Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγω έκανα και τις ρυθμίσεις αναβάθμιση. Δεν ξέρω ποιο από τα 3 έφτιαξε το θέμα. Πιθανολογώ η ασφάλεια

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αν συνεχίσουμε να περιμένουμε μετά θα βγει το miui 12.5 και πάλι θα περιμένουμε. Με την xiaomi δεν τελειώνουμε ποτέ. Εγώ με αυτά που χρησιμοποιω δουλεύουν όλα πλέον άψογα.

Σωστός!

 

Ποια έκδοση του misettings έχεις? Εγώ δεν την έχω αναβαθμίσει και μάλλον είναι αρκετά παλιά...e34c7ee9f5afc6a2eb943b5e038d4b45.jpg

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!

 

Ποια έκδοση του misettings έχεις? Εγώ δεν την έχω αναβαθμίσει και μάλλον είναι αρκετά παλιά...e34c7ee9f5afc6a2eb943b5e038d4b45.jpg

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

Την 2.8.9.7 έβαλα που είναι η τελευταία που βγηκε τον Φλεβάρη. Σου στέλνω το link

 

https://www.apkmirror.com/apk/xiaomi-inc/mi-settings/mi-settings-2-8-9-7-release/

Link to comment
Share on other sites

Thanks!

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

 

Εσύ να σαι καλά αγορίνα γιατί με την πληροφορία που εδωσες λύθηκαν πολλά προβλήματα για όλους μας. Το Nova launcher μου είχε κακοφανεί πολύ που δεν το είχα. Πολύ σημαντικό το κομμάτι forum.

Link to comment
Share on other sites

Άσε... Έχω το Nova αγορσμένο εδώ και πέντε χρόνια και σταμάτησα να το χρησιμοποιώ με αυτά τα προβλήματα με τη MIUI 12... Να πω την αλήθεια τον έχω συνηθίσει τον Poco πλέον αλλά θα δοκιμάσω πάλι κάποια στιγμή να γυρίσω στον Nova!

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πόσο ασφαλές είναι αυτό το site. Τα προγράμματα είναι '' μαμα'' ή custom Ευχαριστώ.

 

είναι εναλλακτικό store του android police - μια από τις παλαιότερες κοινότητες android εκεί εξω!

 

για άμεση ενημέρωση τελευταίων εκδόσεων έχουν ενδιαφέρον και σχετικά telegram - ανεβάζουν ότι νέο υπάρχει δηλαδή!

 

κάνοντας update και γω τώρα επιβεβαιωνω πως δουλεύουν τα recents αλλά δυστυχώς τα gestures που ελεγα μπας και μας κάνουν τη χάρη - όχι !

 

Ενδιάφερουσα πληροφορία όπως και να χει !

Link to comment
Share on other sites

Σε πιο σημείο βρίσκεται ο πομπός NFC στην συσκευή μας για να ψάχνω που θα πάω το κινητό στην συσκευή πληρωμής

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

6c12490af78bba5729da2d9b44560424.jpg

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Σε ευχαριστώ πολύ

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Σε στοκ ή σε Nova launcher τα gestures δεν δουλεύουν;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

οταν βαλεις default οποιονδήποτε 3rd party launcher δε δουλεύουν!

ουτε με καποια full screen gestures app μπορείς να αντικαταστήσεις τα native gestures!

Link to comment
Share on other sites

Άρα κανένας 3rd party launcher δεν είναι ακόμη έτοιμος για τη συγκεκριμένη αναβάθμιση. Καλό είναι να διευκρινίζεται αυτό. Ένα ποστ που λέει τα gestures δεν λειτουργούν χωρίς να αναφέρει 3rd party launcher μπορεί να μπερδέψει όποιον το διαβάζει.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Άρα κανένας 3rd party launcher δεν είναι ακόμη έτοιμος για τη συγκεκριμένη αναβάθμιση. Καλό είναι να διευκρινίζεται αυτό. Ένα ποστ που λέει τα gestures δεν λειτουργούν χωρίς να αναφέρει 3rd party launcher μπορεί να μπερδέψει όποιον το διαβάζει.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

η κουβέντα ξεκίνησε με το ότι βελτιώθηκε η εμπειρία χρήσης με nova! όποτε το θεώρησα αυτονόητο!

 

εγώ για την ωρα γύρισα από χθες σε on screen buttons!

