Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αντί για ad. Guard έβαλα το παρακατω 1546ab.dns.nextdns.io και για την ώρα πάει σφεντόνα! Δοκιμάστε το!

 

Sent from my IN2010 using Tapatalk

Μπορείς σε παρακαλώ να γράψεις που το βάζουμε αυτό? Το είχα αλλάξει κάποια στιγμή αλλά κάπου το έχασα....

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω γιατί η δικιά σου διεύθυνση dns ειναι αλλη απο την προτεινόμενη απο το nextdns.io?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Επειδή είμαι άσχετος με αυτά αλλά και εμένα σέρνεται ο chrome,απλά πρέπει να πατήσω εκεί που λέει dns (ανενεργό) η θελει και κάτι αλλο; Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Και με το παλιό το ποκο και αυτό όταν κάνω κλήσεις στο σκαιπ ζουμ βαιμπερ χάνω το σήμα ίντερνετ ή πέφτει. Το κινητό φταίει ή η γραμμή?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ερώτηση. Και με το παλιό το ποκο και αυτό όταν κάνω κλήσεις στο σκαιπ ζουμ βαιμπερ χάνω το σήμα ίντερνετ ή πέφτει. Το κινητό φταίει ή η γραμμή?

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λογικα η γραμμη,με αλλη κινητη συσκευη εχεις το ιδιο θεμα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω θέμα στις κανονικές κλήσεις. Ενω μιλάω κανονικά ξαφνικά κλείνει η γραμμή και πρέπει να ξαναπάρω τηλέφωνο. Είναι κάτι που μου γίνεται πολύ συχνά και είναι πολύ εκνευριστικό και το χειρότερο είναι οτι δεν ξέρω τι να κάνω.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι θέμα software

Ξεκινάς με factory reset, μήπως κάποια εφαρμογή, !!!! , κάνει το πρόβλημα. Προσωπικά μετά θα έκανα από το update του κινητού,, λήψη του τελευταίου λογισμικού, και θα το εγκαθιστούσα.

Αν είναι hardware,.... τότε πρόβλημα.

Στην πλειοψηφία είναι θέματα λογισμικού.

Δοκίμασε σε διαφορετικό dialer,

Θα έχει πρόβλημα ;

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ευθύνεται η συσκευή. Το τελευταίο λογισμικό έχω το 12.2.4.0 Το θέμα είναι ότι πριν από αυτήν την συσκευή είχα ένα iPhone 6 και μου το έκανε από τότε. Τότε υπέθετα ότι η συσκευή φταίει μετά από τόσα χρόνια που την είχα. Τώρα όμως αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα με το poco. Δεν ξέρω μήπως ευθύνεται η sim. Η sim λέει πάνω 3g, μήπως είναι παλιά και δημιουργεί προβλήματα? COSMOTE είναι ο παροχος.
Link to comment
Share on other sites

Sim άλλαξα πριν 3 χρόνια περίπου, τότε ήτανε καινούργιες 4G.

Ποιες είναι καινούργια τώρα, δεν ξέρω.

Εννοείται ότι την αλλάζεις, αν είναι πάνω από 5 χρόνια, .

Δοκίμασε και με άλλο dialer, βάλτο trial, και έλεγξε πως δουλεύει.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να ευθύνεται η συσκευή. Το τελευταίο λογισμικό έχω το 12.2.4.0 Το θέμα είναι ότι πριν από αυτήν την συσκευή είχα ένα iPhone 6 και μου το έκανε από τότε. Τότε υπέθετα ότι η συσκευή φταίει μετά από τόσα χρόνια που την είχα. Τώρα όμως αντιμετωπίζω το ίδιο θέμα με το poco. Δεν ξέρω μήπως ευθύνεται η sim. Η sim λέει πάνω 3g, μήπως είναι παλιά και δημιουργεί προβλήματα? COSMOTE είναι ο παροχος.
Δοκιμασε να απενεργοποιησεις το WiFi call η κλήσεις wifi

Και το προτιμήσεις δικτύου κάνε εναλλαγή...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε να απενεργοποιησεις το WiFi call η κλήσεις wifi

