Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν για όποιον ενδιαφέρεται μετά την αναβάθμιση έστρωσε το OTG και πλέον διαβάζει βίντεο και φωτό αλλά οι ειδοποιήσεις δεν εμφανίζονται ούτε τώρα.
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε το μήνυμα για την αναβάθμιση και την έκανα, καθώς και τις δύο των εφαρμογών. Μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάποια αλλαγή αλλά έχω μόνιμα μία ειδοποίηση (τρίγωνο alert) από το σύστημα android που λέει

Προειδοποίηση δεδομένων

Έχετε χρησιμοποιήσει 108Μβ δεδομένων

 

Και δεν φεύγει. Μόνο αναβολή δέχεται. Επίσης το νούμερο των Μβ δεν αλλάζει.

Τι στο καλό είναι αυτό;

 

Επίσης βλέπω ότι η εφαρμογή ΜΙ security είναι version 4.6.2 και κυκλοφορούν νεότερες. Γιατί δεν την ενημερώνει αυτόματα;

Edited by UPS
Link to comment
Share on other sites

Μου έβγαλε το μήνυμα για την αναβάθμιση και την έκανα, καθώς και τις δύο των εφαρμογών. Μέχρι στιγμής δεν βλέπω κάποια αλλαγή αλλά έχω μόνιμα μία ειδοποίηση (τρίγωνο alert) από το σύστημα android που λέει

Προειδοποίηση δεδομένων

Έχετε χρησιμοποιήσει 108Μβ δεδομένων

 

Και δεν φεύγει. Μόνο αναβολή δέχεται. Επίσης το νούμερο των Μβ δεν αλλάζει.

Τι στο καλό είναι αυτό;

 

Επίσης βλέπω ότι η εφαρμογή ΜΙ security είναι version 4.6.2 και κυκλοφορούν νεότερες. Γιατί δεν την ενημερώνει αυτόματα;

 

Restart εκανες?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Restart εκανες?

 

Και reboot και shutdown. Δεν άλλαξε κάτι. Και όταν πατάω πάνω στην ειδοποίηση δεν ανοίγει κάποια εφαρμογή ώστε να κάνω clear data μπας και συνέλθει. Μου δίνει επιλογή για αναβολή 1 ώρα ή να πάω στις ρυθμίσεις συστήματος που δεν έχει κάτι σχετικό.

 

 

Αυτό που άλλαξε με αυτή την έκδοση είναι ότι δουλεύει το Xiaomi SIM activation που στις προηγούμενες δεν λειτουργούσε.

Link to comment
Share on other sites

Εξαφανίστηκε πάλι η 12.2.4 EU...

Μας γλεντάνε οι Κινέζοι...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγκατεστησα και εγω την V12.2.4.0.QJKEUXM πριν δυο μερες. Προηγουμενως, οταν ηχογραφουσα ενα mp3 clip στον Recorder, το αρχειο αποθηκευοταν στον File Manager/Music. Τωρα μενει στον Recorder με αποτελεσμα να μην μπορει να αποσταλει σε επαφες στο Telegram
Link to comment
Share on other sites

Μηπως γνωρίζει κάποιος γιατί δεν μου ανοίγει μέσα από την εφαρμογή whatsapp τα pdf αρχεία? Μου λέει δεν υπάρχει το αρχείο, ενώ υπάρχει.
Link to comment
Share on other sites

Λέτε οταν έρθει η 12.5 να διορθωθεί το θέμα με το 5G και τις δύο ενεργές σιμ;;;

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα sms στο 1333,, το 5G

Και η απάντηση: δεν είναι συμβατή η συσκευή,,, και δεν έχω γνωστό με iPhone κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη θήκη;

"SPIGEN Rugged Armor θήκη για Xiaomi Pocophone F2 Pro Black | MOZIK" https://mozik.gr/axesouar-kiniton/thikes-kiniton/thikes-xiaomi/spigen-rugged-armor-ga-xiaomi-pocophone-f2-pro-black-msxi00079-p?gclid=CjwKCAiAl4WABhAJEiwATUnEF-juG5BOfO-Qcl9_Xz12yAX-jTih9vSimvbTQSv3bVpBiKqD7U4BrhoCsdMQAvD_BwE

 

Είναι συμβατή με φουλ τζαμακι; πχ της nilkin το full cover?

