Jump to content

Poco F2 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ παιδιά καλή χρονιά με υγεία πάνω από όλα
Link to comment
Share on other sites

Η 12.2.3.0 ειναι η πλεον σταθερη,εαν σας βγει την κατεβαζεται.

Καλη χρονια!

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Είδαμε σήμερα και 5g με Vodafone σε F2 pro

Screenshot-2021-01-01-11-38-02-593-com-mi-android-globallauncher.jpg

web hosting images free

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους. Δυστυχώς επανέρχομαι με ακόμη ένα πρόβλημα στην 12.2.1.0 (RJKEUXM) το οποίο ανακάλυψα εχθές. Όταν βάζεις να διαβάσεις φλασάκι μέσω OTG και περιέχει φωτογραφίες δεν τις ανοίγει παρά μόνο αν τις κάνεις save στο τηλέφωνο , δηλαδή αν δεν τις αντιγράψεις δεν τις ανοίγει από το φλασάκι κατευθείαν. Στην προηγούμενη έκδοση δούλευε κανονικά και σε δεύτερο τηλ. που έχω (του γιου) και δεν έκανε ακόμα την αναβάθμιση δουλεύει κανονικά.Αυτά περιμένοντας την 12.5 μπας και διωρθώσει τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και ΚΑΛΗ ΧΡΟΝΙΑ σε όλους. Δυστυχώς επανέρχομαι με ακόμη ένα πρόβλημα στην 12.2.1.0 (RJKEUXM) το οποίο ανακάλυψα εχθές. Όταν βάζεις να διαβάσεις φλασάκι μέσω OTG και περιέχει φωτογραφίες δεν τις ανοίγει παρά μόνο αν τις κάνεις save στο τηλέφωνο , δηλαδή αν δεν τις αντιγράψεις δεν τις ανοίγει από το φλασάκι κατευθείαν. Στην προηγούμενη έκδοση δούλευε κανονικά και σε δεύτερο τηλ. που έχω (του γιου) και δεν έκανε ακόμα την αναβάθμιση δουλεύει κανονικά.Αυτά περιμένοντας την 12.5 μπας και διωρθώσει τίποτα.

 

Καλη χρονια,12.2.3.0 δεν εχεις παρει ακομα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Καλή χρονιά, προφανώς πρόβλημα στο λογισμικό. Πρέπει να έχεις android 11;

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προ

ηγούμενου -----

 

https://c.mi.com/oc/miuidownload/detail?device=1900380

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους. Εμενα προσωπικα μου εχει σπασει τα νευρα το θεμα τωβ αναβαθμισεων με τα προβληματα ολων των beta. Ειμαι ετοιμος να κανω downgrade στην 12.0.3 παλι συμφωνα με αυτες τις οδηγιες. Το εχει κανει κανεις??

 

https://xiaomistockrom.com/xiaomi-poco-f2-pro

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορεί, υπάρχει anti roll back, δεν ξέρω αν είναι ενεργοποιημένη.

Θα σου βγάλει μήνυμα: δεν μπορεί να γίνει εγκατάσταση παλαιότερου λογισμικού. Η. υπάρχει περίπτωση να κολλήσει το κινητό.

Εγώ έχω ξεκλειδωτο bootloader, και custom firmware. Είναι λίγο καλύτερη η κατάσταση.

Ακόμα και αν το φλασαρει, δεν μπορεί να γίνει downgrade,, εξαρτάται από το anti roll back.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/33091-%CE%A0%CF%89%CF%82-%CE%B5%CE%BB%CE%AD%CE%B3%CF%87%CE%BF%CF%85%CE%BC%CE%B5-%CE%B1%CE%BD-%CF%83%CF%84%CE%B7-%CF%83%CF%85%CF%83%CE%BA%CE%B5%CF%85%CE%AE-%CE%BC%CE%B1%CF%82-%CE%AD%CF%87%CE%B5%CE%B9-%CE%B5%CE%BD%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%BF%CF%80%CE%BF%CE%B9%CE%B7%CE%B8%CE%B5%CE%AF-%CF%84%CE%BF-Anti-Rollback-ARB/

 

Πόσο δείχνει το anti: (;).

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ξανα,12.2.3.0 δεν εχετε παρει ακομα?

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ξανα,12.2.3.0 δεν εχετε παρει ακομα?