Και το προτιμήσεις δικτύου κάνε εναλλαγή...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Σακη μου το wifi calling μου ειναι απαραιτητο γιατι δεν πιανω καλο σημα στο σπιτι. Αυτο που αναφερω ομως δεν μου το κανει οταν καλω απο Wifi calling.Μπορει να μου το κανει κανονικα και οταν εχω σημα φουλ και τηλεφωνω απο την υπαιθρο ας πουμε με ανοιχτα δεδομενα. Η sim ειναι πανω απο 6 χρονια παντως

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα Xiaomi δεν τα πάνε καλά με παλιές SIM. Το έχω δει προσωπικά και το έχω διαβάσει σε διάφορα forums. Προτείνω να την αλλάξεις φταίει δεν φταίει για αυτό που αναφέρεις. Κάπου θα σου δημιουργήσει πρόβλημα.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την 12.2.4, όλες οι dual app χρησιμοποιούν δεύτερο χώρο στον οποίο οι φάκελοι είναι κρυφοί (δεν ειμαι root). Το κακό είναι οτι όταν είσαι σε δεύτερη εφαρμογή ΔΕΝ βλέπει την Συλλογή της συσκευής ,φωτογραφίες, βίντεο από την κάμερα κλπ βλέπει μόνο τους φακέλους του δεύτερου χώρου, οπότε δεν μπορείς να στείλεις τίποτα.

Δοκίμασα στον es file explorer να βάλω στα Αγαπημένα την διαδρομή storage/emulated/999 που εκεί λογικά είναι ο δεύτερος χώρος αλλά δυστυχώς δεν δουλεύει. Έχει κάποιος καμιά λύση;;;

:help:

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Σακη μου το wifi calling μου ειναι απαραιτητο γιατι δεν πιανω καλο σημα στο σπιτι. Αυτο που αναφερω ομως δεν μου το κανει οταν καλω απο Wifi calling.Μπορει να μου το κανει κανονικα και οταν εχω σημα φουλ και τηλεφωνω απο την υπαιθρο ας πουμε με ανοιχτα δεδομενα. Η sim ειναι πανω απο 6 χρονια παντως
Έχω cosmote και αυτό με τις κλήσεις μου το έκανε όταν είχα ενεργό το voLTE. Μόλις το απενεργοποίησα δεν μου το ξανακανε.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω cosmote και αυτό με τις κλήσεις μου το έκανε όταν είχα ενεργό το voLTE. Μόλις το απενεργοποίησα δεν μου το ξανακανε.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Να σαι καλά αδερφέ. Το απενεργοποιησα και εδώ και 2 μερες δεν μου το έχει παρουσιάσει ξανά. Μάλλον αυτό ήταν. Πυρηνικός επιστήμονας πρέπει να γίνεις για να καταφέρεις να λειτουργούν τα κινητά της xiaomi σωστά. Παρεμπιπτόντως έφτιαξε ξανά το adguard. Δουλεύει φυσιολογικά πάλι στο άνοιγμα σελίδων χωρίς καθυστερήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Έκανα μια μικρή έρευνα και διαπίστωσα ότι και ο Poco launcher και η εφαρμογή Security ήταν αρκετά πίσω στα updates. Κατέβασα χθες τις τελευταίες stable εκδόσεις από το Apkmirror και τις εγκατέστησα. Από τότε δεν έχω πια κανένα θέμα με τις ειδοποιήσεις (άλλοτε δούλευαν και άλλοτε όχι) και το dark mode (unstable). VoLTE και VoWiFi δουλεύουν κανονικά (όπως και πριν άλλωστε). Τα floating windows δεν... αλλά όπως έχω ξαναπεί μικρό το κακό. Dual apps δεν χρησιμοποιώ οπότε δεν μπορώ να ξέρω αν έχει διαφορά. Να θυμίσω ότι έχω την EU 12.2.4. και συνεχίζω να πιστεύω (παρά τα μικροθεματάκια) ότι η συσκευή πετάει! b6df2566fb0c4dd30f1701e2d3cb90c0.jpg4a0d85a48617374c4356c47dc6ccbb98.jpg

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα!

