Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου την εμφάνισε το πρωί, την κατέβασα και εξαφανίστηκε. Δεν την βγάζει πια ως διαθέσιμη ενημέρωση. Εν τω μεταξύ υπάρχει στον φάκελο downloaded roms... Ό,τι νά'ναι... Σε κάποια φάση ίσως το βάλω να την κάνει με το στανιό... Μόλις νιώσω λίγο κασκαντέρ.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μου την εμφάνισε το πρωί, την κατέβασα και εξαφανίστηκε. Δεν την βγάζει πια ως διαθέσιμη ενημέρωση. Εν τω μεταξύ υπάρχει στον φάκελο downloaded roms... Ό,τι νά'ναι... Σε κάποια φάση ίσως το βάλω να την κάνει με το στανιό... Μόλις νιώσω λίγο κασκαντέρ.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

Και γω μια απο τα ίδια. Την κατέβασα το πρωι αλλά τώρα επειδή την απέσυραν δεν με αφήνει να την κάνω εγκατάσταση. Την βλέπει ως unofficial rom

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα οτι χαρακτηρίζεται ως beta stable θα διατεθεί σε ορισμένους στην αρχή και αναλόγως τα reviews και αν δεν εχει bugs θα διατεθεί ευρέως...

Εδώ ξεκλείδωσα bootloader και ξαναγύρισα στην 12.0.3 για τέτοια είμαστε;;;; Δεν ακουμπάω καν....

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω βάλει την XTRV από την κοινότητα. Δεν φαίνεται να έχω κάποιο θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βγαίνει άκρη με τις αναβαθμίσεις και επειδή έχω βαρεθεί την όλη φάση όποιος θέλει Poco F2 Pro τρεισήμισι μηνών με 12.0.3 ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Επίσης με ενδιαφέρει και ανταλλαγή με mi 10T pro.

Link to comment
Share on other sites

Το πιο έξυπνο με την Xiaomi, είναι να γίνονται τα update, μετά από έναν μήνα κυκλοφορίας. Οι πρώτοι είναι σίγουρα tester.

Καλά κάνουν και μένουν στην 12.0.3

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα να γίνω κασκαντέρ. Μου έβγαλε χθες βράδυ πάλι την 12.2.5.0 EU και την πέρασα. Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα σοβαρό θέμα. Μόνη εξαίρεση ότι μετά από επανεκκίνηση ξεχνάει μερικές εφαρμογές που έχω βάλει να είναι με το στανιό με μαύρο θέμα. Πρέπει να ανοιγοκλείσω το σκοτεινό θέμα για να τις κάνει πάλι όλες σκούρες. Θα δείξει...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by zoo
Link to comment
Share on other sites

Εγώ είπα να γίνω κασκαντέρ. Μου έβγαλε χθες βράδυ πάλι την 12.2.5.0 EU και την πέρασα. Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα σοβαρό θέμα. Μόνη εξαίρεση ότι μετά από επανεκκίνηση ξεχνάει μερικές εφαρμογές που έχω βάλει να είναι με το στανιό με μαύρο θέμα. Πρέπει να ανοιγοκλείσω το σκοτεινό θέμα για να τις κάνει πλάι όλες σκούρες. Θα δείξει...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αυτό υπάρχει σαν bug και στην 12.2.4 EU που είμαι κ εγώ. Κάθε φορά που κάνω επανεκκίνηση ανοιγοκλεινω το σκοτεινό θέμα για να το πάρει στις εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βγαίνει άκρη με τις αναβαθμίσεις και επειδή έχω βαρεθεί την όλη φάση όποιος θέλει Poco F2 Pro τρεισήμισι μηνών με 12.0.3 ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Επίσης με ενδιαφέρει και ανταλλαγή με mi 10T pro.

 

Ακριβώς αυτό έκανα φίλε μου, δεν αντεξα, το έδωσα και θα πάω σε samsung τώρα...

Κρίμα γιατί δε μας είχε συνηθίσει έτσι η χιαομι αλλα πραγματικά σε αυτό το τηλέφωνο και κυρίως στην Global Rom , η κατάσταση δε παλευόταν.....

