μαυρο.Επίσης όταν σκρολαρω για να διαβάσω διαφορα ,τα γράμματα όπως ανεβαίνουν αφήνουν πίσω τους ουρά από το ίδιο γράμμα σαν σκιά . Όλα αυτά με ενοχλούν απίστευτα σε σημείο να θέλω να αλλάξω κινητό. .

Είχα πάρει το mi note 10 lite με εγκατεστημένο την 12 και δεν το άντεχαν τα μάτια μου τότε νόμιζα ότι με πείραζε η αμόλεντ οθόνη και αυτός ήταν και ο λόγος που το πούλησα. Τώρα που έκανα την αναβάθμιση και είδα την οθόνη είναι όπως ήταν στο note 10 που με ενοχλούσε πολύ άρα με ενοχλεί η αναβάθμιση της 12 κάτι άλλαξαν στα γραφικά το οποίο επηρεάζει πολύ τα μάτια μου

 

Τι να σου πω φίλε μου εγώ από 11 σε 12 δεν είδα καμιά διαφορά, μα καμιά, και δεν έχω διαβάσει πουθενά για το πρόβλημα σου και πίστεψε με έχω διαβάσει πάρα πολύ σε forums telegram κτλ, και επειδή μου λες και για το 10 lite τι να πω δεν ξέρω.

Στην ρύθμιση που σου έγραψα στο αυτόματα Κορεσμός κανονική ΔΕΝ σου αλλάζει τίποτε?

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις ρυθμίσεις ήταν από μόνο του το 12 . Αυτό δεν είναι θέμα του κινητού το κινητό λειτουργεί μια χαρά για όλους .για τα δικά μου μάτια κάπως κάτι γίνετε και με κάνει αυτό το πράγμα και δεν μπορώ ούτε να κοιτάω την οθόνη. Κάτι άλλαξαν στα γραφικά . Αν το πάω σε τεχνικό δεν μπορεί να το γυρίσει στην 11? Αν αγοράσω αλλο από το σκρουτζ θα έχει την 11 μέσα να δουλεύει;
Link to comment
Share on other sites

Κάνε μια επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων να δεις πως πάει.

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Σε αυτές τις ρυθμίσεις ήταν από μόνο του το 12 . Αυτό δεν είναι θέμα του κινητού το κινητό λειτουργεί μια χαρά για όλους .για τα δικά μου μάτια κάπως κάτι γίνετε και με κάνει αυτό το πράγμα και δεν μπορώ ούτε να κοιτάω την οθόνη. Κάτι άλλαξαν στα γραφικά . Αν το πάω σε τεχνικό δεν μπορεί να το γυρίσει στην 11? Αν αγοράσω αλλο από το σκρουτζ θα έχει την 11 μέσα να δουλεύει;

O τεχνικός μπορεί αλλά θέλει πολλά, ξεκλείδωμα bootloader, ( 1 εβδομάδα αναμονή ), custom recovery, rom flashing, αν δε φλασαριστεί fastboot rom χάνεις και το L1 Widevine ( Θέαση Νetfix HD ) αρκετή μανούρα, το 9 Pro από ότι αναφέρεται ΔΕΝ έχει antirollback protection αν είχε ΔΕΝ γινότανε υποβάθμιση με ΤΙΠΟΤΑ.

Το ευκολότερο να πάρεις ένα από skroutz που αν είναι και το EU και όχι το Global αποκλείεται να έχει 12 μιας και η 12 βγήκε 2-3 ημέρες πριν για το EU. ( Μπορείς και να το ρωτήσεις πριν το αγοράσεις )

Πως και έκανες αναβάθμιση σε 12 εφόσον είχες το προηγούμενο του 10 Lite?

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι στο note 10 lite με ενοχλούσε η amoled όχι οι ρυθμίσεις της 12.

Γι'αυτό και έκανα την αναβάθμιση τώρα . Εμένα το global είναι και ήρθε χθες η αναβάθμιση .

Μήπως πουλάει κάποιος μεταχειρισμένο με την 11 εδώ;

Αν το πάρω καινούργιο από σκρουτζ ποιος μου λέει αν θα έχει την 11 σίγουρα?

Link to comment
Share on other sites

Νόμιζα ότι στο note 10 lite με ενοχλούσε η amoled όχι οι ρυθμίσεις της 12.

Γι'αυτό και έκανα την αναβάθμιση τώρα . Εμένα το global είναι και ήρθε χθες η αναβάθμιση .

Μήπως πουλάει κάποιος μεταχειρισμένο με την 11 εδώ;

Αν το πάρω καινούργιο από σκρουτζ ποιος μου λέει αν θα έχει την 11 σίγουρα?