 

Εγώ την έχω εδώ και λίγες μέρες

Xiaomi Poco X5 Pro (HyperOS 1.0.2.0, Android 14)

Link to comment
Share on other sites

Εγω θελω να δουλευω nova και δεν την εχω βαλει για να μην την πατησω. Περιμενω να δω την μαγικη λεξη stable για να ξαναβαλω εκδοση για upgrade. Επισης δεν μου ηρθε στο κινητο η 12.2.3, και αυτην χειροκινητα θα επρεπε να την βαλω. Δεν ξερω γιατι δεν μου ερχονται στις ενημερωσεις λογισμικου.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω ξανα,12.2.3.0 δεν εχετε παρει ακομα?

 

Όχι δεν μου έχει έρθει ακόμα και όπως βλέπω θα έρθει μια και καλή η ιδέα 12.5. Ακόμα παρατήρησα ότι όταν ήρθε η αναβάθμιση για την 12.2 1.0 δεν έγραφε στο τι νέο υπάρχει διορθώσεις για την κάμερα κάτι που γράφει στο άλλο κινητό που έχω και δεν έχω κάνει ακόμα την αναβάθμιση.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά εμένα προς το παρόν με το τελευταίο update. Όντως μερικές φορές όταν γυρνάς στην αρχική δε φορτώνει όλα τα εικονίδια, αλλά ανοίγοντας το συρτάρι εφαρμογών επανέρχονται.

 

Και η μπαταρία μου φαίνεται λίγο καλύτερη, δεν είδα κάποιο άλλο bug.

Link to comment
Share on other sites

Οι τιμες θα πεσουν ποτε? Γιατι η συσκευη εχει μισο χρονο στην αγορα και κοστιζει οσο ειχε οταν βγηκε σχεδον.

Σιγουρα ειναι μικρο το στοκ λογω της καταστασης αλλα και παλι, οχι και 450 ευρω ειπαμε.

Κανονικα τωρα η συσκευη υπο νορμαλ συνθηκες θα επαιζε μαξ 350 ευρω αλλα ετσι που ηρθαν τα πραγματα δυστυχως η τιμη παρεμεινε δυσαναλογα υψηλη και πολλοι που θα το αγοραζαμε μαλλον θα περιμενουμε τη νεα γενια και το mi11 που και πολυ ανωτερο σε ολα ειναι και η τιμη του μαλλον δεν θα'ναι και τρελα πανω σε σχεση με το ποσο καλυτερο ειναι, ιδιως σε κανα τριμηνο απ'την κυκλοφορια του.

 

Υπαρχει αραγε καμια ελπιδα να πεσει σχετικα αμεσα κοντα στα 350 το ποκο τελικα ή παμε γι'αλλα ?

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

και πως είναι ;;

 

Χωρις προβληματα προφανως,τουλαχιστον σε 3 συσκευες που την εχω περασει,η μια ειναι η δικη μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι τιμες θα πεσουν ποτε? Γιατι η συσκευη εχει μισο χρονο στην αγορα και κοστιζει οσο ειχε οταν βγηκε σχεδον.

Σιγουρα ειναι μικρο το στοκ λογω της καταστασης αλλα και παλι, οχι και 450 ευρω ειπαμε.

Κανονικα τωρα η συσκευη υπο νορμαλ συνθηκες θα επαιζε μαξ 350 ευρω αλλα ετσι που ηρθαν τα πραγματα δυστυχως η τιμη παρεμεινε δυσαναλογα υψηλη και πολλοι που θα το αγοραζαμε μαλλον θα περιμενουμε τη νεα γενια και το mi11 που και πολυ ανωτερο σε ολα ειναι και η τιμη του μαλλον δεν θα'ναι και τρελα πανω σε σχεση με το ποσο καλυτερο ειναι, ιδιως σε κανα τριμηνο απ'την κυκλοφορια του.

 

Υπαρχει αραγε καμια ελπιδα να πεσει σχετικα αμεσα κοντα στα 350 το ποκο τελικα ή παμε γι'αλλα ?