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως απαλευτη η κατάσταση με το miui αλλά τι προτείνετε σε αντίστοιχες επιδόσεις κ τιμή σε άλλη εταιρία;;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι όντως απαλευτη η κατάσταση με το miui αλλά τι προτείνετε σε αντίστοιχες επιδόσεις κ τιμή σε άλλη εταιρία;;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Δυσκολα φιλε κατι αλλο με αυτα τα specs......

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να γράφουμε και κανένα καλό. Το δακτυλικό αποτύπωμα έχει γίνει αισθητά πιο γρήγορο.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς που σας άκουσα όταν το πήρα την Πρωτοχρονιά και δεν προχώρησα στην αναβάθμιση και έχω μείνει στη 12.0.3 αλλά να πω την αλήθεια μου την έχει δώσει η κατάσταση καλό χρυσό το Poco αλλά θα το δώσω η xiaomi με αυτά που κάνει έχει καταστρέψει το μοντέλο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Και από ότι διαβάζω και στο νήμα για το Mi 10t και εκεί ξεκίνησε τις βλακείες με ανάκλησης των ενημερώσεων

Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν βγαίνει άκρη με τις αναβαθμίσεις και επειδή έχω βαρεθεί την όλη φάση όποιος θέλει Poco F2 Pro τρεισήμισι μηνών με 12.0.3 ας επικοινωνήσει μαζί μου.

Επίσης με ενδιαφέρει και ανταλλαγή με mi 10T pro.

 

Μα καλα εσυ τωρα σοβαρα θα δωσεις το 2 πας στο 10........δεν ξερω ενα το ξερεις αλλα το λειτουργικο ειναι καρμπον και σρις 2 συσκευες.....:blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εγώ είπα να γίνω κασκαντέρ. Μου έβγαλε χθες βράδυ πάλι την 12.2.5.0 EU και την πέρασα. Μέχρι στιγμής δεν έχω κανένα σοβαρό θέμα. Μόνη εξαίρεση ότι μετά από επανεκκίνηση ξεχνάει μερικές εφαρμογές που έχω βάλει να είναι με το στανιό με μαύρο θέμα. Πρέπει να ανοιγοκλείσω το σκοτεινό θέμα για να τις κάνει πάλι όλες σκούρες. Θα δείξει...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περασα και εγω,κανενα θεμα μεχρι τωρα.Τρενο παει το κινητο.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα εσυ τωρα σοβαρα θα δωσεις το 2 πας στο 10........δεν ξερω ενα το ξερεις αλλα το λειτουργικο ειναι καρμπον και σρις 2 συσκευες.....:blink:

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

 

 

Περασα και εγω,κανενα θεμα μεχρι τωρα.Τρενο παει το κινητο.

Τρένο αλλά τι τρένο; Καρβουνιάρης... Σήμερα έκανε επανεκκίνηση από μόνο του γιατί είχα σε PIP το Youtube πήγα να βγάλω βίντεο από το WhatsApp και σκάλωσε... Βασικές και απλές λειτουργίες που πριν την αναβάθμιση λειτουργούσαν άψογα! (δλδ με μικρά bug μια στο τόσο συνηθισμένα για miui)
Link to comment
Share on other sites

Τρένο αλλά τι τρένο; Καρβουνιάρης... Σήμερα έκανε επανεκκίνηση από μόνο του γιατί είχα σε PIP το Youtube πήγα να βγάλω βίντεο από το WhatsApp και σκάλωσε... Βασικές και απλές λειτουργίες που πριν την αναβάθμιση λειτουργούσαν άψογα! (δλδ με μικρά bug μια στο τόσο συνηθισμένα για miui)

 

Καρβουνιαρης το δικο σου μπορει φιλε μου,ειναι γνωστο οτι αλλαζω συσκευες ανα 2-3 μηνες,και ναι μπορω να το κανω,το 2 ειναι η μονη συσκευη που εχω ενα 6μηνο γεματο πλεον.Τεσπα εγω θεμα δεν εχω,και μετοχες στην εν λογο εταιρια καμια δεν υπαρχει στο πορτοφολιο μου.....:lol:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Πώς καταφέρνετε να σέρνεται ένα τέτοιο τηλέφωνο με τέτοια χαρακτηριστικά πάω πάσο,το έχω από τον Αύγουστο με όλα τα update τα κάνω κανονικά χωρίς να κάνω κανένα καθάρισμα και το τηλέφωνο δουλεύει πιο καλύτερα

