Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και εμένα δεν λέει να φύγει..

 

Δεν θα την φύγουν γιατι την έχουν κάνει stable (λέμε τώρα) https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/lmi/.

'Οσοι έχουν EU ας κανουν λίγο υπομονή μέχρι να βγει νεα αναβαθμιση χωρίς προβλήματα.

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την φύγουν γιατι την έχουν κάνει stable (λέμε τώρα) https://xiaomifirmwareupdater.com/miui/lmi/.

'Οσοι έχουν EU ας κανουν λίγο υπομονή μέχρι να βγει νεα αναβαθμιση χωρίς προβλήματα.

Όντως έχεις δίκαιο είναι stable σταθερή όπως λέμε σταθερά χαλιά.

Ευτυχώς σας άκουσα όλους εδώ μέσα και έμεινα στην 12.0.3 και δεν αναβάθμισα....

Link to comment
Share on other sites

Η συσκευή είναι 5g; Στην vodafone Αθήνα μου γράφει 4g+. Ευχαριστώ
Είναι 5G και μου έχει τύχει να πιάσει Αθήνα κέντρο Πειραιά Νίκαια Κορυδαλλο με Vodafone! Το μόνο άσχημο είναι ότι πρέπει να απενεργοποιησεις την δεύτερη σιμ για να πιάνεις 5G. Ας ελπίσουμε ότι θα αλλάξει αυτό με κάποιο update.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα έχω να πω.... Η ταχύτητα του 5G είναι σε άλλο πλανήτη, οοοοοταν πιάσεις καλά.... Έχω Cosmote και για καλή μου τύχη μια φίλη πήρε το Mi10T pro και ενεργοποίησα το 5G στη SIM μου στο κινητο , με Speedtest στη Καλλιθέα χτύπησε 700mb/s :O .

Και βρήκα επιτέλους τι ευθυνόταν για το τρελό bug που μου έτρωγε την μπαταρία. Έχω Samsung τηλεόραση και επειδή περνάω πολύ ώρα στο twitch, αναγκαστικά κάνω Wireless Projection από το κινητό στη τηλεόραση. Για κάποιο λόγο το κινητό μου όταν σταματήσω συνεχίζει να προσπαθεί να συνδεθεί στο dns. Για να σας προλάβω το Twitch σταμάτησε την υποστήριξη στις τηλεοράσεις Samsung οπότε δεν έχω άλλο τρόπο

Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα έχω να πω.... Η ταχύτητα του 5G είναι σε άλλο πλανήτη, οοοοοταν πιάσεις καλά.... Έχω Cosmote και για καλή μου τύχη μια φίλη πήρε το Mi10T pro και ενεργοποίησα το 5G στη SIM μου στο κινητο , με Speedtest στη Καλλιθέα χτύπησε 700mb/s :O .

Και βρήκα επιτέλους τι ευθυνόταν για το τρελό bug που μου έτρωγε την μπαταρία. Έχω Samsung τηλεόραση και επειδή περνάω πολύ ώρα στο twitch, αναγκαστικά κάνω Wireless Projection από το κινητό στη τηλεόραση. Για κάποιο λόγο το κινητό μου όταν σταματήσω συνεχίζει να προσπαθεί να συνδεθεί στο dns. Για να σας προλάβω το Twitch σταμάτησε την υποστήριξη στις τηλεοράσεις Samsung οπότε δεν έχω άλλο τρόπο

 

Επομένως αρκεί να βάλουμε την sim σε μία από τις συσκευές που αναφέρει η Cosmote, ενεργοποιούμε το 5G και μετά έχουμε και στο Poco 5G; Ακούγεται πολύ φάουλ το συγκεκριμένο αν ισχύει.

Link to comment
Share on other sites

Επομένως αρκεί να βάλουμε την sim σε μία από τις συσκευές που αναφέρει η Cosmote, ενεργοποιούμε το 5G και μετά έχουμε και στο Poco 5G; Ακούγεται πολύ φάουλ το συγκεκριμένο αν ισχύει.

 

Είναι φάουλ από τη μεριά της Cosmote , όχι της POCO. Βάζεις τη SIM σου κάποιο από τα "υποστηριζόμενα" κινητά για το δίκτυο της, στέλνεις 5G στο 1333 και σε 5 λεπτά έχεις 5G δυνατότητες στη SIM σου.