 

Πρίν μπλέξεις και προχωρίσεις σε αυτά που λές γιατί δεν μπαίνεις στις ρυθμίσεις προγραμματιστών και να μπείς ταυτόχρονα με κάποιου που έχει την 11 και αυτός στις ρυθμίσεις προγραμματιστών και να τα βάλεις όλα ίδια:shifty:

Redmi By Xiaomi
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα ότι μόνο από τις επιλογές προγραμματιστών μπορεί να φτιάχνει αυτό .αλλά δεν έχω κάποιον με την 11 για να δω τις ρυθμίσεις. Αν μπορεί κάποιος να βγάλει screenshot όλες τις ρυθμίσεις θα με βοηθουσε
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα ότι μόνο από τις επιλογές προγραμματιστών μπορεί να φτιάχνει αυτό .αλλά δεν έχω κάποιον με την 11 για να δω τις ρυθμίσεις. Αν μπορεί κάποιος να βγάλει screenshot όλες τις ρυθμίσεις θα με βοηθουσε

 

Πήγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές - διαχείριση εφαρμογών - launcher συστήματος κάνε εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και κάνε μετά μια επανεκκίνηση. Μου το είχε κάνει και εμένα, φαινόντουσαν τα χρώματα από τις εφαρμογές λίγο ξεθωριασμένα αλλά με την επανεκκίνηση έφτιαξε. Δοκίμασε το.

:tease:
Link to comment
Share on other sites

Το σκέφτηκα ότι μόνο από τις επιλογές προγραμματιστών μπορεί να φτιάχνει αυτό .αλλά δεν έχω κάποιον με την 11 για να δω τις ρυθμίσεις. Αν μπορεί κάποιος να βγάλει screenshot όλες τις ρυθμίσεις θα με βοηθουσε
Δεν κάνεις κάτι, βάλε λίγο για δοκιμή τον Nova launcher και πες μου τα χρώματα είναι και εκεί ετσι.

Εγώ χρόνια δουλεύω Nova

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πρίν μπλέξεις και προχωρίσεις σε αυτά που λές γιατί δεν μπαίνεις στις ρυθμίσεις προγραμματιστών και να μπείς ταυτόχρονα με κάποιου που έχει την 11 και αυτός στις ρυθμίσεις προγραμματιστών και να τα βάλεις όλα ίδια:shifty:

 

Το σκέφτηκα ότι μόνο από τις επιλογές προγραμματιστών μπορεί να φτιάχνει αυτό .αλλά δεν έχω κάποιον με την 11 για να δω τις ρυθμίσεις. Αν μπορεί κάποιος να βγάλει screenshot όλες τις ρυθμίσεις θα με βοηθουσε

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν κάνεις κάτι, βάλε λίγο για δοκιμή τον Nova launcher και πες μου τα χρώματα είναι και εκεί ετσι.

Εγώ χρόνια δουλεύω Nova

 

Sent from my U65GT using Tapatalk

 

Τον έβαλα και εκεί έτσι είναι τα χρώματα .δεν σου μιλάω μόνο για την αρχική οθόνη .όλο το κινητό παντού είναι έτσι .παιχνίδια μεσετζερ όλα .

 

----- προσθήκη μηνύματος 68 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πήγαινε ρυθμίσεις - εφαρμογές - διαχείριση εφαρμογών - launcher συστήματος κάνε εκκαθάριση προσωρινής μνήμης και κάνε μετά μια επανεκκίνηση. Μου το είχε κάνει και εμένα, φαινόντουσαν τα χρώματα από τις εφαρμογές λίγο ξεθωριασμένα αλλά με την επανεκκίνηση έφτιαξε. Δοκίμασε το.

 

Το δοκίμασα τίποτα . Αυτό γίνετε σε όλο το κινητό από παιχνίδια μέχρι μενού ,μεσετζερ.παντου. κοιτάω το κινητό και με πιάνει πονοκεφαλος

Link to comment
Share on other sites

Μη κάνεις τίποτα....ειναι θέμα ρύθμισης

Μια στιγμή να την βρω

 

Εδω είσαι έτσι?

 

hg6vvyng.jpg

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Μη κάνεις τίποτα....ειναι θέμα ρύθμισης

Μια στιγμή να την βρω

 

Αν εννοείς από τις ρυθμίσεις ( οραση ) δεν γίνετε κάτι από εκεί. Μόνο μέσω τον ρυθμίσεων προγραμματιστή αν αλλάζει κάτι. Καλά μόνο εγώ την καταλαβαίνω αυτή τη διαφορά από την 11 στην 12 στις αποχρώσεις , φωτεινότητα, αντίθεση και στο σκρολαρισμα που τα γράμματα αφήνουν σκιά και ζαλίζουν;

Link to comment
Share on other sites

Άκυρο ποστ

 

Κάπου το έχω δει.

Κάτι σαν ghost effect.. Κάτι τέτοιο

Και μου έχει τύχει και μένα από λάθος πάτημα διακόπτη

Edited by jpower73

CoolPad F1 :D

Redmi Note 9 Pro 6-128

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοείς από τις ρυθμίσεις ( οραση ) δεν γίνετε κάτι από εκεί. Μόνο μέσω τον ρυθμίσεων προγραμματιστή αν αλλάζει κάτι. Καλά μόνο εγώ την καταλαβαίνω αυτή τη διαφορά από την 11 στην 12 στις αποχρώσεις , φωτεινότητα, αντίθεση και στο σκρολαρισμα που τα γράμματα αφήνουν σκιά και ζαλίζουν;

 

Η αλήθεια είναι ότι και εγώ δεν καταλαβαίνω διαφορά..τι να πω..

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Redmi Note 9 Pro - Δεν αναβει η οθονη οταν με καλουν

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...