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Πώς καταφέρνετε να σέρνεται ένα τέτοιο τηλέφωνο με τέτοια χαρακτηριστικά πάω πάσο,το έχω από τον Αύγουστο με όλα τα update τα κάνω κανονικά χωρίς να κάνω κανένα καθάρισμα και το τηλέφωνο δουλεύει πιο καλύτερα
Το έχω απορία και εγώ αυτό, είμαι με snapdragon 665 android one και το τηλέφωνο πάει τρένο δεν μπορώ να φανταστώ ότι με 865 υπάρχει το παραμικρό κόλλημα, τόσο χάλια είναι πια το miui;

 

Στάλθηκε από το Mi A3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω παρατηρήσει κάποιο προβλημα στο δικό μου με το τελευταίο update 12.2.5 . Βέβαια παίζει ρόλο και τίς εφαρμογές που έχει ο καθένας και πως συνεργάζονται με το miui 47 εφαρμογές εχω και σε αυτές δεν εχω διαπιστώσει,επίσης ξέχασα να αναφέρω οταν είχα κάνει κάποιες εφαρμογές αναβάθμιση απο apk mirror ειχα κρασαρισματα. Πιστεύω καλύτερα οι αναβαθμίσεις απο το σύστημα όταν εμφανίζονται να γίνονται απο εκεί Edited by trifos
Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω την 12.2.5.0 RJKEUXM. Ηρθε με κανονικο update απο το κινητο. Απο εδω ελεγχουμε την τελευταια εκδοση? Γιατι δεν φαινεται η 12.2.5 εκει?

 

Αντιμετωπιζω ακομα εκεινο το προβλημα με τον Recorder 1.9.43, τελευταιο update.

 

Παρακαλω πολυ, μπορειτε να μου πειτε αν σε εσας λειτουργει το εξης:

Αν ηχογραφησετε ενα mp3 voice ατον Recorder, μπορειτε μετα να στειλετε το αρχειο στο Internal Shared Storage / Music ?

 

Συγκεκριμενα, επιλεγω το mp3 που ηχογραφησα απο Recordings στον Recorder. Επιλεγω Send. Μετα, Copy to...

Ανοιγει το Select folder. Επιλεγω Internal Shared storage και κατοπιν Music. Παταω Paste και μου λεει: Couldn't copy

 

Και δεν το αποθηκευει! Μεχρι πριν λιγο καιρο το αποθηκευε!

 

Μπορει καποιος, παρακαλω, να δοκιμασει?

 

Ευχαριστω!

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα κι εγω την 12.2.5.0 RJKEUXM. Ηρθε με κανονικο update απο το κινητο. Απο εδω ελεγχουμε την τελευταια εκδοση? Γιατι δεν φαινεται η 12.2.5 εκει?

 

Αντιμετωπιζω ακομα εκεινο το προβλημα με τον Recorder 1.9.43, τελευταιο update.

 

Παρακαλω πολυ, μπορειτε να μου πειτε αν σε εσας λειτουργει το εξης:

Αν ηχογραφησετε ενα mp3 voice ατον Recorder, μπορειτε μετα να στειλετε το αρχειο στο Internal Shared Storage / Music ?

 

Συγκεκριμενα, επιλεγω το mp3 που ηχογραφησα απο Recordings στον Recorder. Επιλεγω Send. Μετα, Copy to...

Ανοιγει το Select folder. Επιλεγω Internal Shared storage και κατοπιν Music. Παταω Paste και μου λεει: Couldn't copy

 

Και δεν το αποθηκευει! Μεχρι πριν λιγο καιρο το αποθηκευε!

 

Μπορει καποιος, παρακαλω, να δοκιμασει?

 

Ευχαριστω!

Δεν καταλαβαίνω την διαδικασία στα ελληνικά τα εχω, ειναι global version το κινητό σου;

Poco F2 Pro 8/256
Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι ένα ακόμα θεματάκι (!) της 12.2.x. Θα σου πρότεινα να χρησιμοποιήσεις κάποιον άλλο file manager τουλάχιστον μέχρι να λυθούν τα προβλήματα της MIUI. Εγώ χρησιμοποιώ χρόνια τώρα τον FX Explorer και η διαδικασία που περιγράφεις γίνεται κανονικά και χωρίς πρόβλημα.

 

Sent from my POCO F2 Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...