Έκανα μια μικρή έρευνα και διαπίστωσα ότι και ο Poco launcher και η εφαρμογή Security ήταν αρκετά πίσω στα updates. Κατέβασα χθες τις τελευταίες stable εκδόσεις από το Apkmirror και τις εγκατέστησα. Από τότε δεν έχω πια κανένα θέμα με τις ειδοποιήσεις (άλλοτε δούλευαν και άλλοτε όχι) και το dark mode (unstable). VoLTE και VoWiFi δουλεύουν κανονικά (όπως και πριν άλλωστε). Τα floating windows δεν... αλλά όπως έχω ξαναπεί μικρό το κακό. Dual apps δεν χρησιμοποιώ οπότε δεν μπορώ να ξέρω αν έχει διαφορά. Να θυμίσω ότι έχω την EU 12.2.4. και συνεχίζω να πιστεύω (παρά τα μικροθεματάκια) ότι η συσκευή πετάει! b6df2566fb0c4dd30f1701e2d3cb90c0.jpg4a0d85a48617374c4356c47dc6ccbb98.jpg

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

 

Παιδιά τρομερό. Έκανα τα παραπάνω που είπε ο φίλος και ορισα σαν προεπιλογή το nova launcher και το recent button πλέον δουλεύει κανονικά. Δουλεύει τέλεια το nova launcher. Έκανα αναβάθμιση σε αυτά που είπε ο φίλος και στις ρυθμίσεις και πλέον είμαι κομπλε

Link to comment
Share on other sites

Μήπως μπορείς να ανεβάσεις τα λινκ;; το security δεν το βρίσκω...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οπότε αναβαθμίζουμε πλέον άνετα σε android 11; Αυτοί από την Poco πόσο δύσκολο είναι να δώσουν τις αναβαθμίσεις από τις εφαρμογές αυτόματα;

No_mercy72 το apkmirror είναι από τα πιο έμπιστα site για apk κατέβασε άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αναβαθμιζετε άφοβα. Και οι ειδοποιήσεις δουλεύουν κομπλέ. Καλά μιλάμε το έχω καταχαρει με το nova launcher. Δεν ήθελε αναβάθμιση το nova η ασφάλεια προφανώς ήθελε. Edited by kchoriano
Link to comment
Share on other sites

Οπότε αναβαθμίζουμε πλέον άνετα σε android 11; Αυτοί από την Poco πόσο δύσκολο είναι να δώσουν τις αναβαθμίσεις από τις εφαρμογές αυτόματα;

No_mercy72 το apkmirror είναι από τα πιο έμπιστα site για apk κατέβασε άφοβα.

Θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγο ακόμα. Δε γνωρίζω αν κάποια από τα features του MIUI που χρησιμοποιείς λειτουργούν ικανοποιητικά πλέον ή όχι... Για παράδειγμα δεν έχω άποψη για τα dual apps αφού όπως έχω πει δεν τα χρησιμοποιώ. Μπορεί κάποιος που είναι ήδη στην EU 12.2.4 (οπότε δεν έχει να χάσει και τίποτα!) και τα χρησιμοποιεί να τα δοκιμάσει και να βγάλεις κάποιο συμπέρασμα για το πόσο 'ασφαλές' είναι να αναβαθμίσεις από EU 12.0.x σε 12.2.4. Ίσως τις επόμενες ώρες/μέρες να έχεις απαντήσεις για κάποια από αυτά τα features από τα παιδιά στο forum!

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγω έκανα και τις ρυθμίσεις αναβάθμιση. Δεν ξέρω ποιο από τα 3 έφτιαξε το θέμα. Πιθανολογώ η ασφάλεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν συνεχίσουμε να περιμένουμε μετά θα βγει το miui 12.5 και πάλι θα περιμένουμε. Με την xiaomi δεν τελειώνουμε ποτέ. Εγώ με αυτά που χρησιμοποιω δουλεύουν όλα πλέον άψογα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...