Link to comment
Share on other sites

Είναι φάουλ από τη μεριά της Cosmote , όχι της POCO. Βάζεις τη SIM σου κάποιο από τα "υποστηριζόμενα" κινητά για το δίκτυο της, στέλνεις 5G στο 1333 και σε 5 λεπτά έχεις 5G δυνατότητες στη SIM σου.
ευτυχώς με Vodafone δεν ισχύει αυτό, κατευθείαν βγάζει 5g χωρίς καμιά ενεργοποίηση

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Με τα επόμενα updates θα δουλεύει κανονικά στις περισσότερες συσκευές.
Link to comment
Share on other sites

Δύο πράγματα έχω να πω.... Η ταχύτητα του 5G είναι σε άλλο πλανήτη, οοοοοταν πιάσεις καλά.... Έχω Cosmote και για καλή μου τύχη μια φίλη πήρε το Mi10T pro και ενεργοποίησα το 5G στη SIM μου στο κινητο , με Speedtest στη Καλλιθέα χτύπησε 700mb/s :O .

Και βρήκα επιτέλους τι ευθυνόταν για το τρελό bug που μου έτρωγε την μπαταρία. Έχω Samsung τηλεόραση και επειδή περνάω πολύ ώρα στο twitch, αναγκαστικά κάνω Wireless Projection από το κινητό στη τηλεόραση. Για κάποιο λόγο το κινητό μου όταν σταματήσω συνεχίζει να προσπαθεί να συνδεθεί στο dns. Για να σας προλάβω το Twitch σταμάτησε την υποστήριξη στις τηλεοράσεις Samsung οπότε δεν έχω άλλο τρόπο

 

Καλό αυτό για το 5g. Δυστυχώς εδώ στο Μαρούσι παρότι έχω κάνει κάτι αντίστοιχο, δεν εχω δει διαφορά στην ταχύτητα σε σχέση με το 4G.

Επίσης στο speedtest μου γραφει LTE παρόλο που το κινητό έχει το 5G στην ένδειξη δικτύου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα. πριν 3 ημερες σταματησε το κινητο μου να φορτιζει.διαβασα οτι ειχαν πολυ χρηστες αυτο το προβλημα και συνηθως φταει η η θυρα φορτισεις και θελει αλλαγη.εχει παθει κανεις αυτο το προβλημα.θα μου προτεινατε καπου να παω στην αθηνα που να επισκευαζει poco γιατι εχω παει σε δυο καταστηματα και δεν εχουν ανταλακτικα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είχα το POCΟ F2 PRO με θηκη.

 

Έπεσε από την τσέπη από ύψος 50 cm.

 

'Έσπασε η γυάλινη πλάτη.

 

Πλήρως λειτουργικό το κινητό.

 

1. Αξίζει να το φτιάξω;

2. Ξέρει κανείς κόστος;

3. Κάποιος αξιόπιστος μαστορας πέριξ των Πατρών;

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είχα το POCΟ F2 PRO με θηκη.

 

Έπεσε από την τσέπη από ύψος 50 cm.

 

'Έσπασε η γυάλινη πλάτη.

 

Πλήρως λειτουργικό το κινητό.

 

1. Αξίζει να το φτιάξω;

2. Ξέρει κανείς κόστος;

3. Κάποιος αξιόπιστος μαστορας πέριξ των Πατρών;

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

Φίλε η πίσω πλάτη από έξω είναι το πολύ €20 . Είχε και εδώ ένα παιδί που είχε εφεδρικό. . Ψάξε λίγο και θα τον βρεις. Όσο για μάστορα δεν είναι κάτι το ιδιαίτερο , οποιοσδήποτε μπορεί να το αντικαταστήσει

LeEco Le Max 2 EUI 30s-V23 / Poco F2 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

για το 3 δεν ξέρω, αλλά για τα άλλα 2 δες μήπως σε συμφέρει να συνεννοηθείς με τον hotcarver:

Παιδιά μου ήρθε κι άλλο καπάκι,και δεν το χρειάζομαι.Γνησιο εννοείται.Αν χρειάζεται κάποιος είμαι Αθήνα νότια προάστια.Οσοντο πήρα ,θα το δωσω.