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κανει. Την έχω δοκιμάσει κι έχω Nilkin full cover το σηκώνει παντού, γύρω γύρω. Όμορφη αλλά δεν προστατεύει την οθόνη καλά γιατί είναι ίσα ίσα με την οθόνη. Προτίμησε την Ringke Fusion X.

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα σήκωνε το τζαμάκι, και την τροχισα στις γωνίες, την χάλασα δηλαδή.

Μια έξυπνη λύση είναι πακέτο nilkin, τζαμακι και θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα σήκωνε το τζαμάκι, και την τροχισα στις γωνίες, την χάλασα δηλαδή.

Μια έξυπνη λύση είναι πακέτο nilkin, τζαμακι και θήκη.

 

Η Nillkin θήκη έχει θέμα με την μπροστά κάμερα όταν βγάζεις selfie επειδή δεν έχουν υπολογίσει σωστά την κατασκευή της στο κάτω μέρος της φωτό φαίνεται η θήκη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά έχει δοκιμάσει κανείς αυτή τη θήκη;

"SPIGEN Rugged Armor θήκη για Xiaomi Pocophone F2 Pro Black | MOZIK" https://mozik.gr/axesouar-kiniton/thikes-kiniton/thikes-xiaomi/spigen-rugged-armor-ga-xiaomi-pocophone-f2-pro-black-msxi00079-p?gclid=CjwKCAiAl4WABhAJEiwATUnEF-juG5BOfO-Qcl9_Xz12yAX-jTih9vSimvbTQSv3bVpBiKqD7U4BrhoCsdMQAvD_BwE

 

Είναι συμβατή με φουλ τζαμακι; πχ της nilkin το full cover?

Ευχαριστώ και καλή χρονιά σε όλους

 

Καλημέρα, καλή θήκη και τη χρησιμοποιώ σε συνδυασμό με Nilkin tempered glass που όμως δεν είναι full cover.

Link to comment
Share on other sites

Κοντεύω πραγματικά να σαλταρω.... Έκανα πάλι factory reset , για 3 ημέρες το κινητό ήταν ΟΚ και σήμερα το πρωί όταν το έπιασα στα χέρια μου ήταν ζεστό και το βράδυ από τις 03:00 μέχρι τις 7:00 σε stand by χωρίς να το έχω αγγίξει έπεσε η μπαταρία από 50%-15% και πάλι ο manager της μπαταρίας έδειξε πως το "dnsmasq" ρουφήξει την μπαταρία... Δεν έχω κάνει του στο κινητό... Δεν εγκαθστω ποτέ ύποπτα apks, τίποτα.... Δεν μπορώ να καταλάβω τι είναι... Έχει κανείς καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι; Μου το κάνει από τότε που πέρασα τη 12.2.4
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε κανάλι στο ρούτερ

Κόψε τις διαφημίσεις

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Όποιος μπορεί να ξαναπάει στην 12.2.3 ας το κάνει. Εγώ δε το κουνάω από δω για κανένα λόγο. Ξανά Xiaomi....ούτε ποτήρι... μια φορά έκανα το λάθος.
Link to comment
Share on other sites

Μην ταλαιπωρηστε με hard reset, εχει προβληματα η 12.2.4 και αναμενουμε τις διορθωσεις.

 

Με την 12.2.4 RJKMIXM σταθερη δεν εχω κανενα προβλημα,μπαταρια σε εξαιρετικα επειπεδα,κανενα κολλημα,το κντ πεταει κτλ.

Τι θεμα εχεις φιλε στο δικο σου?Ποια φορας?

 

----- προσθήκη μηνύματος 64 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όποιος μπορεί να ξαναπάει στην 12.2.3 ας το κάνει. Εγώ δε το κουνάω από δω για κανένα λόγο. Ξανά Xiaomi....ούτε ποτήρι... μια φορά έκανα το λάθος.