 

αλλα μεχρι χτες ακολουθούσα τη λύση που ειχε προταθεί, για default poco launcher και στην home screen του το μονο που ειχα αφήσει ήταν στο "dock" μια συντόμευση για να σε γυριζει σε νοβα.

όποτε ήθελε μια έξτρα κίνηση.

 

επίσης βρήκα μια εφαρμογή που λέγεται multi action home button που σου δίνει τη δυνατότητα να βαλεις ενα on screen άχρωμο ή και ημιδιάφανο κουμπάκι ρυθμιζόμενων διαστάσεων στο κέντρο κατω το οποιο εκτός από home button μπορείς να του ορίσεις εσυ action - στην προκειμένη να σου ανοίγει τον νοβα!

Όποτε συνδιάζεις gestures ( back, recents ) και για home το εξατομικευμένο home button !

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλοι μου ενώ έκανα update τον poco launcer και το security και το settings το πρόβλημα με το otg που δεν διαβάζει αρχεία .jpg από φλασάκι ή καρτα μνήμης παραμένει. Βρήκε κάποιος κάποια λύση γι΄αυτό , γιατί μου είναι απαραίτητο στην δουλειά μου.Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα την ενημέρωση σε security κάι poco.

Πλέον δουλεύει κανονικά ο nova,και τα ανιμεισον είναι πολυ πιο smooth.

Επιτέλους γιατί ήμουν στο τσακ να το δώσω.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ είμαι έτοιμος να το δώσω αλλά με κρατάει το ότι το αγόρασα σχετικά προσφατα

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με βλέπω να μένω με αυτή που έχω και να μην αναβαθμίζω ακόμα.. Μια και καλή στην 12,5 που και προβλήματα να έχει, τουλάχιστον θα έχει περισσότερα καινούρια πράγματα οπότε θα αξίζει τον κόπο..
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς φίλοι μου ενώ έκανα update τον poco launcer και το security και το settings το πρόβλημα με το otg που δεν διαβάζει αρχεία .jpg από φλασάκι ή καρτα μνήμης παραμένει. Βρήκε κάποιος κάποια λύση γι΄αυτό , γιατί μου είναι απαραίτητο στην δουλειά μου.Ευχαριστώ.
Δοκίμασες με άλλο file manager? Εγώ με τον FX Explorer δεν έχω θέμα να ανοίξω jpg από USB OTG.

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να είσαι καλά φίλε μου δούλεψε με άλλον explorer .Απλά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί πρέπει να φορτώνουμε το κινητό με διπλές εφαρμογές για την ίδια δουλειά ενώ μπορούν να το διορθώσουν ή τουλάχιστων να αφήνουν να το απεγκαταστήσουμε.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Έχω το poco εδώ και 5-6 μήνες και ήμουν τέρμα απογοητευμένος με σχεδον όλα.

 

Βλέπω σιγά σιγά τα περισσότερα προβλήματα στρώνουν. Μάλιστα μετά το τελευταίο app optimization και την αναβάθμιση στην τελευταία έκδοση που poco launcher που έκανα ξεκίνησα να έχω 12ώρες sot (10+ωρες στην πράξη γιατί το φορτίζω στο 15-20%).

 

Προβλήματα πλέον με ειδοποιήσεις δεν έχω καθόλου, έρχονται ακαριαία όπως έπρεπε να κάνει από την αρχή, μικρά random lag και app restarts που είχα εξαφανίστηκαν. Αυτό που κάνει βέβαια την μεγαλύτερη διαφορά είναι ότι επιτέλους η μπαταρία των 5000mAh αποδίδει όπως θα έπρεπε.

~~ Oneplus 5T ~~

ex owned: Xiaomi Mi Mix 2, Letv x800- US Version, Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Xiaomi Redmi Note 2, Elephone P6000, CooldPad 7320

Link to comment
Share on other sites

Τελικά έκανα και γω την αναβάθμιση... Έκανα και στις εφαρμογές! Το bubble του messenger γιατί το δείχνει έτσι βρε παιδιά; Έχει αρχίσει να με εκνευρίζει!

 

Επίσης όταν κάνεις share γιατί βγάζει και την επιλογή "εργασία"; Πως το κλείνω αυτό;

Edited by antouaa
Link to comment
Share on other sites

Αν κάνετε απεγκατασταση το update του security από το apkmirror,ο nova συνεχίζει και δουλεύει κανονικα.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by hotcarver1
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...