Edit: Την ίδια ιδέα με τον louis_1 είχαμε.

May the Force be with us all...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Επανέρχομαι με τα διάφορα μικροπροβληματα που έχει δημιουργήσει η αναβάθμιση 12.2.4 ΕU... 1) στην εφαρμογή Google messages - - >ρυθμίσεις - - >γενικά - - > λειτουργίες συζητήσεις, μου γράφει ότι "οι λειτουργίες συζήτησης δεν είναι διαθέσιμες για αυτή την συσκευή (!).... Εννοείται ότι πριν λειτουργούσε κανονικά!! Και 2) για δεύτερη φορά από τότε που έκανα την αναβάθμιση, στο ξεκάρφωτο, χάνονται οι άδειες που έχω δώσει στις εφαρμογές! Με αποτέλεσμα όταν ανοίγω μια εφαρμογή να μου ξαναζηταει άδειες!!

Φαντάζομαι δεν έχει συμβεί σε πολλούς αυτό... Μάλλον χρειάζεται factory reset αλλά πραγματικά δεν την παλεύω να ξανασεταρω το τηλέφωνο!!!

Κανένας τρόπος να γυρίσουμε στην 12.0.3 δεν βρέθηκε ε;;!!

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμβαίνει και σε εμένα

Και δεν ξανασεταρω το κινητό

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα χθες το τζαμακι της ibywind και το δακτυλικό πιάνει 1 στις 10 φορές. Τα έσβησα, τα ξαναπέρασα και μάλιστα 2 και 3 φορές το ίδιο δάκτυλο και τίποτα. Αν και ειναι καλό τζαμακι, μάλλον δεν θα αντέξω και θα το σουτάρω

defy+

LG G2

XZ1

Poco F2 pro

Link to comment
Share on other sites

Και με το τζαμάκι της Nilkin είχα ίδια εμπειρία αλλά, έβαλα σε 2-3 θέσεις το ίδιο δάχτυλο, σε σκοτεινό χώρο και το άφησα έτσι να μου σπάει τα νεύρα καμία εβδομάδα. Σιγά σιγά έστρωσε και τώρα χάνει 1 στα 10.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Είχα το POCΟ F2 PRO με θηκη.

 

Έπεσε από την τσέπη από ύψος 50 cm.

 

'Έσπασε η γυάλινη πλάτη.

 

Πλήρως λειτουργικό το κινητό.

 

1. Αξίζει να το φτιάξω;

2. Ξέρει κανείς κόστος;

3. Κάποιος αξιόπιστος μαστορας πέριξ των Πατρών;

 

Ευχαριστώ

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Έχω φίλε μου αν θέλεις .Μου περισσεύει.Αν θες στείλε μου πμ.

Αλλάζει πανευκολα,δεν θα χρειαστείς μάστορα.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μετά το update έχω θέμα με τα pdf και γενικότερα από τον κροουμ. Τι φαση

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μπορεί να με βοηθήσει κάποιος και να με ενημερώσει από που μπορώ να πάρω το official καλώδιο φόρτισης του poco f2 pro που είναι πορτοκαλί στο βύσμα του εσωτερικά?? Υπάρχει κάποιο κατάστημα στην Ελλάδα που να το πουλάει???
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλό μήνα.

 

Από προχθές, έχει αρχίσει τα κουφά με το WiFi. Δεν συνδέεται αυτόματα και αν συνδεθεί τότε μου γράφει ότι δεν έχει σύνδεση στο Internet και ζητάει άδεια για χρήση δεδομένων. Το κάνει σε όλα τα WiFi και μόνο η δική μου συσκευή. Έκανα reset WiFi, Bluetooth κλπ και συνεχίζει να το κάνει.

Είμαι στην 12.2.4 εδώ και καιρό αλλά δεν είχα πρόβλημα μέχρι προχθές.

Επίσης, το ακουστικό κατά την κλήση, μου κάνει μικρά παράσιτα. Από το ηχείο ή με το Bt δεν έχω πρόβλημα.

 

Καμία ιδέα;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...