 

Φιλε μου σαν συσκευη αξιζει τουλαχιστον 500,για ολα αυτα που προσφερει παντα,και λιγα λεω,ρεαλιστικα γραφω και οχι γιατι εχω ενα.Τωρα εαν θα πεσει δεν γνωριζω.Οταν την ειχαν στα 380 στο eshop η στο amazon με 2 χρονια εγγυηση δεν αγοραζατε....:rolleyes:

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Αγοράσαμε κύριε στα 340€ από Πολωνία

Θα βγάλει λίγους μήνες ακόμα

 

Όντως η συσκευή τα σπάει.

 

Εδώ τα σπάει το Poco Χ3...

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Αγοράσαμε κύριε στα 340€ από Πολωνία

Θα βγάλει λίγους μήνες ακόμα

 

Όντως η συσκευή τα σπάει.

 

Εδώ τα σπάει το Poco Χ3...

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Και λίγο ποιο χαμηλά μερικοί!! Στα 315€ ήταν πραγματικά κλεψιά.

 

Στάλθηκε από το M2007J3SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αγοράσαμε κύριε στα 340€ από Πολωνία

Θα βγάλει λίγους μήνες ακόμα

 

Όντως η συσκευή τα σπάει.

 

Εδώ τα σπάει το Poco Χ3...

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

340 μια χαρα!Δεν το ειχα δει.....Αmazon αγορασες?380 πηρα απο eshop 3 τεμαχια.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι μπορεί, υπάρχει anti roll back

Δεν έχει anti rollback protection το F2 Pro. Φλασάρουμε ό,τι θέλουμε είτε με Mi flash tool είτε με TWRP.

spacer.png
Model: OnePlus 8T Lunar Silver 12/256 (kebab)
ROM: OxygenOS v11.0.11.11.KB05AA (Android 11)
Mods: Magisk v23 + Riru + LSPosed
Recovery: TWRP 3.5.2_11

Link to comment
Share on other sites

340 μια χαρα!Δεν το ειχα δει.....Αmazon αγορασες?380 πηρα απο eshop 3 τεμαχια.
AliExpress Poland.....

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

AliExpress Poland.....

 

Στάλθηκε από το M2007J20CG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Α οκ καταλαβα.

Βλέπουμε διαβάζουμε και ακούμε ΠΑΝΤΑ.......ANT1 (Tv Web and Radio)

Mήν βαράτε εμάς τους δημοσιογράφους τήν δουλεία μας κάνουμε......

Link to comment
Share on other sites

Χωρις προβληματα προφανως,τουλαχιστον σε 3 συσκευες που την εχω περασει,η μια ειναι η δικη μου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Φιλε μου σαν συσκευη αξιζει τουλαχιστον 500,για ολα αυτα που προσφερει παντα,και λιγα λεω,ρεαλιστικα γραφω και οχι γιατι εχω ενα.Τωρα εαν θα πεσει δεν γνωριζω.Οταν την ειχαν στα 380 στο eshop η στο amazon με 2 χρονια εγγυηση δεν αγοραζατε....:rolleyes:

Δεν προλαβαμε ν'αγορασουμε. Και σιγα τα αποθεματα που εφεραν. Οταν το πηρα χαμπαρι μονο το μωβ ειχε μεινει το οποιο δεν θ'αγοραζα με τιποτα.

 

Απο εκει και περα οχι, 500 ευρω με οθονη οχι πολλων hz, καμερες απλα καλες, μονο ηχειο και 5g που τελικα παιζει και να'ναι αχρηστο στην Ελλαδα σιγουρα δεν αξιζει πλεον.

Ιδιως οταν με 400 βρισκεις το 10 T που ειναι σε ολα ανωτερο πλην της μη amoled oθονης.

 

Απο εκει και περα μαλλον πανευρωπαικα δεν πρεπει να υπαρχει πολυ στοκ γι'αυτο και δεν το ξαναβαλε το amazon σε τετοιες τιμες εδω και καιρο.

Ναι, οσοι το προλαβατε με 350 (το 315 oντως κλεψια) ειστε πραγματικα τυχεροι.

Αν παντως μεσα στους επομενους 2 μηνες το πολυ δεν πεσει κατω απο 350 το 6/128 (αν και δεν τo βλεπω) τοτε παμε γι'αλλα.

Edited by EvO_Boss

nokia 5110 - siemens c35 - ericsson T65-

nokia 7210 - samsung V200 - ericsson V800-

nokia N70 - nokia 5800 - HTC EVO 3D-

LG G2

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Poco F2 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...