 

Και εσυ ποια εχεις φιλε?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

12.2.3. Εκτός από μερικά σκαλώματα στα notification, για τα οποίο ελπίζω ότι φταίνε οι εφαρμογές....δεν έχω άλλο παράπονο. Στη συγκεκριμένη έκδοση κατάφερα 7 ώρες SOT και 37% μπαταρία. Αλλά.....δε γίνεται κάθε φορά που βγαίνει αναβάθμιση να κάνουμε το Σταυρό μας....έχουν καταντήσει αηδία. Και η 12.5 να βγει...θα περιμένω κανά μήνα και θα το σκεφτώ πολύ να πάρω το ρίσκο. Για MIUI 13 ούτε λόγος...
Link to comment
Share on other sites

12.2.3. Εκτός από μερικά σκαλώματα στα notification, για τα οποίο ελπίζω ότι φταίνε οι εφαρμογές....δεν έχω άλλο παράπονο. Στη συγκεκριμένη έκδοση κατάφερα 7 ώρες SOT και 37% μπαταρία. Αλλά.....δε γίνεται κάθε φορά που βγαίνει αναβάθμιση να κάνουμε το Σταυρό μας....έχουν καταντήσει αηδία. Και η 12.5 να βγει...θα περιμένω κανά μήνα και θα το σκεφτώ πολύ να πάρω το ρίσκο. Για MIUI 13 ούτε λόγος...

Παω σερι ολα τα επισημα update που δινουν,προβλημα δεν εχω προσεξει καπου.Και γραφω για αρκετες συσκευες,οχι μονο το f2.Παλαιοτερα,καθως εχω συσκευες της απο την αρχη που βγηκαν στην αγορα ειχαν θεματα,πολλα μαλιστα.Τα τελευταια χρονια προσεχουν πολυ τι δινουν.Οκ αστοχιες και στις καλυτερες οικογενεις υπαρχουν,αλλα οχι και ετσι οπως τα περιγραφεις.

Τουλαχιστον αυτη ειναι η δικη μου εμπειρια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και προσέχουν πολύ! Redmi note 8 pro bricked, Mi A3 τα ίδια μόλις τον περασμένο μήνα. Για το δεύτερο πάτε σε επισκευαστικό κέντρο, για το πρώτο μούγγα. Το update το έκανε ο γιος μου στο Redmi note 8 Pro του. Δεν μπρίκαρε αλλά δεν υποφέρεται! Τίποτα δεν προσέχουν, απαράδεκτοι είναι στις αναβαθμίσεις. Έρχεται αναβάθμιση και μπαίνουμε στα φόρα και ρωτάμε. Όλοι φοβούνται, ελάχιστοι την κάνουν, απάντηση δεν έχει πάντα... Κάνεις το σταυρό σου κι αναβαθμίζεις. Εγώ άφησα να περάσουν όλες, με την 12.0.3 είμαι και τρέμει η καρδιά μου μην κάνει καμία χωρίς να το πάρω χαμπάρι!... Ωραία κινητά, μου αρέσουν, συμφέρουν, μου αρέσει πολύ το miui αλλά σε αναβαθμίσεις rom είναι χάλια...

 

Στάλθηκε από το POCO F2 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@zoo

Μπες στις επιλογές προγραμματιστών, και απενεργοποιήσετε το : αυτόματες ενημερώσεις.

Εγώ το έχω root, με firmware/Xiaomi.eu, και επειδή είχε θέματα,, πχ δεν έδειχνε τις ειδοποιήσεις των Gmail, για 6 μήνες , από τότε που το αγόρασα, δεν το χρησιμοποιούσα, ήτανε στο συρτάρι.

Με την Xiaomi/eu, είναι λίγο καλύτερα τα πράγματα, αλλά υπάρχουν θέματα, δεν πετυχαίνει πάντα η ενημέρωση,

Και εγώ φοβάμαι τις ενημερώσεις λογισμικού, ας είναι custom.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...